Česko potrápí ledovka, varovali meteorologové. Mělo by i sněžit

08.12.2023 16:00 V jižních a jihozápadních Čechách se v pátek večer, v noci a v sobotu ráno může tvořit ledovka. Od sobotního večera hrozí mrznoucí déšť s tvorbou ledovky na většině území republiky, uvedli v aktuální výstraze meteorologové.

Soud vrátil žalobci případ požáru v Českém Švýcarsku. Chce upřesnit škodu

08.12.2023 16:00 Krajský soud v Ústí nad Labem vrátil státnímu zastupitelství obžalobu na muže, který je obviněný kvůli loňskému požáru v národním parku České Švýcarsko. Soud požaduje, aby žalobci upřesnili výši škody. ČTK to řekl obhájce obviněného Vít Pavko. Spis bude podle něj zpátky na soudu do měsíce, hlavní líčení očekává na jaře. Na posun v případu upozornil server Seznam Zprávy.

Pohřeb Schwarzenberga: Částečně uzavře Hrad, jak proběhne, na co se připravit

08.12.2023 16:00 Návštěvníci, kteří se vydají v sobotu 9. prosince na Pražský Hrad, se musí připravit na omezení kvůli pohřbu politika Karla Schwarzenberga. Poslední rozloučení proběhne se státními poctami v katedrále svatého Víta od 12 hodin, dovnitř se ale dostanou jen pozvaní. Kde obřad zhlédnout, jaká omezení se dotknou turistů a na co se připravit, zodpoví souhrn Deníku.

Armáda představila na Valašsku projekt POKOS

08.12.2023 16:00 Poslední listopadový týden patřil na Valašsku tématu POKOS . Zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany společně s vojáky ze 71. mechanizovaného praporu z Hranic a 74. mechanizovaného praporu z Bučovic s projektem navštívili základní školy ve Valašském Meziříčí a ve Vsetíně.

Vláda podepsala dohodu s lékaři. Nešlo jen o platy, ale i podmínky, uvedl Fiala

08.12.2023 16:00 Při přípravě dohody, která má ukončit odmítání přesčasové práce ze strany tisíců nemocničních lékařů, nešlo podle premiéra Petra Fialy jen o platy a mzdy, ale také o pracovní podmínky a podmínky vzdělávání. Řekl to v pátek před popisem dohody se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou , zástupci odborů a České lékařské komory . Viceprezident komory Jan Přáda, který byl od začátku lídrem protestu, po podpisu lékaře v nemocnicích vyzval, aby výpovědi z přesčasové práce stáhli. Premiér zdůraznil, že 9,8 miliardy korun na nárůst platů a mezd jde ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Průmysl 4.0 i robotika. Výzkumný projekt propojil univerzitu s podniky

08.12.2023 11:21 Věda a výzkum patří vedle vzdělávání k poslání univerzit. Nejinak je tomu v případě VŠB – Technické univerzity Ostrava, která se do výzkumných projektů aktivně zapojuje. Obzvláště je to důležité v regionu Moravy a Slezska, který prochází restrukturalizací. Jeden z takových projektů z poslední doby se zabýval posílením mezioborového partnerství výzkumných organizací s podnikovou sférou.

PODCAST: Rebelka nebo ta s rudou rtěnkou. Nesnáším nálepky, říká farářka Kopecká

08.12.2023 11:21 Je první farářkou, která tančila ve StarDance. Následně za to čelila nenávistným komentářům na sociálních sítích. Ve zpovědnici naslouchá cizím tajemstvím, zradám, bolesti i pocitům viny. Vydala tři knihy. Ta poslední nese název Zpověď farářky. Odevzdala do ní své niterné myšlenky a upřímným pokáním dosáhla úlevy. Kdy se rozhodla být farářkou, proč lidé lžou, jsou faráři autentičtí a jaké je poselství Vánoc? Nejen na tyto otázky mi bude dnes odpovídat farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká, která je přesvědčená o tom, že kdyby lidé víc tančili, byli by šťastnější.

Pád letadla na Chrudimsku: Ze stroje zbyly na poli trosky, pilot nepřežil

08.12.2023 11:21 Policie a hasiči ve čtvrtek zasahovali u pádu dvoumístného motorového letadla, ke kterému došlo u Řepníků, části Pěšice na pomezí okresů Ústí nad Orlicí a Chrudim. Podle zprávy Policie ČR z portálu X byl v letadle pouze pilot, který při nehodě zemřel. 

Televizní víkend láká na léčivého koně Buka i dobrodružství Thelmy a Louisy

08.12.2023 11:21 Víkend si lze u televize užít se silnými hrdiny. Jsou jimi hrabě Teleke z Tölökö, dvě odhodlané ženy, které se řítí do propasti, i užvaněný, velkohubý, umolousaný hejsek a řidič milovaného kamionu Jack Burton, který se plouží do náruče San Franciska. Deník přináší čtenářům tipy na nejzajímavější pořady nadcházejících volných dní.

Piráti chtějí zákaz kaprů ve vaně. Zákazníci by je směli koupit jen zabité

08.12.2023 11:21 Dlouho to bylo téma jen aktivistů a bojovníků za práva zvířat. Teď se prodeje živých kaprů v sádkách před supermarkety staly tématem i pro část politiků. Pirátská strana chce prosadit do nyní připravované novely veterinárního zákona a zákona na ochranu zvířat proti týrání zákaz prodeje živých ryb, respektive do něj zanést povinnost usmrcování ryb odborným personálem při prodeji. Podporu ale nemusí najít ani mezi koaličními partnery. Některé prodejní řetězce se ovšem rozhodly živé ryby neprodávat i bez restriktivní legislativy, jiné poukazují na neutuchající zájem zákazníků. 

KRNAP řešil s prezidentem vstupné do hor. Za Harracha to byly dva krejcary

08.12.2023 06:00 /ANKETA/ Zavedení vstupného do hřebenových partií Krkonošského národního parku bylo jedním z témat, o kterém diskutovali zástupci Správy KRNAP a starostové krkonošských obcí s prezidentem republiky Petrem Pavlem při jeho středeční návštěvě ve Vrchlabí. „Krkonoše byly moje první hory, po kterých jsem šlapal, a moc rád po nich chodím dodneška. Musím však říct, že v některých obdobích, když jdu hřebenovou túru a potkávám tam přibližně tolik lidí jako na Václavském náměstí, tak mě to trochu odrazuje,“ řekl Petr Pavel.

Rusko zastaví ten, kdo k tomu bude mít vůli, říká vojenský analytik Foltýn

08.12.2023 06:00 Plukovník Otakar Foltýn je voják každým coulem, byť původně vystudoval práva na Univerzitě Karlově a do letošního března vedl Vojenskou policii. Redaktorka Deníku Kateřina Perknerová se s ním bavila o odolnosti a válce na Ukrajině.

Tři Trubky pod sněhem. Adventní krása z Brd

08.12.2023 06:00 Trochu té adventní krásy z Brd - z okolí Tří trubek a U Němých.

Hrůza v klášteře Mega Spileo: Nacisti tam vyslali lovce, mnichy házeli ze skály

08.12.2023 06:00 Osmý prosinec roku 1943 připadal na středu. Pro řecký mužský klášter Mega Spileo to měla být nejčernější středa v celé jeho historii. V jeho zdech se začalo odvíjet drama brutální nacistické odvety, která o pět dní později vyvrcholila vyvražděním a totálním zničením obce Kalavryta. Tyto masakry spáchala 117. německá pěší divize, nazvaná příznačně Jäger , která se za vojenskou akci mstila na nevinných.

Kontroly aplikací čTečka za covidu byly v rozporu se zákonem, rozhodl soud

08.12.2023 01:00 Kontroly aplikací čTečka za koronavirové pandemie byly podle Nejvyššího správního soudu v rozporu se zákonem. Podle rozsudku soudu totiž kontrolující osoba mohla získat citlivé osobní údaje o zdravotním stavu dotyčného. NSS verdikt z konce listopadu zveřejnil na své úřední desce. Aplikaci čTečka spustilo ministerstvo zdravotnictví v červnu 2021 spolu s aplikací Tečka, ministerstvo tehdy vedl Adam Vojtěch . ČTečka měla přes 1,4 milionu stažení.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.