Zvýšení daní, konec výjimek a podpory spoření. Vláda ladí úsporný balíček, vynést může méně

23.03.2023 09:00  Nejpozději koncem dubna plánuje ministr financí Zbyněk Stanjura představit nepopulární kroky pro snížení rozpočtových schodků o 70 miliard korun. Úspory ve výdajích státu i opatření na posílení jeho příjmů pocítí drtivá většina občanů. Může se jich týkat růst cen zboží po spojení snížených sazeb DPH, zrušení daňových výjimek nebo ukončení podpory stavebního spoření. Návrhů je přes šedesát včetně loňských doporučení Národní ekonomické rady vlády . E15 zmapoval šance nejsledovanějších záměrů na schválení.

Ranní check: Česká pošta se rozdělí na dvě části, Křetínský se stal se největším akcionářem ve Fnac

23.03.2023 09:00  Dobré ráno! Je 82. den roku, svátek má Ivona. V tento den v roce 2022 kontejnerová loď zablokovala na 6 dní Suezský průplav. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.

Sledovací nástroje Facebooku jsou nelegální, rozhodli v Rakousku. Používají je i české instituce

23.03.2023 09:00  Byznys model Facebooku dostává v posledních letech jednu ránu za druhou. Nyní rakouský dozorový úřad rozhodl, že sledovací nástroje největší sociální sítě světa odporují evropskému právu. Stejně dopadly už před rokem obdobné systémy konkurenčního Googlu. Evropští úředníci technologickým gigantům vyčítají přenos dat Evropanů do Spojených států, kvůli čemuž Facebook ani Google nemohou zabránit tomu, aby se k údajům dostaly tamní bezpečnostní složky.

Započtení studia do důchodu by stát vyšlo na desítky miliard. Vláda ze slibu couvla

23.03.2023 09:00  Dnešní dvacátníci a třicátníci, kteří snad doufali, že se doba studia promítne do jejich důchodu, mají smůlu. Vláda vymazala ze svého programového prohlášení slib, že se studium bude opět započítávat jako náhradní doba pojištění pro přiznání penze, jak to platilo do konce roku 2009. Opatření by podle ní bylo neúnosně drahé.

Absolventi VŠE proti Ševčíkovi. Chtějí, aby ve funkci děkana skončil

23.03.2023 09:00  Vysoká škola ekonomická v Praze se vypořádává s výroky a událostmi okolo děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Jeho další působení na škole se aktuálně řeší hlavně kvůli Ševčíkově vystoupení na nedávném protivládním protestu, kde se po skončení demonstrace část lidí snažila z budovy Národního muzea odstranit ukrajinskou vlajku. Rektor VŠE Petr Dvořák proto chce Ševčíka odvolat a řada absolventů jej v tom podporuje. „Je to evidentně člověk s extremistickými názory, podporuje dezinformační scénu a je ostudou pro celou VŠE,“ říká šéf Heureka Group Tomáš Braverman. Tiskový tajemník fakulty však tvrdí, že Ševčíkovi chodí od jiných absolventů i slova podpory.

Přepis energií: Na co si dát pozor? Odpovídá právnička z oblasti energetiky

23.03.2023 03:50  Pokud prodáváte dům nebo byt, pravděpodobně řešíte přepis energií. Stejně tak ti, kteří svou nemovitost pronajímají. Jednoduše jde o situace, kdy se na odběrném místě střídají odběratelé. Za jakých okolností k tomu dochází? A na co si dát pozor? Na všechny důležité otázky odpovídala Monika Hauznerová, Head of Legal ve společnosti epet.

Dokonalé fotky i za tmy. Tímto mobilem budete profesionálně fotit i natáčet

23.03.2023 03:50  Novinka z oblasti fotomobilů – smartphone vivo X90 Pro – staví na silných stránkách svého předchůdce v oblasti fotografování a natáčení při slabém osvětlení a v noci. Mimo to ale přináší i výjimečnou výbavu a výkon, který se nezastaví před žádnou výzvou.

Křetínský opět na nákupech. Stal se největším akcionářem ve Fnac Darty

22.03.2023 23:21  Miliardář a podnikatel Daniel Křetínský posílil svou pozici ve francouzském prodejci elektroniky Fnac Darty. Ve firmě podle ve středu zveřejněného regulatorního hlášení drží prostřednictvím fondu Vesa Equity Investment již 25procentní podíl. Fond Vesa se tak stal největším akcionářem, když přeskočil německou firmu Ceconomy.

Nevěřte svým očím ani uším. Umělá inteligence přepisuje pravidla hry

22.03.2023 23:21  Policisté odvádějí Donalda Trumpa v želízkách. Proroctví, že bude zatčen, se prozatím nenaplnilo. To se jen někdo inspiroval exprezidentovým příspěvkem na sociálních sítích. Napsal scénář umělé inteligenci a ta během pár sekund vygenerovala sérii reálně působících fotek.

Akcionáři ČEZ se mohou těšit na rekordní dividendu

22.03.2023 23:21  Polostátní gigant ČEZ zveřejnil v úterý výsledky za poslední kvartál minulého roku, tím pádem již známe výsledky za celý rok 2022. Reportovaná čísla byla násobně lepší proti předchozímu roku a netřeba dodávat, že překonala všechny odhady na trhu. A asi bez překvapení jsou to nejlepší výsledky v historii této společnosti.

Fed naplnil očekávání, základní úrokovou sazbu zvýšil o čtvrt procentního bodu

22.03.2023 23:21  Měnový výbor americké centrální banky na závěr dvoudenního zasedání podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do pásma 4,75 procenta až pět procent. Uvedla to agentura Reuters. Banka zároveň uvedla, že je blízko pozastavení dalšího zvyšování nákladů na úvěry v souvislosti s nedávným otřesy na finančních trzích po pádu dvou amerických bank.

Křetínský opět na nákupech. Stal největším akcionářem ve Fnac Darty

22.03.2023 18:20  Miliardář a podnikatel Daniel Křetínský posílil svou pozici ve francouzském prodejci elektroniky Fnac Darty. Ve firmě podle ve středu zveřejněného regulatorního hlášení drží prostřednictvím fondu Vesa Equity Investment již 25procentní podíl. Fond Vesa se tak stal největším akcionářem, když přeskočil německou firmu Ceconomy.

Německo legalizuje marihuanu. V pořádku bude pěstovat tři rostliny

22.03.2023 18:20  Německo činí další kroky k legalizaci marihuany. V následujících týdnech má podle webu CNBC představit návrh zákona o jejím rekreační užívání. Pokud projde, starším osmnácti let umožní vlastnit až 30 gramů marihuany a pěstovat až tři rostliny konopí. Konopné produkty navíc budou dostupné v lékárnách a specializovaných obchodech. Jestli zákon schválí parlament, začne platit nejpozději v roce 2024. Některé změny by ale mohly začít platit už letos. Německo je tak první evropský stát, který vážně zvažuje komerční prodej konopí.

Vláda rozdělí Českou poštu na dvě části. Transformace spolkne osm miliard, řekl Rakušan

22.03.2023 18:20  Dva roky bude trvat transformace České pošty, jejímž cílem je zlepšení ekonomické situace státního podniku a také zásadní digitalizace většiny služeb. Po jednání vlády to řekl ministr vnitra Vít Rakušan. Firma se rozdělí na dvě části. První má mít na starosti pobočkovou síť a poskytovat další služby dané zákonem. Druhá logistická část bude například provozovat komerčně výnosné doručování balíků. O rušení tří stovek poboček začne vedení pošty jednat se samosprávami, uzavřeny mají být k začátku července. Zároveň skončí několik tisíc pracovníků.

Pražská burza po dvoudenním růstu ztratila, oslabily téměř všechny obchodované tituly

22.03.2023 18:20  Uvolněná politika centrálních bank přispěla k výraznému nadhodnocení předních amerických indexů. Část investorů se proto raději rozhodla vyhledávat příležitosti na tuzemském parketu. Aktuální vývoj indexu PX nabízí automaticky aktualizovaná infografika. Každý obchodní den po jeho skončení shrnuje roboticky generovaná zpráva.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.