Loni bylo nečekané, letos mám na mistrovství světa velký cíl, říká Barista roku

26.03.2023 16:40 Káva ho pohltila hned a z brigády při škole se rychle stala životní vášeň. Loni se Denis Kramář z brněnské pražírny Rebelbean přihlásil do soutěže Barista roku a nečekaně vyhrál, letos svůj úspěch zopakoval. O tom, co pro Denise znamená titul Barista roku a jak se připravuje na světový šampionát, se rozpovídal v rozhovoru pro iDNES.cz

Nákupy po městečku rozváží roboti. Vyhnou se autům i chodcům

26.03.2023 16:40 V britském městě Sale nedaleko Manchesteru mohou zákazníci nově využít k dovážce svého nákupu robota. Službu nabízí řetězec Co-op. Roboti vypadají jako bílé plastové krabice a velikostí sahají dospělému člověku zhruba po kolena. Pohybují se podobně rychle jako lidé a dokážou zaznamenat auta.

VIDEO: Hasiči zachránili fenku uvíznutou v plotě. Osvobodili ji pomocí nůžek

26.03.2023 16:40 V sobotu ráno vyjeli hasiči na pomoc zaseknutému zvířeti, které uvízlo v plotu ve Vítkovicích. Fenka německého ovčáka měla hlavu skrz kovový plot a nemohla nazpět. Hasiči použili hydraulické vyprošťovací zařízení a během chvilky psa zachránili.

KVÍZ: Troubky pod vodou, nehoda pendolina či Kajínek. Pamatujete si vše?

26.03.2023 16:40 Česká republika letos slaví třicetileté výročí od svého vzniku, za tu dobu se v malé zemičce uprostřed Evropy stalo hodně větších či menších událostí. Pamatujete si ale detaily těch, které měly mnohdy mediální přesah až do zahraničí a většině českých pamětníků se nesmazatelně zapsaly do hlavy?

Rok bydlí uprchlíci na letišti. Zimu jsme zvládli, nic nám nechybí, říkají

26.03.2023 16:40 Již rok bydlí šestadvacet uprchlíků z Ukrajiny v kontejnerovém městečku, které loni vyrostlo na letišti v Hradci Králové. Provizorní domov v areálu Rock for People našla třeba paní Natálie, která nyní pracuje jako pomocná kuchařka. „Zimu jsme zvládli dobře, bylo tady teplo,“ pochvaluje si v malé kuchyňce, která má veškeré vybavení. „Máme tady myčku, sporák, všechno,“ ukazuje spokojeně do místnosti.

Příspěvek na stavební spoření je neefektivní, myslí si Bartoš. Chce změnu

26.03.2023 16:40 Stávající systém stavebního spoření je podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše v současnosti neefektivní a neplní svou původní funkci. Stát by podle něj měl peníze, které nyní vynakládá jako příspěvek ke spoření, využít na jinou formu podpory bydlení. Bartoš to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

OBRAZEM: Keltské vítání jara. „Čerti“ telegrafovali z českých kopců

26.03.2023 16:40 Příznivci keltských tradic se o víkendu sešli na vrcholcích mnoha českých kopců, aby přivítali jaro a vzdali hold přírodě. Účastníci akce, takzvaní čerti, se mezi vrcholy navzájem propojují světelnými signály. Keltský telegraf přilákal účastníky napříč republikou. Podívejte se, jak akci zachytili fotografové MF DNES.

Malostranský zápisník: Nenechte si ujít „Noc oživlých mrtvol ve stanu“

26.03.2023 16:40 Stanislav Polčák je zpět – a naše mozky zase v obrovském ohrožení! Kolik iPhonů si může pořídit předsedkyně Sněmovny z jednoho platu? Historický průlom: tempeh a quinoa v českém parlamentu. A premiérské alibi pro policii zdarma!

KOMENTÁŘ: Nemůžeme vyhrát. Západ jen sám sebe obluzuje lží o semknutosti

26.03.2023 16:40 Západ je přesvědčen o výjimečnosti svého současného konání. Přitom vše, co dělá, je tak triviální, známé a v dějinách se již nesčíslněkrát opakovalo. Nesvornost, egoismus, přesvědčení, že když ostatní podtrhneme, získáme výhodu. Jenže kdo v obranné linii přestane bojovat, ten sám zemře, a navíc zaviní i smrt svých druhů, píše v komentáři pro MF DNES publicista Vilém Barák.

Na mnichovském letišti se stávkuje, za dva dny nevzlétnou stovky letadel

26.03.2023 16:40 Na letišti v Mnichově, které je druhé největší ve spolkové republice Německo, v neděli začala dvoudenní výstražná stávka. Za oba dny se dotkne celkem 1 500 spojů a 200 tisíc pasažérů. Kvůli ní bude od neděle do úterý zrušeno celkem třináct letů z Letiště Václava Havla v Praze.

Jedna z nejvýznamnějších poválečných hereček. Jana Hlaváčová slaví 85 let

26.03.2023 16:40 Jana Hlaváčová patří k nejvýznamnějším českým herečkám poválečné éry. Pro diváky byla vždy velkým lákadlem, ať už hrála v Národním divadle nebo v Divadle na Vinohradech, na představení se chodilo často kvůli ní. Během své bohaté kariéry ztvárnila na divadelních prknech, ve filmu i v televizi desítky rozmanitých postav.

Zima to ještě nevzdala. Studená fronta přinese místy sníh i nárazový vítr

26.03.2023 16:40 V Česku se znovu ochladí. V noci na pondělí začne na severu Čech sněžit, mohou zde napadnout čtyři až osm centimetrů sněhu. K ránu se na jihu a východě Česka přidá silný vítr, varuje Český hydrometeorologický ústav .

Vyrábějte zbraně, tlačí Japonsko na domácí firmy. Ty s investicemi váhají

26.03.2023 16:40 Už od druhé světové války je v Japonsku poměrně silně zakořeněn odpor proti armádnímu zbrojení. V souvislosti s válkou na Ukrajině se ale v Asii množí obavy, že by ruský příklad mohla následovat i Čína. Japonsko proto chce podpořit domácí obranný průmysl, řada firem ale s přeorientováním na zbrojní výrobu váhá.

Počasí i změna klimatu. Televize k předpovědím „přidává kontext“

26.03.2023 16:40 K předpovědi počasí dostanou diváci francouzské státní televize jako bonus také informace o klimatické změně. Stanice France 2 a France 3 upravily klasický formát a k teplotám, srážkám a rychlosti větru začaly přidávat doplňující informace ohledně toho, jak se počasí mění v průběhu desetiletí a let. Dojde i na dotazy diváků.

Po srážce vlaku a auta na Jičínsku jsou dva lidé vážně zraněni

26.03.2023 16:40 V neděli dopoledne se srazilo auto s vlakem na železničním přejezdu u stanice Semínova Lhota na Jičínsku. Řidiče z vozu museli vyprostit hasiči. Vážně zraněn byl i spolujezdec z auta, ve vlaku cestovalo 5 lidí a ti jsou bez zranění. Provoz na železnici byl přerušen.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.