reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Linet uzpůsobil výrobu pro pomoc postiženým oblastem

Datum: 01.06.2020

Praha 1. června 2020 (PROTEXT) – Linet, největší evropský výrobce lůžek pro zdravotnictví a sociální péči, reaguje na mimořádnou situaci. Ačkoliv je schopen vyrobit ročně více než 110 tisíc lůžek, poptávka je v důsledku současné pandemie výrazně vyšší. Od června bude proto lůžko nejvyšší řady Multicare vyrábět 24 hodin denně. Poprvé v historii.
Firma silně vnímá, co dělá koronavirus se zdravotnickými systémy. „Už čtvrtý měsíc čelíme často až panickým poptávkám z celého světa. Superintenzivní lůžka Linet nikdy nevyráběl kontinuálně, na tři směny. A právě to se od června mění,“ říká výkonný ředitel Linetu Tomáš Kolář.
Nejsilnějšími cílovými destinacemi lůžek značky Linet jsou Itálie, Španělsko, Velká Británie a následně Spojené státy americké. Firma nemá problém s odbytem svých výrobků. Naopak, musí plnit nasmlouvané zakázky více než do 100 zemí celého světa.
„Všechno jsme postupně uzpůsobili aktuální situaci – především jsme zúžili výrobu z 20 řad a stovek kombinací na sedm konkrétních výrobků v jedné variantě. Klíčová byla v daném momentě schopnost přizpůsobit kapacitu, výrobní program a globální obchodní síť,“ vysvětluje Tomáš Kolář.
Stejně komplexně řešila společnost bezpečné pracovní prostředí v obou výrobních závodech. „Netýkalo se to pouze ochranných pomůcek pro zaměstnance, zajištění automatického měření teploty, dostatku dezinfekce či hlídání dětí v naší mateřské školce Linetka, ale šlo i o změnu pracovního režimu většiny našich týmů, přehodnocení nabídky stravování, dopravy a dalších důležitých kroků,“ upozorňuje výkonný ředitel firmy.
Linet se musí jako všechny výrobní firmy vyrovnat i s vyšší nemocností a tím, že se řada zaměstnanců musí postarat o děti v rámci ošetřovného. Navíc se objevil i jeden případ onemocnění covid-19, kvůli kterému zůstalo v karanténě několik desítek zaměstnanců. Nemoc má lehký průběh, zafungovala všechna preventivní opatření a nikdo další se nenakazil.
Personální oddělení stálo před složitou výzvou: personálně nejen ustát velmi náročnou situaci, ale navíc přijmout nové zaměstnance na rozjetí třetí směny.
„Máme výhodu, že naši zaměstnanci mají jistotu stabilní práce, a také vědí, že tato práce pomáhá v řadě zemí světa. Aktuálně nenabízíme jen práci, ale jistotu a stabilitu příjmu, včetně opravdu bezpečného zázemí v této specifické době. Věříme, že právě proto se nám povedlo ustát i nepříjemnou situaci s pozitivně testovaným zaměstnancem,“ říká Vladimíra Michnová, personální ředitelka firmy.
Kontakt:
Uryč Michal
TAKTIQ.COM

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit