reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Úspěšný rok pro skupinu Model

Datum: 20.02.2020

Weinfelden (Švýcarsko) 20. února 2020 (PROTEXT) – Hospodářský rok 2019 byl pro skupinu Model obdobím stabilního prodeje a výzvami na trhu. Výrobce kartonových obalů a jiných papírových produktů dosáhl obratu ve výši 21,7 miliardy Kč (-5%). Příčinou mírného poklesu obratu je nárůst podílu vlastního používání vlnité lepenky vyrobené skupinou Model a silný švýcarský frank.
Důsledkem byl celkově mírný negativní přirozený růst ve výši –2%. Celková výše uskutečněných investic činila 1,1 miliardy Kč.
Navzdory mírnému poklesu obratu oproti loňsku, počet zaměstnanců (4 287) a jejich fluktuace (-0,8%), se udržela na stejné úrovni jako loni.
Vynikající objemy výroby pokračují
V minulém roce vyrobila skupina Model cca 1,45 miliardy metrů čtverečních obalů a archů z vlnité lepenky (+3,5%). Vzhledem k tomu, že uvedená plocha vlnité lepenky se vyrábí v šíři 2,5 m, v celkové délce 580 000 km, tak by nám toto množství stačilo k tomu, abychom 5× obtočili zeměkouli a ještě pořád by bylo dostatečné množství, abychom se vydali směrem k měsíci. Dále jsme vyrobili 404 000 tun vlnité lepenky (+1,1%) a více než 21.000 tun obalů z hladké lepenky (±0%).
Výhled
Skupina Model očekává celosvětový nárůst tržní ceny papíru pro vlnitou lepenku a dále také navýšení poptávky po obalových materiálech z vlnité lepenky. V tomto hospodářském roce počítá skupina Model se stejnými objemy jako loni.
Skupina Model vyvíjí, vyrábí a dodává inteligentní, inovativní a vysoce kvalitní obalová řešení z hladkých a vlnitých lepenek od prostých přepravních krabic po prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami pro čokolády a parfémy. Skupina Model působí v osmi zemích. Jejími hlavními trhy jsou Německo, Švýcarsko, Česká republika, Polsko, země Beneluxu, Rakousko, Francie, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Maďarsko a Bosna a Hercegovina. Sídlo skupiny Model se nachází ve Weinfeldenu ve švýcarském kantonu Thurgau.
Kontakt:
Model Obaly, a.s.
Marketing
Těšínská 2675/102
746 01 Opava

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit