Weblogy - Odborné

Nejsou dostupné aktuálně žádné články.

Nejsou dostupné aktuálně žádné články.

Asynchroní parsování JSONu v C++20

10.05.2024 07:22 Tento článek je ukázkou a malým cvičením na korutiny. Ukážeme si, jak napsat parser JSONu jako korutinu v C++20 Motivace Asynchronní parsování JSONu najde uplatnění zejména u programů, které komunikují po síťovém spojení nebo používají asynchronní vstupně výstupní operace. Jako příklad si můžeme uvést HTTP server, který přijme request od klienta ve formátu JSON. 

Optimalizace async. parseru JSON v C++20

10.05.2024 07:22 Toto je dodatek k předchozímu článku o parsování JSON pomocí korutiny. Ačkoliv původním záměrem nebylo maximalizovat rychlost, ale spíš benefit asynchronního zpracování, tak diskutéři pod článkem mne donutili podívat se na možnosti optimalizace právě na rychlost. Co měřit? Posuzovat efektivitu algoritmu podle rychlosti je asi ta nejjednodušší metrika, ale k tomu jsem se původně nechtěl snižovat. Jedno číslo, které nemusí vyjadřovat skutečnou efektivitu…

Sas, ADAPTEC 5405

10.05.2024 07:22 Omlouvám se za naivní téma, ale třeba to někomu pomůže. Žiju celou dobu na „konzumním“ železe, které koupím „skoro“ v každé drogerii. Kdysi dávno mi sice rukama prošly nějaké scsi disky, pár Adapteců a i nějaké 3-kanálové Mylexy … bych je ještě někde našel… ale je to už dlouho. U IDE\SATA disků nemám problém, když mne popadne touha…nebo strach, chytit milý disk, strčit kamkoliv, kde nabootuju linux, vykopírovat, trápit, zkoumat … a případně i vrátit zpět.

Segmentace MRI mozku - knihovna TASM

02.05.2024 00:42 Dnes to bude taková rychlá akce. Mým cílem je vytvořit nástroj na sémantickou segmentaci obrázků , ale s co možná nejmenším programátorským úsilím. Doposud jsem si vždy nějakou část modelu skládal vlastníma rukama z různých typů konvolučních bloků. Ale ono to může jít i jednodušeji.

Sdílení objektů mezi vlákny v C++20

02.05.2024 00:42 Tento článek je volným pokračování předchozího článku Sdílení objektů mezi vlákny jednoduše v C++20. Tentokrát se podíváme na jiné řešení, které má ambice se dostat do normy C++26 Synchronized_value na CppConu Krátké představení nového návrhu najdete ve videu Lightning Talk: Thread Safety With synchronized_value in C++ – Jørgen Fogh – CppCon 2023. Video stojí za shlédnutí, protože má něco přes 3 minuty, včetně upoutávky na CppCon 2024 na začátku videa

Full 5 Gigabit Ethernet on Raspberry Pi 5 with iocrest Realtek RTL8126 adapter

15.06.2024 00:10 I’ve tested a number of 10 Gigabit Ethernet adapters on Raspberry Pi 5 based on the AQC107 chip. One adapter that negotiates PCIe Gen 3, achieves 5.5 Gbps speed and overheats. Another one which only works in PCIe Gen 2 mode and peaks at 3.44 Gbps. And even a full-size PCIe card made by TP-Link … Continue reading Full 5 Gigabit Ethernet on Raspberry Pi 5 with iocrest Realtek RTL8126 adapter The post Full 5 Gigabit Ethernet on Raspberry Pi 5 with iocrest Realtek RTL8126 adapter first appeared on Jiri Brejcha.

Nejsou dostupné aktuálně žádné články.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.