Kontroverzní influencer Tate je z vazby venku. I s bratrem a dvěma ženami

31.03.2023 23:00 Odvolací soud v Bukurešti v pátek rozhodl o propuštění britsko-amerického influencera Andrewa Tatea z vazby do domácího vězení. Kontroverzními výroky na internetu proslulý Tate strávil několik měsíců v rumunském vězení kvůli podezření z organizovaného zločinu a obchodování s lidmi.

Jako cenzura vlády jedné strany, varoval expert před pranýřováním Svobody

31.03.2023 23:00 Veřejné pronásledování za vyřčení vlastního názoru. Jde o začátek autocenzury, což je alarmující, říká o kauze olympijského moderního pětibojaře Davida Svobody mediální expert Jan Jirák. Svoboda čelí ostré kritice za svá vyjádření, kterými podpořil návrat ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží.

Jsou dalším rájem šovinistických prasat? Část anglických hasičů to popírá

31.03.2023 23:00 Podle zprávy Královské inspekce policejních, požárních a záchranných služeb je mezi anglickými hasiči rozšířený sexismus, rasismus a homofobie. S podobnými zjištěními se nedávno potýkal také londýnský policejní sbor.

Ideologická rehabilitace a prověrky. Kyjev řeší, co s lidmi v Donbasu

31.03.2023 23:00 Válka ještě není vyhraná, v Kyjevě se však už řeší návrat dlouhodobě okupovaných území v Donbasu do náruče Ukrajiny. Hlavní otázka zní: co se statisíci obyvateli Luhanské a Doněcké oblasti, kteří se považují za Rusy?

King Charles, oder König Karl? Jak moc německý je vlastně britský král

31.03.2023 23:00 Britský král na návštěvě Německa nepotřeboval překladatele. Je totiž z části Němec. Jak se to ale vlastně stalo, že se na britský trůn dostal německý rod? Příběh začal v roce 1714, když se hannoverský protestant Georg Ludwig stal importovaným králem.

Ve Švýcarsku vykolejily téměř současně dva vlaky, od sebe byly kilometry

31.03.2023 23:00 Ve Švýcarsku vykolejily v pátek odpoledne téměř současně dva regionální vlaky při dvou různých nehodách. Obě se odehrály severně od švýcarského hlavního města Bernu a byly od sebe vzdáleny jen několik desítek kilometrů. Několik lidí utrpělo zranění, uvedla kantonální policie v Bernu.

Kdyby se Putin nezbláznil, zůstalo by Finsko neutrální, řekl Lipavský

31.03.2023 23:00 Ministři zahraničních věcí východního křídla Severoatlantické aliance jednali v pátek v polské Lodži, a to v rámci uskupení takzvané bukurešťské devítky . Hlavním tématem byla další pomoc Ukrajině ale i vývoji transatlantických vztahů. Ve čtvrtek večer turecká strana jako poslední ratifikovala vstup Finska do NATO.

Moje éra se chýlí ke konci, oznámil Lukašenko. Jeho děti prezidenty nebudou

31.03.2023 23:00 Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko během projevu národu mimo jiné zmínil, že se jeho éra chýlí ke konci. Nastala by tak otázka, kdo by usedl na jeho místo. Někdejší opoziční kandidátku na prezidentku Svjatlanu Cichanouskou totiž justice odsoudila k 15 letům do vězení a Lukašenko nechal odsoudit i několik novinářů, kteří vystoupili proti jeho režimu.

„Ne revoluce, jen evoluce.“ Praha změní vedení i dozorčí rady svých firem

31.03.2023 23:00 MF DNES oslovila všechny pražské radní s dotazem, jestli a kdy plánují změny v dozorčích radách či přímo ve vedení městských firem, jak to mají napsáno v koaliční smlouvě. Většina z radních potvrdila brzké změny dozorčích rad těch firem, které mají pod sebou, někteří již avizovali také výběrová řízení na členy představenstva těchto společností. Nejvíc změn plánují Piráti.

Polní manželka. Ruské zdravotnice na frontě musejí spát s důstojníky

31.03.2023 23:00 Ruští důstojníci si mezi ženami v armádě hledají takzvané „polní manželky“, které následně pomocí výhrůžek nutí k sexu a dalším činnostem. Uvedla to ruská zdravotnice, jež sexuální obtěžování na ukrajinské frontě pocítila na vlastní kůži. Ženy, které se nadřízeným nepodvolí, podle ní čeká trest ve formě odpírání jídla nebo odvelení na nebezpečnější místo.

Z balkonu létal pervitin, dealer se snažil před policisty zbavit drog

31.03.2023 23:00 Stříkačky s pervitinem vyhazoval z balkonu a marihuanu splachoval do záchodové mísy. Dealer v brněnských Kohoutovicích se minulý týden snažil na poslední chvíli před zatčením zbavit drog ve svém bytě.

Ječící vetřelci, či neviňátka? přou se lidé. Děti v restauracích dělí internet

31.03.2023 23:00 Máme dětské hosty, kteří někdy bývají nejen velmi hluční, v restauracích respektovat, nebo tam nemají co dělat? O tom v posledních dnech horlivě diskutují lidé napříč internetem. Příspěvek bistra Marthy’s Kitchen, které si vymezilo, za jakých podmínek do jeho prostor smí děti, vzbudilo emoce u rodičů i bezdětných. Redakce iDNES.cz oslovila čtyři lidi, kteří se k tématu ve veřejném prostoru vyjadřovali.

Digitální blackface. V USA řeší novou formu rasismu: gify a memy

31.03.2023 17:40 Používání memů a gifů s černošskými expresivními vyjádřenými je rasistické a obdobou malování tváře na černo. Tvrdí to teoretici takzvané „digitální blackface“, podle kterých bílí lidé tímto způsobem posilují rasové stereotypy. Kritici teorie namítají, že právě koncept digitální blackface přispívá k rasovému rozdělení společnosti.

Rychlovlakem jen do Hradce. Železničáři seškrtali rychlostní spojení do Polska

31.03.2023 17:40 Rychlovlaky nakonec budou u poslední z tuzemských vysokorychlostních tratí směřující do Polska jezdit jenom do Hradce králové a do Pardubic. Zbytek trati do podhůří Krkonoš a dál na sever zřejmě zůstane klasickou železnicí. Už vloni železničářům projekt ekonomicky nevyšel. Nyní finalizují přípravy levnější varianty.

Založte stávkové výbory kvůli platům, žádají odboráři pracovníky škol

31.03.2023 17:40 Školské odbory osloví pracovníky škol, aby zakládali stávkové výbory. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství . Nejedná se o stávkovou pohotovost, odboráři chtějí ale být připraveni na případné protesty, uvedla mluvčí svazu Jana Kašparová.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.