Britský startup přišel na to, jak z oxidu uhličitého udělat proteinový prášek

08.08.2022 07:51  Proteiny, klíčová složka lidské stravy, jsou nezbytné i při výrobě zvířecích krmiv. Méně známá je nepříjemná skutečnost, že vysoký podíl bílkovin, kterými zvířata v Evropě krmíme, je spjat s odlesňováním a nadměrným rybolovem v celém světě.

Brigáda na dohodu o provedení práce v příkladech

08.08.2022 07:51  V červenci a srpnu si přivydělávají formou různých brigád nejenom studenti nebo penzisté, ale i zaměstnanci. Povídejme se v několika praktických příkladech na to, co je dobré vědět o DPP.

Metro D je po půl století příprav konečně ve výstavbě. Mapa, harmonogram a vizualizace

08.08.2022 07:51  „Modré“ metro D je novou, čtvrtou trasou pražské podzemní dráhy, jejímž hlavním účelem je lepší propojení západní oblasti jižní části města s centrem. Má zásadně zlepšit problematickou dopravní situaci asi sto padesáti tisíc obyvatel Krče, Lhotky, Libuše a Písnice. Ti se teď při cestě do centra hromadnou dopravou mohou přepravovat pouze autobusy s přestupem na metro C na Kačerově.

Libor Dušek: Vše, co je třeba vědět o dani z mimořádných zisků

08.08.2022 07:51  Jelikož je takzvaná windfall tax reálně ve hře, neuškodí si uspořádat její základní principy a argumenty pro a proti.

Jakub Zelenka: TikTok vyhrál a změnil svět. Ten starý se nevrátí, ani kdyby aplikaci zakázali

07.08.2022 21:50  Je úplně jedno, zda jste na TikToku. Tahle čínská sociální síť nadiktovala, jakým způsobem budete v budoucnu konzumovat významnou část obsahu. Dalo by se říct, že vnucením svého formátu krátkých videí – a motorem v podobě neustálého doporučování obsahu – vyhrála.

Legendárnímu VW Golf hrozí konec. Kvůli emisním může být současná generace poslední

07.08.2022 21:50  Zrychlený nástup elektromobility rapidním tempem mění tvář automobilového světa, jaký ho známe. Zmizet z trhu mohou i tak úspěšné vozy, jakým je například VW Golf.

Co vám uteklo: Dědek stopnul výstavbu za miliardy, HE3DA uspěla u soudu, ČNB vyčkává

07.08.2022 21:50  Miliardář Dědek couvá od plánu na výstavbu megalomanské arény v Pardubicích. HE3DA uspěla s odvoláním. Čínskému investorovi 130 milionů zatím vracet nemusí. Britský antimonopolní úřad povolil spojení Avastu s NortonLifeLock. Bartoš chystá regulaci Airbnb. Jeho návrh kritizují Praha i podnikatelé. Nová bankovní rada ČNB nechala sazby beze změny. Počká na další data z ekonomiky. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.

Wagnerovci najali v ruských věznicích přes tisíc žoldáků. Některé verbuje sám Prigožin

07.08.2022 21:50  Ruská polovojenská Wagnerova skupina najímá žoldnéře do bojů na Ukrajině ve věznicích v různých částech Ruska. S odvoláním na nezávislý mediální projekt Vjerstka a organizaci na ochranu lidských práv Rusko za mřížemi o tom informuje investigativní portál The Insider sídlící v Rize. Zástupci Wagnerovy skupiny nábor provedli už v 17 věznicích v deseti ruských regionech a přihlásilo se jim více než 1000 odsouzených, kteří souhlasí s tím, že půjdou bojovat na Ukrajinu.

Amnesty International si za zprávou o Ukrajině stojí. Lituje ale rozrušení, které způsobila

07.08.2022 16:32  Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International si plně stojí za svou čtvrteční zprávou, podle které bojová strategie Ukrajinců ohrožuje životy civilistů. Proti dokumentu, který mimo jiné Ukrajinu obvinil z porušování mezinárodních práv, se ohradili ukrajinští činitelé v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Organizace se v e-mailu zaslaném agentuře Reuters nicméně omluvila za "rozrušení a hněv", které způsobila.

Krachem je ohrožená každá sedmá česká společnost, tvrdí analýza rizikovosti firem

07.08.2022 16:32  Nejvíce rizikových firem v ČR podniká v Jihomoravském kraji a Praze. Celkem je krachem ohrožená každá sedmá společnost. Vyplývá to z analýzy rozložení rizikovosti a stability firem v jednotlivých krajích, kterou zveřejnila poradenská společnost Dun Bradstreet. V ČR hodnotila téměř 400 000 firem. U rizikových firem je vyšší pravděpodobnost prodlení plateb při plnění závazků z obchodního styku, možnost budoucího zhoršení finanční situace, vyšší úvěrové riziko i hrozba úpadku.

Část autobusových spojů dnes nejezdí. Dopravcům kvůli covidu chybí řidiči

07.08.2022 16:32  Mezi Prahou a Neratovickem dnes nejede část autobusových spojů, chybí řidiči. Důvodem je podle dopravce Arriva kombinace narůstající covidové nemocnosti a dovolených. Pro další dny se dopravce snaží situaci řešit a spoje zajistit, uvedl mluvčí Arrivy Jan Holub.

Británie vyšetřuje prodej podílu v plynárenské firmě zahraničnímu investorovi

07.08.2022 16:32  Británie začala na základě nových pravidel národní bezpečnosti vyšetřovat prodej 60procentního podílu v divizi podniku National Grid, která za zabývá rozvodem a měřením plynu. Informoval o tom dnes web listu The Daily Telegraph. Zdroje deníku uvedly, že přezkum vyvolal význam infrastruktury, a ne nějaké konkrétními obavy.

Čeští ajťáci jsou vlastenci. Nechtějí se stěhovat, říká ředitel pro rozvoj No Fluff Jobs

07.08.2022 12:11  Pandemie, Velká rezignace, válka na Ukrajině. Faktorů, které ovlivnily pracovní trh, bylo v posledních letech přespříliš, a týká se to i IT. O tom, co se děje v náboru ajťáků ve východní Evropě, jsme mluvili s Tomaszem Wijou, ředitelem pro rozvoj pracovní platformy No Fluff Jobs, která působí v pěti východoevropských zemích včetně Česka a Ukrajiny. 

Číně se daří. Její export stoupl v červenci skoro o pětinu, překonal tak očekávání

07.08.2022 12:11  Export z Číny se v červenci meziročně zvýšil o 18 procent bezmála na 333 miliard dolarů po červnovém nárůstu o 17,9 procenta. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Je to výraznější nárůst, než se očekávalo. Vývoj překonal obavy, že obchod nepříznivě ovlivní slábnoucí světová poptávka. Znamená to i vzpruhu pro čínskou ekonomiku, kterou oslabují přísná protipandemická opatření a pokles trhu s nemovitostmi.

Ceny pozemků meziročně stouply o pětinu. Je jich nedostatek

07.08.2022 12:11  Ceny stavebních parcel v Česku rostou nepřetržitě od roku 2010 a za poslední rok stouply o 23,2 procenta. Pozemků je podle analýzy společnosti Ekonomické stavby, stavitele rodinných domů v Česku, nedostatek a pokles cen se neočekává.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova