Návrh: Místo žadatele o dávku by náklady na energie doložil jejich dodavatel

04.06.2023 11:30 Žadatelé o příspěvek na bydlení i jeho příjemci by už brzy nemuseli úřadu práce dokládat své náklady na energie. Úředníci by si je zjistili sami od dodavatele plynu či elektřiny. Počítá s tím návrh novely o sociální podpoře a o úřadu práce, který by měla brzy projednávat vláda. Předloha počítá i s upřesněním pravidel pro dokládání nároku na příspěvek dvakrát ročně či s urychlením procesu vyřizování. Podle ministerstva práce mají změny snížit administrativu a ulevit přetíženým úřadům práce. Nově lidé nebudou kvůli dávkám muset úřadu dodávat ani potvrzení od školy o nezaopatřenosti dětí. Údaje se získají z registru zdravotního pojištění.

Nahradit Rusko, plánuje Síkela. Lipovská ukázala, jak se se sankcemi už dnes vydrbává

04.06.2023 11:30 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce nahradit dodávky plynu z Ruska plynem z Ázerbájdžánu. Už jedná o dodávkách s tamními představiteli vlády. Ekonomka Hana Lipovská ale v pořadu Aby bylo jasno upozorňuje, že s Ruskem obchodujeme nepřímo stále právě přes třetí země.

Petříček o Lipavského akci proti Rusku: Je to nereálné, ale správné

04.06.2023 11:30 Exministr zahraničí Tomáš Petříček považuje za správné, že Česko vyžaduje po Rusku nájem za pozemky, které využívá. Zároveň ale dodává, že samotné vyjednávání s ruskou stranou není reálné, řekl to v rozhovoru pro Radiožurnál.

Senátor Hraba: Tímto tempem bude za chvíli lidskoprávní téma i stavba chodníku

04.06.2023 11:30 Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke konci diskuse jako takové.

Odborný výklad ministerstva financí ke kávě s mlékem. Kocourkov, žasnou lidé

04.06.2023 11:30 Ozdravný balíček ministra financí Zbyňka Stanjury vyvolává svými změnami v DPH chaos. Nově navrhuje dvě sazby místo tří. Zmatečné je to i v případě cen kávy. Káva jako nápoj spadá do sazby DPH 21 procent a mléko je potravina do sazby DPH 12 procent. Jak pak počítat takové capuccino? Jako řešení přišlo celkové zdražení. A už zaznívají reakce, že jde o ránu pod pás. A přišlo varování, aby to nedopadlo jako kdysi s nelogickým zdaněním piva ještě z dob vlády ANO, kdy situaci museli vyřešit až úředníci.

Ministryně Černochová: Exministr obrany Metnar se bál i vlastního stínu

04.06.2023 11:30 Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zbrojení.

Liberecký kraj představil změny odbavovacího systému

04.06.2023 11:30 Pohodlný nákup jízdenek a nové možnosti odbavení. To jsou zásadní změny, které připravuje Liberecký kraj pro cestující. Ti si tak budou moci zakoupit jízdenku či kupón v mobilu, pořídit časové a síťové kupóny v e-shopu anebo uhradit jednotlivou jízdenku bankovní kartou levněji než v hotovosti. Přehled změn představuje Koordinátor veřejné dopravy, společnost KORID LK.

Ruské ministerstvo obrany už neexistuje, zuřil šéf Wagnerovců. A hry v Kremlu ničí ruský stát

04.06.2023 11:30 „Ministerstvo obrany Ruské federace de facto neexistuje,“ vypálil v jednom z dalších svých bojovných projevů zakladatel soukromé armádní skupiny Ruska Jevgenij Prigožin. Ve své kritice ruského vedení zašel ještě dál a naznačil, že konvenční ruské jednotky připravily na Wagnerovce past. Na ukrajinské straně se vrací k osudu ukrajinských dětí, které zmizely kdesi v Rusku, případně v Ruskem okupovaných oblastech. Prý jich jsou statisíce.

Naprostý úlet, Stanjuro. Ekonom Pikora bije na poplach

04.06.2023 11:30 Rozpočet ministra financí Zbyňka Stanjury je už dnes v žalostném stavu a bude ten nejhorší v dějinách, píše v komentáři pro Reflex ekonom Vladimír Pikora. Podle jeho slov by měl být připraven nový rozpočet i ozdravný balíček na rok 2023 a vláda by měla okamžitě omezit výdaje na chod státu. Obává se však, že na to vláda nenajde odvahu a deficit státního rozpočtu za celý rok významně překročí částku 400 miliard. „To je naprostý úlet, se kterým se musí něco ihned dělat,“ alarmuje.

Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

04.06.2023 11:30 „Oddělejte do jednoho měsíce všechny své vrstevníky v okrese a prokažte, že máte nárok na svůj důchod!“ Takovou volbu dá důchodcům vláda v japonské černočerné grotesce Jasutaka Cucuiho Konec stříbrného věku. Neúcta ke stáří roste, takže by se za několik desítek let mohla dnešní sci-fi stát realitou. Ostatně v Česku se začínají stávat problémem sebevraždy seniorů.

Já bych se styděl, pracovat dnes v ČT. Babiš jim ustoupil a prohrálo mu to volby, připomíná Černocký

04.06.2023 11:30 „Koncesionářské poplatky? Zrušit, všechny! ČT je obrovský moloch a k jejímu provozu by stačila polovina zaměstnanců,“ říká publicista Pavel Černocký, který před lety sám kandidoval na ředitele ČT. „Připomíná mi to legendární ‚Soubor opatření‘ za vlády KSČ“, komentuje pak vládní „úsporný balíček“. Fialovu vládu přirovnal ke „zvířeti zahnanému do kouta“. Sympatizanti „pětikolky“ prý „strkají po vzoru pštrosa hlavu do písku“. Dostal se i k takzvané „obranné smlouvě s USA“. „USA si pořídily v Německu v roce 1945 své vojenské základny – a už je tam mají skoro tři čtvrtě století!“ podotýká.

Hřib : Otevřeli jsme cyklostezku k nádraží v Klánovicích

04.06.2023 06:32 Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nové cyklostezce.

Poslední dva Češi byli evakuováni s tureckou pomocí ze Súdánu

04.06.2023 06:32 Poslední dva čeští občané byli evakuováni ze Súdánu zmítaného boji a jsou s pomocí Turecka v bezpečí. Na twitteru to dnes večer oznámil na ministr zahraničí Jan Lipavský . Boje mezi armádou a povstalci z polovojenských Jednotek rychlé podpory začaly v polovině dubna.

Zahradil a bývalý poradce Klíma. Výživná debata o dezinformacích a buzeraci

04.06.2023 06:32 Bývalý vládní zmocněnec Michal Klíma na twitteru zmínil, že rezignace na čelení dezinformacím přináší negativní důsledky „rychleji, než jsme čekali“. Ale poslanec Evropského parlamentu za ODS Jan Zahradil oponoval, že za tzv. bojem proti dezinformacím vidí snahy o cenzuru a „státní regulace a přerozdělování veřejných peněz“.

EU je bohatá nevěsta, na její svatbě chce být každý, říká Zdechovský. A nyní je nám tam prý skutečně

04.06.2023 01:40 PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Tomáš Zdechovský začal jako jediný český europoslanec pracovat v prestižním zahraničním výboru Evropského parlamentu. Celkově je podle něj od loňského února novým členským státům nasloucháno pozorněji, protože před Ruskem varovaly dlouhodobě. Hodí se to i pro rozvíjení spolupráce se státy z jiných regionů, na čemž chce lidovecký europoslanec rovněž zapracovat.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.