reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Hlavně nikoho nepropustit. Jak se StartupJobs dostala z byznysového pekla a pomáhá nezaměstnaným

27.05.2020 14:51 StartupJobs za měsíc oslaví osm let od svého vzniku. Za tu dobu firma pomohla více než 15 tisícům lidem najít novou práci – a více než 1500 firem alespoň jednoho zaměstnance. Rok 2020 měl být pro StartupJobs rekordní. Pak ale přišel koronavirus. Jak se jednička na tuzemském trhu se startupovými pracovními nabídkami udržela nad vodou, The post Hlavně nikoho nepropustit. Jak se StartupJobs dostala z byznysového pekla a pomáhá nezaměstnaným appeared first on Forbes.

Politici se konečně dohodli. Od zítřka si mohou malá eseróčka říct až o 45 tisíc korun

27.05.2020 13:36 Malé firmy s ručením omezeným, které poškodila pandemie a s ní spojená opatření, se dočkaly. Od čtvrtka si konečně budou moct zažádat o státní podporu. Stejně jako OSVČ jim náleží denní příspěvek 500 korun. Ve středu to napodruhé schválila Poslanecká sněmovna. Poslanci o příspěvku pro malá eseróčka hlasovali znovu, neboť jim vládní návrh se zamítavým postojem vrátili v polovině května senátoři. The post Politici se konečně dohodli. Od zítřka si mohou malá eseróčka říct až o 45 tisíc korun appeared first on Forbes.

Google dá zaměstnancům 1000 dolarů na práci z domova. Letos kanceláře naplno neotevře

27.05.2020 11:45 Svět home office dostal v době nemoci covid-19 další vzpruhu, tentokráte od amerického gigantu Google, respektive jeho mateřské společnosti Alphabet. Technologický gigant z kalifornského Menlo Parku patřil mezi první americké firmy, které svým zaměstnancům plošně nařídily práci z domova, a tento týden CEO Sundar Pichai oznámil postupný plán návratu do práce, jehož termín stanovil na 6. července. Možnost home office The post Google dá zaměstnancům 1000 dolarů na práci z domova. Letos kanceláře naplno neotevře appeared first on Forbes.

Jenom dřinou nezbohatnete, říká Martin Wichterle. Čím bývalého geologa oslovilo sklářství?

27.05.2020 10:58 Jeho příběh rozhodně není přímočarý. „Značku“ Wichterle v něm ale rozpoznáte okamžitě. Studium geologie ukončil ve správné chvíli na správném místě – v roce 1990. Okamžitě založil firmu KAP, zabývající se geologií, hydrogeologií a ekologií. Za jedenáct let ji se společníkem prodali Američanům za částku kolem půl miliardy korun. A vyrazili nakupovat: porcelánky, strojírenské firmy, majoritu v britské vývojářské firmě Orbital2. The post Jenom dřinou nezbohatnete, říká Martin Wichterle. Čím bývalého geologa oslovilo sklářství? appeared first on Forbes.

Kam se ještě žádný byznys nevydal. Elon Musk historickým startem otevírá novou epochu vesmírného pod

27.05.2020 06:30 Jestli všechno půjde podle plánu, vysloužilí astronauti NASA Bob Behnken a Doug Hurley se už ve středu večer našeho času odlepí od rampy floridského střediska Kennedy Space Center. O necelý den později už budou otevírat tlakové dveře Mezinárodní vesmírné stanice a oba se stanou součástí prvního letu s lidskou posádkou z americké půdy na oběžnou dráhu po 11 letech. A co The post Kam se ještě žádný byznys nevydal. Elon Musk historickým startem otevírá novou epochu vesmírného podnikání appeared first on Forbes.

Komentář: Svoboda tvého ignorantství končí na špičce mé roušky

26.05.2020 20:07 Už je to uděláno, už je to hotovo. Nouzový stav je za námi, mimořádná opatření sice trvají, ale pandemická zkušenost z nás vyšumí jako bublinky rozpustného céčka, v jehož doprovodu obvykle přecházíme sezónní chřipky. Ostatně, co jiného než chřipečka byl ten nový koronavirus, když u nás v rekordním čase nepozabíjel tisíce a desítky tisíc lidí, jako to zvládá v zemích bez The post Komentář: Svoboda tvého ignorantství končí na špičce mé roušky appeared first on Forbes.

Změna jednou provždy. Po Saint Laurentovi končí s módním kolotočem i Gucci

26.05.2020 18:46 Zdá se, že se to opravdu děje. Luxusní módní byznys se mění a mění se zřejmě nenávratně. Poté, co před pár týdny oznámil francouzský módní dům Saint Laurent, že minimálně pro letošek končí s přehlídkami, nově se přidal další významný hráč. A to rovnou jeden z těch vůbec největších. Z nekonečného kolotoče přehlídek, fashionweeků, prezentací a mimosezónních kolekcí vystupuje italský luxusní The post Změna jednou provždy. Po Saint Laurentovi končí s módním kolotočem i Gucci appeared first on Forbes.

Pražák a PPF mění okolí O2 areny. Příští rok přibude 30 tisíc metrů čtverečních kanceláří a hotel

26.05.2020 17:20 V okolí libeňské O2 areny vzniká nové kancelářské a kongresové centrum, kde se nikoli náhodou pojí světy hned několika tuzemských miliardářů a investičních skupin. Aktuálně například skupina Kaprain investora Karla Pražáka spouští druhou etapu výstavby administrativního komplexu Harfa Business Center, moderní kancelářské budovy z dílny architekta Petra Koláře. Ten je také autorem oválného hotelu, který hned vedle staví The post Pražák a PPF mění okolí O2 areny. Příští rok přibude 30 tisíc metrů čtverečních kanceláří a hotel appeared first on Forbes.

Šetříte taky? Lidé na účtech hromadí hotovost, nárůsty vkladů jsou enormní

26.05.2020 16:29 Na počátku května vydala Evropská komise dokument, v němž předpovídá dramatický nárůst pro chod ekonomiky velmi zásadního údaje – procenta disponibilního příjmu, které se domácnosti rozhodnou uspořit. EK odhaduje, že pro letošní rok to bude v rámci eurozóny téměř 20 procent, což by znamenalo suverénně největší útratovou brzdu za posledních 20 let. Pro kontext: v roce 2009, kdy The post Šetříte taky? Lidé na účtech hromadí hotovost, nárůsty vkladů jsou enormní appeared first on Forbes.

Pět tipů pro klíčové pozice, díky kterým zvládnou firmu řídit i na dálku

26.05.2020 15:30 Boj proti koronaviru zahnal řadu lidí ze zasedaček a kanceláří do jejich domovů, a přestože už se velká část z nich do zaměstnání vrátila, spousta lidí přemýšlí o tom, jak režim home officu přenést i do doby po karanténě. Šéfové firem museli najít nejjednodušší způsob, jak zůstat v neustálém spojení s klíčovými lidmi. Manažeři museli mít co nejlepší podmínky pro práci z domova. „Pro The post Pět tipů pro klíčové pozice, díky kterým zvládnou firmu řídit i na dálku appeared first on Forbes.

Bransonův pokus o vynesení rakety letadlem selhal. Co to znamená pro další orbitální byznys?

26.05.2020 14:11 Virgin Orbit, malá společnost velkého miliardáře sira Richarda Bransona, doufala v lepší start. Na druhou stranu, dala si za cíl dosáhnout až ke hvězdám, a to není jen tak. Včera se to ukázalo, když selhal první pokus o vynesení rakety do vesmíru letadlem. První pokus, který rozhodně není posledním, se konal v pondělí 25. května u pobřeží Los Angeles. Virgin Orbit The post Bransonův pokus o vynesení rakety letadlem selhal. Co to znamená pro další orbitální byznys? appeared first on Forbes.

Uber propouští, Bolt hlásí investici. Estonský jednorožec získává 2,7 miliardy korun

26.05.2020 13:22 Pět měsíců od úvěru od Evropské investiční banky hlásí přepravní aplikace Bolt další příliv kapitálu. Tentokrát jde o investici ve výši 100 milionů eur, tedy zhruba 2,7 miliardy korun na „rozvoj přepravních služeb, řešení v oblasti mikromobility a doručování jídla na evropských a afrických trzích.“ Investujícím je britský vehikl Naya Capital, který do Boltu nalil peníze již loni v létě, The post Uber propouští, Bolt hlásí investici. Estonský jednorožec získává 2,7 miliardy korun appeared first on Forbes.

O něco lepší Airbnb. Marriott International nabízí ve spolupráci s easyBNB i ubytování v Praze

26.05.2020 11:01 Jakkoli zažívají podniky v oblasti ubytování výjimečně krušné období, sektor nezahálí. Důkazem je i nová spolupráce česko-francouzské společnosti easyBNB, zabývající se zprostředkováním krátkodobých pronájmů, a hotelového gigantu Marriott International. Luxusní pražské byty z katalogu portálu sdíleného bydlení Airbnb, o které se easyBNB staralo, se tak začaly nabízet i na platformě Homes Villas by Marriott International. Síť hotelů Marriott po světě spravuje The post O něco lepší Airbnb. Marriott International nabízí ve spolupráci s easyBNB i ubytování v Praze appeared first on Forbes.

Příští víkend u moře? Sedm designových vil v Chorvatsku, které stojí za tu cestu

26.05.2020 09:00 Azurové moře, pláž skrytá v zátoce mezi cypřiši, schody ve skále a kamenná stavení. Jasně, Maledivy to nejsou, ale i Chorvatsko umí nadchnout – a překvapit designovými vilami i vkusnými boutique hotely. Několik výjimečných jsme jich pro vás vybrali, u moře i nad ním. Jiný rok byste je museli bookovat i sezonu dvě dopředu, letos vám může ten zatracený koronavirus alespoň v něčem hrát The post Příští víkend u moře? Sedm designových vil v Chorvatsku, které stojí za tu cestu appeared first on Forbes.

Žádná letadla, žádný problém. Epico vozí zboží z Číny po transsibiřské magistrále

26.05.2020 07:00 Transsibiřská magistrála měří přes devět tisíc kilometrů, železnicí spojuje Moskvu s Dálným východem, dojet se po ní dá až do Číny a prochází osmi časovými pásmy. Martin Habina už tohle všechno velmi dobře ví, i když jeho byznys nemá s vlaky jinak nic společného. Jeho firma Epico, kterou spoluvlastní, patří mezi klíčové evropské hráče na trhu s příslušenstvím k mobilním telefonům a počítačům The post Žádná letadla, žádný problém. Epico vozí zboží z Číny po transsibiřské magistrále appeared first on Forbes.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit