VIDEO: Zimní Masters Of Rock ve Zlíně lákal metalisty. Podívejte se

04.12.2022 22:11 Vystoupením německé rock-metalové kapely Guano Apes a strhujícím koncertem švédské heavymetalové legendy HammerFall vyvrcholil Zimní Masters Of Rock. 

Útočiště pro migranty rozdělilo společnost. Buďme lidmi, apeluje dobrovolník

04.12.2022 22:11 Šestnáct stanů rozdělilo spoluobčany i celý národ. Až nenávistné reakce vzbudil vznik utečeneckého tábora ve vesnici Kúty u našich východních sousedů. Jak už Deník popsal v reportáži, tranzitní nelegální migranti jen pár kilometrů od Břeclavi nacházejí krátkodobé útočiště při pokusech o přechod strážených hranic s Českem. Po zhruba měsíci s příchodem zimy počet lidí ve stanech klesá a část se již demontovala.

Nabíjení elektromobilů zdarma u obchodů definitivně skončilo. Kvůli zdražování

04.12.2022 22:11 Několik let mohli majitelé elektromobilů využívat jednu zásadní výhodu - kdykoliv si nabít zdarma baterie na parkovištích u marketů a obchodních center. Navíc úplně zadarmo. S tím je však definitivně konec. Od listopadu jsou v Česku i tyto dobíjecí stanice zpoplatněné. Důvodem je drahá elektřina, stoupající počet vozů na bateriový pohon a zneužívání dobíjecích bodů.

Trump vyzval ke zrušení části ústavy. Sklízí kritiku od republikánů i demokratů

04.12.2022 22:11 Kandidát na amerického prezidenta a miliardář Donald Trump čelí kritice od zástupců Republikánské i Demokratické strany kvůli svým výzvám ke zrušení částí americké ústavy. Trump v pátek znovu připomněl své nepravdivé tvrzení o vítězství v prezidentských volbách v roce 2020 a uvedl, že „podvod takového rozsahu je základem pro zrušení zákonů i pravidel“, a to i těch ústavních, napsala v neděli agentura AP.

VIDEO: Krampusové děsili v Klatovech, nezbedné děti chránili Mikuláš i anděl

04.12.2022 17:50 Krampusové v Klatovech - největší pekelná show na západě Čech se odehrála v sobotu 3. prosince večer. Desítky hrůzu nahánějících čertisek původem z rakouských Alp děsily malé i některé větší návštěvníky, kterých se sešlo opravdu mnoho.

Síkela: O podporu kvůli cenám energií žádá už přes tisíc velkých firem

04.12.2022 17:50 Ministerstvo průmyslu a obchodu v polovině týdne evidovalo přes tisíc žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií. Firmy ale pomoc zřejmě získají až v příštím roce kvůli notifikaci Evropské komise. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela .

FOTO: Stinné místo historie. Z nacistického tábora Birkenau zbyly části budov

04.12.2022 17:50 Na výpravu do opuštěných míst se mohou naši čtenáři vydat díky fotografiím Petra Mareše. Ctíme pravidla urbexerů, a přesné místo, kde se budova nachází, zůstane v utajení. Děkujeme za poskytnutí fotografií.

Ministerstvo financí: Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí

04.12.2022 13:30 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.

Rusko sklidilo v okupované části Ukrajiny pšenici za miliardu dolarů, tvrdí NASA

04.12.2022 13:30 Rusko letos sklidilo z ukrajinských polí pšenici v hodnotě zhruba jedné miliardy dolarů , uvedl americký Národní úřad pro letectví a vesmír na základě analýzy svých satelitních snímků. Celková sklizeň pšenice na Ukrajině bude podle vesmírné agentury navzdory válce jen mírně podprůměrná.

Ukrajinci s příchodem mrazů zesilují útoky v Luhanské oblasti, uvedl ISW

04.12.2022 13:30 Ukrajinci patrně zesilují útoky na frontové linii v Luhanské oblasti. S příchodem zimy a zamrznutím půdy se zlepšují podmínky pro ofenzivní operace v Donbasu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války .

V motolské nemocnici hořelo na toaletách. Hasiči evakuovali šedesát osob

04.12.2022 13:30 Naštěstí jen menší požár vypukl v sobotu večer 3. prosince ve Fakultní nemocnici Motol. Hořel podhled na toaletách, na místo vyrazilo několik desítek hasičů.

Češi hazardují s penězi. Lákavá nabídka na internetu může přijít pěkně draho

04.12.2022 13:30 Ta cena byla neodolatelná. Není proto divu, že firma z Náchodska podlehla vábení e-shopu, na němž si koupila čtyři notebooky. Jenže ta výhodnost platila jen do zaplacení zálohové faktury několik desítek tisíc korun. Pak se po e-shopu slehla zem. Firma se stala obětí podvodného internetového obchodu.

Mravnostní policie v Íránu končí. Zrušení oznámil generální prokurátor

04.12.2022 13:30 Íránský generální prokurátor oznámil zrušení mravnostní policie, jejíž zásah stál u zrodu současných protivládních protestů. Informovala o tom v neděli agentura AFP s odkazem na zprávu íránské agentury ISNA. Podle ní generální prokurátor Mohammad Džafar Montazerí mluvil o konci mravnostní policie na sobotním náboženském setkání ve městě Kom.

OBRAZEM: Přes den mlha, v noci orkán. Podívejte se, jak to vypadalo na Sněžce

04.12.2022 13:30 Vítr o síle orkánu zasáhl v neděli zhruba hodinu po půlnoci Sněžku. Podle z dat měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky rychlost větru v nárazu dosáhla 119,5 kilometru v hodině, informovala v neděli ráno agentura ČTK. Podle informací Horské služby se drží na hřebenech Krkonoš silná mlha. Ve fotogalerii Miloše Šálka se můžete podívat, jak to vypadalo na Sněžce v sobotu.

Doba zklidnění a odpočinku. Jak se slaví advent v různých zemích světa

04.12.2022 08:10 Věnce, svíčky a kalendáře. Tyto a mnohé další symboly jsou pro mnoho zemí po celém světě jasným znamením příchodu adventu. Co ale toto období vlastně pro křesťana znamená? A jak se slaví mezi různými národnostmi?

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.