Apel na dlouhodobou práci s penězi nefungoval, až inflace otevřela lidem oči

08.12.2023 16:22  Vysoká inflace přinesla řadu negativních důsledků, možná by se ale našel i jeden pozitivní. Lidé začínají více řešit ochranu volných prostředků. Snaha krátkodobě překonat vysokou inflaci prostřednictvím investic je ovšem vysoce rizikový krok, který navíc otevírá dveře podvodným produktům. V mnoha ohledech se to pak jeví jako obrovský paradox. „Lidé tolik nevěří otevřeným podílovým fondům a klasickým investicím, které jsou dlouhodobě prověřené a je tam dohled České národní banky, ale podvodníkům často naletí,“ říká Martin Novák, hlavní analytik Broker Consulting.

Ruinu nad rožmberským jezem přetvořil podnikatel v prázdninový hotel s pivovarem

08.12.2023 16:22  Pivo tu vařili Rožmberkové, Švamberkové, Buquoyové i Schwarzenbergové. Stovky let. Během posledních desetiletí ale rožmberská chlouba hned naproti známému hradu chátrala. Až se jí před pár lety ujal jihočeský podnikatel Martin Neudörfl. Z ruiny vytvořil jeden z nejpříjemnějších hotelů v jižních Čechách. S prvotřídní gastronomií a potěšením pro všechny pivaře.

Firma opravující tanky se pustila do úspor energií. Peníze se mají vrátit do deseti let

08.12.2023 16:22  Je to taková malá kukaň. Kancelář s jedním pracovním stolem, počítačem a s nástěnkou s pracovními pokyny i poměrně veselými obrázky. Přesto se z ní řídí vytápění všech hal v areálu státní firmy VOP CZ v Šenově u Nového Jičína. Stačí na to jeden člověk. Doba, kdy bylo zapotřebí šesti topičů a kdy haly i desetkrát za den obcházel zaměstnanec regulující vytápění, je dávno pryč.

Vyšší pokuty za hardcore kartely. Antimonopolní úřad bude cílit hlavně na velké ryby

08.12.2023 11:42  Antimonopolní úřad mění svou strategii, jejímž prostřednictvím bojuje proti obchodním kartelům. Souvisí to i s tlakem Evropy na to, aby lépe fungoval unijní vnitřní trh. Ve zkratce řečeno: Úřad předsedy Petra Mlsny bude cílit daleko více na velké ryby a naopak menší prohřešky bude řešit bez sankcí nebo klidně i mimo správní řízení. Výsledkem má být méně případů na stolech kontrolorů, ale větší suma vybraných pokut.

Nikdo nevydělal tolik jako učitelé a lékaři. Ptejme se, zda jsou peníze utráceny efektivně

08.12.2023 11:42  Zažili jsme stávku učitelů, lékaři hrozí výpověďmi z přesčasů. Zástupci dvou velkých výdajových rezortů se rozhodli vyzkoušet svou sílu a přitlačit vládu a daňové poplatníky ke zdi. Přestože své požadavky halí do ušlechtilých cílů, jako je udržení kvality vzdělávání i zdravotní péče, ve skutečnosti jde o peníze. O ně jde totiž vždy až v první řadě. Přitom bychom u nás marně hledali sektory, které se v posledních letech mohly těšit tak masivním finančním hodům.

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem o dva měsíce

08.12.2023 11:42 Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem nejméně o další dva měsíce, řekla listu Rheinische Post německá ministryně vnitra Nancy Faeserová . Je přesvědčena o tom, že fungují. Stacionární kontroly byly dosud schválené do 15. prosince, Berlín ale dopředu avizoval, že je může prodloužit.

Další stávka na německé železnici: nepojedou ani spoje do Česka

08.12.2023 11:42 Cestující na německé železnici se musí připravit na rozsáhlé výluky kvůli stávce strojvedoucích německých drah Deutsche Bahn. Protest v osobní dopravě začal ve čtvrtek ve 22:00 a skončí dnes ve 22:00, problémy a zpoždění ale mohou přetrvat až do soboty. Stávkou se odbory GDL snaží dosáhnout zvýšení mezd.

Právní nejistota a rozdílný přístup při vyhodnocování dat patří mezi hlavní výzvy reportingu ESG

08.12.2023 11:42  Udržitelnost a reportování ESG se i v souvislosti s novou evropskou směrnicí stávají pro mnoho tuzemských firem stále větší samozřejmostí. Počítá s nimi i Raiffeisenbank, která kromě dalších aktivit vydala vlastní udržitelné dluhopisy v hodnotě 850 milionů eur, a i do budoucna vidí v těchto otázkách svou příležitost. „Banky jsou přirozeně klíčovým hráčem, pokud jde o financování přechodu celé ekonomiky směrem k udržitelnosti,“ říká Petr Fiala, šéf divize Trade Finance a Factoring v Raiffeisenbank.

Převod dovolené do roku 2024: Pravidla a co platí pro zaměstnance a zaměstnavatele

08.12.2023 11:42  Dovolenou za kalendářní rok má zaměstnavatel zaměstnanci určit v zásadě do konce roku, v němž na ni vznikl nárok. Kdy je možné nedočerpanou dovolenou převést do dalšího roku?

Nezaměstnanost stagnuje a zůstává u dna, je třetí nejnižší ze zemí EU

08.12.2023 11:42 Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na stejné hodnotě 3,5 procenta jako v říjnu. Stejná míra nezaměstnanosti bylo i loni v listopadu, oznámil Úřad práce. V rámci Evropské unie je česká nezaměstnanost třetí nejnižší.

Energie pro domácnosti by měly zdražit maximálně o patnáct procent, říká šéf epet

08.12.2023 11:42  Ačkoliv Energetický regulační úřad zvýší cenu regulované energie, dopad na domácnosti by díky cenám na trhu neměl být dramatický. Pokud nedojde k nečekanému růstu na trzích, elektřina by podle generálního ředitele společnosti epet Petra Švece měla zdražit zhruba o patnáct procent a plyn jen minimálně.

Spalovací auta si chceme udržet co nejdéle, bez nich to nejde, říká šéf českého BMW

08.12.2023 11:42  Čeští zákazníci se v Evropě zařadí mezi ty, kteří se budou nejdéle držet spalovacích vozů, byť i v tuzemsku prodej prémiových elektromobilů pomalu stoupá. „Největší změnou bude v příštích letech autonomní jízda. Dočkáme se ovládání hlasem, rozvoje her, z čelního skla bude jeden velký displej,“ říká generální ředitel BMW Group Česká republika Maciej Galant.

PPF zvyšuje podíl v polské síti výdejních boxů InPost, už má více než pětinu

08.12.2023 11:42  Skupina PPF získá od společnosti Advent International další pětiprocentní podíl v polské společnosti InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody zejména v západní Evropě. Podíl PPF v InPostu se tak zvyšuje na 21,71 procenta, oznámila skupina.

Zákon o zaměstnaneckých akciích míjí realitu startupů, mladé firmy ho nevyužijí, říká investor

08.12.2023 06:20  Pokud chcete pomoci českým mladým a nadějným firmám, zjednodušte zavedení zaměstnaneckých akcií. Tuto větu slýchali politici od lidí ze startupového světa roky. Ale novela zákona, která na požadavek reagovala a kterou poslanci schválili letos v listopadu, je pro startupisty zklamáním. „Ačkoliv byl záměr politiků asi dobrý, výsledná forma návrhu nebude pro startupy použitelná,“ shrnuje postoj části komunity partner investičního fondu Presto Ventures Milan Lupač. 

Ranní check: Dopravci se bojí zdražování elektřiny. Firmy i letos chystají třinácté platy

08.12.2023 06:20  Dobré ráno! Je 342. den roku, svátek má Květoslava. V tento den v roce 1980 byl v New Yorku zastřelen John Lennon. Podívejte se na přehled nejdůležitějších událostí posledních hodin.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.