reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Firma GA-ASI uspořádá v Evropě řadu ukázek letových schopností svých dálkově řízených letadel (RPA)

Datum: 12.11.2019

San Diego/Larissa 12. listopadu 2019 (PROTEXT/Busi­nessWire) – Ve spolupráci s Řeckým vojenským letectvem (HAF) představíme ukázky toho, jak se dálkově řízená letadla mohou uplatnit při ochraně pobřeží a vzdušného prostoru
Firma General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), světová jednička v oblasti dálkově řízených letadel (RPA), v pondělí oznámila, že začala spolupracovat s Řeckým vojenským letectvem (Hellenic Air Force – HAF) na uspořádání série ukázek letových schopností dálkově řízených letadel v evropských zemích letos v prosinci.
Výchozí základna pro tyto lety bude základna Řeckého vojenského letectva HAF v Larisse a dálkově řízená letadla GA-ASI MQ-9 Guardian RPA představí možnosti, jak se tyto stroje mohou uplatnit při ochraně pobřeží a vzdušného prostoru.
Současně firma GA-ASI představí svůj vlastní systém DAA (Detect and Avoid – Zachyť a vyhni se), který dálkově řízeným letadly RPA umožňuje bezpečně létat i spolu s pilotovanými letadly.
Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si přečtěte na: https://www.businesswire.com/…11005503/en/
“Oceňujeme podporu Řeckého vojenského letectva (HAF), která nám umožní demonstrovat využití dálkově řízených letadel u pobřežní stráže a v civilním letectvu v Evropě,” řekl Linden Blue, generální ředitel firmy GA-ASI. “Poptávka po cenově dostupných dálkově řízených letadlech s dlouhou dobou letu na jedno nabití, které by pomohly s hlídáním pobřeží v Evropě, stále roste.”
Technologie, která bude v rámci těchto ukázek představena vychází ze systémů MQ-9, které provozuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických (U.S. Department of Homeland Security – DHS) jako podpůrné systémy pro pobřežní stráž.
Systém DAA se skládá z radaru chránícího vzdušný prostor a ze systémů, které zpracovávají údaje z integrovaného leteckého antikolizního systému TCAS II (Traffic Alert and Collision Avoidance System) a z navigačního systému ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast).
Systém DAA od firmy GA-ASI funguje i ve Spojených státech amerických a díky antikolizní platformě tak zásadním způsobem přispívá k bezpečnosti provozu dálkově řízených letadel, což umožňuje jejich nasazení v letovém prostoru, kde létají civilní letouny.
Systém MQ-9 také představí multimodální radar s povrchovým vyhledáváním v režimu ISAR (Inverse Synthetic Aperture Radar), přijímač AIS (Automatic Identification System) a optické a infračervené kamery s video snímači umožňujícími snímat videa v plném pohybu a s vysokým rozlišením (High-Definition/Full-Motion Video). Tento snímač umožňuje zachycování pohybu v reálném čase a dokáže identifikovat povrchově plující plavidla v prostoru o velikosti tisíců námořních čtverečných mil.
Povrchový radarový systém Raytheon SeaVue umožňuje automatické sledování námořních cílů a korelaci s AIS vysílači.
Firma GA-ASI také spolupracuje s organizací SES, která je předním provozovatelem satelitní komunikační platformy (SATCOM) a poskytuje své služby přes více než 70 satelitů na geostacionární (GEO) a střední (MEO) oběžné dráze.
Firma SES poskytne geostacionární satelitní připojení, díky kterému bude zajištěn spolehlivý a vysoce kapacitní datový přenos, umožňující přenos dat ze snímače v letadle v reálném čase. Navíc tento systém zlepší účinný provozní dolet těchto letounů, a to velice podstatně nad „dohledovou vzdálenost“.
“Globální satelitní flotila firmy SES pomáhá společnosti GA-ASI a jejím vládním zákazníkům, zajišťovat kriticky důležité komunikační potřeby již více než 20 let,” řekl Nicole Robinson, viceprezident firmy SES Networks pro státní a vládní zákazníky.
“Jsme hrdí na to, že můžeme tyto ukázky pro Řecké vojenské letectvo (Hellenic Air Force) podpořit v rámci naší dlouholeté spolupráce s firmou General Atomics.”
Oprávnění mediální partneři si mohou vyžádat obrázky systému MQ-9 Guardian ve vysokém rozlišení od medií, která jsou na kontaktních seznamech firem GA-ASI a HAF.
O společnosti GA-ASI
General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), sesterská společnost firmy General Atomics, je předním výrobcem a návrhářem prověřených dálkově řízených letounů (RPA), radarů a elektrooptických raketových systémů, včetně letounů řady Predator® RPA a radarů Lynx® Multi-mode Radar. Zařízení firmy GA-ASI mají nalétáno více než 6 miliónů letových hodin a vynikají dlouhou dobou doletu, možností plnění misí a jejich součástí jsou snímače a datové systémy, které jim umožňují dlouhodobě hodnotit konkrétní situaci a v případě potřeby i rychle zasáhnout. Firma také vyrábí řadu pozemních řídících stanic a software pro analýzu snímaných obrazů, nabízí školení pilotů a podpůrné služby a vyvíjí také různé anténní systémy. Více informací najdete na webových stránkách www.ga-asi.com.
Predator a Lynx jsou registrované obchodní značky firmy General Atomics Aeronautical Systems, Inc.
Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/…11005503/en/
Kontaktní informace
Robert Walker
General Atomics Aeronautical Systems, Inc.
+1 (858) 524–8101
ASI-MediaRelations@ga-asi.com
Zdroj: General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit