Odhalili jsme akci americké rozvědky, infikovala telefony Apple, tvrdí FSB

01.06.2023 16:20 Ruská tajná služba FSB tvrdí, že odhalila operaci americké rozvědky, která podle ní využila mobilní telefony společnosti Apple. Podle ruské tajné služby bylo v rámci této operace „infikováno“ několik tisíc telefonů, včetně těch patřících zahraničním diplomatům v Rusku. Firma Apple ani americké tajné služby se k této zprávě zatím nevyjádřily.

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

01.06.2023 16:20 V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za celý letošní rok počítá s deficitem 295 miliard korun. Ministr financí proto avizoval, že chystá seznam opatření, která mají rozpočtu pomoci už letos. Na vládu jej donese již příští týden.

Z covidové Tečky zatím očkovací průkaz nebude. Spuštění se odkládá na příští rok

01.06.2023 16:20 Ministerstvo zdravotnictví na začátku letošního roku informovalo, že aplikace Tečka, která sloužila při covidu, se přejmenuje na EZ kartu. Současně potvrdilo, že bude sloužit jako elektronický očkovací průkaz a to ještě letos. Mluvčí resortu Ondřej Jakob pro iDNES.cz nyní řekl, že novinka by měla začít fungovat počátkem příštího roku.

Na obchvatu Slaného bouralo pět aut. Čtyři lidé zranění, silnice je zavřená

01.06.2023 16:20 Na obchvatu Slaného se před polednem stala hromadná nehoda. Bourala dvě nákladní, dvě osobní auta a dodávka. Celkem se zranili čtyři lidé, silnice je uzavřena.

Vrátil jí facku, bodla ho nožem. Za vraždu hrozí mladé ženě 20 let vězení

01.06.2023 16:20 Případem Marie Čakurdové, která podle obžaloby loni v říjnu zavraždila v bytě v Praze 8 svého známého, se ve čtvrtek začal zabýval Městský soud v Praze. Žena nepopřela, že muže bodla, nesouhlasí ale s tvrzením žalobkyně, že by se na čin chystala. Dvaadvacetileté obžalované hrozí 12 až 20 let vězení.

Ruští partyzáni hlásí další nájezd. Odrazili jsme je, tvrdí Moskva

01.06.2023 16:20 Ruský dobrovolnický sbor bojující na straně Ukrajiny ve čtvrtek oznámil, že opět pronikl do Belgorodské oblasti. Na internetu zveřejnil záběry pořízené údajně během bojů o ostřelované město Šebekino. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruští vojáci v tom ukrajinským silám zabránili. Oblastní gubernátor informoval o devíti zraněných.

Útok příznivců Peterkové je útokem na demokracii, míní šéf Soudcovské unie

01.06.2023 16:20 Jednání s bývalou novinářkou Janou Peterkovou, které narušili její příznivci, lze vnímat jako útok na demokracii. Rádiu Impuls to řekl prezident Soudcovské unie Libor Vávra. Dav vylomil dveře do jednací síně pražského městského soudu a hrubě nadával soudkyni, justiční stráži i policistům. Vávra proto volá po důkladném prošetření celého případu.

Policista si všiml kradeného auta, jeho řidiče totiž prozradila nervozita

01.06.2023 16:20 Minulý týden v pátek se cizinec s kradeným luxusním SUV vydal z Německa do Čech. Za volantem byl však nervózní, čehož si všiml podpraporčík Petr Kanči, který jel zrovna do práce.

Z uprchlíků budou bezdomovci, varuje sdružení kvůli změně příspěvku na bydlení

01.06.2023 16:20 Už od července vejde v platnost změna ve vyplácení příspěvku pro solidární domácnost. Uprchlíci z Ukrajiny nově budou muset mít s ubytovatelem sepsanou nájemní smlouvu. Jenže podle Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty budou uprchlíci ohroženi životem v nedůstojných podmínkách a bezdomovectvím, či budou nuceni k návratu do země, kde se válčí.

Mladík na rušné ulici v Indii ubodal dívku, lidé nečinně procházeli kolem

01.06.2023 16:20 Indii šokovala vražda šestnáctileté dívky, kterou v neděli na rušné ulici v metropoli Dillí ubodal a ubil dvacetiletý muž. Incident zaznamenala bezpečnostní kamera. Ze záznamu vychází, že během brutálního napadení prošlo kolem několik lidí, kteří útočníka nezastavili. Případ vyvolal rozhořčení nad bezpečností žen v zemi a násilí páchaném muži.

QR kódy jsou stále oblíbenější, v inovacích jsou Češi stydliví, zjistil průzkum

01.06.2023 16:20 Novinkou, která si mezi Čechy rychle získává popularitu, je placení pomocí QR kódů. Podle průzkumu EY Consumer Banking Survey ho využívá již 47 procent oslovených, dalších 15 procent by ho rádo vyzkoušelo. Průzkum rovněž odhalil, jak moc se liší Češi od Slováků například stran investování, komunikace s bankami nebo spoření.

Rodinu jsem si nevybral, řekl u soudu souzený celník, který je příbuzný Březiny

01.06.2023 16:20 Dva ze tří celníků obžalovaných v kauze lihové mafie kolem Radka Březiny ve čtvrtek vypovídali u soudu ve Zlíně. Odmítli, že by nedbale kontrolovali fiktivní denaturace lihu v hrobické firmě Morávia-Chem, jíž Březina ovládal, a přinášeli mu interní informace z celní správy, jak tvrdí obžaloba.

Získat hypotéku bude snazší. ČNB uvolnila limity splátek k měsíčnímu příjmu

01.06.2023 16:20 Česká národní banka zmírnila jedno z pravidel pro poskytování hypoték. Od července se už nebude u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu, tzv. ukazatel DSTI. Ostatní pravidla pro hypotéky ponechala bankovní rada ČNB v platnosti.

Ve Švédsku se pobodali členové dětských gangů, čtyři jsou zranění

01.06.2023 16:20 Čtyři patnáctiletí chlapci utrpěli zranění při čtvrteční potyčce v centru švédského města Eskilstuna nedaleko Stockholmu. Mezi zraněnými jsou žáci místní školy, v době incidentu však ve škole nebyli. Podle Aftonbladetu se pobodali členové dvou dětských gangů.

Hasiči jeli k uváznutému káněti, cestou pomohli zraněnému řidiči

01.06.2023 16:20 Původně vyjížděli ve středu v podvečer klatovští hasiči k dravému ptákovi, který u Hradiště uvázl na stromě. Cestou ale před Kasejovicemi narazili na havarované auto v příkopu a zraněného mladíka.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.