TP-Link AX73: extra výkonný Wi-Fi 6 router

Datum: 30.03.2021

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu horkou novinku v podobě AX5400 bezdrátového routeru Archer AX73 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 5 400 Mb/s.

Streamovat můžete až v 8K!
Takové rychlosti by ještě nedávno byly zcela nepředstavitelné, ovšem v dnešní době, kdy jsou nároky na propustnost internetového připojení stále vyšší, začínají být nutností. TP-Link Archer AX73 jde ovšem ještě dál – díky jeho kapacitě budete moci streamovat i video v rozlišení 8K, a to i u více zařízení najednou! Nejnovější standard Wi-Fi 6 s sebou přináší vyšší rychlosti, menší prodlevy a vyšší kapacitu, což znamená možnost připojení více zařízení současně.

Vyšší rychlost zajišťují podporované technologie jako 4×4 HT160, ale také MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je zredukováno zahlcení sítě a čtyřnásobně navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v šesti datových tocích.

Nadprůměrné pokrytí Wi-Fi sítí
Díky tomuto routeru bude Wi-Fi připojení s příslušnou sítí výrazně nadprůměrné, o co se postarají například výkonný modul FEM, šestice externích antén, technologie Beamforming pro modelování paprsku nebo vysílací a přijímací mód 4T4R. Pokrytí Wi-Fi sítí díky tomu bude dokonale odpovídat potřebám vaší domácnosti, a navíc bude signál efektivně směrován přímo k vašim koncovým zařízením.

Připojte více než 200 zařízení
Nejen díky všemu výše zmíněnému se k Wi-Fi routeru TP-Link Archer AX73 umí připojit i více než 200 zařízení současně, což vaší domácnosti dodá dostatečnou rezervu. Na připojených zařízeních se přitom současně mohou streamovat média, hrát on-line hry nebo třeba realizovat video hovory.

Konstrukce zabraňuje přehřívání routeru
Ačkoliv má router 1,5 GHz procesor poskytující vysoký výkon, je navržen tak, že se nepřehřívá ani při pasivním chlazení. K tomu přispívá i povrch zařízení se vzorem připomínající brnění s celkovou plochou 167 cm², která je určena k odvodu tepla a díky tomu můžete potenciál routeru využít skutečně naplno. Zároveň se jedná o designovou záležitost, která routeru dodává nevšední moderní vzhled.

Zabezpečte svou síť díky řešení HomeShield
Díky prémiovému zabezpečení TP-Link HomeShield poskytuje router pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo antivirové zabezpečení od společnosti Avira. Verze Basic je zdarma a případě potřeby může zákazník využít placenou verzi Pro.

TP-Link Mesh zajistí flexibilní síť
Wi-Fi router TP-Link Archer AX73 podporuje technologii OneMesh, díky které nabízí bezproblémové pokrytí celé domácnosti bez výpadků a prodlev. Jednotlivá koncová zařízení mohou přepínat mezi zdroji signálu podle toho, který zdroj právě vysílá nejsilněji a nejefektivněji. Vše s jedním názvem sítě.

Nastavení přes aplikaci i web
Již standardem je pak možnost snadného nastavení a obsluhy přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS a plně lokalizovaná do češtiny i slovenštiny. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem.

Klíčové vlastnosti Archer AX73:

  • Gigabitová Wi-Fi síť pro streamování v rozlišení 8K – 5 400Mbit/s Wi-Fi síť s podporou 4×4 HT160 pro rychlejší prohlížení webových stránek, streamování a stahování, a to vše současně.
  • Připojte více zařízení při zachování vysoké rychlosti – router podporuje technologie MU-MIMO a OFDMA, které snižují zahlcení sítě a čtyřnásobně zvyšují průměrnou propustnost.
  • Široké pokrytí – 6 antén a technologie Beamforming zajišťují rozsáhlé pokrytí signálem.
  • Vysoký výkon – 1,5GHz tří-jádrový procesor zaručuje spolehlivý a vysoký výkon.
  • HomeShield – prémiové služby zabezpečení společnosti TP-Link chrání vaši domácí síť díky vyspělým funkcím na ochranu sítě, včetně zařízení IoT.
  • Lepší odvětrávání, méně tepla – díky vylepšeným ventilačním otvorům může celý router pracovat na plný výkon.
  • Port USB pro sdílení – 1 port USB 3.0 umožňuje snadné sdílení médií a vytvoření privátního cloudu.
  • Snadné nastavení – s aplikací Tether v češtině nastavíte router za pár minut.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-ax73/

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.