Vandalové ničí značení stezek pro bikery, hrozí zranění i srážka s turisty

08.08.2022 07:22 Každý měsíc musí správci Hanáckých stezek, sjezdových tratí pro bikery, které se nacházejí v lese u Plumlovské přehrady na Prostějovsku, řešit zničené označníky tratí. Bez nich přitom hrozí lidem na trasách i úraz.

Vyvěšením duhové vlajky na magistrátu začíná festival Prague Pride

08.08.2022 07:22 S logem ve tvaru srdce, které symbolizuje osm miliard srdcí, která bijí po celém světě, začíná v Praze dvanáctý ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Na budově pražského magistrátu bude v první den festivalu hrdosti LGBT+ komunity vyvěšena duhová vlajka. Rozpočet festivalu je letos rekordních 8 milionů korun.

Vondrášek bude ministrovi vysvětlovat počínání policie na mítincích ANO

08.08.2022 07:22 Ministr vnitra Vít Rakušan se sejde s policejním prezidentem Martinem Vondráškem kvůli chování policistů na mítincích šéfa ANO Andreje Babiše. V Borovanech tři policisté v civilu „zaklekli“ autistického školáka, který se před tím snažil odnést reproduktor. Jeden z policistů v civilu na mítinku ANO nosil volební čepici Babišova hnutí.

Žádný déšť, týden bude zalitý sluncem. A s víkendem přijdou tropy

08.08.2022 07:22 Týden bude slunečný s teplotami kolem 25 stupňů. Nejteplejší částí ale bude víkend. Před ním se oteplí až na 30 stupňů. Zatímco první část týdne bude beze srážek, později se mohou se vyskytnout přeháňky, očekávají meteorologové.

Deník Ukrajinky: Teď máme obrovskou příležitost odpoutat se od říše zla

08.08.2022 07:22 Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na portálu iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. V šestnáctém díle popisuje, jaká je po téměř šesti měsících konfliktu realita na Ukrajině.

Útok je sebevražda, zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN

08.08.2022 07:22 Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí apeloval na zpřístupnění Záporožské jaderné elektrárny mezinárodním inspektorům poté, co se o víkendu objevily zprávy o novém ostřelování areálu na jihovýchodě Ukrajiny. Podle Ukrajiny v sobotu ruská palba zasáhla skladiště vyhořelého jaderného paliva a zranila jednoho pracovníka, ruská strana to odmítá.

Pokud Rusko uspořádá referenda, končí rozhovory s Kyjevem, řekl Zelenskyj

08.08.2022 02:23 V případě, že se Moskva rozhodne na okupovaných území Ukrajiny uspořádat referendum o připojení oblastí k Rusku, nedočká se rozhovorů s Kyjevem, řekl v neděli večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle Zelenského Kyjev trvá na svém postoji nepodstoupit Rusku žádná území.

Bidenův nový zákon slibuje méně emisí, levnější léky a vyšší daně pro bohaté

08.08.2022 02:23 Americký Senát v neděli večer schválil návrh zákona, který má přinést snížení emisí skleníkových plynů a nižší ceny léků pro seniory. Mimo to se také zaměřuje na korporace a vysoko příjmové občany, kteří by kvůli novému zákonu měli odvádět vyšší daně. Zákon musí ještě projít Sněmovnou reprezentantů, ve které má Bidenova strana většinu.

Plno v azylových domech. Noví zájemci volají každý den, čekat musí i čtvrt roku

08.08.2022 02:23 Přišli jste o bydlení? Na lůžko v azylovém domě si počkáte. A to až čtvrt roku. Zatímco v dřívějších letech byly kapacity v létě dostačující a naplnily se přes zimu, letos nedostačují, ani když je venku teplo. Zájemců o službu totiž přibývá, stávající klienty je zase těžší přemístit do běžného bydlení. Komerční ubytování totiž zdražuje a sociálními byty již obce pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny.

Svíčková za osm korun. Jídlo podražilo za půl století více než desetinásobně

08.08.2022 02:23 Jídlo v restauracích za posledních padesát let podražilo více než desetinásobně. Zatímco si za osm korun člověk dneska koupí dvě housky, na konci šedesátých let si za takový obnos mohl zákazník v restauraci dát klidně i svíčkovou.

Ministr zemědělství odvolal ředitele tlumačovského hřebčince Olejníčka

08.08.2022 02:23 Dvě ze tří státních organizací starajících se o koně změnily letos vedení. Nejdřív odešel do důchodu Karel Kratochvíle, šéf hřebčince v Písku. Nyní odvolal ministr zemědělství Zdeněk Nekula po zhruba šestiletém působení ředitele státní příspěvkové organizace Zemský hřebčinec Tlumačov Davida Olejníčka. Podle mluvčího ministerstva Vojtěcha Bílého se zjistila v hřebčinci série pochybení interního charakteru, která ale neupřesnil.

Rusko válčí na Ukrajině a nedohlíží na mír v Karabachu, čílí se Arméni

08.08.2022 02:23 Nad spornou oblastí Náhorního Karabachu, která má být pod ochranou ruských mírových sil, se opět vznáší přízrak války. Podle stěpanakertského ombudsmana pro lidská práva však Rusko nikterak netrestá Azery za porušování příměří. Místo toho Kreml údajně stáhl některé ze svých zkušenějších mírových sil a přesunul je do bojů na Ukrajinu.

Rusům chybějí filmy. Bez hollywoodských hitů kina zejí prázdnotou

08.08.2022 02:23 Katastrofická či přímo smrtící. Tak popisují situaci na ruském filmovém trhu jeho zástupci. Po invazi na Ukrajinu odtamtud odešla největší americká studia. Po stažení amerických filmů z distribuce ruská kina zejí prázdnotou, Hollywood totiž lákal před plátno drtivou většinu diváků. Kinaři proto začínají hledat okliky, kterými by se ke světovým trhákům dostali. Jejich možnosti ale hraničí s pirátstvím.

Češi už se zásobují na zimu. Kamna a sporáky na dřevo jdou na dračku

08.08.2022 02:23 Lidé se připravují na drahé energie – skupují vše, čím by mohli ušetřit. Zejména kamna, dřevo a šetrné spotřebiče. Enormní zájem je i o instalaci solárních panelů. A tím cenu za tato úsporná opatření tlačí nahoru.

Mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí stál provoz, na vině byl poškozený vlak

07.08.2022 21:20 Na koridoru mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí byl v neděli večer přerušený provoz vlaků. Na vině měl být poškozený sběrač lokomotivy. Provoz byl obnoven před 21. hodinou.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova