Zpravodajství - Media

Menší podnikatelé nerozumějí financím. Banky jim nepomohou, zaznělo na...

04.06.2023 09:10  Průměrný podnik naplnil v minulém roce své vize v digitalizaci ze 40 procent. „Hlavním úskalím je ale přehršel aplikací, ve které se firmy nedokážou zorientovat,“ řekla v úvodu čtvrtého ročníku Finanční konference členka představenstva a generální ředitelka Asociace malých a středních podniků Eva Svobodová. Především ale apelovala na problémy menších podniků, které vyplývají z jejich nízké finanční gramotnosti.

Z práskačů jsou whistlebloweři. Experti vznik zákona chválí, přístup firem se...

04.06.2023 09:10  Zdá se, že negativní postoj firem k takzvaným „práskačům“ se značně proměňuje. Ačkoli doteď schválení zákona o ochraně oznamovatelů drhlo, zhruba čtvrtina firem už opatření interního nahlašování nekalého jednání zavedla. Ne všechny však se systémem souhlasí, pro část z nich půjde podle zakladatele startupu Sloneek a HR stratéga Milana Rataje až o „kulturní šok“.

USA se nedostanou do platební neschopnosti. Biden podepsal zákon o dluhovém...

03.06.2023 23:10  Americký prezident Joe Biden v sobotu podepsal zákon pozastavující platnost pravidel o dluhovém stropu do počátku roku 2025, informovaly světové agentury s odvoláním na Bílý dům. Federální vláda by bez tohoto kroku přestala být na počátku příštího týdne schopna splácet své závazky, USA by tak byly poprvé v historii v platební neschopnosti.

Inflace mění výši útrat na dovolených. Vyplatí se Švédsko nebo Malta

03.06.2023 18:23  Nejhorší dovolenkovou destinací z pohledu inflace představuje letos pro průměrnou rodinu Maďarsko, kde si lidé proti loňsku připlatí 28,4 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus. Následuje podle ní dovolená v Česku, která vyjde meziročně dražší o 16,6 procenta, v Polsku o 15,3 procenta a v Chorvatsku o 9,6 procenta. Naopak téměř beze změny v cenách je pro rodiny dovolená v Irsku, kde si cestovatelé připlatí 0,4 procenta. Levněji může být proti loňsku pro Čechy ve Švédsku a na Maltě, a to o 2,8, respektive 6,6 procenta.

Češi czexit nechtějí. Bez Evropské unie bychom dopadli jako Kaliningrad

03.06.2023 18:23  V polovině června si Česká republika připomene dvacet let od referenda, v němž se občané 77 procenty hlasů vyslovili pro vstup do Evropské unie. Členem evropského bloku se naše země stala o necelý rok později. Jak tento krok ovlivnil tuzemskou ekonomiku? Proč ani po dvou dekádách v unii neplatíme eurem? A co by se stalo, kdyby tehdejší hlasování dopadlo jinak? 

Praha industriální. Z bývalé továrny na kabely v Holešovicích je netradiční...

03.06.2023 18:23  Dolní část pražských Holešovic, násilně oddělená od zbytku čtvrtě magistrálou a nevyužitým brownfieldem, byla léta přehlížená jako ošklivější přívěšek populárnější kavárenské Letné. V posledních letech ovšem zažívá i tento Vltavou obehnaný kout Prahy rozmach. Řada architektů se přitom snaží zachovat industriální ráz místních budov, které patřily do někdejší slavné dělnické kolonie. Důkazem je i Kabelovna Studios, multifunkční prostor pro umělce v ulici Dělnická.

Novela zákona o zadávání veřejných zakázek znamená odklon od zbytečného...

03.06.2023 13:22  V úterý 30. května odsouhlasila sněmovna původní znění návrhu novely zákona o zadávání veřejných zakázek a odmítla tak pozměňovací návrhy Senátu. Zákon má nabýt účinnosti třicátým dnem po vyhlášení ve sbírce zákonů. Jaké novinky přináší?

Byty za babku na pražském metru. Včera nesmysl, dnes epická realita

03.06.2023 08:32  Levný byt v metropoli? Exkluzivní pražská adresa s neuvěřitelnou slevou? Cenové držáky v pražských činžácích, které nerozhodí ani údajně mrtvý realitní trh? Realitní investor je v Praze už zase jako doma. V průměru metropole oproti loňsku nezlevnila o moc, nás ale zajímaly extrémy. Totiž ty pozitivní pro potenciální kupce, ať už pro vlastní bydlení, anebo na investici. Bydlení v Praze totiž přestal být protimluv. Je dokonce daleko dostupnější, než bylo ještě před rokem. Stačí vystoupit na té správné zastávce pražského metra.

Apple Keynote na WWDC 2023: Událost slibuje začátek nové éry. Čeká se...

03.06.2023 08:32  S ohledem na jednotlivé konference společnosti Apple bývá tou nejočekávanější samozřejmě ta zářijová, na které se představují nové iPhony a Apple Watch. Jenže letos je tomu jinak. Může za to fakt, že jsme se nedočkali žádné jarní události, že zde máme nástup umělé inteligence a že by měl Apple vstoupit do nového segmentu trhu. Co tedy od Apple WWDC23 Keynote očekávat než jen dlouhou stopáž?

ODEMČENO: Vláda umetá cestu pro gigafactory, Unipetrol investuje do...

03.06.2023 08:32  Odvrácená strana financí. ČNB trestala nejvíce v historii, vybrala desítky milionů Síkela umetá cestu pro gigafactory. Starosty mají obměkčit provize a garance Unipetrol se chystá hromadně recyklovat plasty. Za miliardy postaví pyrolýzní jednotku Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.