Firma opravující tanky se pustila do úspor energií. Peníze se mají vrátit do deseti let

08.12.2023 15:50  Je to taková malá kukaň. Kancelář s jedním pracovním stolem, počítačem a s nástěnkou s pracovními pokyny i poměrně veselými obrázky. Přesto se z ní řídí vytápění všech hal v areálu státní firmy VOP CZ v Šenově u Nového Jičína. Stačí na to jeden člověk. Doba, kdy bylo zapotřebí šesti topičů a kdy haly i desetkrát za den obcházel zaměstnanec regulující vytápění, je dávno pryč.

Apel na dlouhodobou práci s penězi nefungoval, až inflace otevřela lidem oči

08.12.2023 15:50  Vysoká inflace přinesla řadu negativních důsledků, možná by se ale našel i jeden pozitivní. Lidé začínají více řešit ochranu volných prostředků. Snaha krátkodobě překonat vysokou inflaci prostřednictvím investic je ovšem vysoce rizikový krok, který navíc otevírá dveře podvodným produktům. V mnoha ohledech se to pak jeví jako obrovský paradox. „Lidé tolik nevěří otevřeným podílovým fondům a klasickým investicím, které jsou dlouhodobě prověřené a je tam dohled České národní banky, ale podvodníkům často naletí,“ říká Martin Novák, hlavní analytik Broker Consulting.

Ranní check: Dopravci se bojí zdražování elektřiny. Firmy i letos chystají třinácté platy

08.12.2023 11:10  Dobré ráno! Je 342. den roku, svátek má Květoslava. V tento den v roce 1980 byl v New Yorku zastřelen John Lennon. Podívejte se na přehled nejdůležitějších událostí posledních hodin.

Vyšší pokuty za hardcore kartely. Antimonopolní úřad bude cílit hlavně na velké ryby

08.12.2023 11:10  Antimonopolní úřad mění svou strategii, jejímž prostřednictvím bojuje proti obchodním kartelům. Souvisí to i s tlakem Evropy na to, aby lépe fungoval unijní vnitřní trh. Ve zkratce řečeno: Úřad předsedy Petra Mlsny bude cílit daleko více na velké ryby a naopak menší prohřešky bude řešit bez sankcí nebo klidně i mimo správní řízení. Výsledkem má být méně případů na stolech kontrolorů, ale větší suma vybraných pokut.

Nikdo nevydělal tolik jako učitelé a lékaři. Ptejme se, zda jsou peníze utráceny efektivně

08.12.2023 11:10  Zažili jsme stávku učitelů, lékaři hrozí výpověďmi z přesčasů. Zástupci dvou velkých výdajových rezortů se rozhodli vyzkoušet svou sílu a přitlačit vládu a daňové poplatníky ke zdi. Přestože své požadavky halí do ušlechtilých cílů, jako je udržení kvality vzdělávání i zdravotní péče, ve skutečnosti jde o peníze. O ně jde totiž vždy až v první řadě. Přitom bychom u nás marně hledali sektory, které se v posledních letech mohly těšit tak masivním finančním hodům.

Další stávka na německé železnici: nepojedou ani spoje do Česka

08.12.2023 11:10 Cestující na německé železnici se musí připravit na rozsáhlé výluky kvůli stávce strojvedoucích německých drah Deutsche Bahn. Protest v osobní dopravě začal ve čtvrtek ve 22:00 a skončí dnes ve 22:00, problémy a zpoždění ale mohou přetrvat až do soboty. Stávkou se odbory GDL snaží dosáhnout zvýšení mezd.

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem o dva měsíce

08.12.2023 11:10 Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem nejméně o další dva měsíce, řekla listu Rheinische Post německá ministryně vnitra Nancy Faeserová . Je přesvědčena o tom, že fungují. Stacionární kontroly byly dosud schválené do 15. prosince, Berlín ale dopředu avizoval, že je může prodloužit.

Právní nejistota a rozdílný přístup při vyhodnocování dat patří mezi hlavní výzvy reportingu ESG

08.12.2023 11:10  Udržitelnost a reportování ESG se i v souvislosti s novou evropskou směrnicí stávají pro mnoho tuzemských firem stále větší samozřejmostí. Počítá s nimi i Raiffeisenbank, která kromě dalších aktivit vydala vlastní udržitelné dluhopisy v hodnotě 850 milionů eur, a i do budoucna vidí v těchto otázkách svou příležitost. „Banky jsou přirozeně klíčovým hráčem, pokud jde o financování přechodu celé ekonomiky směrem k udržitelnosti,“ říká Petr Fiala, šéf divize Trade Finance a Factoring v Raiffeisenbank.

Energie pro domácnosti by měly zdražit maximálně o patnáct procent, říká šéf epet

08.12.2023 11:10  Ačkoliv Energetický regulační úřad zvýší cenu regulované energie, dopad na domácnosti by díky cenám na trhu neměl být dramatický. Pokud nedojde k nečekanému růstu na trzích, elektřina by podle generálního ředitele společnosti epet Petra Švece měla zdražit zhruba o patnáct procent a plyn jen minimálně.

Převod dovolené do roku 2024: Pravidla a co platí pro zaměstnance a zaměstnavatele

08.12.2023 11:10  Dovolenou za kalendářní rok má zaměstnavatel zaměstnanci určit v zásadě do konce roku, v němž na ni vznikl nárok. Kdy je možné nedočerpanou dovolenou převést do dalšího roku?

Nezaměstnanost stagnuje a zůstává u dna, je třetí nejnižší ze zemí EU

08.12.2023 11:10 Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na stejné hodnotě 3,5 procenta jako v říjnu. Stejná míra nezaměstnanosti bylo i loni v listopadu, oznámil Úřad práce. V rámci Evropské unie je česká nezaměstnanost třetí nejnižší.

Spalovací auta si chceme udržet co nejdéle, bez nich to nejde, říká šéf českého BMW

08.12.2023 11:10  Čeští zákazníci se v Evropě zařadí mezi ty, kteří se budou nejdéle držet spalovacích vozů, byť i v tuzemsku prodej prémiových elektromobilů pomalu stoupá. „Největší změnou bude v příštích letech autonomní jízda. Dočkáme se ovládání hlasem, rozvoje her, z čelního skla bude jeden velký displej,“ říká generální ředitel BMW Group Česká republika Maciej Galant.

PPF zvyšuje podíl v polské síti výdejních boxů InPost, už má více než pětinu

08.12.2023 11:10  Skupina PPF získá od společnosti Advent International další pětiprocentní podíl v polské společnosti InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody zejména v západní Evropě. Podíl PPF v InPostu se tak zvyšuje na 21,71 procenta, oznámila skupina.

Antimonopolní úřad přeskupí síly. Chce chytat hlavně velké hříšníky a spolupracujícím odpouštět

08.12.2023 06:00  Antimonopolní úřad mění svou strategii, jejímž prostřednictvím bojuje proti obchodním kartelům. Souvisí to i s tlakem Evropy na to, aby lépe fungoval unijní vnitřní trh. Ve zkratce řečeno: Úřad předsedy Petra Mlsny bude cílit daleko více na velké ryby a naopak menší prohřešky bude řešit bez sankcí nebo klidně i mimo správní řízení. Výsledkem má být méně případů na stolech kontrolorů, ale větší suma vybraných pokut.

Zákon o zaměstnaneckých akciích míjí realitu startupů, mladé firmy ho nevyužijí, říká investor

08.12.2023 06:00  Pokud chcete pomoci českým mladým a nadějným firmám, zjednodušte zavedení zaměstnaneckých akcií. Tuto větu slýchali politici od lidí ze startupového světa roky. Ale novela zákona, která na požadavek reagovala a kterou poslanci schválili letos v listopadu, je pro startupisty zklamáním. „Ačkoliv byl záměr politiků asi dobrý, výsledná forma návrhu nebude pro startupy použitelná,“ shrnuje postoj části komunity partner investičního fondu Presto Ventures Milan Lupač. 

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.