25.09.2025 13:31 Sokolov 23. září - Zásobování teplem větších měst na Karlovarsku by mohla v budoucnu spravovat společná firma obcí a výrobce tepla. Jde o jednu z možných variant, kterou nabízí Sokolovská uhelná a SUAS GROUP obcím a městu, kam nyní dodává prostřednictvím Centrálního zásobování teplem z Vřesové teplo. Celkově bude potřeba na přechod od vytápění uhlím k ekologickému topení více než miliarda korun, řekli dnes novinářům představitelé měst a firem.
25.09.2025 13:31 Malšice 19. září - Pivovar Obora na Táborsku investuje do další automatizace výroby, zaměřuje se na rozvoj nízkoalkoholických a nealkoholických piv. Jde o rodinný podnik v obci Malšice, který spojuje zemědělství, bioplynovou elektrárnu a právě minipivovar. Postupně tam vytvořili cirkulární ekonomiku, co vyprodukují, spotřebují, odpady zužitkují. ČTK to řekl majitel pivovaru Martin Novák.
25.09.2025 13:31 Praha 18. září - Spotřeba tepla v letošním prvním pololetí vzrostla meziročně o 6,6 procenta na 37,6 petajoulu . Vliv mělo zejména chladnější počasí. Růst byl výsledkem zejména domácností nebo služeb, naopak spotřeba v průmyslu stagnovala. Výroba tepla se pak oproti loňsku zvýšila o 4,5 procenta. Informoval o tom dnes Energetický a regulační úřad .
25.09.2025 13:31 Plzeň 24. září - Plzeňská teplárenská, největší dodavatel tepla na západě Čech, zahájila dnes ráno topnou sezonu. Loni začala topit téměř o dva týdny dříve. Důvodem jsou výrazný pokles venkovních teplot a předpokládané dešťové srážky, řekla dnes ČTK řekla Petra Siegerová, mluvčí firmy, která vytápí 56.000 domácností a většinu firem v Plzni.
17.09.2025 21:50 Frýdlant 15. září - V Libereckém kraji přibývá obcí, kde mohou lidé odpady třídit přímo u svých domů. Příští rok tuto možnost dostanou obyvatelé 18 měst a obcí na Frýdlantsku. Na projekt za bezmála 27 milionů korun získal dobrovolný svazek obcí Mikroregionu Frýdlantsko téměř 19 milionů z Operačního programu Životní prostředí, zbytek zaplatí obce ze svého. ČTK to dnes řekl frýdlantský starosta a místopředseda spolku Dan Ramzer .
17.09.2025 21:50 Meziboří 16. září - Pětitisícové Meziboří v Krušných horách se připojilo na dálkové vytápění. Je to téměř po padesáti letech, kdy se podařilo připojit k horkovodu z Komořan u Mostu další město. Obyvatelé Meziboří doposud topili plynem. Komořanská teplárna využívá energii z biomasy, plyn, uhlí a připravuje se na využití komunálního odpadu. Náklady činily 130 milionů korun, řekl dnes při zahájení zkoušek funkčnosti systému Petr Horák, obchodní ředitel společnosti United Energy, pod níž patří Severočeská teplárenská .
15.09.2025 18:10 Zlín 8. září - Město Zlín připravuje nový systém nakládání s odpady. Souvisí s chystaným zákazem skládkování využitelných odpadů, který v Česku začne platit od roku 2030. Ve městě by měla v areálu skládky Suchý důl vzniknout třídicí linka a bioplynová stanice. Krajský Zlín vyprodukuje na 30.000 tun odpadu ročně a současná forma jeho odpadového hospodářství je nadále neudržitelná, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.
15.09.2025 18:10 Biomasa pro velké i malé provozy – stabilní cesta k čistší energii
15.09.2025 18:10 Praha 13. září - Dodávky biometanu do distribučních sítí v Česku postupně rostou, stále však využívají jen zlomek tuzemského potenciálu. Za loňský rok se do sítí dodalo téměř sedm milionů metrů krychlových biometanu, což meziročně představuje více než dvojnásobný nárůst. Letos by se podle odhadů měly opět více než zdvojnásobit. Celkově jde ale o necelé jedno procento spotřeby. Podle dřívějších vládních plánů měl přitom biometan nahradit i více než desetinu současné spotřeby zemního plynu. Vyplývá to z informací distributorů a největšího producenta bioplynu EFG.
09.09.2025 11:20 Praha 1. září - Ministerstvo průmyslu a obchodu by mělo v příštím roce hospodařit s výdaji 66,4 miliardy korun. Oproti letošnímu rozpočtu by to znamenalo nárůst o 85,5 procenta, resort by si tak polepšil nejvíce ze všech ministerstev. Nárůst tvoří především peníze na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech a také dotace na obnovitelné zdroje. Počítá s tím návrh rozpočtu, který zveřejnilo ministerstvo financí. Ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček je s návrhem spokojený.
09.09.2025 11:20 Horní Jiřetín 4. září - V areálu bývalého hlubinného uhelného dolu Centrum u Horního Jiřetína na Mostecku by se mohl vyrábět vodík. V systému vodíkového hospodářství se počítá s napojením na fotovoltaickou elektrárnu. Tzv. zelený vodík bude možné využít v chemických a zemědělských provozech i pro dopravní prostředky, vyplývá to ze zveřejněného záměru společnosti Sev.en Inntech.
09.09.2025 11:20 Za loňský rok se dodalo v Česku do distribuční sítě téměř 7 milionů m3 biometanu. Vyplývá to z údajů všech třech tuzemských distributorů. Měsíční dodávky biometanu do české plynárenské sítě pak aktuálně dosahují zhruba 1,2 milionu m3. To ale představuje jen zlomek tuzemského potenciálu. Biometan by podle nově schváleného vládního akčního plánu měl nahradit i více než 10 % současné spotřeby fosilního zemního plynu, dnes to však není ani 1 %.
08.09.2025 20:40 Praha 27. srpna - Velká část Čechů zvažuje výměnu svého zdroje vytápění. Dotaci od státu na to ale nyní čerpá jen čtvrtina z nich. Většinu zájemců odrazuje administrativní náročnost vyřizování žádostí, nejistota ohledně splnění podmínek programu nebo složitost informací. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Stiebel Eltron.
08.09.2025 20:40 Hradec Králové 27. srpna - Státní podnik Lesy České republiky by chtěl vydělávat na prodeji takzvaných uhlíkových kreditů. Kupovaly by je firmy k vyvažování vlastních emisí a plnění svých klimatických cílů. Ve dvou jihomoravských polesích ve Ždánickém lese k tomu Lesy ČR začaly chystat téměř 10.000 hektarů lesů. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy LČR. Výši možných budoucích výnosů z uhlíkových kreditů podnik neuvedl. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v ČR.
08.09.2025 20:40 Říkov 27. srpna - Společnosti Agro CS z Říkova na Náchodsku, která je předním českým výrobcem zahradních substrátů, hnojiv či trávníků, loni klesly tržby o šest procent na 2,21 miliardy korun. Zisk firmě klesl o 22 procent na 106 milionů korun. V hlavním oboru, zahradní divizi, společnost tržby zvedla, a to o 6,5 procenta na dosud nejvyšších 1,63 miliardy korun. Zvýšila i export. Vyplývá to z výroční zprávy firmy za rok 2024.
Srdcetvor.cz - handmade
Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.
Lavivasex.cz - erotické pomůcky
Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.
Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting
Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.
