reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Organizace CAS vydala datový soubor antivirových chemických sloučenin s otevřeným přístupem na podporu objevů a analýz spojených s nákazou COVID-19

Datum: 02.04.2020

Columbus (Ohio) 2. dubna 2020 (PROTEXT/PRNew­swire) – Organizace CAS, divize společnosti American Chemical Society specializující se na řešení vědeckých informací, spolupracuje s výzkumnými a technologickými organizacemi po celém světě s cílem řešit složité výzvy, které představuje nákaza COVID-19. V reakci na výzvy ze strany Bílého domu, Úřadu pro vědu a techniku a lídrů v oblasti inovací na celém světě organizace CAS na podporu výzkumu, získávání dat a analytických aplikací právě vydala soubor dat s otevřeným přístupem, která zahrnují chemické látky se známou nebo potenciální antivirovou aktivitou.
Nový datový soubor potenciálních antivirových sloučenin proti viru COVID-19 organizace CAS obsahuje téměř 50.000 chemických látek shromážděných z databáze CAS REGISTRY®, které mají dle publikované literatury antivirovou aktivitu nebo jsou strukturálně podobné známým antivirovým látkám. K dispozici jsou také související metadata, jako je registrační číslo CAS Registry Number®, fyzikální vlastnosti a tabulka spojitosti pro každou látku. Tento datový soubor je první sbírkou chemických látek, která přispěla do souboru dat s otevřeným přístupem institutu Allen Institute pro boj s virem COVID-19 pomocí umělé inteligence (AI) „CORD-19" a lze ji také stáhnout přímo ze stránek organizace CAS.
„Jsem hluboce vděčný výzkumníkům a zdravotnickým pracovníkům v první linii boje proti nákaze COVID-19. Organizace CAS je plně odhodlána využít našeho obsahu, technologií a odborných znalostí všemi možnými způsoby, aby je podpořila při překonávání této výzvy a záchraně životů,„ uvedl Manuel Guzman, prezident organizace CAS. „Tento úvodní datový soubor, který byl sestaven naším vědeckým týmem, umožní výzkumným pracovníkům, jakož i nově vznikajícím technologiím, jako je AI, nalézt nová propojení mezi dříve publikovaným chemickým výzkumem, aby snad urychlili léčbu této choroby. Vítáme dotazy projektových týmů, které by mohly využít příspěvky s dalšími údaji nebo služby na podporu boje s nákazou COVID-19.“
Protože je běžná dostupnost schválené vakcíny pro nákazu COVID-19 pravděpodobně vzdálena více než rok, velká část krátkodobého terapeutického výzkumu je zaměřena na antivirové terapie, které mohou zmírnit příznaky a urychlit zotavení. Odborný soubor známých a potenciálních antivirových sloučenin, který sestavila organizace CAS, poskytuje sbírku kandidátních molekul, které by mohly být použity pro krátkodobou léčbu, pokud se prokáže, že jsou aktivní proti nákaze COVID-19.
O organizaci CAS
CAS, divize společnosti American Chemical Society, spolupracuje s organizacemi pro výzkum a vývoj na celém světě, aby poskytla realizovatelné vědecké poznatky, které jim pomohou plánovat, inovovat, chránit jejich inovace a předpovídat vývoj nových trhů a příležitostí. Vědečtí pracovníci, patentoví profesionálové a obchodní lídři z celého světa v komerčním, akademickém a vládním sektoru spoléhají na naše řešení a služby pro objevování a stanovení strategií. Využijte náš jedinečný obsah, specializovanou technologii a bezkonkurenční lidské znalosti a přizpůsobte si řešení, které vaší organizaci poskytne informační výhody. S více než 110 lety zkušeností nikdo neví o vědeckých informacích více než CAS. Více informací naleznete na stránkách www.cas.org.
Kontakt pro média:
Tina Tomeo
cas-pr@cas.org
Logo – https://mma.prnewswire.com/…CAS_Logo.jpg

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit