Pokud se nestane něco zásadního, možná se ještě německého chalifátu dožijeme, říká Zálom

26.05.2024 02:22 Islamizace evropských zemí probíhá exponenciálně; jde o postupné přebírání totální moci včetně obsazování veřejného prostoru, institucí, a nakonec i politické sféry. Alespoň si to myslí místopředseda Svobodných Luboš Zálom, jenž v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ostře opřel do současných geopolitických sporů nejen v souvislosti s válkou na Ukrajině, tak také do významu historických paralel nebo do kritiky Green Dealu a dnešní kondice Evropské unie. A došlo i na hodnocení situace na Slovensku po atentátu na premiéra Roberta Fica.

Jihomoravský kraj podepsal smlouvu s Českými drahami na provoz jednotek Moravia

26.05.2024 02:22 Dopravce bude zajišťovat provoz příštích deset let, od prosince 2024 do prosince 2034. O provozovateli vlaků Moravia na nejvytíženějších dvou regionálních linkách S2 a S3 a dále na linkách S9 a S51 rozhodli krajští radní 6. března 2024.

Zelení: Chceme otevřít debatu o dani ze superbohatství

26.05.2024 02:22 Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k zajištění dostatku finančních prostředků pro chod státu

Všichni slavili hokej. Pak do toho přišla politika. A bylo zle

25.05.2024 21:31 Česko zažívá hokejovou euforii. Po 14 letech si naši hokejisté zahrají na mistrovství světa o zlato. Jak je ale zvykem, do sportu opět vstupuje politika. Dnešní důležité hokejové utkání, v němž od nás Švédi inkasovali sedm gólů, sledovali i čeští politici, řada z nich přímo v pražské O2 Aréně, a postarali se o nemalé pozdvižení. Zmiňováno bylo politiky i dění na Ukrajině.

Meloniová má problém. Věru Jourovou poštvali na Itálii. Kvůli médiím

25.05.2024 21:31 V Itálii dochází k omezování plurality médií, tvrdí European Movement International spolufinancovaný Evropskou unií a píše dopis eurokomisařce Věře Jourové, která dosluhuje na postu komisařky pro evropské hodnoty a transparentnost. „Vláda Giorgie Meloniové stále více uplatňuje svou moc nad RAI, italským veřejnoprávním provozovatelem, vytlačováním manažerů a televizních moderátorů z jejich postů a cenzurou programů, které kritizují vládu. Novináři a noviny byli neustále napadáni členy vlády, dochází k potlačování nesouhlasných hlasů a k bránění nezávislosti médií,“ píše EMI Jourové a volá po jejím zásahu, ale také po zásahu Evropské komise. A na to italská premiérka Meloniová: „Svobodu v Itálii vždy omezovala pouze levice.“

Okamura před eurovolbami: Prosperita. Bez nařízení z Bruselu. Jakých? Nechtějte vědět

25.05.2024 21:31 „Chceme, aby Česká republika byla suverénním prosperujícím státem bez debilních nařízení z Bruselu,“ říká Tomio Okamura. Rozhodně si nemyslí, že jedinou českou budoucností je dluhová unie zvaná eurozóna. Právě k tomu podle něj nabádá prezident Pavel svými neustálými výzvami k přijetí unijní měny.

„Nejsou demokraté. Neumí prohrát.“ Ivan Hoffman k těm, kdo nabili vrahovi

25.05.2024 21:31 POHLED IVANA HOFFMANA Po atentátu na Roberta Fica se začalo mluvit o demokracii. Publicista Ivan Hoffman má ale za to, že se tento pojem vyprazdňuje. A že ti, kdo se jím nejvíce ohánějí, vůbec žádnými demokraty nejsou. „Typicky jsou to studovaní technokraté, kteří nemají lidem, kromě abstraktních sloganů, co nabídnout. To je důvod, proč nejsou schopni regulérně vyhrát v politické soutěži,“ říká. A varuje, že nebezpeční jsou to právě ti, kdo ukazují prstem, koho je třeba zrušit.

„Elitám NATO se hroutí plán.“ Americký druid ale nečeká, že to povede ke zlepšení

25.05.2024 21:31 NATO, USA i EU na kolenou. Válku prohrávají, zisky, které měly téct z rozdrobení Ruska na malé poslušné státečky, se nekonají, noční můra spojenectví Ruska s Čínou se stala realitou, přesto mnozí západní politici stále vybízejí k dalšímu zasílání zbraní a nedají si vzít svůj sen o vyhrané válce na Ukrajině. „Jeden z nejúžasnějších příkladů geopolitické stupidity v lidských dějinách,“ komentuje mezinárodní situaci John Michael Greer, americký spisovatel a druid, který píše o ekologii, ekologické ekonomii, vhodných technologiích, vyčerpání ropy, kolapsu společnosti, ekocentrismu, panteismu a okultismu.

Nejdřív cenzura, pak rovnou zákaz stran. Varování před von der Leyenovou

25.05.2024 21:31 Stávající předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen chce proti dezinformacím bojovat za pomoci tzv. „evropského štítu demokracie“. A hned poukazuje na německou stranu Alternative für Deutschland a tvrdí, že politici AfD nesou ruskou propagandu v Evropě, „ať už za to brali úplatky, nebo ne“. Nepovede taková rétorika, a tedy i takový „evropský štít demokracie“, k umlčování opozice? Tohoto problému si všímá britský novinář William Nattrass. A všímá si i předvolební kampaně ODS Petra Fialy, která dle něj předvolebně dezinformuje.

Piráti: Právo nebýt manipulován aneb Plán pro boj s dezinformacemi

25.05.2024 21:31 Ministr zahraniční Jan Lipavský, europoslankyně Markéta Gregorová a europoslanec a kvestor Evropského parlamentu Marcel Kolaja představili dvanáct bodů z pirátského plánu boje proti dezinformacím, který již předložili koaličním partnerům. Postupně ho tak budou prosazovat na vládě, ve Sněmovně i v Evropském parlamentu.

David : Tolik náhod najednou?

25.05.2024 21:31 Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica

Eva Holubová je „strašně ráda“. Kvůli Danuši Nerudové

25.05.2024 16:20 Naprosto křišťálová čistota, odvážní a erudovaní. Herečka Eva Holubová se rozplývala nad eurokandidátkou hnutí STAN, na které figuruje i její syn. Českým voličům vysvětlila, proč je hnutí STAN jedinou proevropskou volbou. Její aktivitu velmi ocenila Danuše Nerudová, která vede kandidátku STAN do Evropského parlamentu. Přidal se i Jan Farský, dvojka na kandidátce, který připojil fotku s rodinou Holubových na náměstí Václava Havla a ocitoval Havlův výrok „pravda a láska zvítězí".

Kdo ví, co se chystá, až bude po volbách. Možná i NATO na Ukrajině, odhaduje Pavel Šik

25.05.2024 16:20 Maďarsko pracuje na „redefinici" svého členství v Severoatlantické alianci. Ta by v budoucnu umožnila neposílat Maďarsku zbraně a peníze na Ukrajinu, uvádí bruselský server Politico. Na sociální síti pak slova maďarského premiéra Viktora Orbána ohledně toho, že je možné, že sledujeme rozcvičku pro možný přímý vojenský konflikt, rozebral Pavel Šik. Podle něho je možné, že od vládních představitelů zazní ohledně angažování NATO na Ukrajině jiná melodie.

„Na prahu občanské války.“ Václava Krásu tato slova zneklidnila

25.05.2024 16:20 „Jedná se o politický čin, který je neomluvitelný a je zřejmé, že je to důsledek současné politické a společenské situace,“ říká k útoku na slovenského premiéra Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a expert Trikolory pro sociální oblast. Uvedl také, čím je dle jeho názoru způsobena inflace, zmínil Green Deal i Lipskou burzu. Své „ale“ pak řekl ohledně navrhovaného zvýšení poplatků za ČT a ČRo. Vyjádřil se i k rozhodnutí Ústavního soudu ohledně úřední změny pohlaví.

Atentát na Fica: „Potřebujeme vědět víc.“ Novinář byl v Polsku. A teď je rád za Česko

25.05.2024 16:20 Josef Pazderka, vystudovaný historik, bývalý zpravodaj České televize v Rusku a v Polsku, pracoval také v Člověku v tísni, i jako šéfredaktor Českého rozhlasu Plus, byl hostem moderátora Čestmíra Strakatého. Řeč byla o atentátu na Roberta Fica, společnosti jako takové i sociálních sítích.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.