reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Komiks: chlazení

17.11.2018 00:00  Všichni se v serverovně starají v prvé řadě o hardware – aby ho neukradli, aby neshořel, aby se dobře chladil. Ale co obsluha? Navenek téměř nejsou vidět, ale pořád to jsou lidé… tedy, skoro všichni.

Sedm nových variant Spectre a Meltdown přináší další potíže

16.11.2018 00:00  Skupina vědců ze tří univerzit publikovala dokument popisující pět nových variant chyby Spectre a dvě nové varianty Meltdown. Zavádějí novou terminologii i systematizaci do členění jednotlivých variant. Zdrojem následujících informací je 16stránkový dokument, za kterým stojí lidé z Graz University of Technology, imec-DistriNet KU Leuven a College of William and Mary. V něm popisují nově odhalené způsoby útoku chybami typu Spectre a Meltdown, přičemž zavádějí nové označení pro jednotlivé varianty a vše zastřešují pojmem transient execution, který si prozatím pracovně přeložme jako dočasné či přechodné provádění .

Kompletně šifrovaný disk se systémem i daty

15.11.2018 00:00  Návod, ve kterém si ukážeme, jak krok za krokem připravit instalaci Debianu na plně šifrovaném disku. Zašifrujeme všechno včetně jádra a inicializačního ramdisku. Bez hesla pak zloděj nedá ani ránu. Dnešní distribuce obvykle při instalaci nabízejí možnost šifrování disku s operačním systémem i daty. Bohužel často zůstává na disku nešifrované jádro a inicializační ramdisk v otevřeném adresáři /boot. S moderním Grubem je možné ovšem vyřešit i tohle, protože zavaděč už umí načítat soubory z šifrovaného disku. Dokáže se tedy uživatele při bootu zeptat na heslo, načíst oba soubory a ty poté spustit. Základ systému je už pak schopen se také se šifrovaným diskem poprat a systém normálně nabootuje.

Tvorba grafů v systému Incanter

15.11.2018 00:00  Ve čtvrtém článku o systému Incanter budeme pokračovat tématem, kterému jsme se začali věnovat minule. Popíšeme si totiž způsob tvorby dalších typů grafů, které Incanter podporuje kromě již zmíněného sloupcového a spojnicového grafu. 1. Tvorba grafů v systému Incanter

HTTP/3 nebude postavené na TCP, základem bude QUIC používající UDP

14.11.2018 00:00  Připravovaný protokol HTTP/3 přinese významnou změnu pohledu na komunikační protokol, na kterém stojí web. Využije zkušeností s experimentálním protokolem QUIC postaveným nad UDP, který vyvinul a používá Google. Současné verze HTTP používají transportní protokol TCP, který je součástí protokolu rodiny IP. Zaručuje spolehlivý komunikační kanál, ve kterém pakety doputují do cíle bez chyb a ve správném pořadí. Pokud dojde k problémům během přenosu, je protokol schopen chyby detekovat a sám zajistit jejich nápravu. To se týká ztracených paketů, chybně přenesených dat či špatného pořadí doručení paketů. Z hlediska aplikace jsou tedy data vždy doručena správně.

Softwarová sklizeň

14.11.2018 00:00  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme klienta pro práci s bezpečnostními kamerami, zaznamenáme své sportovní výkony, řekneme si o prohlížeči souborů v jazyce Markdown a přejmenujeme si epizody svých oblíbených seriálů. Multiplatformní klient pro uživatele otevřeného systému pro bezpečnostní kamery ZoneMinder. Tento systém podporuje širokou škálu kamer, umožňuje mít datové toky pod kontrolou a nabízí i možnost integrace softwaru třetích stran. Klient pak obsahuje funkce jako podporu H.264 videa, živý přenos obrazu na monitor, obsluhu robotických kamer, výpis událostí a spoustu dalších.

Databáze Redis pro vývojáře používající Python

13.11.2018 00:00  Dnes se seznámíme s nerelační databází Redis, kterou je možné díky její flexibilitě využít k mnoha účelům, například jako vyrovnávací paměť, jako distribuovanou key-value databázi, či pro systémy založené na frontách zpráv. 1. Databáze Redis pro vývojáře používající Python

Sailfish OS v nové verzi 3.0.0 Lemmenjoki: výkon a bezpečnost

13.11.2018 00:00  Po třech letech jsme se dočkali třetí generace tohoto mobilního linuxového operačního systému od Jolly. Přináší lepší výkon, vyšší bezpečnost, nové funkce a gesta a možnost světlého vzhledu UI. Dne 31. října 2018 byla vydána verze 3.0.0.5 v rámci programu Early Access a 8. listopadu 2018 při slavnostním uvedení byla vydána verze 3.0.0.8, která je šířená jako OTA aktualizace všem uživatelům oficiálně podporovaných zařízeních, včetně prvního telefonu Jolla vydaného před pěti lety.

Malware těžící kryptoměny používá rootkit, aby se ukryl před správci

12.11.2018 00:00  Minery kryptoměn se snaží lépe ukrýt před správci napadených systémů, nově si proto berou na pomoc rootkity. Ty zamaskují těžební činnost tak, že je velmi obtížné odhalit původce neznámého poklesu výkonu. Obliba kryptoměn neustále roste a čím dál více se objevují vykukové, kteří je chtějí těžit na úkor ostatních. Vyhledávají a napadají linuxové servery se slabým zabezpečením, přebírají nad nimi kontrolu a nechávají na nich těžit nejrůznější kryptoměny.

Postřehy z bezpečnosti: batmanův sonar v kapse

12.11.2018 00:00  Dnes si pomocí komunikačního šumu zkusíme posvítit na druhou stranu zdi, využijeme dlouhých a nezabezpečených prstů reklamních platforem, zrekapitulujeme si týdenní sbírku CVE a možná se opět něco přiučíme. Už dříve se objevil výzkum, využívající IEEE 802.15 k analýze prostoru „za zdí“. Využíval aktivní síť několika desítek senzorů se známou polohou. Nyní se objevil další výzkum, zaměřený na Wi-Fi, kterému jako hardware stačí běžný mobilní telefon. Přes moře interferencí není snadné sledovat statické objekty, ale změnu signálu při pohybu už spočítat lze. Sledovaný prostor je nejprve nutné několikrát obejít, aby si software mohl spočítat polohu Wi-Fi routeru – a přítomnost dalších vysílačů ve sledovaném prostoru výrazně zvyšuje přesnost.

Opera pro Android bez sušenkových dialogů, Sysinternals na Linuxu

11.11.2018 00:00  KDE Frameworks 5.52 vylepšuje Wayland, NES Classic a SNES Classic veleúspěšné, Oracle Linux 7.6, DEbian 9.6, FreeBSD 12 později, Photopea na DPReview, nové LibreOffice, das Keyboard 4Q s cloudem atd. Od dávnověkých počátků se prohlížeč Opera profiloval jako ten s unikátními vlastnostni. Tu zkoušeli více tabů na jedné obrazovce , tu třeba integrovali bittorrent klienta, tu v mobilní éře zase spoustu dalších věcí, ostatně vzpomeňme třeba bezplatnou VPN, která letos skončila. Nejnovějším hitem je to, že vás Opera na Androidu automaticky zbaví otravného upozorňování na použití cookies, „vynikající“ to funkcionalitu nařízenou ve „čtvrté říši“. Mnoho uživatelů se nechává slyšet, že děkuje.

Komiks: tam a zpátky

10.11.2018 00:00  Dějiny někdy peláší za horizont, někdy se motají v kruhu, jindy se točí ve spirále a někdy je to jak na houpačce – sotva někam dojdeme, hned mažeme tam, odkud jsme vyšli. Nebo bychom občas měli.

Šifrování SSD lze prolomit, ani BitLocker není v bezpečí

09.11.2018 00:00  Některá SSD nabízejí vlastní šifrování obsahu. Jak ale objevili výzkumníci z nizozemské Radboud University, i u těchto SSD se útočník k obsahu může dostat a problém to je i pro microsoftí BitLocker. Řeč je aktuálně o SSD značek Crucial a Samsung, přičemž útok vyžaduje přístup k počítači. Za objeveným postupem stojí Carlo Meijer a Bernard van Gastel z Radboud University v nizozemském Nijmegenu. Jejich postup umožňuje prolomit ochranu šifrovaných dat na SSD na bázi hesla. Microsoft již vydal příslušnou aktualizaci pro BitLocker.

Tvorba jednoduchých grafů v systému Incanter

08.11.2018 00:00  Ve třetím článku o systému Incanter se seznámíme s tvorbou grafů, které mnohdy tvoří významný výsledek statistických výpočtů. Incanter pro tvorbu grafů interně používá knihovnu JFreeChart. 1. Tvorba jednoduchých grafů v systému Incanter

Odposlech mobilů pomocí Stingray a hackovací nástroje NSA

07.11.2018 00:00  Jak se odposlouchávaly mobily v minulosti a jak se to dělá dnes? Jak mocné jsou uniklé hackovací nástroje od NSA? Na co se zaměřit při bezpečném používání linuxového desktopu? Nejen o tom se mluvilo na OpenAltu. V době analogových bezdrátových systémů byly na světě tři rozšířenější standardy: americký AMPS, evropský NMT-450 a německý C-Netz. Tehdejší mobily měly různé velikosti, největší byl několikakilogramový kufřík. Postupně se dařilo velikosti snižovat až po kapesní řešení.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Nejčtenější články

Celkem pět jednotek hasičů bylo...

Požáry.cz - 05.11.2018 08:23 - čteno(10)

Nájem neplatí, z bytu se nehne....

Novinky - Krimi - 06.11.2018 18:00 - čteno(9)

V serpentinách u obce Plasy na...

Požáry.cz - 04.11.2018 15:20 - čteno(9)

Manžel ze mě udělal lepšího...

iDnes - Revue - 06.11.2018 15:04 - čteno(7)

Jak vyrobit domácí kečup

eXtra krása - 04.11.2018 01:50 - čteno(7)

Vyšlo/vyjde

ZÓNA -... - 04.11.2018 05:10 - čteno(6)

RECENZE: Hackerka Lisbeth se znovu...

Novinky:... - 02.11.2018 19:30 - čteno(5)

Fallout 76 - Power Armor Edition

CzechGamer.com - 03.11.2018 12:30 - čteno(4)

Red Dead Redemption 2 na PC je istá...

CzechGamer.com - 03.11.2018 10:54 - čteno(4)

Panství hrůzy - recenze

CzechGamer.com - 03.11.2018 11:45 - čteno(4)

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit