Policie zkontroluje na dálku, jestli máte povinné ručení

08.12.2023 02:00 Policejní hlídce stačí, aby si do systému načetla registrační značku. Pokud se ukáže, že na vůz není sjednáno povinné ručení, musí ho zastavit. Na systému se podílejí jak pojišťovny, tak Česká kancelář pojistitelů.

V Praze sváží odpad bateriovým popelářským autem nadšenkyně elektromobility

08.12.2023 02:00 Potkat za volantem autobusu či tramvaje ženu, to už přestává být neobvyklé, u těžkého nákladního vozu však jde stále o čestné výjimky. Ovšem aby jemná ženská ruka krotila popelářské auto, navíc plně elektrické, to už je nejméně republikový unikát. A to neuvěříte: ona dáma se jmenuje Lenka Popeláková.

A holky budou koukat! Mercedes umí luxus i v růžové a pod milion

08.12.2023 02:00 Nejmenší, nejlevnější, přesto stále dost nápadný. Mercedes-Benz A200 pořídíte pod milion, přesto je to stále mercedes se vším všudy. V interiéru vás obklopí pocit z luxusního zboží, a i když je to primárně městské auto, ambice mateřské automobilky nezapře ani na horských okreskách.

Kolínská Toyota by mohla vyrábět menší elektromobily s dojezdem do 100 km

07.12.2023 20:50 V kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic by se mohly začít vyrábět menší cenově dostupné elektromobily. Toyota chce v Evropě zrychlit výrobu elektromobilů, uvedl pro magazín Nikkei Asia šéf evropské divize automobilky Jošihiro Nakata.

Tatra má novou tvář. Vytvořil ji český designér lokomotiv a hodinek

07.12.2023 04:20 Tatra vstupuje na trh s třetí generací těžkých nákladních vozidel Tatra Force. Zcela nová řada vozidel dostala tvary a prostorové zpracování průmyslového designéra Lukáše Tanečka ověnčeného mimo jiné prestižní cenou RED DOT Award.

Sázka na elektromobilitu je v podání newyorských silničářů fiasko

07.12.2023 04:20 Vtípky na účet nejmenších lidí planety, silničářů, se znovu připomínají. Tentokrát z New Yorku. Proč vlastně nejmenších? Stačí prý, když napadne pár centimetrů sněhu a už nejsou vidět. V americké verzi anekdota dochází pointy odlišně. S elektrickým pohonem nedokážou sněžné pluhy na místo vůbec dojet.

Test parkování v obchoďácích. Vánoční boj o auto bez škrábanců začíná

07.12.2023 04:20 Tři a půl metru dlouhé a třeba taky jen 206 centimetrů široké. I taková parkovací místa jsme našli v nadzemních i podzemních garážích u obchodních center v Česku. Objeli jsme kvůli tomu celou republiku s červenou kabelkou na kolech i v obřím SUV.

Prodej elektrických a spalovacích aut v ČR se podle Škody vyrovná v roce 2032

06.12.2023 11:50 Prodej nových elektromobilů v Česku se vyrovná odbytu vozů s konvenčními spalovacími motory v roce 2032, což je zhruba o čtyři roky později, než se prodejní křivky protnou v Evropě. Vyplývá to z nové prognózy Škody Auto.

Ojetiny zlevňují, cenové šílenství končí, říká průkopník online prodeje

06.12.2023 11:50 Trh ojetin je podle Jakuba Šulty, zakladatele e-shopu s ojetinami Carvago, vlastně skvělým barometrem stavu ekonomiky. Online obchodní dům se stovkami tisíc aut z celé Evropy je unikátem. Carvago z analýzy milionů dat vidí, jak se hýbe trh, kde je kupříkladu přebytek octavií nebo proč je nejvýhodnější dovézt volvo ze Švédska.

Zimní nadílku musíte z auta odstranit, za zasněženou SPZ i rok bez řidičáku

06.12.2023 00:50 Ometáte auto jen na malý průzor na okně? Jste nebezpeční sobě i ostatním, a navíc jdete naproti pokutě. Za neočištěné vozidlo hrozí ve správním řízení pokuta do 2 500 Kč, za nečitelnou registrační značku je to ovšem až deset tisíc a rok bez řidičáku.

Válka skandinávských odborářů s Teslou se šíří. K pošťákům se přidají Dánové

05.12.2023 18:51 Protest proti americké automobilce Tesla se ze Švédska rozšířil do Dánska. Přístavní dělníci a řidiči sdružení v dánském odborovém svazu 3F přestanou zhruba za dva týdny v dánských přístavech vykládat auta a vozit je do Švédska, čímž zabrání společnosti Tesla obejít několik týdnů trvající blokádu.

Autokvíz: Poznáte auto pod sněhovou nadílkou?

05.12.2023 02:21 Sníh zasypal Česko, bílá peřina pokryla vše. Motoristé, kteří nemají pro auta přístřešky, si musejí přivstat, aby z hromady sněhu vozidlo vyprostili. Na parkovišti před činžákem navíc jeden nikdy neví, zda napoprvé vyhrabe to správné.

Král pod proudem. Svezení prvním elektrickým rollsem je přízračným zážitkem

05.12.2023 02:21 Spectre hýří superlativy, jemně přede a konejšivou jízdou hýčká. Cena je od 9,5 milionu korun, spíš však počítejte se třinácti miliony a více než rokem čekání. Na první elektrický rolls je holt fronta.

Dotace na elektroauta bude stát rozdávat od ledna, na osobní auto 200 tisíc

04.12.2023 15:31 Stát rozdělí firmám z Národního plánu obnovy 1,95 miliardy korun na podporu elektromobility. Výzva zahrnuje 1,65 miliardy na podporu nákupu elektromobilů a aut na vodík a 300 milionů na budování dobíjecích stanic. Podpora bude poskytována formou finančního příspěvku a bankovní záruky prostřednictvím Národní rozvojové banky .

Dodge Challenger z bazaru. Žádné upejpání, berte osmiválec!

04.12.2023 04:40 Šest set tisíc korun, tedy přibližně 25 tisíc eur, je prý magická hranice ceny, která odstartuje elektromobilizaci Evropy, malují si automobilky. Takové auto bude spíš menší a závratné výkony mu zůstanou pravděpodobně zapovězeny. Nebo si můžete za šest set tisíc pořídit opravdový AUŤÁK.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.