Krátké vlny: Připojit všechny k internetu, chránit data i regulovat AI. To chce Globální digitální p

23.03.2023 07:20 Globální digitální pakt. Slyšeli jste o této aktivitě Organizace spojených národů ? Jasně, je to OSN, takže to asi bude veliké .

Zakládal iDnes, teď povede ČTK. Nový ředitel chce posílit servis pro firmy

23.03.2023 07:20 Národní tisková agentura ČTK bude mít od léta nového generálního ředitele. Jaroslav Kábele teď řídí její strategii a rozvoj, do značné míry tedy naváže na své nápady.

Průzkum Česko.Digital: Vize digitalizace chybí, plány jsou nesrozumitelné a špatně se nasazují

22.03.2023 20:30 Organizace Česko.Digital připravila průzkum klíčových akterů české společnosti v tématu digitálních technologií . Ptala se vědců, politiků, firem, novinářů a zástupců státního a neziskového sektoru. Průzkum shrnuje jejich postoje ohledně digitalizace. Závěr: digitalizaci brzdí absence jednotné vize.

COOP v Berouně testuje chytré kamery proti zlodějům a chystá automatické prodejny na vesnicích

22.03.2023 20:30 Řetězec družstevních prodejen COOP pokračuje v testování nových technologií ve svých obchodech. V berounské hybridní prodejně, která v noci přechází na automatický prodej bez prodavačů či prodavaček, začal testovat sledovací software na automatické odhalování možných krádeží.

Whatsapp správcům skupin umožní regulovat nově příchozí

22.03.2023 14:31 Whatsapp oznámil zavedení dvou nových funkcí, které se týkají velkých skupinových chatů. Po vzoru aplikací Slack nebo Discord tyto komunity uživatelů lze dále členit do podskupin. Využívají to hlavně velké firmy nebo školy s velkým počtem uživatelů.

Google vybral ústeckou cloudovou VPN GoodAccess mezi nejlepší kyberbezpečnostní startupy

22.03.2023 14:31 Ústecký startup GoodAccess provozující cloudovou VPN byl vybrán mezi patnáct evropských kyberbezpečnostních firem, které podpoří Google, a to v rámci prvního ročního programu Google for Startups Growth Academy: Cybersecurity. GoodAcces uspěl v konkurenci 120 přihlášených startupů.

Vlastník tvůrců Kingdom Come ulovil další české studio, přebírá hry od Madfinger Games

22.03.2023 14:31 Obří skandinávský vývojář a vydavatel videoher Embracer Group v Česku do portfolia ulovil další společnost. Embracerem vlastněný podnik DECA Games přebírá údržbu, provoz a rozvoj dosavadních titulů brněnského studia Madfinger Games jako jsou Dead Trigger nebo Shadowgun.

iRozhlas a Radio Wave pozastavují aktivity na TikToku

22.03.2023 14:31 Český rozhlas se rozhodl pozastavit využívání sociální sítě TikTok pro prezentaci svého obsahu a aktivit, aby zabránil bezpečnostní hrozbě související s touto aplikací.

Diváků s placenou televizí je u nás o třetinu méně než na Slovensku

22.03.2023 14:31 Počet českých diváků, kteří sledují televizi prostřednictvím některého z operátorů placené televize, v posledních letech roste, stále však nedosahuje takové úrovně jako v jiných evropských státech včetně sousedního Slovenska.

Česká televize rozšiřuje Události v regionech o dvě nové mutace

22.03.2023 14:31 Na začátku dubna spustí Česká televize dvě nové verze pořadu Události v regionech, které se budou věnovat dění ze severovýchodních a z jihozápadních Čech. Doplní stávající servis z jižní a severní Moravy a ze středních Čech.

Nový web o počasí má ukazovat předpověď s přesností na kilometr čtvereční

22.03.2023 14:31 Český hydrometeorologický ústav má nový portál, který poskytuje detailnější předpověd počasí. Zatímco standardní předpověď poskytovaná ČHMÚ je pro oblast 2,4 × 2,4 km, tak na portálu Agropocasi.cz, jak se portál jmenuje, jde o jeden kilometr čtvereční.

Jak se daří těžařům v době současné bitcoinové euforie?

22.03.2023 09:30 Ještě na konci roku to vypadalo, že je bitcoinový těžební průmysl div ne před kolapsem. Změnila se situace s býčím řáděním, které nás provází od začátku roku?

Amazon chystá další propouštění

21.03.2023 21:30 Amazon plánuje zrušit dalších 9 tisíc pracovních míst. Firma to oznámila na svém webu. Ve snaze dosáhnout dalších úspor nákladů bude Amazon škrtat především v oblastech cloud computingu a reklamy. Oznámení nijak neupřesňuje, kterých zemí se propouštění bude týkat. Má k němu ale dojít v několika příštích týdnech.

O2 TV má novou aplikaci pro televizory TCL

21.03.2023 21:30 Od 21. března mohou majitelé televizorů značky TCL instalovat oficiální aplikaci O2 TV. Podmínkou je operační systém Android TV 9.0 a vyšší, respektive systém Google TV.

Google spustil veřejný test své konverzační AI Bard

21.03.2023 16:41 První uživatelé si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak funguje generativní AI Bard od Googlu. Firma oznámila spuštění veřejného testu. Zájemci se mohou hlásit na webu bard.google.com, test je ale zatím dostupný jen pro uživatele z USA a Velké Británie. Českému zájemci o zapojení do testu se zatím zobrazuje jen upozornění, že v ČR zatím tato možnost není k dispozici.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.