reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Známý streetartista Chemis testuje nano nátěry

Datum: 11.12.2019

Praha 11. prosince 2019 (PROTEXT) – Na začátku bylo graffiti, které se postupně rozvinulo do vyšší formy umění na tzv. street art, ze kterého se v poslední době stává světový fenomén. To, co se dříve považovalo za vandalismus, je nyní forma pouličního umění. Jedná se o dynamickou formu umění vyjadřující genius loci daného místa.
Po celém světe tak můžeme najít různá díla, za kterými se turisté jen hrnou. Motivy a objekty streetartu jsou rozmanité.
Můžeme tak narazit na nádherné obrazy na domech, které dokáží změnit jeho původní vzhled a dodat mu nezaměnitelnou atmosféru. V zahraničí dokonce někteří architekti již začali navrhovat domy, kde je i dostatečný prostor pro toto umění. Mnozí majitele domů si nechávají svoje fasády záměrně pomalovat streetartovými umělci, protože se jejich nemovitosti stanou zajímavými a zvýší se i jejich hodnota.
Toto stále diskutované umění však může přinášet i další dimenzi pro nás všechny – chrání fasádu a může začít čistit ovzduší. Prozatím se na toto umění využívají různé barvy a speciální druhy sprejů, které však díky svému chemickému složení stále zatěžují naše životní prostřední.
Společnost FN-NANO, s.r.o. vyvíjí a testuje se světově známým českým streetartistou Chemisem kolorované varianty funkčních nátěrů FN® pro možné využití ve street artu, které by tím mohlo plnit další funkci – čištění životního prostředí.
Ten vyzkoušel tyto FN® nanonátěry, které jsou na bázi vodní suspenze – bez chemie, fungující na čistě fyzikálním efektu. Jejich účinnost na čistění životního prostřední je již vědecky ověřena a podložena nejen příslušnými certifikáty, ale i 12letou praxí na fasádách budov.
Vytvořil opět jedno velmi krásné dílo, které nás vede k zamyšlení.
Naše města a obce mohou být díky funkčním nano nátěrům FN® nejen dlouhodobě čistá, prodlouží si životnost fasády, ale mohou zároveň velmi účinně a efektivně čistit okolní prostředí.
Speciální ochranný nano nátěrem FN® zajišťuje natřené zdi samočistící vlastnosti a její účinnou a dlouhodobou ochranu proti tmavnutí způsobenému usazováním prachových částic špíny, které jsou rozptýleny v ovzduší. Nátěr účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a zároveň plní environmentální funkci – čistí okolní vzduch od nebezpečných látek a zlepšuje životní prostředí.
Pro lepši představivost, o jaké efektivní účinnosti zde hovoříme:
15 m2 kompenzuje zplodiny z provozu 1 dieselového osobního automobilu.
1 m2 vyčistí denně tolik vzduchu, kolik vydýchá 1 člověk za 1 rok.
Nátěr odráží tepelnou radiaci s účinností 20–30% a snižuje tak zahřívání povrchu v důsledku slunečního záření. V podmínkách globálního oteplování tak pomáhá v létě ochlazovat města.

Díky nanotechnologiím a energii Slunce dokážeme již dnes odstraňovat z ovzduší stovky tun škodlivých látek. Snižujeme tím nepříznivé dopady automobilové, letecké a lodní dopravy i průmyslové výroby na životní prostředí a zdraví lidí.
Budoucnost vidíme ve znalostech, odhodlání a tvořivé aktivitě. Chceme dát streetartu nový ekologický směr prostřednictvím našeho exclusivního partnera „Chemise“, který běžné fasády mění v umění a zážitek pro všechny, s cílem vyvolat u lidí úsměv i zamyšlení.
Vytváříme nové technologie a nacházíme účinná řešení pro problémy současného světa.
Tiskovou zprávu vydala společnost FN-NANO s.r.o.
Pro více informací se obracejte na: fn@fn-nano.com nebo
Blanka Zajíčková, e-mail: zajickova@fn-nano.com

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit