Lesnická soutěž vzbudila v Praze zájem u mladých lidí

Datum: 25.09.2020
Praha 25. září 2020 (PROTEXT) - Ve dnech 21. a 22. září se v regionálním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 18 tříčlenných družstev z Prahy a Středočeského kraje. Družstva soutěžila o hodnotné ceny a o postup do národního kola soutěže. Cílem této...
Praha 25. září 2020 (PROTEXT) - Ve dnech 21. a 22. září se v regionálním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 18 tříčlenných družstev z Prahy a Středočeského kraje. Družstva soutěžila o hodnotné ceny a o postup do národního kola soutěže. Cílem této soutěže, která je určena pro mládež od 13 do 19 let, je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví. Garantem této soutěže je Česká lesnická společnost. Regionální kolo v Praze bylo podpořeno Hlavním městem Prahou.
"Popularita pražského regionálního kola každoročně narůstá. V minulém roce k nám zavítalo téměř 180 soutěžících. Bohužel, letošní jubilejní 10. ročník byl významně ovlivněn nepříznivou epidemiologickou situací, což vedlo ke snížení počtu účastníků soutěže. S ohledem na opatření související s onemocněním COVID-19 byla navíc celá soutěž uspořádána ve venkovních prostorách,“ uvedl za organizátora regionálního kola děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze profesor Róbert Marušák. "Podmínky soutěže vyžadují širokou teoretickou, ale také praktickou znalost lesnictví a přírody obecně. Soutěžící píší písemný test zaměřený na problematiku českého lesnictví a fungování lesního ekosystému. Druhá část soutěžního dne pokračuje poznáváním přírodnin," upřesnil regionální koordinátor soutěže YPEF inženýr Radim Löwe. Slavností vyhlášení vítězů proběhlo před nově otevřeným High-tech technologicko-výukovým pavilonem Fakulty lesnické a dřevařské. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo z Gymnázia Nad Alejí ve složení Zuzana Kojecká, Christine a Štěpán Vavřina. V kategorii starších žáků získalo prvenství družstvo z Gymnázia Budějovická ve složení Adam Vobruba, Matouš Blažek a Štěpán Vavřina. Toto družstvo ztratilo z celkového počtu 40 bodů pouhé 4 body. Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do národního kola.
Kontaktní osoby: Ing. Radim Löwe Regionální koordinátor soutěže YPEF Marketingové oddělení Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze Kamýcká 129, 165 21 Praha 6 - Suchdol lowe@fld.czu.cz, +420 607 108 112 ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

Hledaná slova