Burácení rychlých aut. MotorFest přilákal do Slatinic na Olomoucku davy

26.05.2024 02:30 Na návsi ve Slatinicích v sobotu voněl benzín a burácela rychlá auta. Premiérový MotorFest přilákal do jindy poklidné lázeňské obce davy fanoušků závodniček i nablýskaných veteránů. Program nabitý exhibicemi a kaskadérskými kousky pamatoval i na rodiny s dětmi.

Zlatou palmu na festivalu v Cannes získalo drama Anora

26.05.2024 02:30 Zlatou palmu, hlavní cenu na filmovém festivalu v Cannes, v sobotu večer získalo komediální drama o mladé sexuální pracovnici Anora amerického režiséra Seana Bakera. Zvláštní cenu poroty si ze 77. ročníku přehlídky odnesl íránský režisér Mohammad Rasúlof, který nedávno uprchl ze své vlasti, kde dostal několikaletý trest vězení.

V Rakousku havaroval český autobus. Mezi čtyřmi zraněnými je i dítě

25.05.2024 21:40 Na jihovýchodě Rakouska v pátek pozdě večer havaroval český autobus, když se srazil s nákladním autem, které vezlo lahve s tekutým vodíkem. Čtyři lidé ze skupiny českých turistů, včetně devítiletého dítěte, se lehce zranili, informuje v sobotu agentura APA.

I v 90 letech chodí do práce a jezdí na skautské výpravy. Nyní ho ocenili

25.05.2024 21:40 Jiří Lukšíček je bývalý politický vězeň. Komunisté ho odsoudili za velezradu na šest let do jáchymovských lágrů. Dodnes je zaměstnán ve výzkumném ústavu a angažuje se ve skautském hnutí. Za svou neutuchající aktivitu v pozdním věku dostal ocenění Beauty of Help Award.

VIDEO: Ostravané v centru hnali Čechy do finále! Pivo teklo proudem

25.05.2024 21:40 V jednu velkou a notně žíznivou fanzónu se proměnilo centrální ostravské Masarykovo náměstí, kde davy lidí fandily a podporovaly české hokejisty v boji o finále. Kdo mohl, nabízel občerstvení, hlavně v tekuté a chladné formě! Výsledek se dostavil, Češi porazili Švédsko 7:3! 

Místo kýly obří nádor, největší na světě. Pacientce ho odoperovali na jihu Čech

25.05.2024 21:40 Medicínský zázrak, tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do Nemocnice Jindřichův Hradec s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor, takzvaný liposarkom, který v břiše vyrostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala akutní, extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou, v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Velmi náročná, ale nakonec úspěšná, byla i následná rekonvalescence po operaci. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.

Potíže s klouby trápí miliony lidí. Vědci zkoumají, jak je předem odhalit z krve

25.05.2024 21:40 Potíže s kloubní chrupavkou mohou člověku výrazně znepříjemnit kvalitu života. Osteoartrózou v Česku trpí kolem šedesáti procent starších lidí. Celkově na světě trápí asi půl miliardy pacientů. Vzniká nejen opotřebením kloubů, spouštěčem může být i zánět. Vědci hledají nové metody pro její včasnou diagnostiku a léčbu. Zjistili totiž, že z krve je možné nemoc vysledovat již asi osm let před jejími prvními příznaky.

Nejméně 24 lidí přišlo o život při požáru v zábavním centru na západě Indie

25.05.2024 21:40 Nejméně 24 lidí, včetně mnoha dětí, přišlo v sobotu o život při požáru v zábavním centru pro rodiny v západoindickém státě Gudžarát. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na místní činitele, podle nichž počet obětí ještě může stoupnout. Policie zadržela majitele a manažera centra. Příčina požáru zatím není známá.

Plakala, i tak jsem ji znásilnil. Otec a syn z Hamásu u výslechu přiznali vraždu

25.05.2024 16:30 Teroristé z palestinského Hamásu při výslechu vedeném Izraelskými obrannými silami přiznali, že znásilnili a zavraždili izraelskou ženu. Napadli ji při útoku na Izrael 7. října minulého roku. Izrael na agresi odpověděl rozsáhlou vojenskou protiofenzívou v Pásmu Gazy. Oba muži jsou současnosti ve vazbě a čekají na soud.

Očima čtenáře: Rekonstrukce Obchodního domu Máj pokročila

25.05.2024 16:30 Rekonstrukce Obchodního domu Máj pokročila.

Kniha jako sekera na zamrzlé moře v nás. Osm tipů ze Světa knihy

25.05.2024 16:30 V jarním kalendáři festivalů má svůj pravidelný termín i Svět knihy, největší literární svátek u nás, který potrvá až do neděle 26. května. Do letošního 29. ročníku se promítly aktuální události ve světě i sté výročí smrti Franze Kafky. Čestným hostem je tradiční Das Buch, pro tento ročník pod názvem Das Buch – německojazyčná literatura. Program věnovaný Kafkově jubileu se bude zaobírat jeho tvorbou i inspiracemi, které z ní vychází. Odkaz pražského německy píšícího spisovatele se odráží mimo jiné v mottu letošního ročníku, jímž je Kafkův citát: „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás.“

PODCAST: Co radí Alexandr Vondra, abychom neskončili v pekle

25.05.2024 12:00 „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Je jako figurka na dortu. Lidé ostře kritizují nový portrét princezny Kate

25.05.2024 12:00 Prestižní britský magazín Tatler otiskne na titulní stránce nový portrét britské princezny Kate. Snímky obrazu již kolují internetem a na dílo se valí vlna kritiky. Podle lidí se totiž princezna z Walesu na obrazu vůbec nepodobá sama sobě. V uplynulých dnech vyvolal kontroverze také nový oficiální portrét britského krále Karla III. 

Proč jít k Evropským volbám: Europarlament je stejně důležitý jako ten český

25.05.2024 12:00 /ANALÝZA/ Evropský parlament schvaluje podle kvalifikovaných odhadů asi polovinu všech zákonů, které projdou českou vládou a pak o nich hlasuje český parlament.

Rusko ve válce přišlo o více než 500 tisíc mužů, tvrdí ukrajinská armáda

25.05.2024 12:00 Ruská armáda od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla o půl milionu mužů. V sobotu ráno to uvedl ukrajinský generální štáb. Údaj však nelze nezávisle ověřit a Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajinský údaj navíc nerozlišuje mezi mrtvými, zraněnými či pohřešovanými vojáky nepřátelské strany.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.