Kišiněvský summit EPC je v plném proudu. Setkal se Zelenskyj s Vučićem, Erdogan na poslední chvíli ú

01.06.2023 17:00 Zájemci o členství se sbližují s Evropskou unií. Osobní kontakt proběhl dokonce mezi srbským a ukrajinským prezidentem. Přesto, že Srbové mají dlouhodobě velice dobré vztahy s Ruskem. Účast k velkému zklamání pořadatelů na poslední chvíli odvolal turecký prezident. 

Schodek rozpočtu klesl na rekordních 271,4 miliardy. Stanjura avizuje další populární kroky

01.06.2023 17:00 Na konci května byl státní rozpočet ve ztrátě ve výši 271,4 miliard korun. Po odečtení příjmů a výdajů spojených s projekty z Evropské unie a finančních mechanismů činil schodek 263,7 miliard korun. Na webu to uvedlo ministerstvo financí.

EU přijala Istanbulskou úmluvu, ČR se její ratifikaci nevyhne. O celém procesu musel rozhodovat unij

01.06.2023 17:00 Evropský parlament ratifikoval Istanbulskou úmluvu a nyní pro ni orgány připravují právní rámec. Šest zemí, které smlouvu dosud neratifikovaly v rámci svých národních parlamentů, tak stále musí učinit. Včetně České republiky. Úmluva v sobě nese zásadní prvky ochrany žen proti násilí a určité chování kriminalizuje. 

Pentagon koupí smrtící systém Gepard pro Ukrajinu

01.06.2023 17:00 Americká společnost Global Military Products podepsala smlouvu s americkým ministerstvem obrany, která jí přiděluje kontrakt v hodnotě přesahující 118 milionů dolarů na nákup a dodávku samohybných protiletadlových systémů Gepard do Ukrajiny. Informovala Evropská pravda s odkazem na zprávu Pentagonu.

Finanční sektor je odolný. ČNB vypustí jedno z pravidel pro poskytování hypoték

01.06.2023 17:00 Dnes se Bankovní rada České národní banky sešla k projednání Zprávy o finanční stabilitě pro jaro 2023, která hodnotí stav a odolnost domácího finančního sektoru vůči nepříznivým vlivům. Tato zpráva posloužila jako východisko pro stanovení makroobezřetnostní politiky, která se zaměřuje na řízení rizik a stabilitu finančního systému. Hlavními nástroji této politiky jsou určování kapitálových rezerv bank a stanovení maximálních limitů pro poskytování spotřebitelských úvěrů zajištěných obytnými nemovitostmi. ČNB to uvedla na svém webu.

Pošta dá výpověď 600 zaměstnancům. Má o ně zájem i policie či vězeňská služba

01.06.2023 17:00 Česká pošta dá výpověď šesti stovkám zaměstnanců. Dalších 300 dokázalo najít své uplatnění na jiných pozicích v rámci této státní instituce. O brzy bývalé zaměstnance pošty je poptávka i od policistů nebo vězeňské služby. Mezitím rezort vnitra mluví o vzniku nového plánu transformace společnosti.

Podmínky jsme splnili, vezměte nás do NATO, žádá Švédsko. Rozhodnutí je na Turecku a Maďarsku

01.06.2023 17:00 Švédský ministr zahraničí Tobias Billström ve čtvrtek řekl, že jeho země splnila všechny podmínky pro vstup do NATO a vyzval Turecko a Maďarsko, aby zemi umožnily připojit se k alianci. Agentura AFP to uvedla na Twitteru.

Vpád do síně pražského soudu už řeší i kriminálka. Peterková se nepoučila a šíří nesmysly dál

01.06.2023 17:00 Jana Peterková po svém odsouzení zašla ještě dál, teď se považuje za občanku již neexistující ČSFR a proklamuje, že je Česká republika pouze korporát. Resort vnitra varuje před sektou, která tyto myšlenky má na svědomí. Antisemitismus, rasismus a antisystémové smýšlení u podobného spolku v USA, známého jako Suverénní občané, končí u závažných zločinů. 

NASA uspořádala první fórum o UFO. Některé objekty neumíme vysvětlit, přiznala

01.06.2023 17:00 Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku ve středu uspořádal první veřejné setkání na téma neidentifikovaných létajících objektů .  Uvedl to server BBC s tím, že na panelu zaznělo, že americké úřady prozkoumaly za desítky let zhruba 800 zpráv o neidentifikovaných létajících objektech a některé se dodnes nepovedlo vysvětlit.

Nový formát registračních značek v Praze: Bohatší o písmenko, chudší o číslo

01.06.2023 11:40 Pražané budou mít nový formát státních poznávacích značek, za chvíli totiž dojdou možné kombinace u toho současného. U nových RZ tak přibude jedno písmenko navíc, ubyde číslice. 

Rusko použilo balistické rakety Iskander proti Kyjevu. Zabili tři lidi, včetně devítileté dívky

01.06.2023 11:40 Obyvatelé ukrajinské metropole Kyjev mají za sebou další bezesnou noc. Během časných ranních hodin před Mezinárodním dnem ochrany dětí ruské Iskandery zabily devítiletou dívku. Podle bývalého litevského politika Rusové sami sebe odsunuli za hranice lidskosti. 

Vandal poničil Muzeum známých žlutých trabantů, policie prosí svědky o informace

01.06.2023 11:40 Cestovatel a novinář Dan Přibáň, který je známý díky dokumentární sérii Trabantem na konec světa a dalšími počiny, spojenými se starými auty, na Twitteru sdílel fotografii poškozené fasády muzea trabantů v Nové Vsi pod Pleší. Někdo na ni namaloval dva hákové kříže a slovo „Azov“. 

Ukrajina bude v NATO a všichni s tím souhlasí, řekl Stoltenberg. Ať už se to Rusku líbí, nebo ne

01.06.2023 11:40 Všechny členské státy NATO souhlasí s tím, že se Ukrajina stane členem Severoatlantické aliance. Podle serveru CNN to v Norsku prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Pozvání Ukrajiny do aliance má u členských zemí většinovou podporu, ne všechny státy se ale přiklání k urychlenému přijetí.

Největší událost v historii Moldavska. Začal druhý summit Evropského politického společenství, doraz

01.06.2023 11:40 Dnes se v moldavském hlavním městě Kišiněvu koná summit Evropského politického společenství . Začal v 9:00 středoevropského času. Loňský summit EPC proběhl ve stínu těžké energetické a bezpečností krize, ten letošní zase může Moldavanům otevřít dveře do Evropy. Dorazil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. 

Petr Pavel dnes zavítá na návštěvu Rakouska

01.06.2023 11:40 Prezident republiky Petr Pavel společně s manželkou Evou dnes navštíví Rakousko. O jejich zahraniční cestě informoval na svém webu Pražský hrad.

Následujíci měsíc
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.