Výstavu Petra Síse zhlédlo již téměř 80 tisíc návštěvníků a pro neustávající zájem je podruhé prodloužena do 24. února

Datum: 07.02.2020
Praha 7. února 2020 (PROTEXT) - Výstava O létání a jiných snech v pražském Centru současného umění DOX, která představuje ilustrace a příběhy z autorské tvorby Petra Síse, se těší mimořádné návštěvnické přízni. Výstavu doposud vidělo téměř 80 000 návštěvníků,...
Praha 7. února 2020 (PROTEXT) - Výstava O létání a jiných snech v pražském Centru současného umění DOX, která představuje ilustrace a příběhy z autorské tvorby Petra Síse, se těší mimořádné návštěvnické přízni. Výstavu doposud vidělo téměř 80 000 návštěvníků, v Centru DOX byla zahájena 13. září 2019, nyní je pro velký zájem už podruhé prodloužena do 24. února 2020. Nebývalý je rovněž zájem o doprovodné programy pro školy i rodiny, kterých se uskutečnilo doposud 220. Už teď, kdy do konce výstavy zbývají necelé tři týdny, lze říci, že výstava Petra Síse O létání a jiných snech se stala nejnavštěvovanější výstavou v jedenáctileté historii Centra DOX. "Naším záměrem bylo pokusit se poodhalit návštěvníkům zázračný vesmír Petra Síse, vzdát poctu jeho nekonečné fantazii a umění snít a také ukázat, že jeho knihy jsou především o svobodě. Máme radost z toho, že výstava oslovila desetitisíce lidí a že návštěvníci tohle vnímají," říká kurátorka výstavy Michaela Šilpochová. Návštěvníci měli také možnost v rámci doprovodného programu několikrát potkat Petra Síse osobně - poslední příležitost během výstavy přináší sobotní večer 8. února. V multifunkčním sále DOX+ představí jeho bratr, režisér David Sís, ukázky z připravovaného filmu Sny o toulavých kočkách a poté návštěvníkům přiblíží proces tvorby knihy Petr Sís v rozhovoru s nakladatelem Joachimem Dvořákem. Vstupenky jsou v prodeji na www.dox.cz. DOX dlouhodobě klade důraz na vzdělávání a úspěšně pracuje se školami z celé ČR. Významnou část z téměř 80 000 návštěvníků tvoří skupiny mateřských, základních i středních škol a také rodiny s dětmi. Během výstavy Petra Síse je realizován historicky nejvyšší počet vzdělávacích programů, některé dny až sedm denně. K výstavě O létání a jiných snech vznikla i videoprohlídka výstavou a diváky neprovede nikdo jiný než sám Petr Sís. Ke zhlédnutí je na youtubovém kanálu Centra DOX. Velmi vysoké návštěvnosti se těšila loňská retrospektivní výstava první dámy české architektury Evy Jiřičné a výstava věnovaná dystopiím Skvělý nový svět (2015). Petr Sís O létání a jiných snech prodlouženo do 24. 2. 2020 Autoři výstavy: Michaela Šilpochová, Leoš Válka, Ivana Brádková Partneři výstavy: časopis pro děti Raketa, Frmol Production, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 Tiskovou zprávu a fotografie si lze stáhnout na www.dox.cz/cs/press Kontakt: Hana Janišová Centrum současného umění DOX T.: 739 573 568 E hana.janisova@dox.cz
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.