Voyo má na všech trzích dohromady přes milion předplatitelů

26.02.2024 19:20 Aplikace Voyo překonala hranici jednoho milionu platících uživatelů dohromady na všech trzích, kde je dostupná. Kromě České republiky a Slovenska funguje také v Rumunsku, Bulharsku nebo Slovinsku. „Nejvýraznější nárůst předplatitelů pochází z České republiky, Slovenska a Slovinska,“ oznámila mateřská firma CME.

ČTÚ už udělil všechny kmitočtové příděly pro DAB+

26.02.2024 19:20 Všech osm společností, které vydražily kmitočtové příděly pro celoplošné a regionální digitální rozhlasové sítě, už dostalo úřední rozhodnutí o jejich přidělení. Oznámil to Český telekomunikační úřad.

Lenovo ukázalo notebook s průhledným displejem. Podívejte se, jak vypadá

26.02.2024 14:10 Společnost Lenovo na konferenci Mobile World Congress 2024 v Barceloně představila koncept notebooku s průhledným displejem. Jde o takové to klasické klišé ze sci-fi filmů, které ale zatím na trhu neuvidíte. Stále jde o ukázku možností s dlouhou cestou do případné komercionalizace.

T-Mobile představil chytrý telefon bez aplikací, koncept využívá umělou inteligenci

26.02.2024 14:10 Operátor Deutsche Telekom na veletrhu Mobile World Congress 2024 v Barceloně představil koncept chytrého telefonu bez aplikací. Majitel českého T-Mobilu by tímto způsobem chtěl využít nástup generativní umělé inteligence.

Chyba v eDokladech umožňuje digitálně prokazovat totožnost i po ztrátě plastové občanky

26.02.2024 14:10 Krádež nebo ztráta plastového občanského průkazu by měla jeho držiteli znemožnit prokázání totožnosti v elektronické podobě přes aplikaci eDoklady. Reálně to ale neplatí. S čerstvou zkušeností se ztrátou plastové kartičky se na sociální síti Mastodon podělil Ondřej Surý.

Soukromí v době koronaviru: jaký je odkaz pandemie a co má význam i pro dnešek

26.02.2024 08:21 Pandemie ukázala, že důležitou pro fungování opatření v boji s nemocí je důvěra občanů ve stát. Její součástí je i minimalizace obav o způsob zpracování osobních údajů.

Warneři jdou do útoku. V Česku letos spustí televizi a předělanou aplikaci Max

26.02.2024 08:21 Majitel HBO chce letos výrazně zlepšit podnikání. Česká republika bude jedním ze států, kam přijde předělaná aplikace Max. A zdarma tu začne vysílat Warner TV.

Qubity: Postkvantové šifrování v iMessage, tisíce qubitů z neutrálních atomů, logické qubity

25.02.2024 21:21 Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.

Blog Evropské centrální banky znovu varuje před investicemi do bitcoinu

24.02.2024 00:31 Evropská centrální banka na svém blogu varovala, že skutečná hodnota bitcoinu je nulová. A to i přesto, že se cena nejznámější kryptoměny obchodované na burzách drží nad 51 tisíci dolary . Autory výroku jsou ekonomové Ulrich Bindseil a Jürgen Schaaf. Ti se ohlížejí za lednovým rozhodnutím americké Komise pro cenné papíry povolit bitcoinové fondy v USA. Podle ekonomů to mohou méně zkušení lidé chápat jako potvrzení, že investice do bitcoinu jsou bezpečné. Předchozí růst pak mohou vnímat jako důkaz nezadržitelného triumfu.

Sporty TV spustila oficiální web, představuje pořady

23.02.2024 19:30 Nová volně vysílaná sportovní stanice Sporty TV už zprovoznila internetové stránky. Začaly také fungovat její profily na sociálních sítích.

V Radě vlády zasedl zástupce společnosti Onsemi, která v Rožnově vyrábí čipy

23.02.2024 19:30 Novým členem Rady vlády se stal Josef Švejda, který působí jako jednatel české pobočky americké společnosti Onsemi, která v Rožnově pod Radhoštěm vyrábí čipy pro automobilky a průmysl.

Avast dostal od americké obchodní komise pokutu skoro 400 milionů za prodej osobních dat uživatelů

23.02.2024 19:30 Americká Federální obchodní komise uložila pokutu původem české společnosti Avast, která je už nějakou dobu společně s NortonLifeLock součástí podniku Gen Digital. Výše pokut činí 16,5 milionu dolarů, asi 386 milionů korun. Dokumenty komise jsou zde a zde.

Microsoft začal testovat podporu Wi-Fi 7 ve Windows 11

23.02.2024 13:52 Nedlouho po schválení standardu Wi-Fi 7 začala firma Microsoft testovat jeho podporu v systému Windows 11. Nově vypuštěná testovací verze Insider Preview Build 26063 podporuje přístupové body s Wi-Fi 7. Na trhu jich zatím moc není, ale budou určitě přibývat.

T-Mobilu loni mírně stouply tržby, ziskovost ale padá

23.02.2024 13:52 T-Mobile v Česku loni utržil 30,7 miliardy korun a desetinu z toho investoval zpět do své sítě. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků hospodaření. Operátor meziročně o 1,9 % zvýšil objem tržeb. Naopak u ziskovosti hlásí pokles o 8,8 % na 11,2 mld. korun.

Google kvůli "nepřesnostech v obrázcích týkajících se historie" pozastavil generování fotek lidí v G

23.02.2024 13:52 Stížnosti uživatelů na sociálních sítích přiměly Google k dočasnému omezení jedné z funkcí jeho AI chatbotu Gemini. Firma oznámila, že pozastavuje možnost generovat obrázky lidí, dokud nevyřeší „nepřesnosti v některých vygenerovaných obrázcích týkajících se historie“.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.