reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Airbnb zpytuje svědomí. Budoucnost vidí v jedinečných a autentických místech

11.08.2020 15:41 Celosvětová služba sdíleného ubytování Airbnb ztratila kvůli pandemii a následnému zmrazení trhu s cestováním miliardu dolarů na bookingu, tedy rezervacích pronajímaných bytů. A donutila svého zakladatele Briana Cheského přehodnotit další plány i zpytovat své obchodní svědomí. Chesky v rozhovoru pro The Times uvedl, že v rámci záchrany Airbnb chce službu vrátit více ke kořenům, a zaměřit se tak na ubytování na lokálních The post Airbnb zpytuje svědomí. Budoucnost vidí v jedinečných a autentických místech appeared first on Forbes.

Rusové schválili vakcínu proti koronaviru, očkování údajně podstoupila i Putinova dcera

11.08.2020 14:27 Ruský prezident Vladimír Putin dnes ve státní televizi Rossija oznámil, že tamní ministerstvo zdravotnictví schválilo očkování proti covid-19 a jako první země na světě začne v nejbližší době proti nemoci plošně očkovat. Jednou z prvních očkovaných je prý dcera autoritářského vládce. Vakcínu, vyvinutou ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji, by podle ministra zdravotnictví Michajla Muraška měli být přednostně očkovaní The post Rusové schválili vakcínu proti koronaviru, očkování údajně podstoupila i Putinova dcera appeared first on Forbes.

Jako bájná Atlantida. Zaplavená italská vesnice se po desítkách let opět vynoří z toskánského jezera

11.08.2020 14:06 Připravte si cestovní kalendáře a doufejte, že příštím rokem budou pandemická omezení dávnou vzpomínkou. Rok 2021 totiž chystá unikátní podívanou, která se odehraje na úpatí Apuánských Alp. Tamní středověká vesnice Fabbriche di Careggine byla od 40. let minulého století zatopena umělým jezerem, ale jeho plánované vypuštění nabídne turistům jedinečnou šanci nahlédnout do minulosti ukryté pod vodou. Tato The post Jako bájná Atlantida. Zaplavená italská vesnice se po desítkách let opět vynoří z toskánského jezera appeared first on Forbes.

Tohle není kamenný retail. Zalando za první pololetí utržilo přes 93 miliard korun, rostl i zisk

11.08.2020 13:00 Německý módní moloch se oklepává z pandemie a hlásí solidní výsledky za první pololetí. Počet zákazníků meziročně vzrostl o 20 procent na více než 34 milionů a tržby kynuly dokonce pětadvacetiprocentním tempem na 3,56 miliardy eur . Stran hospodaření si firma meziročně, navzdory ztrátovému prvnímu kvartálu, též polepšila: dosáhla čistého zisku 36,2 milionu eur (za Q2 The post Tohle není kamenný retail. Zalando za první pololetí utržilo přes 93 miliard korun, rostl i zisk appeared first on Forbes.

Skláři věří v lepší časy. Vývoz, na kterém stojí jejich odvětví, se zastavil

11.08.2020 11:58 Záplata na těžké časy? V době, kdy sklárna Moser nemohla kvůli koronavirové krizi vyrábět, uspořádala ve vlastní pražské galerii v ulici Na Příkopě akci, kde prodala zboží za pět a čtvrt milionu korun. Nejdražším kusem, který si sběratel odnesl, byla mísa Františka Víznera téměř za půl milionu korun. O českých sklářích a jejich potížích způsobených pandemií se nemluví tolik The post Skláři věří v lepší časy. Vývoz, na kterém stojí jejich odvětví, se zastavil appeared first on Forbes.

Dřevěné molo, písčité pláže i šlapadla. Na Štvanici se po dvou dekádách od povodní vrací plovárna

11.08.2020 11:19 Ještě v padesátých letech minulého století se v Praze nacházelo několik desítek městských plováren či lázní. Občanská plovárna, Vojenská plovárna, Na Mlýnku nebo Slovanka u Slovanského ostrova, která ve své době patřila k největším plovoucím říčním lázním ve střední Evropě. Jejich sláva ale začala upadat s výstavbou Vltavské kaskády, která sebou přinesla konec tradičního koupání v městských lázních. Doba je ale neodnesla The post Dřevěné molo, písčité pláže i šlapadla. Na Štvanici se po dvou dekádách od povodní vrací plovárna appeared first on Forbes.

Jízda technologických králů. Tim Cook se stal miliardářem, Zuckerberg stomiliardářem

11.08.2020 09:45 Klub dolarových miliardářů má nového prominentního člena. Tim Cook se z pozice šéfa technologického gigantu Apple veze na skvělých tržních výsledcích, a jeho jmění tak díky 847 969 akciím přerostlo magickou hranici jedné miliardy dolarů. Cook převzal Apple po ikonickém Stevu Jobsovi před devíti lety, a kdo vzpomene na tehdejší skepsi stran nového, podstatně „obyčejnějšího“ CEO, může se dnes jen The post Jízda technologických králů. Tim Cook se stal miliardářem, Zuckerberg stomiliardářem appeared first on Forbes.

Co kafe? Bývalý volejbalista provozuje v Ostravě síť kaváren, pražírnu, cukrárnu nebo i kino

11.08.2020 07:35 Leckdo by si mohl na první pohled pomyslet, že v místě, jako je bývalý průmyslový areál, není možné otevřít opravdu prosperující podnik. Není zde přirozená fluktuace lidí, nikdo tu nebydlí, lidé sem chodí jen do muzeí nebo se chtějí nechat uchvátit zubem času, jehož jasným projevem je všudypřítomná rez. Důkazem, že tomu může být i jinak, je The post Co kafe? Bývalý volejbalista provozuje v Ostravě síť kaváren, pražírnu, cukrárnu nebo i kino appeared first on Forbes.

Vesmírní kovbojové. Jak se rodila křehká důvěra mezi NASA a SpaceX

10.08.2020 19:00 Když v neděli 2. srpna krátce před třetí hodinou odpolední dosedla loď Crew Dragon do vod Mexického zálivu nedaleko floridského pobřeží, miliony lidí po celém světě si oddechly. Historický trip amerických astronautů Roberta Behnkena a Douglase Hurleyho na Mezinárodní vesmírnou stanici a zpět totiž po dlouhých dvou měsících zdárně dospěl ke svému konci. Uzavřela se tak první kapitola dosud veleúspěšné The post Vesmírní kovbojové. Jak se rodila křehká důvěra mezi NASA a SpaceX appeared first on Forbes.

Make America great again? Američané se kvůli Trumpovi ve velkém vzdávají občanství

10.08.2020 18:00 Jen málokdo by poslední měsíce označil za jedno ze šťastných období Spojených států. Diletantský přístup amerického prezidenta Donalda Trumpa k pandemii koronaviru, ale i aktuální snaha kvůli nadcházejícím volbám ochromit tamní Poštovní službu v Američanech vyvolávají značné pochyby o tom, jakým směrem se země ubírá. Stále více z nich se proto rozhoduje pro úplné zrušení vazeb s Amerikou, konkrétně vzdáním se The post Make America great again? Američané se kvůli Trumpovi ve velkém vzdávají občanství appeared first on Forbes.

Pohřeb v ceně letenky. Emirates se vytasily s bizarním cestovním pojištěním

10.08.2020 16:38 Pokud vás titulek šokoval, nejste sami. Ale v současném leteckém průmyslu, vzdorujícím své historicky největší krizi, už by vlastně člověka zas tak překvapit neměl. Letecké společnosti zkoušejí nejrůznější věci, od ponechání středních sedadel prázdných po zdravotní prohlídky na terminálech, s cílem vzbudit důvěru v cestujících, kteří mají kvůli pandemii z létání strach. Dubajské aerolinky Emirates ale zacházejí ještě dál – The post Pohřeb v ceně letenky. Emirates se vytasily s bizarním cestovním pojištěním appeared first on Forbes.

Těžaři kvůli pandemii krvácejí. Saudi Aramco přesto vyplatí dividendy v objemu českého rozpočtu

10.08.2020 15:00 Možná ještě pamatujete na dubnovou bezprecedentní situaci, kdy se cena ropy kvůli pandemickému zastavení celosvětové ekonomiky na chvíli dostala do záporných hodnot. To znamenalo, že prodávající platili kupujícím, aby si černé zlato vůbec odebrali. Dnes se po více než čtvrt roce dozvídáme, jak moc tento dříve nevídaný jev promluvil do hospodaření firem, pro které je ropa The post Těžaři kvůli pandemii krvácejí. Saudi Aramco přesto vyplatí dividendy v objemu českého rozpočtu appeared first on Forbes.

Elektrická auta a digitalizace produktů. Nový šéf Škodovky poprvé odkryl karty

10.08.2020 14:30 Nový předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer hodlá věnovat zvláštní pozornost elektrifikaci a digitalizaci produktů firmy. Jsou podle něj klíčem k tomu, aby automobilka zůstala pro zákazníky atraktivní. Schäfer to uvedl ve svém prvním dopise zaměstnancům, který dostala k dispozici ČTK. „V blízké budoucnosti bude automobil elektrický a plně propojený se svým okolím,“ uvedl Schäfer. Svou představu má podle The post Elektrická auta a digitalizace produktů. Nový šéf Škodovky poprvé odkryl karty appeared first on Forbes.

Nevěra, sex a kariéra. Jak si psychoterapeutka Esther Perel vybudovala své impérium

10.08.2020 13:44 Patří k nejžádanějším vztahovým terapeutům současnosti a její TED přednáška o nevěře má přes 9 milionů zhlédnutí. Dcera přeživších holokaustu v Belgii si vybudovala jméno díky osvěžujícímu přístupu k monogamním vztahům. „Podvádět je lidské, ale nesmí to být vaše výmluva. Pokud jste uklouzli a začali si s někým jiným, stojíte ve vztahu na rozcestí. Je na vás, zda to bude příležitost původní The post Nevěra, sex a kariéra. Jak si psychoterapeutka Esther Perel vybudovala své impérium appeared first on Forbes.

Jak přestát krizi. Jablotron slaví 30 let na trhu a úspěšný pandemický půlrok

10.08.2020 12:16 Úspěšný půlrok hlásí český výrobce alarmů, firma Jablotron. Ta si ho nadělila k letošním oslavám 30 let od založení. Místo plánovaného veselí se společnost stejně jako všichni ostatní musela popasovat s pandemií koronaviru, ale i přes obavy z dopadů preventivních opatření zatím Jablotron dosahuje výborných výsledků: první polovinu roku zakončil v porovnání s rokem předchozím dokonce s mírným nárůstem zisku. „Díky exportnímu zaměření firmy pomohlo The post Jak přestát krizi. Jablotron slaví 30 let na trhu a úspěšný pandemický půlrok appeared first on Forbes.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit