Galbraith, Kepler či Bolavá. Kdo se skrývá za pseudonymy bestsellerových autorů

23.03.2023 04:51 Žena vydávající se za muže, tři muži píšící pod jménem ženy i manželé, kteří vydávají thrillery jako jeden spisovatel. Víte, kdo jsou ve skutečnosti Robert Galbraith, Carmen Mola nebo Lars Kepler? Také za jménem italské bestsellerové autorky Eleny Ferrante se skrývá někdo jiný. A pod pseudonymem v současnosti píšou také čeští autoři.

Do Česka se v závěru roku vrátila vlna úmrtí. Místo covidu zabíjely jiné nemoci

23.03.2023 04:51 V prosinci zemřelo o 23 procent Čechů více než obvykle. Na vině tentokrát nebyl covid-19, nýbrž tradiční respirační nemoci.

Konec chaosu. Pavel chce upravit podobu přechodného období zvoleného prezidenta

23.03.2023 00:20 Prezident Petr Pavel chce navrhnout legislativní změnu, která dá jasnou podobu přechodnému období od zvolení prezidenta po inauguraci. Řekl to ve středu v novém pořadu Podhradí, který se bude podle Pavla natáčet pravidelně. Zopakoval také, že celá jeho kancelář by měla na Pražském hradě působit do konce března. Zatím úřaduje v Hrzánském paláci.

Na známou diskotéku v Ostravě se zaměřila policie. Hromadně se tu kradou mobily

22.03.2023 19:50 /FOTO, VIDEO/ V Ostravě funguje několik velkých diskoték. Na jednu z nich, která patří k nejznámějším, se zaměřila policie. Důvodem jsou krádeže mobilních telefonů, převážně značky Apple, jejichž cena se v obchodech pohybuje od deseti do padesáti tisíc korun. 

Žena pod vlivem drog spadla na pražském nádraží pod vlak. Vyvázla bez zranění

22.03.2023 19:50 Na druhém nástupišti Hlavního nádraží v Praze spadla ve středu 22. března třiadvacetiletá žena pod vlak. Provoz na trati Beroun - Praha hl. n. je omezen. Pravděpodobná doba omezení je do 20 hodin. Na nádraží zasahovali hasiči, záchranáři i Správa železnic. Žena vyvázla bez zranění. 

Výbuch v Bílině je opět u státního zástupce. GIBS navrhla obžalovat dva lidi

22.03.2023 19:50 Krajské státní zastupitelství se opět zabývá výbuchem, který v roce 2020 otřásl Bílinou, na stole má návrh na obžalobu dvou bývalých pyrotechniků. Generální inspekce bezpečnostních sborů jej podala po doplnění dalších důkazů, které navrhl jeden z obviněných.

Ceny musí dolů. Stát zesílí kontroly výrobců a prodejců potravin, řekl Fiala

22.03.2023 19:50 Stát zintenzivňuje kontroly ve všech částech dodavatelského řetězce při výrobě a prodeji potravin. Když klesají ceny energií a pohonných hmot, musí se to projevit i ve zlevnění potravin. Po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala . Podle něj mají kontroly vyvinout tlak na zemědělce, výrobce potravin i obchodníky, aby klesla koncová cena pro zákazníky.

Hasiči z Přelouče hledali mrtvého v Labi. Tělo se našlo u Labětína

22.03.2023 19:50 Přeloučští vyráželi hasiči z Přelouče k Labi, kde mělo být nalezeno tělo člověka. Podle posledních zpráv se nejedná o pohřešovaného Šimona Hlaváčka z Přelouče.

Transformace České pošty? Změny budou stát přes osm miliard korun, řekl Rakušan

22.03.2023 19:50 Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard Kč. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře. Po jednání vlády to novinářům řekl ministr vnitra Vít Rakušan .

Výzva pro tři čtvrtě milionu řidičů: Musí si vyměnit průkaz, hrozí pokuty

22.03.2023 19:50 Po deseti letech se bude muset pravděpodobně vydat na úřad osmatřicetiletý Vladimír Podolka ze Středočeského kraje. V září mu totiž končí platnost řidičského průkazu. I když lze od loňského roku zažádat o výměnu plastové kartičky elektronicky přes nový Portál dopravy, tuto možnost nejspíše nevyužije. 

Výstřel ze zbraně v přerovské školce? Kázeňský přestupek, rozhodla policie

22.03.2023 19:50 Přerovský policista, který během besedy v mateřské škole způsobil neopatrnou manipulací se služební zbraní výstřel, se dopustil kázeňského přestupku. Zjistilo to šetření odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. O práci nepřijde, ale čeká ho zřejmě finanční postih.

Tragická nehoda: Cyklista na elektrokole nepřežil pád do potoka u Trhových Svinů

22.03.2023 19:50 Ve středu po jedenácté hodině dopoledne přijali policisté na lince 158 oznámení o nálezu cyklisty v potoce. Muž, který pád do potoka nepřežil, na hlavě neměl přilbu.

Chleba si můžete upéct i doma. Podívejte, jak je to jednoduché

22.03.2023 19:50 Kdo si nechce kupovat chléb v obchodě, může si ho upéct doma. Přináším jednoduchý recept, který zvládne snad každý. 

Kvůli Putinovi musela Pekarová při cestě do Soulu obletět půlku světa

22.03.2023 14:20 /Od zvláštního zpravodaje v Jižní Koreji/ Za normálních okolností se dá z Prahy do Soulu doletět za asi deset až jedenáct hodin. České parlamentní delegaci to kvůli problémům s Ruskem i Čínou trvalo dvojnásobek času i délky trasy.

Trest pro řidiče, který v Adršpachu usmrtil dva chodce a ujel. Odsedí si pět let

22.03.2023 14:20 Okresní soud v Náchodě vyměřil řidiči, který loni v srpnu v Adršpachu usmrtil dva chodce ve věku 29 a 49 let a z místa nehody ujel, pět let vězení. Jan Červenec se přiznal a činu litoval. Soud ho dnes potrestal za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Je ve vězení za obdobnou trestnou činnost, odpykává si 25timěsíční nepodmíněný trest, který se mu tak zvýší o dnes uložených pět let. Hrozilo mu až šest let vězení. Rozsudek ve věci viny a trestu je pravomocný.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.