reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Automatické testování webových aplikací: souhrnný přehled výsledků

24.01.2019 00:00  Druhý z minisérie článků popisujících zkušenosti získané při testování webové aplikace pomocí automatických funkcionálních testů. Seznámíte se s charakterem testované aplikace a s hlavními výsledky testování. Překvapila mne bohatá diskuze k prvnímu článku, která podle mého ukazuje zejména na důležitost problematiky testování obecně. Bohužel jsem se v předchozím článku dopustil malé nepřesnosti, kterou mi pozorní čtenáři právem vytkli. Když to zjednoduším, příčinou byla věta: Čili negativních testů je pro současné aplikace zapotřebí jen velmi málo.

Užitečné balíčky pro každodenní použití jazyka Go

24.01.2019 00:00  V dnešním článku o programovacím jazyce Go se seznámíme s některými užitečnými knihovnami. Kromě základních knihoven si ukážeme některé možnosti nabízené knihovnou nazvanou GoDS neboli Go Data Structures. 1. Užitečné balíčky pro každodenní použití jazyka Go

CETIN chystá vlastní koncové zařízení Terminátor a další novinky

23.01.2019 00:00  CETIN připravuje do své metalické sítě řadu novinek, pro které je potřeba nové koncové zařízení – nejčastěji modem. Proto se společnost rozhodla přijít s vlastním řešením. Jak vypadá a kdy přijde? CETIN vznikl odštěpením od největšího telekomunikačního operátora v Česku. V současné době jsme velkoobchod, který své služby nabízí ve čtyřech milionech pevných přípojek, říká Robert Pešta, produktový manažer společnosti CETIN. Samotná společnost neprodává služby koncovým zákazníkům, ale 16 velkoobchodním partnerům nabízí k pronájmu svou síť. Ta se skládá ze 44 000 kilometrů optických kabelů a především 18 milionů kabelů metalických – původních telefonních přípojek.

Softwarová sklizeň

23.01.2019 00:00  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klon TweetDecku pro GitHub, vyzkoušíme WhatsApp klient, stáhneme si pár videí z internetu a řekneme si o nástroji pro reverzní inženýrství. Klon TweetDecku pro GitHub. Je určený pro lepší přehled o tom, co důležitého se na GitHubu děje. Všechny aktivity tak můžete sledovat ve sloupcích stejně jako u TweetDecku samozřejmě s tématem, jaké si zvolíte. Nová oznámení si můžete buď okamžitě přečíst nebo odložit na později.

Další možnosti poskytované knihovnou ØMQ

22.01.2019 00:00  Ve druhém článku o knihovně ØMQ a rozhraní PyZMQ si ukážeme, jak korektně zavírat připojení s využitím správců kontextu, popř. dekorátorů. Dále si popíšeme přenos strukturovaných dat a komunikační strategii PUSH-PULL. 1. Další možnosti poskytované knihovnou ØMQ

Jste připraveni na DNS Flag Day? Od 1. února musíte reagovat na EDNS

21.01.2019 00:00  Už jen pár dnů zbývá do takzvaného DNS Flag Day. Velcí provozovatelé DNS infrastruktur se dohodli na tom, že přestanou podporovat podivné implementace serverů, které neumí správně odpovídat na EDNS. Netýká se vás to také? Protokol DNS vznikl v 80. letech, tedy v době výrazně nižších propustností sítí a především o mnoho řádů nižším výkonem počítačů. Byl proto navržen na protokolu UDP, s pevnými velikostmi jednotlivých parametrů a s mnoha omezeními podřízenými rychlým zpracováním v omezeném prostředí.

Postřehy z bezpečnosti: HSTS v časech sporů o rozpočet

21.01.2019 00:00  Dnes se podíváme na jeden z důsledků „vypnutí vlády” v USA, na zatím nezáplatovanou zranitelnost ve Windows, na jeden únik dat, na další sbírku hesel, zranitelnost účtů hry Fortnite a na další zajímavosti. Server Netcraft upozornil na zajímavý dopad aktuální krize v USA, při které jde o 5,7 miliardy dolarů na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Spor o výše uvedenou částku zablokoval schválení rozpočtu. Kvůli tomu má přibližně 800 000 zaměstnanců státu nucenou dovolenou, případně pracují zadarmo.

První hra se 100% raytracingem, GStreamer má lepší AV1 i H.265

20.01.2019 00:00  Linux 4.20 umožňuje zvýšit TDP Radeonů, Linux 5.0 dostal podporu Nvidia GeForce RTX 2080 Ti, PureOS Store představen, vyšel Entangle 2.0, Mesa 19.0 a Team Fortress 2, Intel o ovládacím panelu pro GPU. První vývojové vydání na cestě ke GStreameru 1.16 je tu. Verze 1.15.1 přináší první důležitá vylepšení zejména pro formát AV1. Došlo na podporu kodeku v kontejnerech Matroška a MP4 v kombinaci s referenčním encoderem AOMedia AV1.

Komiks: rádio

19.01.2019 00:00  Dnes všude naladíte stanic přehršel a můžete si vybírat co ucho ráčí. Dere vás ale u všech snad povinný „všechno-je-happy“ styl, kterým podávají zprávu i o masakru v kojeňáku? Máme pro vás tip!

Kognitivní inteligence pomáhá v boji proti polymorfnímu malwaru

18.01.2019 00:00  Kyberútočníci neustále zdokonalují metody, jak uniknout detekci. Ochrana založená na signaturách a běžné statické analýze selhává při použití balíčkovačů, obfuskátorů, polymorfismu nebo metamorfismu. Na článku se dále podíleli Petr Černohorský, Harry Nayyar a Danila Khikhlukha, bezpečnostní experti společnosti Cisco Systems.

Chrome umí z příkazové řádky pořídit screenshot nebo PDF

17.01.2019 00:00  Chrome má od verze 59 možnost takzvaného headless běhu. Bezhlavý prohlížeč sice nic přímo neukazuje, má ale všechny své běžné funkce. Umí tedy vyrenderovat stránku do obrázku, uložit ji jako PDF nebo vypsat DOM. Chrome od verze 59 umožňuje ovládání z příkazové řádky. Můžete tak prohlížeč využívat ve svých skriptech, pořizovat s ním screenshoty stránek, ukládat DOM do souboru a podobně. Ukážeme si základní použití tohoto rozhraní a také to, k čemu by se vám mohlo hodit.

Tvorba balíčků a pokročilejší operace s kanály v jazyce Go

17.01.2019 00:00  Dnes dokončíme popis některých témat, kterým jsme se již věnovali minule. Ukážeme si vytváření vlastních balíčků a import balíčků. Poté se budeme věnovat implementaci datového typu „výčet“ a povíme si více o práci s kanály. 1. Všechna klíčová slova jazyka Go s odkazy na podrobnější popis

SCP má desítky let starou chybu, server může podvrhovat soubory

16.01.2019 00:00  Většina SCP klientů nekontroluje, zda od serveru dostává soubory, které byly skutečné objednány. Kompromitovaný server tak má možnost klientovi přepisovat jeho soubory či měnit přístupová práva. Finský bezpečnostní analytik Harry Sintonen ze společnosti F-Secure objevil bezpečnostní chybu, která je v SCP klientech nejméně tři dekády. Všichni běžní SCP klienti dovolí zákeřnému serveru, aby jim podstrkoval libovolné soubory. Nic netušící klient tedy může při kopírování legitimních souborů dostat také nechtěný přílepek, který jej může kompromitovat.

Softwarová sklizeň

16.01.2019 00:00  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes nás čeká grafický sekvencer, budeme tweetovat bez otevření prohlížeče, najdeme si oblíbené aplikace v AppImage formátu a nakonec si představíme slušně řečeno rychlého souborového manažera. Grafický sekvencer kompatibilní se spoustou softwarových nástrojů a několika hardwarovými zařízeními, jako je Arduino, InterfaceZ, Gluion nebo Eobody. Synchronizaci provádí přes události a křivky OSC protokolu. Umí pracovat s OSC a MIDI kontroléry či senzory a video kamerami. V mnoha oblastech je schopen pracovat zcela autonomně bez potřeby interakce. IanniX je distribuován ve verzích pro Linux, macOS a Windows.

ØMQ: knihovna pro asynchronní předávání zpráv

15.01.2019 00:00  V šesté části seriálu o nástrojích pro asynchronní posílání a zpracování zpráv se seznámíme se základními vlastnostmi knihovny ØMQ, která je též známá pod jmény 0MQ, ZMQ či ZeroMQ. 1. ØMQ: knihovna pro asynchronní předávání zpráv

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit