Jinak to nejde. Na japonský ostrov přepravují turisty v kleci na jeřábu

15.08.2022 04:51 Moment, kdy po houpavé projížďce vlnami loď konečně spustí kotvy, považujeme za šťastný konec plavby. V bezpečí za vlnolamy už nás většinou další dobrodružství na palubě nečeká. Jenže po přistání u břehů ostrova Minami Daitó džima ten správný adrenalin teprve začíná. Na souš vás totiž musí vyzvednout jeřáb.

Za krásami Krkonoš na kole i koloběžce. V Rokytnici si i parádně skočíte

14.08.2022 17:20 Zatímco v zimě je Rokytnice lyžařským evergreenem Krkonoš, v létě se soustřeďuje primárně na bikery. Sedačkovou lanovkou se ovšem k turistickým cílům můžou přiblížit i pěší. Doplňkovými aktivitami v Rokytnici jsou koloběžky, lanový park a za návštěvu tu rozhodně stojí i pár originálních horských hospůdek.

Na co zírá mašinfíra: Když do sklípku, tak expresem z Brna až do Mutěnic

14.08.2022 04:50 Blíží se období burčáku, což je doba, kdy železniční spolky houfně aktivují svoje stroje a vyrážejí přímými vlaky k jihomoravským sklípkům. Takže proč to nevyužít? Dnes se svezeme Krokodýlem spolku Hrbatá Máňa z brněnského dolního nádraží do Mutěnic.

Pokořit vrchol? Kecy. Výstup je souhra náhod, říká vysokohorský turista Ivo Petr

13.08.2022 23:20 Přemýšlíte, čím naplnit život? Co třeba hodit na záda batoh a vyrazit do kopce? Nezdolný vysokohorský turista Ivo Petr z Karviné prošel stovky pohoří v 90 zemích světa. „Nemám rád naprogramovaný život, i proto mi vyhovují hory,“ říká v rozhovoru pro magazín Víkend DNES.

Tři skvělé koupačky cestou k moři. Udělejte si pauzu, nebudete litovat

13.08.2022 12:20 Už léta to tak děláme. Po cestě na dovolenou opustíme zacpanou dálnici a dáme si koupací pauzu na některém ze skvělých míst v zemích, které by jinak byly jen průjezdovými. Kde se zastavit na dvou hlavních trasách – přes Rakousko na Villach k chorvatskému Jadranu a centrem Bavorska na Brenner do Itálie?

Slavné hospody: Pinkasovi číšníci nosili patnáct piv najednou

13.08.2022 06:50 Právě tady objevila Praha Plzeň. V restauraci U Pinkasů se čepovalo v roce 1843 jako na prvním místě v Praze plzeňské pivo, a to necelý rok po založení pivovaru. Čepuje se tam dodnes a doprovází ho bezpočet historek a kuriozit, třeba ta o Klubu stovkařů a Pinkasově noční můře.

PŘEHLEDNĚ: Kam můžete a nemůžete v Českém Švýcarsku po zdolání požáru

13.08.2022 00:50 Národní park České Švýcarsko se v posledních týdnech potýkal s obrovským požárem. To ale neznamená, že by se mu turisté museli zcela vyhnout. Po ohlášené likvidaci ohně zůstanou některá omezení, na území rezervace je ovšem pořád spousta nezasažených atraktivních míst k návštěvě přístupných.

VIDEO: Letadlo v Řecku minulo při přistání hlavy turistů o pár metrů

12.08.2022 19:10 O pořádnou dávku adrenalinu pro turisty se minulý týden postaral pilot společnosti Wizz Air, který se svým airbusem přistával na letišti řeckého ostrova Skiathos tak nízko nad hlavami přihlížejících, že některými z nich doslova otřásl. Nechybělo málo a vše mohlo dopadnout tragicky.

Tajemství přehrad: Orlík má spousty funkcí, při povodních nezklamal

12.08.2022 01:51 V šestnáctém díle Tajemství přehrad se zaměříme na snad nejznámější vodní dílo Vltavské kaskády. V srpnu tato 91 metrů vysoká a 450 metrů dlouhá betonová tížná hráz dokázala oddálit kulminaci povodně na dolním toku o celých 17 hodin. Podíváme se na vodní dílo Orlík.

Pohoda, koupání i výlety do historie. Vydejte se na kole kolem Postupimi

11.08.2022 03:30 Německá Postupim si na svoji polohu rozhodně nemůže stěžovat. Město obklopuje velké množství jezer, vodních kanálů a protéká jím řeka Havola. Příjemný chládek poskytuje bujná zeleň a dopravu zpříjemňují všudypřítomné cyklostezky. Stačí tedy sednout na kolo a spojit poznávání památek s koupáním.

Památky šetří a noří se do tmy. Zkrátí se i nasvícení Pražského hradu

10.08.2022 21:51 České památky jsou pod tlakem. Poslední dva roky musely kličkovat ve složité době covidových restrikcí, které zasáhly do návštěvnosti. Čísla z poloviny prázdnin nicméně ukazují, že ani teď o ně není takový zájem jako před pandemií. Provoz navíc prodražují ceny energií a kasteláni hledají cesty, jak ušetřit.

Netradiční výlet v Chorvatsku. Na cyklovýlet kolem Zadaru berte plavky

10.08.2022 15:50 Letní sezona v Dalmácii podobně jako v celém Chorvatsku běží naplno. Nyní je Chorvatsko bez jakýchkoliv restrikcí, testů, povinného očkování a roušek. Stačí jen vybrat termín, místo a způsob. A nemusíte proležet celou vaši dovolenou jen na pláži, Chorvatsko se dá prožít i jinak. Třeba na kole v okolí Zadaru, i teď v plném žáru.

Báječný výlet k sousedům. Prozkoumejte palmový vějíř na střeše Krušných hor

10.08.2022 05:00 Elegantní sloupy čedičových varhan vábily výletníky už v počátcích rozmachu pěší turistiky. Nejznámější je pochopitelně naše Panská skála u Kamenického Šenova. Ale i na řadě dalších míst vykouzlila ztuhlá láva úchvatné divy. Pod vrcholem Hirtsteinu v saské části Krušných hor vzbuzuje obdiv kamenný vějíř.

Nejsladší ananas na světě, termální jezera i obří hortenzie. Tak chutnají Azory

09.08.2022 18:10 Vulkanická krajina Azorských ostrovů, portugalské exotiky v Atlantiku, lahodí nejen zraku, ale i chuti. Zažili jsme to v lázeňském městě Furnas, kde pacienti popíjejí některé prameny, zatímco v jiných domorodci vaří brambory, píše magazín Víkend DNES.

Jedeme na jih! Autem na rodinnou dovolenou pod Neapoli a zpět

09.08.2022 00:55 Pro početnější rodinu zůstává auto pořád tím nejlepším a lacinějším způsobem, jak se dostat na dovolenou k moři. Nemusí to přitom být jen známé Chorvatsko. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak můžete výrazně levněji zvládnout třeba cestu na jihu Itálie, kam už se dnes davy turistů moc nevydávají.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova