V Mexiku bojují s časem, snaží se vysvobodit horníky ze zatopeného dolu

07.08.2022 22:30 Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

S hašením požáru v Českém Švýcarsku už nebudou pomáhat italská letadla

07.08.2022 22:30 Letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací do své domoviny. Speciály poprvé přiletěly pomáhat s hašením rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku minulý týden ve čtvrtek, den na to se nečekaně vrátily do Itálie, kde také vypukl požár. Tentokrát se stroje v ČR zdržely déle, do hasebních prací se zapojily v pátek. Novináře o jejich návratu dnes večer informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

Senát USA schválil Bidenův sociální a klimatický balík

07.08.2022 22:30 Americký Senát dnes schválil návrh zákona, který podle členů Demokratické strany prezidenta Joea Bidena přinese zásadní pokles emisí skleníkových plynů, sníží ceny léků pro seniory a přiměje korporace a bohaté jedince platit více na daních. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Vlakový provoz na Orlickoústecku zastavila porucha lokomotivy

07.08.2022 22:30 Porucha lokomotivy zastavila dnes večer asi na hodinu provoz vlaků na hlavním železničním koridoru na Orlickoústecku, na trati mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Správa železnic uvedla na twitteru, že troleje zřejmě poškozeny nebyly. Přerušení provozu se dotklo lokálních spojů i rychlíků.

Hasiči chtějí požár v Českém Švýcarsku zcela zlikvidovat do týdne

07.08.2022 17:02 Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár v národním parku České Švýcarsko do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v dříve zmiňovaný pátek. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hořet začalo před dvěma týdny.

Berlín nestojí o výstavu ruské vojenské techniky, kterou zničila Ukrajina

07.08.2022 17:02 Úřady v Berlíně nechtějí, aby byla před velvyslanectvím Ruska vystavena ruská vojenská technika, kterou zneškodnila ukrajinská armáda. Postoj berlínských úřadů kritizuje ukrajinský velvyslanec v Německu. Tato výstava skončila před několika dny v Praze, kde byla pro velký zájem veřejnosti prodloužena.

Čína zmírňuje pravidla pro pozastavení mezinárodních letů kvůli koronaviru

07.08.2022 17:02 Čína dnes zmírnila protipandemická pravidla u mezinárodních letů. S odvoláním na Čínský úřad pro civilní letectví o tom informovala agentura Bloomberg. Peking zkrátil dobu přerušení letů na týden, pokud mají letadla na palubě čtyři pozitivně testované na koronavirus, respektive čtyři procenta z celkového počtu.

Ruské ostřelování Záporožské jaderné elektrárny odnesl zraněním jeden pracovník

07.08.2022 17:02 Jeden pracovník Záporožské jaderné elektrárny byl zraněn, když místo v sobotu večer ostřelovala raketami ruská armáda. Dnes o tom informovala ukrajinská státní jaderná společnost Enerhoatom. Podle deníku Ukrajinska pravda se to stalo při ostřelování města Enerhodar, na jehož okraji se největší jaderná elektrárna v Evropě nachází.

Turisté uvázli v čínském letovisku, úřady ho uzavřely kvůli covidu

07.08.2022 17:02 Více než 80.000 turistů uvázlo v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když se tam objevily případy nákazy koronavirem a úřady město uzavřely. Na svých internetových stránkách o tom informuje stanice BBC. Čína je jedinou významnou ekonomikou světa, která stále dodržuje politiku nulové tolerance vůči covidu.

Biden končí izolaci, měl druhý den po sobě negativní test na covid

07.08.2022 17:02 Americký prezident Joe Biden má druhý den po sobě negativní test na koronavirus, a ukončil proto izolaci. Znovu bude v rámci svých pracovních povinností chodit mezi lidi a cestovat, oznámil dnes jeho lékař.

Amnesty International si stojí za kritizovanou zprávou o válce na Ukrajině

07.08.2022 17:02 Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International si plně stojí za svou čtvrteční zprávou, podle které bojová strategie Ukrajinců ohrožuje životy civilistů. Proti dokumentu, který mimo jiné Ukrajinu obvinil z porušování mezinárodních práv, se ohradili ukrajinští činitelé v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Organizace se v e-mailu zaslaném agentuře Reuters nicméně omluvila za "rozrušení a hněv", které způsobila.

Izrael se podle zdrojů dohodl s Islámským džihádem na klidu zbraní

07.08.2022 17:02 Izrael se s militantní organizací Islámský džihád na návrh Egypta dohodl na klidu zbraní, platit začne dnes večer, uvedly egyptské a palestinské zdroje agentury Reuters. Strany současného konfliktu, který si od pátku podle palestinského ministerstva zdravotnictví vyžádal nejméně 32 mrtvých a přes 200 zraněných, informaci zatím oficiálně nepotvrdili, napsala agentura DPA.

Česko včera poprvé od začátku ruské invaze nevydalo uprchlíkům jediné vízum

07.08.2022 12:11 Česko v sobotu neudělilo uprchlíkům z Ukrajiny žádné vízum dočasné ochrany. Zástupci ministerstva vnitra na dotaz ČTK uvedli, že je to poprvé od únorového začátku ruské invaze. V pátek víza získalo 803 běženců, asi o 20 víc než před týdnem. Celkem už víza dostalo 407.528 uprchlíků. Vyplývá to z údajů, které na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra.

Tchaj-wan po čínských vojenských cvičeních obnovuje lety

07.08.2022 12:11 Tchaj-wan dnes kolem poledne místního času postupně obnovil lety přes svůj vzdušný prostor. Informovalo o tom podle tchajwanské ministerstvo dopravy. Většina hlášení o čínských vojenských cvičeních v blízkosti ostrova podle resortu už neplatí.

Další lodě vyplouvají z ukrajinských přístavů se 170 tisíci tunami obilí

07.08.2022 12:11 Z ukrajinských černomořských přístavů dnes postupně vypluly další čtyři lodě, které vezou téměř 170.000 tun obilí a dalších zemědělských výrobků. Na twitteru o tom informoval ministr dopravy Oleksandr Kubrakov. Děje se tak na základě dohody o odblokování ukrajinských přístavů, kterou v červenci uzavřela Ukrajina, Rusko, Turecko a OSN.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova