V Bašce truchlí za zavražděného mladíka, biskup vedl kající obřad

04.12.2022 17:20 Obyvatelé obce Baška na Frýdecko-Místecku se stále vzpamatovávají z vraždy teprve osmnáctiletého varhaníka. Tragická událost však otřásla i lidmi ze širokého okolí. V neděli řada z nich přišla do místního kostela, kde se násilný čin stal, uctít mladíkovu památku. Biskup Martin David tam provedl kající obřad.

KOMENTÁŘ: Když v Číně dochází trpělivost. Zpráva o skutečném stavu země

04.12.2022 17:20 Komunistickou „říší středu“ otřásá série protestů proti přísným covidovým opatřením. Lidé oželeli cestování do zahraničí, ale neustávající zásahy do normálního života už jsou pro mnohé z nich dlouhodobě neúnosné, píše v komentáři pro MF DNES sinolog Vít Vojta.

„Zrádci luhanského lidu“. Sítěmi kolují snímky oběšených, podněcují spekulace

04.12.2022 17:20 Na sociálních sítích a proruských kanálech začaly kolovat snímky oběšených civilistů z Luhanské oblasti, kteří údajně kolaborovali s Ukrajinou. Na fotografie upozornil nizozemský novinář Christo Grozev z investigativní skupiny Bellingcat. Interpretace těchto snímků je však nejednoznačná.

Provoz na železničním koridoru mezi Čechami a Moravou kvůli poruše stál

04.12.2022 17:20 Kvůli poruše trakčního vedení byl zhruba od 13:00 zastavený provoz na železničním koridoru v úseku Choceň–Ústí nad Orlicí na Orlickoústecku. Provoz byl obnoven přibližně v 15 hodin. Vlaky nabraly až dvouhodinové zpoždění.

Uřízli kamarádovi ucho, pak ho zabili. Jeden z vrahů dodnes uniká

04.12.2022 17:20 Dva Moldavané a Lotyš popíjeli v zimě roku 2013 v pražském bytě, když se mezi nimi strhla hádka. Dvojice začala kamaráda surově kopat a bít do těla i obličeje, jeden z nich mu ještě za živa uřízl ucho. V bytě ho nechali zemřít a v noci ho jeden z nich oblékl a pohodil venku na ulici. Mrtvolu našla další ráno kolemjdoucí. Jednoho z vrahů, Veaceslava Pavlovschiho, policie dodnes hledá.

Robocop v San Francisku. Policii v nebezpečných situacích nahradí roboti zabijáci

04.12.2022 17:20 Radní amerického města San Francisco odsouhlasili, že místní policie může do svého arzenálu přibrat roboty, kteří dokážou zabíjet. Opatření má umožnit jejich použití v extrémních situacích, které by mohly ohrozit životy policistů.

Proč se chce stát prezidentem, prozradí v Rozstřelu generál Pavel

04.12.2022 17:20 V pokračování série předvolebních Rozstřelů zavítá do studia generál Petr Pavel. Prozradí, proč kandiduje na post hlavy státu, či co by v případě zvolení učinil jako první. Rozhovor pod vedením moderátora Vladimíra Vokála sledujte živě na portálu iDNES.cz v pondělí od 12:30.

Kolem Bidenovy vánoční výzdoby kolují fámy, lidé nařkli Bílý dům ze satanismu

04.12.2022 17:20 Odhalení nové vánoční výzdoby Bílého domu vyvolalo několik bouřlivých reakcí veřejnosti. Pozorným uživatelům sociálních sítí neunikl především detail jednoho ze zrcadel, který si spletli se satanistickou modlou. Příměr k okultním a ezoterickým tradicím je však chybný, vánoční výzdoba sídla amerického prezidenta má dlouhou historii.

Malostranský zápisník: Utrpení mladého Síkely

04.12.2022 17:20 O triumfálních návratech ministra průmyslu z prohraných bitev. Listování ve čtenářském deníku Andreje Babiše. Očkujme se, třeba i Pekarové navzdory! O obézně vychrtlém zdravotnictví ministra Válka. A je Miloš Vystrčil pořád ještě Tchajwanec? V Malostranském zápisníku píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.

Chováte se jako Chamberlain, vmetl Kuba Okamurovi za odpor k výcviku Ukrajinců

04.12.2022 17:20 Jihočeský hejtman Martin Kuba se pustil v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News do Tomia Okamury za jeho výrok o cvičení ukrajinských vojáků na území Česka.

V Libavé už cvičí první ukrajinští vojáci, potvrdil generální štáb

04.12.2022 17:20 Ukrajinští vojáci už cvičí ve vojenském újezdu Libavá pod vedením české armády. Celkem by jich v pěti postupných turnusech mohly přijet až čtyři tisíce. Přesné počty ani to, kdy vojáci přijeli, ministerstvo nesděluje z bezpečnostních důvodů.

V Gobi přistáli tři tchajkonauti, půl roku dokončovali čínský Nebeský palác

04.12.2022 17:20 Návratový modul vesmírné lodi se třemi čínskými kosmonauty v neděli odpoledne přistál v poušti Gobi na severu Číny. Posádka v červnu vyletěla na čínskou orbitální stanici Tchien-kung na oběžné dráze kolem Země lodí Šen-čou 14 a strávila na stanici půl roku.

RECENZE: Dva filmy v jednom aneb Mikulášovy patálie pro pokročilé

04.12.2022 17:20 Kouzlo animované stylizace dokáže překonat ledacos, dokonce i propojení životopisu umělců s příběhy pro děti ve filmu Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo, který z festivalu francouzských děl přechází do kin.

Sekt pijí Češi nejraději doma. Každý v průměru vypije 2,5 lahve ročně

04.12.2022 17:20 Prodeje šumivých vín v českém maloobchodě rostou nepřetržitě od roku 2013. Podle aktuálních údajů společnosti Nielsen a společnosti Bohemia Sekt se i letošek zatím odehrává ve znamení růstu.

VIDEO: Ukrajinští vojáci vztyčili první vlajku na levém břehu Dněpru

04.12.2022 12:41 Video se slavnostním vztyčením vlajky v ukrajinských barvách nejprve v sobotu na svém Instagramu zveřejnila ukrajinská speciální jednotka Karlson, jejíž bojovníci otevřeli odrazový můstek pro osvobození levého břehu Chersonské oblasti od okupantů. Video se záhy objevilo i na jiných platformách.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.