Všichni si oddechli, Britové schválili spojení Avastu a Nortonu. Jejich obavy byly mimo

08.08.2022 07:11 Neustále odkládané rozhodnutí britských regulátorů o spojení Avastu a NortonLifeLock má rozuzlení. Obavy byly zbytečné.

HBO Max na horské dráze. Z aplikace mizí filmy a projde změnami

08.08.2022 07:11 Majitel HBO Max potřebuje seškrtat náklady. V létě příštího roku zahájí spojování aplikace s dosud samostatným projektem Discovery+. Některé projekty dostaly stopku.

Francie skutečně zruší televizní poplatky, financování z DPH bude dočasné

06.08.2022 22:00 Horní komora francouzského parlamentu podpořila zrušení televizních poplatků. Média veřejné služby ve Francii tedy budou financována z výnosů z DPH, přičemž přidělená částka bude zhruba stejná jako dosavadní výnosy z poplatků.

Český software dokáže získat data z chytrých hodinek a cloudových služeb

05.08.2022 15:20 Česká společnost Compelson po několika měsících vydává další verzi svého nástroje Mobiledit Forensic, který slouží k dolování dat z chytrých zařízení. Používají ho bezpečnostní složky ve 119 zemích světa včetně FBI, CIA, Scotland Yardu nebo Policie a Armády ČR.

Česko loni prověřovalo bezpečnost tří zahraničních investic do IT a telekomunikací

05.08.2022 15:20 Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo zprávu o prověřování zahraničních investic v Česku za období mezi květnem loňského roku a letošním dubnem. MPO během tohoto ročního období řešilo celkem dvanáct případů. Osm investic bylo schválených, ve dvou případech investoři stáhli žádost a dva případy nebyly do letošního dubna uzavřeny.

NÚKIB narazil na významný kyberincident. Zasažena byla i místní samospráva

05.08.2022 15:20 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal tradiční měsíční přehled kybernetických incidentů. V červenci se počet incidentů držel v podprůměrných hodnotách. Jeden z nich byl nicméně označen jako významný.

HBO Max a Discovery+ se spojí v létě 2023

05.08.2022 10:01 Společnost Warner Bros. Discovery při komentování aktuálních výsledků hospodaření potvrdila, že spojí aplikace HBO Max a Discovery+ do jednoho produktu. O názvu ještě není rozhodnuto.

Intel je poprvé v historii ve ztrátě, nový WinAmp, Apple odškodní zákazníky kvůli klávesnicím

05.08.2022 10:01 Antarktida se připojí k internetu přes podmořský kabel. Licence na Windows 11 také v Microsoft Store. Chtěla Čína v USA špehovat přes Huawei? Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

T-Mobile TV zařazuje do nabídky stanici Canal+ Sport

04.08.2022 18:00 Fotbaloví fanoušci budou moci sledovat zápasy nové sezony Premier League na obrazovkách T-Mobile TV. Operátor uzavřel dohodu s provozovatelem stanice Canal+ Sport, a to na tři nadcházející sezony.

Útočníci kvůli krádeži dat napodobovali stránky ministerstva práce, domény byly zablokovány

04.08.2022 18:00 Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo varování, podle kterého se začaly objevovat falešné domény napodobující jeho web. “Tento týden byly zprovozněny stránky, které měly uživatele přesvědčit, že přes ně mohou požádat o příspěvek na bydlení. Odkazy byly rozesílány SMS zprávami a e-maily. Stránky sloužily ke krádeži dat,” upozorňuje MPSV. Jediný správný web je mpsv.cz.

Ladislav Bartoníček skončil jako předseda dozorčí rady českého O2

04.08.2022 18:00 Ladislav Bartoníček skončil ve funkci člena a předsedy dozorčí rady v tuzemském mobilním operátorovi O2. Z pozice odstoupil. PPF místo něj dosadila Lubomíra Krále, který je společně s Vladimírem Mlynářem členem představenstva skupiny PPF.

Nej.cz fúzoval další čtyři providery včetně Netboxu. Ten loni utržil přes 300 milionů

04.08.2022 18:00 Společnost Nej.cz provedla fúzi dalších již dříve koupených poskytovatelů internetu. Zanikají značky Smart Comp. , A1 net, MCnet internet a NJNet.

Canal+ Sport dostala nabídku od O2 TV, jednání stále nejsou u konce

04.08.2022 12:31 Dnes začíná v Česku a na Slovensku vysílat nová sportovní stanice Canal+ Sport, která odvysílá všechny zápasy anglické Premier League. Vidět ji mohou klienti Skylinku a předplatitelé aplikace Skylink Live TV. S žádným jiným operátorem není dohoda dosud uzavřena.

O2 TV se dohodla s Novou, evropský fotbal bude i na Premier Sport

04.08.2022 12:31 V programu stanic Premier Sport 1 a Premier Sport 2 se nově objeví německá Bundesliga, španělská La Liga nebo italská Serie A. Umožňuje to dohoda mezi televizí Nova, která drží vysílací práva, a společností O2. Fanoušci se dočkají dalších přenosů i z Ligy mistrů UEFA.

Rusové se snaží z ruské softwarové firmy udělat neruskou. Její zázemí lze nalézt i v Brně

04.08.2022 07:00 Positive Technologies je úspěšná ruská kyberbezpečnostní firma, která rozjela operaci pro derusifikaci. Nově vyčleněný podnik SecurityGen nadále působí i z Česka.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova