E15.cz - zprávy z ekonomiky, byznysu a financí 27.07.2022 01:00  Uplynulo téměř půl roku od začátku války na Ukrajině a příchodu prvních válečných uprchlíků do Česka. Původní představy firem o tom, že ukrajinští uprchlíci zaplní mezery na přehřátém trhu práce, se rozplynuly. Výsledky šetření ministerstva práce a sociálních věcí potvrdily obavy odborníků z praxe: český pracovní trh promarnil šanci, když degradoval odborníky z různých odvětví rekvalifikací na málo placenou a nekvalifikovanou sílu často zaměstnanou přes agentury. "Důvodem práce na  nízkokvalifikovaných pozicích může být jazyková bariéra, vnímání práce v Česku jako krátkodobého řešení dočasné situace před návratem na Ukrajinu, ale samozřejmě i nemožnost najít vhodné místo, případně nepřesné zařazení v Česku vykonávané práce v rámci nabízeného seznamu," vysvětluje mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Jan Nováček. 

Číst celý článek >>

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Lavivasex.cz - erotické pomůcky

lavivasex.png Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.