reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Zemřel překladatel Jiří Josek

Datum: 10.08.2018

Praha 10. srpna 2018 (PROTEXT) – Dne 10. 8. 2018 v brzkých ranních hodinách zemřel po těžké nemoci překladatel, nakladatel, režisér, pedagog a autor Jiří Josek. Zanechal po sobě překlady třiceti čtyř Shakespearových dramat, dále kultovního románu Jacka Kerouaca Na cestě, slavné prózy Williama Saroyana Tracyho tygr, románu Ragtime od E. L. Doctorowa a dlouhé řady dalších prozaických děl.
Kromě dramatické tvorby Shakespearovy se Jiří Josek věnoval i dílům jiných divadelních autorů a přeložil například Žebráckou operu Johna Gaye, Skleněný zvěřinec Tennesseeho Williamse či Zabijáka Joe Tracyho Lettse. Díky jeho práci se českým čtenářům otevřel svět básnické tvorby Allena Ginsberga. V neposlední řadě významně přispěl k úspěchům české muzikálové scény díky dokonalým překladům West Side Story, Mary Poppins, Vlasů a mnohých dalších titulů.
Jiří Josek je držitelem řady cen za překlad a dabing, mezi nejvýznamnější patří Jungmannova státní cena, kterou dostal za překlad Shakespearova Hamleta.
Fikční světy jeho překladů byly a jsou pevně zakotvené v žité zkušenosti člověka. Shakespeare pro něho nebyl nedostižným poetizujícím bardem, ale tvůrčím duchem, který svět okolo sebe vnímá a vykresluje se všemi jeho protiklady, nesrovnalostmi a nahodilostmi, díky nimž se člověk opakovaně smiřuje se životem i smrtí.
Kontakt:
e-mail: josek@nakladatelstvi-romeo.cz

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit