reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

AMD opravuje Zen 2 boost, objevilo se PulseAudio 13 a iPhony 11

15.09.2019 00:00  Vyšel Funtoo Linux 1.4, MediaTek a 5G, PulseAudio 13.0 přidává podporu Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio, Srovnání 6core Sandy Bridge s dnešními CPU, Qt 5.14 s lepší podporou HiDPI, Wine 4.16 Distribuce, kterou založil jeden z otců Gentoo Linuxu, přichází v nové verzi. Jedna-čtyřka je pravděpodobně posledním vydáním v rámci řady 1.x. Mezi novinkami najdeme například aktualizaci na GCC 9.2.0, která řeší některé kompilační chyby, a další optimalizace v kompilaci, které by měly vyústit ve svižnější kernel. Dále zde najdeme nový OpenGL subsystém obsahující libglvnd, novější ovladače Nvidia, Mesa 19.1 a podporu Vulkanu či kontejnerovou CUDA/OpenCL/GPU akceleraci.

Komiks: nastavení bridge

14.09.2019 00:00 Má to jít, ale nejde to. Všechno máme dobře, ale tenhle fakt jakoby zákony logiky naprosto ignorovaly. No co, někdy je osvěžující jít cestou nejmenšího odporu a problém vyřešit tak… že ho prostě neřešit.

RawTherapee 5.7 přináší nejen podporu filmových negativů

13.09.2019 00:00  Po necelých pěti měsících od vydání verze 5.6 přichází multiplatformní RAW developer RawTherapee s novou verzí. Na první pohled je sice novinek málo, ale tento program zkrátka zraje jak víno. Ve stručnosti lze říci, že nová verze RawTherapee 5.7 přináší nový nástroj Film Negative . Další novinkou je podpora načítání ratingu z Exifu, resp. XMP. A nakonec také obligátní várka opravených chyb, výkonnostních optimalizací či podpory RAWů z nových fotoaparátů.

Jak na IQRF: softwarová architektura IQRF a dva typy sítí

12.09.2019 00:00  IQRF je česká bezdrátová technologie používaná pro přenos „malých“ IoT dat v ISM pásmu. Díky počtu zařízení v síti a využití topologie MESH je běžně pokryto několik čtverečních kilometrů. Zařízení mohou pracovat v různých režimech spotřeby . Lze proto zajistit, aby zařízení fungovala po mnoho let na baterie, a to při obousměrném provozu sítě. Bezpečnost s využitím průmyslových standardů je zajištěna již přímo v IQRF OS.

Systém modulů v programovacím jazyce Go

12.09.2019 00:00  Jedním z problematických rysů jazyka Go byl neexistující systém pro práci s balíčky. Postupem času vzniklo několik nástrojů, které správu balíčků realizují. Z dlouhodobého hlediska je lepší používat moduly zavedené ve verzi 1.11. 1. Systém modulů v programovacím jazyce Go

Chyba NetCAT v CPU Intel umožňuje na dálku číst stisky kláves v SSH

11.09.2019 10:15  Technologie DDIO umožňuje rychleji vyměňovat data mezi servery díky přímému přístupu síťové karty do keše procesoru. Nově objevená chyba nazvaná NetCAT ale umožňuje tuto vlastnost zneužít ke čtení dat. Vědci z amsterodamské a curyšské univerzity objevili slabinu v procesorech Intel, která umožňuje na dálku ze serverů získávat citlivá data procházející pamětí serverů. Chyba může být velmi dobře zneužita například u poskytovatelů cloudových služeb, kde může jeden zákazník číst citlivé informace svého souseda. Chyba byla v praxi předvedena tím, že bylo možné na dálku číst stisky kláves používaných v šifrovaném terminálu v SSH.

Zkrácení platnosti certifikátů na 13 měsíců se nekoná, autority jsou proti

11.09.2019 00:00  V rámci CA/Browser Fóra proběhlo hlasování, ve kterém byli všichni tvůrci prohlížečů pro, ale většina autorit hlasovala proti. Přesto některé zkrácení chystají. Od listopadu budou vydávat certifikáty na 397 dnů. Téma zkracování délky platnosti certifikátů zní komunitou už několik let. Kratší platnost znamená rychlejší obnovování a tím pádem i možnost rychlejší reakce na případné změny pravidel zohledňující aktuální bezpečnostní situaci.

Obrazem: distribuce LXLE nabízí moderní desktop pro starší počítače

10.09.2019 09:50 Linuxová distribuce LXLE je postavena na nejnovějším Ubuntu LTS, ale uživatelům přináší optimalizované rozhraní využívající prostředí LXDE. Nová verze přišla s řadou vylepšení a vyměnila spoustu aplikací.

Základní knihovna jazyka Racket

10.09.2019 00:00  Ve třetím článku o jazyce Racket si popíšeme některé důležité základní knihovny, které poskytují mnoho užitečných funkcí – od zpracování seznamů přes práci s vektory a hešovacími mapami až po zpracování obecných proudů . 1. Seznamy v roli základního strukturovaného datového typu všech LISPovských jazyků

Firefox začíná postupně zapínat DNS-over-HTTPS, umí ho i vypnout

09.09.2019 00:00  Mozilla po několika experimentech se zavedením DNS-over-HTTPS pokročila do další fáze a prvním uživatelům už tento měsíc podporu v prohlížeči Firefox zapne. Dobrou zprávou je, že zároveň umí DoH vypnout. Mozilla pracuje na protokolu DNS-over-HTTPS od roku 2017 a od roku následujícího pak umožňuje uživatelům protokol testovat. Proběhlo několik experimentů, například bylo možné si DoH vyzkoušet proti serverům Cloudflare. Od konce loňského roku je pak podpora součástí stabilního vydání a stačí ji zapnout.

Postřehy z bezpečnosti: nelegální těžba kryptoměn

09.09.2019 00:00  V dnešním díle postřehů se podíváme na malware těžící kryptoměny, úniky dat nejen ve Foxit Software, varování expertů před zákeřnou SMS, chyby USBAnywhere a na další zajímavosti ze světa IT. Populární výzkumník z Akamai SIRT Larry Cashdollar oznámil, že pozoroval těžařský malware, který dříve napadal pouze zařízení internetu věcí založené na platformě ARM, jak útočí na zařízení typu Intel.

Librem 5 již tento měsíc, nové mobilní čipy s 5G

08.09.2019 00:00  Tails 3.16, Samsung Galaxy Fold a Exynos s 5G, Huawei Kirin 990 na bázi 7nm EUV, kvalita výroby Librem 5, 4k Asus s HDR 1600 a variabilním refreshem, Huawei opravdu bez Google Play a aplikací Googlu. Pravidelná aktualizace patrně nejparanoidnější linuxové distribuce je venku. Tails 3.16 mezi novinkami zejména odstraňuje, z distribuce tak zmizel balík LibreOffice Math , dále pak tvůrci odstranili předdefinované záložky v Tor Browseru a předdefinované účty I2P a IRC v Pidginu.

Komiks: násilí ve hrách

07.09.2019 00:00 Počítačové hry jsou plné násilí, to všichni víme. Někteří si dokonce stojí za tím, že v tom je přece ta pravá zábava. A ta je přímo úměrná množství krve a vnitřností, které oblaží náš zrak.

Intel stále nemá konkurenční zbraň proti AMD, TSMC či Samsungu

06.09.2019 11:00  Rok se s rokem téměř sešel a můžeme se podívat na aktuální dění kolem Intelu, jeho schopnost postavit se konkurenci, ale také na to, jestli to vlastně není celé jen nepodstatná historická epizodka. Tak jako jsme v první polovině této dekády horečně na hardwarových webech diskutovali křečovité trápení AMD s výrobními procesy a CPU architekturami, poslední zhruba 3 roky se podobně přetřásá Intel. Dovolím si tedy na úvod připomenout článek komentující dění kolem procesorového gigantu, který na Rootu vyšel loni v říjnu a také v širším kontextu chyby typu Spectre, Meltdown, MDS Zombieload či implementace HT/SMP a mnohé další architektonické problémy, které se na Intel navalily .

Třicet let od vydání revolučního Turbo Pascalu 5.5

05.09.2019 00:00  Letos slavíme v IT hned několik kulatých výročí. Kromě Unixu , Tetrisu a PC AT uplynulo až neuvěřitelných třicet let od vydání přelomové verze Turbo Pascalu verze 5.5. 1. Další narozeniny v oblasti IT – třicet let od vydání revolučního Turbo Pascalu 5.5

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit