Reflex CZ 18.07.2026 17:30 „Ty spadneš, Křižíku!“ volá postava z filmu Jára Cimrman ležící, spící na vynálezce šplhajícího se šroubovákem v ruce na kandelábr čili sloup pouličního osvětlení. Geniální František Křižík , na rozdíl od Járy Cimrmana, skutečně žil, tvořil a vymýšlel. S koncem 19. století rozzářil Prahu obloukovými lampami, zkonstruoval úžasnou světelnou fontánu a postupně vybavil zařízením sto třicet českých elektráren. Zároveň také svezl Pražany první elektrickou tramvají. Trať z Letné do Královské obory na Zemskou jubilejní výstavu zahájila provoz 18. července 1891.
Srdcetvor.cz - handmade
Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.
Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting
Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.