Zpravodajství - Media

Firma opravující tanky se pustila do úspor energií. Peníze se mají vrátit do...

08.12.2023 15:50  Je to taková malá kukaň. Kancelář s jedním pracovním stolem, počítačem a s nástěnkou s pracovními pokyny i poměrně veselými obrázky. Přesto se z ní řídí vytápění všech hal v areálu státní firmy VOP CZ v Šenově u Nového Jičína. Stačí na to jeden člověk. Doba, kdy bylo zapotřebí šesti topičů a kdy haly i desetkrát za den obcházel zaměstnanec regulující vytápění, je dávno pryč.

Apel na dlouhodobou práci s penězi nefungoval, až inflace otevřela lidem oči

08.12.2023 15:50  Vysoká inflace přinesla řadu negativních důsledků, možná by se ale našel i jeden pozitivní. Lidé začínají více řešit ochranu volných prostředků. Snaha krátkodobě překonat vysokou inflaci prostřednictvím investic je ovšem vysoce rizikový krok, který navíc otevírá dveře podvodným produktům. V mnoha ohledech se to pak jeví jako obrovský paradox. „Lidé tolik nevěří otevřeným podílovým fondům a klasickým investicím, které jsou dlouhodobě prověřené a je tam dohled České národní banky, ale podvodníkům často naletí,“ říká Martin Novák, hlavní analytik Broker Consulting.

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem o dva měsíce

08.12.2023 11:10 Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem nejméně o další dva měsíce, řekla listu Rheinische Post německá ministryně vnitra Nancy Faeserová . Je přesvědčena o tom, že fungují. Stacionární kontroly byly dosud schválené do 15. prosince, Berlín ale dopředu avizoval, že je může prodloužit.

Další stávka na německé železnici: nepojedou ani spoje do Česka

08.12.2023 11:10 Cestující na německé železnici se musí připravit na rozsáhlé výluky kvůli stávce strojvedoucích německých drah Deutsche Bahn. Protest v osobní dopravě začal ve čtvrtek ve 22:00 a skončí dnes ve 22:00, problémy a zpoždění ale mohou přetrvat až do soboty. Stávkou se odbory GDL snaží dosáhnout zvýšení mezd.

Energie pro domácnosti by měly zdražit maximálně o patnáct procent, říká šéf...

08.12.2023 11:10  Ačkoliv Energetický regulační úřad zvýší cenu regulované energie, dopad na domácnosti by díky cenám na trhu neměl být dramatický. Pokud nedojde k nečekanému růstu na trzích, elektřina by podle generálního ředitele společnosti epet Petra Švece měla zdražit zhruba o patnáct procent a plyn jen minimálně.

Převod dovolené do roku 2024: Pravidla a co platí pro zaměstnance a...

08.12.2023 11:10  Dovolenou za kalendářní rok má zaměstnavatel zaměstnanci určit v zásadě do konce roku, v němž na ni vznikl nárok. Kdy je možné nedočerpanou dovolenou převést do dalšího roku?

Právní nejistota a rozdílný přístup při vyhodnocování dat patří mezi hlavní...

08.12.2023 11:10  Udržitelnost a reportování ESG se i v souvislosti s novou evropskou směrnicí stávají pro mnoho tuzemských firem stále větší samozřejmostí. Počítá s nimi i Raiffeisenbank, která kromě dalších aktivit vydala vlastní udržitelné dluhopisy v hodnotě 850 milionů eur, a i do budoucna vidí v těchto otázkách svou příležitost. „Banky jsou přirozeně klíčovým hráčem, pokud jde o financování přechodu celé ekonomiky směrem k udržitelnosti,“ říká Petr Fiala, šéf divize Trade Finance a Factoring v Raiffeisenbank.

Nezaměstnanost stagnuje a zůstává u dna, je třetí nejnižší ze zemí EU

08.12.2023 11:10 Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na stejné hodnotě 3,5 procenta jako v říjnu. Stejná míra nezaměstnanosti bylo i loni v listopadu, oznámil Úřad práce. V rámci Evropské unie je česká nezaměstnanost třetí nejnižší.

Spalovací auta si chceme udržet co nejdéle, bez nich to nejde, říká šéf...

08.12.2023 11:10  Čeští zákazníci se v Evropě zařadí mezi ty, kteří se budou nejdéle držet spalovacích vozů, byť i v tuzemsku prodej prémiových elektromobilů pomalu stoupá. „Největší změnou bude v příštích letech autonomní jízda. Dočkáme se ovládání hlasem, rozvoje her, z čelního skla bude jeden velký displej,“ říká generální ředitel BMW Group Česká republika Maciej Galant.

PPF zvyšuje podíl v polské síti výdejních boxů InPost, už má více než pětinu

08.12.2023 11:10  Skupina PPF získá od společnosti Advent International další pětiprocentní podíl v polské společnosti InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody zejména v západní Evropě. Podíl PPF v InPostu se tak zvyšuje na 21,71 procenta, oznámila skupina.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.