Češi berou uhelné sklady útokem. Na palivo se teď čeká i měsíc

08.08.2022 04:41 Uhelné sklady napříč republikou uprostřed léta praskají ve švech a jejich úložná místa se rychle vyprazdňují. Češi se kvůli nejistým a drahým dodávkám plynu vracejí zpět k pevným palivům. A kromě dřeva mají enormní zájem také o uhlí. Vyplývá to z ankety, kterou Deník provedl u několika tuzemských prodejců. Ke koupi v minulých letech opomíjeného topidla nahrává i fakt, že původně ohlašovaný konec nejstarších kotlů na tuhá paliva, jež měl platit od letošního září, byl odložen o dva roky. A Česko se tak vrací zpět do „doby uhelné“.  

Lidové kroje, poklad a moře květin. Jízdu nového krále obohatily koňské povozy

08.08.2022 00:10 Po roce se obyvatelé Kunovic a širokého okolí opět dočkali. Od pátku 5. do neděle 7. srpna si přítomní užili nejznámější a nejstarší slavnost na Slovácku, Jízdu králů.

Nedaleko Bakova zemřel motorkář. Řidič, který mu nedal přednost, to možná neví

08.08.2022 00:10 Kousek od Nové Vsi u Bakova nad Jizerou zahynul v neděli kolem tři čtvrtě na šest večer řidič motocyklu. „Motocyklista jel po hlavní silnici a na křižovatce mu z vedlejší silnice nedalo přednost osobní auto,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová s tím, že ke střetu ovšem nedošlo.

Hlavní koridor na Ostravu opět stál u Brandýsa, vlaky měly až 150 minut zpoždění

08.08.2022 00:10 Páteřní železniční trať z Prahy na Ostravu večer zase stála, a opět mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí, stejně jako včera dopoledne. Tentokrát bylo důvodem poškození sběrače. Vlaky nabraly až 150minutové zpoždění, jako například pendolino z Ostravy do Prahy. Provoz byl před devátou hodinou obnoven.

FOTO, VIDEO: Gladiátoři i malí závodníci. Sportovní park Pardubice odstartoval

08.08.2022 00:10 Oblíbená letní akce v pardubickém parku Na Špici je tu. Pořadatelé letos chystají i novinky, jednou z nich bude běh po plovoucím mostu přes Labe. Pardubáky rozhýbou závody, koncerty i novinka v podobě běhu přes Labe.

Lyžařské závody v srpnu: V Jeseníkách se o víkendu běžkovalo po trávě i asfaltu

08.08.2022 00:10 /FOTOGALERIE/ Lyžaři v Jeseníkách prožili náročný víkend. Recesisté v Suché Rudné v sobotu 6. srpna vytáhli z půdy staré nepotřebné lyže a uspořádali závod v „suchém“ lyžování po trávě a po asfaltu.

OBRAZEM: Mezinárodní setkání horalů v Jablunkově přilákalo tisíce lidí

08.08.2022 00:10 Velkolepé setkání obyvatel beskydské části Těšínského Slezska z české, polské i slovenské strany přilákalo i letos tisíce lidí. Areál Městského lesa byl od pátku do neděle v zajetí folkloru. Konal se tam už 75. roční k folklorní přehlídky Gorolski swięto.

OBRAZEM: Triatlon pro všechny. Závodníci otestovali svou psychiku i fyzické síly

07.08.2022 18:50 Hazmburk X offroad triatlon se konal v sobotu 6. srpna v obci Klapý. Již 24. ročník amatérského terénního závodu byl ve znamení krásného počasí a solidní účasti závodníků.

Číše, poháry i košíčky. Mistři skláři kouzlili v Deštném pod širým nebem

07.08.2022 18:50 /FOTOGALERIE, VIDEO/ Je to show, kterou jinde neuvidíte. Mistři skláři o víkendu v Deštném pod širým nebem foukali a tvarovali sklo tak, jak se to v Orlických horách dělalo po staletí. Sklo tavili bez plynu či elektřiny jen za pomocí dřeva.

Do Českého Švýcarska za 140 korun tam a zpět. Kam se vydat dál od požáru

07.08.2022 18:50 /FOTOREPORTÁŽ/ Peklo u Hřenska, ráj vedle něj. Reportér Deníku se vydal levnou ekologickou dopravou do míst, kde nehoří a kde lidé mohou dál nacházet klid v přírodě.

Rusové při ostřelování zranili zaměstnance Záporožské elektrárny, tvrdí Kyjev

07.08.2022 18:50 Jeden pracovník Záporožské jaderné elektrárny byl zraněn, když místo v sobotu večer ostřelovala raketami ruská armáda. V neděli o tom informovala ukrajinská státní jaderná společnost Enerhoatom. Podle deníku Ukrajinska pravda se to stalo při ostřelování města Enerhodar, na jehož okraji se největší jaderná elektrárna v Evropě nachází.

Neštěstí u Mírovic: motorkář zahynul po nárazu do protijedoucího auta a domu

07.08.2022 18:50 /FOTOGALERIE/ Mezi obcemi Mírovice a Veleň došlo v neděli odpoledne k tragické dopravní nehodě, při níž zahynul řidič motocyklu. „Bohužel muž i přes snahu záchranářů a lékaře svým zraněním na místě podlehl,“ potvrdila mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

OBRAZEM: Horolezec spadl z adršpašského Starosty, zůstal viset ve skalním komínu

07.08.2022 18:50 V Adršpachu se dnes odpoledne uskutečnila záchranná akce po pádu 45letého horolezce. Ten spadl při lezení na známou skálu Starosta. Po pádu zůstal viset na laně ve skalním komínu těsně nad zemí. Do nemocnice zraněného, kterému museli zdravotničtí záchranáři stabilizovat základní životní funkce, transportoval vrtulník.

Ukrajinci ohrožují civilisty? Amnesty International si stojí za zprávou o válce

07.08.2022 18:50 Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International si plně stojí za svou čtvrteční zprávou, podle které bojová strategie Ukrajinců ohrožuje životy civilistů. Proti dokumentu, který mimo jiné Ukrajinu obvinil z porušování mezinárodních práv, se ohradili ukrajinští činitelé v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Organizace se v e-mailu zaslaném agentuře Reuters nicméně omluvila za "rozrušení a hněv", které způsobila.

OBRAZEM: Skokani do vody se utkali v Hřiměždicích na tradičním Highjumpu

07.08.2022 18:50 Již 23. ročník závodů v extrémních skocích do vody- cliff divingu Highjump, se v Hřiměždicích na Příbramsku konal v 5. až 6. srpna. Součástí byl opět bohatý doprovodný program včetně hudebních vystoupení a skate nebo BMX exhibice. Akci jsme v sobotu navštívili s redakčním objektivem.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova