Precedenční rozsudek v kauze Byty OKD

Datum: 31.08.2020
Praha 31. srpna 2020 (PROTEXT) - Advokátní kancelář PRK Partners zastupovala společnost RPG Industries - jako žalovaného - ve složitém a medializovaném právním sporu o náhradu škody souvisejícím s byty dříve vlastněnými společností OKD, a.s. Spor se týkal náhrady škody,...
Praha 31. srpna 2020 (PROTEXT) - Advokátní kancelář PRK Partners zastupovala společnost RPG Industries - jako žalovaného - ve složitém a medializovaném právním sporu o náhradu škody souvisejícím s byty dříve vlastněnými společností OKD, a.s. Spor se týkal náhrady škody, kterou údajně utrpěl jeden z původních nájemců bytů (který tuto pohledávku postoupil žalobci) v důsledku údajného porušení privatizační smlouvy o prodeji akcií OKD, a.s. Žalobcem byla společnost ze skupiny Arca (nyní pod názvem Serbina Consulting a.s.) spojená s podnikatelem Pavolem Krúpou. Prvoinstanční rozsudek ve prospěch RPG Industries potvrdil v červnu tohoto roku Krajský soud v Ostravě, čímž se rozsudek stal pravomocným. Soud mimo jiné uvedl, že nedošlo k naplnění podmínek k tomu, aby nájemce mohl uplatnit předkupní právo a žalovaný nemá žádnou povinnost jednat tak, aby k naplnění takových podmínek došlo. Soud rovněž shledal, že veřejné výroky pana Zdeňka Bakaly, v souvislosti s přípravou možného prodeje bytů nájemcům, neměly povahu veřejného příslibu. Ačkoliv se jednalo o jeden uplatněný nárok, rozhodnutí má významnou precedenční povahu ve vztahu k obdobným nárokům, které by v případě nepříznivého rozhodnutí pro RPG Industries mohli vznést i další nájemci dotčených bytů. Souhrnná hodnota takových nároků by se pohybovala v řádu mnoha miliard CZK. Kontakt: Soňa Rampulová, MBA, marketingový manažer PRK Partners, advokátní kancelář - e-mail: sona.rampulova@prkpartners.com
Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.