reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Red Hat řeší HDR v Linuxu, úniky informací od Intelu a AMD

19.09.2021 00:00 Objevily se podrobné informace o připravovaných procesorech z dílen firem Intel a AMD. Red Hat chce konečně pořádně vyřešit podporu HDR na linuxovém desktopu. Xiaomi má nový telefon 11T Pro s 108Mpix foťákem.

Kanón na vrabce: recenze herního notebooku Tuxedo Stellaris 15

17.09.2021 00:00 Se značkou Tuxedo jsme se zde již párkrát setkali. Recenzí prošly dvě generace ultrabooků řady Infinity Book. Nyní ale na redakční stůl zamířil stroj ze zcela opačného spektra, a to herní Tuxedo Stellaris 15. Jak dopadl?

Kompresní algoritmy v souborech ZIP: Deflate, Implode a srovnání

16.09.2021 00:00 Kompresní formát ZIP je přes třicet let starý, přesto by mohl být i v současnosti pro někoho zajímavý. Podporuje několik kompresních algoritmů, které si zde postupně rozebereme a na závěr všechny srovnáme.

Jazyk Go a vyhodnocování výrazů v době běhu aplikace

16.09.2021 00:00 Často se setkáme s požadavkem na umožnění zápisu výrazů do vstupních formulářových polí, pro použití výrazů v konfiguračních souborech atd. Lze to řešit vložením interpretru plnohodnotného jazyka, ale mnohdy stačí doménově specifický jazyk  .

Maker Faire Prague 2021 obrazem: setkání bastlířů, vynálezců a inovátorů

15.09.2021 00:00 Největší setkání bastlířů, vynálezců a inovátorů v Česku se konalo v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště. Představilo 150 makerských expozic, workshopů a přednášek, včetně zahraničních hostů.

Softwarová sklizeň

15.09.2021 00:00 Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si řekneme o svobodné alternativě k Discordu, vyzkoušíme si aplikaci pro ovládání ITUSB1 USB Test Switch, dáme si dohromady knihovnu obrázků a stáhneme si do počítače instalační balíčky pro Android.

Retrobrighting: vraťte starému počítači původní vzhled

14.09.2021 00:00 Některé z mnou napsaných článků o legendárních počítačích končily zmínkou o nutnosti vrácení jejich původního vzhledu pomocí metody zvané retrobrighting. Výsledky svého letošního snažení bych rád krátce představil.

Křivky v přírodě i v počítačové grafice – svět spirál

14.09.2021 00:00 Spirály se v různé podobě objevují na mnoha místech v přírodě, a to jak v malých škálách , tak i na škálách odpovídajících planetám či dokonce celým galaxiím .

Postřehy z bezpečnosti: FortiGate pod palbou

13.09.2021 00:00  Dnes postřehneme zranitelnou VPN od Fortinetu, návrat starých a příchod nových známých, vykradené OSN i nového člena advisory boardu ProtonMailu. V rychlosti pak nové zranitelnosti Microsoft nástrojů či zamyšlení nad biometrickými údaji. Fortinet na svých stránkách vydal v minulém týdnu varování o vyzrazených přístupových údajích k 87 tisícům zařízení FortiGate SSL-VPN. Jednalo se o zařízení, která nebyla správně záplatována na již delší dobu známou zranitelnost popsanou v CVE-2018–13379. Nestačilo totiž pouze instalovat záplatu, ale i resetovat samotná hesla. Portál BleepingComputer zároveň v minulém týdnu informoval o zveřejnění těchto údajů na hackerském fóru RAMP. Jejich zdroje ovšem potvrzují pravost pouze u části, a to té menší. Většina údajů prý funkční není. Důvodem zveřejnění je pravděpodobně snaha o zviditelnění fóra RAMP a operací skupiny Groove. Fortinet vyzývá k upgradu na aktuálně nejnovější verze pro původně zranitelné systémy. Bezpečnostní výzkumník přezdívající se Cypher zároveň zveřejnil seznam IP adres zařízení, k nimž byly ukradené informace zveřejněny.

Pumpkin oživuje PalmOS, Linux Mint pracuje na vzhledu

13.09.2021 00:00  Projekt Pumpkin má za cíl oživit ukončený systém PalmOS na moderních strojích. Linux Mint se hodlá zaměřit na přepracování témat vzhledu. Na serveru OSNews vyšla obsáhlá recenze KDE Slimbooku. Program unzip na openSUSE poškozuje soubory. Pumpkin je jméno, které dostal projekt zaměřený na oživení PalmOS na moderních počítačích. Vývoj tohoto operačního systému určeného pro PDA a komunikátory byl ukončen už v roce 2005. Pro jeho běh bohužel potřebujete MS Windows, do budoucna se ale počítá s podporou Linuxu. Jedná se zatím o předběžnou verzi, která dokáže spustit jen několik základních aplikací určených pro tuto platformu.

Apple nabírá experty na RISC-V, IBM uvedla první servery s POWER10

12.09.2021 00:00  LG představila River OS, nový operační systém pro TV protkaný reklamou, VESA přidává certifikaci DisplayHDR True Black 600, vychází Wine 6.17 a také GNOME 41 Release Candidate s řadou vylepšení. LG je ve světě „chytrých televizorů“ známá hlavně s WebOS. Nyní její reklamní divize představila nový operační systém zvaný River OS. Jeho cílem je nabídnout platformu, která bude podporovat zobrazování reklamy a personalizaci. První televizory s River OS bychom měli vidět na trhu ještě letos, a to nejprve na indickém trhu, v příštím roce pak v USA a dalších zemích.

Co se chystá pro Linux 5.15, část druhá: nové platformy i rychlejší řešení OOM

10.09.2021 00:00  Nové ARM platformy, syscall pro rychlejší uvolnění paměti, AMD RDNA2 a Van Gogh, kernelový SMB3 File Server, Suspend/Resume u AMD, nová GPU, mountování FUSE pro CERN, lepší podpora platformy RISC-V. Linux 5.15 nabídne vylepšení mechanismů řídících chování systému v případě, kdy dochází / došla RAM. Dnes toto ošetřuje například démon systemd-oomd, případně na Androidu jde o LMKD. Linux 5.15 ale nabídne nové systémové volání process_mrelease, s nímž bude možné ještě rychle uvolňovat paměť u/po „umírajících“ procesů, a to navíc lépe predikovatelnou cestou. Stávající cesta, kdy proces uvolňuje paměť po obdržení signálu SIGKILL je nepředvídatelná třeba proto, že doba uvolnění závisí na stavu,v jakém se proces v danou chvíli nacházel a dalších aspektech.

Psaní aplikací pro terminál: ošetření vstupů

09.09.2021 00:00  V předchozím článku jsem se snažil obecně někam zařadit knihovnu ncurses. V tomto článku se snažím o vysvětlení nebo popis zpracování vstupů a snažím se komentovat problémy se kterými jsem se setkal při psaní pspg. V tomto článku navazuji na svůj dubnový článek Psaní aplikací pro terminál: jak funguje knihovna ncurses.

Projekt SpaceVim – moderní distribuce Vimu inspirovaná Spacemacsem

09.09.2021 00:00  Na několik článků o Spacemacsu a taktéž o Doom Emacsu dnes navážeme pohledem na druhou stranu pomyslné barikády. Popíšeme si totiž projekt SpaceVim, který byl sice inspirován Spacemacsem, ovšem je kompletně postaven na Vimu. 1. Textový editor Vim

Jazykové modely pro vyhledávání: naučte stroj chápat význam jazyka

08.09.2021 00:00  Fulltextové hledání Seznamu prošlo během prvního čtvrtletí tohoto roku významnou technologickou proměnou, která měla dle našich interních měření i AB testů poměrně velký vliv na jeho kvalitu. Než se pustíme do nových technologií, pojďme si krátce připomenout klasický přístup k fulltextovému hledání, jehož základem je invertovaný index. V invertovaném indexu jsou uložena slova a ke každému slovu pak seznam dokumentů, které ho obsahují. Po zadání uživatelského dotazu se hledají dokumenty obsahující všechna jeho slova. V podstatě se tedy jedná o hledání klíčových slov, která uživatel zadal. Tento přístup k fulltextovému hledání má však několik docela zásadních omezení.

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit