reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Nová životní pojišťovna YOUPLUS přebírá Basler. Chce mladé klienty a rodiny

22.03.2019 00:00  V květnu 2019 začne v České republice působit nová životní pojišťovna. Cílit bude na mladé rodiny do 45 let a nabízet bude životní pojištění a také investiční životní pojištění. Odkud se pojišťovna vzala a jaké má plány? Na český trh brzy vstoupí nová životní pojišťovna. Cílit bude hlavně na mladé a aktivní klienty a nabízet chce zejména krytí proti vážným rizikům. Podívejme se tedy, odkud se pojišťovna vzala a co na náš trh přináší.

O dědictví se hádají pozůstalí, ale někdy se musíte soudit i se státem

22.03.2019 00:00  Jak se řeší spory o dědictví? Co když ostatní dědici popírají váš nárok na majetek? Co když je vaše dědické právo tzv. slabé? Kdo koho a proč pak musí žalovat? Soud prvního stupně, který vyřizoval dědictví, uložil panu Janu S. ve svém rozhodnutí, aby do dvou měsíců od právní moci tohoto usnesení podal žalobu proti České republice – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových , že je dědicem po zůstavitelce Marii R., a aby současně o podání žaloby vyrozuměl notářku – soudní komisařku JUDr. Zuzanu V., která vede řízení o pozůstalosti. Současně ho informoval, že pokud žalobu včas nepodá nebo ve sporu neuspěje, bude platit, že dědický spor byl vyřešen v jeho neprospěch, jinak řečeno, že dědit nebude a bude dědit stát.

Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku

21.03.2019 00:00  Vláda si spočítala, že všechny své sliby nezaplatí. Rodičovský příspěvek se tak zvýší jen někomu, což ostatní, kteří měli mít také nárok, nesou nelibě. Lidé vládě vyčítají, že vláda upřednostnila důchodce, kteří si přilepší o 900 Kč. Vláda posvětila i zavedení zálohovaného výživného. Vládní koalice tentokrát projednávala zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku a zavádění zálohovaného výživného. Výsledná dohoda potěšila penzisty, ale zklamala řadu rodičů s malými dětmi. Ti to teď dávají politikům na sociálních sítích „sežrat“.

Zda dostanete odstupné, nerozhoduje, co máte ve výpovědi nebo dohodě

21.03.2019 00:00  I když nemáte ve výpovědi nebo dohodě o skončení pracovního poměru o odstupném ani slovo, můžete na něj mít nárok. Naopak, když ho máte sjednané, nic dostat nemusíte, jestliže se důvod jen předstírá. Odstupné je asi tou nejpříjemnější stránkou rozvázání pracovního poměru, když dostanete výpověď, popř. uzavřete dohodu o skončení pracovního poměru, ze zákonem stanovených důvodů.

Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání?

20.03.2019 00:00  Řada finančních přiznání má každoročně nějakou chybu, a tak jsou jejich vyplňovatelé vyzýváni na opravu. Finanční úřady už dávno evidují seznam nejčastějších chyb, na které se zaměřují. Ověřte si, že vaše přiznání je nemá. Vyplnit daňové přiznání často nebývá nic jednoduchého. Někomu to může zabrat i hodiny času, jiný to vzdá a raději si najme daňového poradce.

Změna exekutora není zadarmo. Může ji chtít i věřitel. Kdo ji ale zaplatí?

20.03.2019 00:00  V případě změny soudního exekutora je třeba odlišit náklady exekuce původního exekutora, které soudnímu exekutorovi vznikají bez ohledu na změnu exekutora, a zvláštní náklady, které vznikají v souvislosti se změnou exekutora. Ke změně soudního exekutora, který je pověřen vedením exekuce může dojít ve dvou případech. Jednak dle § 44b EŘ na návrh věřitele se souhlasem exekutora, který exekuci vede, a exekutora, kterého oprávněný v návrhu označí. A jednak dle § 15 odst. 5 EŘ v případě, že výkon exekutorského úřadu exekutora, který exekuci provádí, zanikl . V takové situaci zákon předpokládá, že nově jmenovaný exekutor převezme spisy exekutorského úřadu a provádí dále exekuční i další činnost.

Banky účtují poplatek za předčasné splacení špatně. Přiznat to ale nechtějí

19.03.2019 00:00  Stanovisko ČNB o obsahu poplatku za předčasnou splátku hypotéky zamotalo bankám hlavu. I když většina z nich možná bude muset poplatek změnit, přiznat to nechtějí. Jak už jsme vás informovali v článku Co přesně vám banka může naúčtovat za předčasnou splátku hypotéky?, vydala Česká národní banka stanovisko s upřesněním, co patří a nepatří do poplatku za předčasnou splátku spotřebitelského úvěru na bydlení. Ačkoli ho zveřejnila 7. března, banky jej podle vlastních odpovědí dosud analyzují a nechtějí nic říci k tomu, zda budou muset měnit konstrukci daného poplatku.

Kdy musíte být před výpovědí varováni? Co když vás nevarují nebo varování spletou?

19.03.2019 00:00  Před uplatněním dvou výpovědních důvodů musíte dostat vytýkací dopis. Bez takového upozornění je výpověď neplatná. Ty důvody se v praxi pletou, zaměňují, a když váš zaměstnavatel špatně varuje, můžete toho využít. Těmi dvěma výpovědními důvody, které nemůže zaměstnavatel uplatnit z čista jasna, jako jiné, jsou vaše neuspokojivé pracovní výsledky, tedy to, že špatně pracujete, a opakované, soustavné porušování pracovní kázně méně závažným způsobem. Tedy to, že v přiměřené časové souvislosti opakujete drobné prohřešky proti pracovním předpisům.

Perličky v pojištění zvířat: podvodníci se najdou i mezi chovateli papoušků

18.03.2019 00:00  Někdo pojistí sebe a svou rodinu, jiný chce pojistit i zvíře. Z toho ale často vznikají veselé historky, například o tom, jak chtěl někdo pojistit býčí spermobanku nebo chov šelem. A kapitolou samo o sobě jsou pojistné podvody, které se ani tomuto segmentu nevyhýbají. Čas od času zveřejňujeme na Měšci článek s nejrůznějšími perličkami z oblasti bankovnictví a pojišťovnictví. V dnešním článku se zaměříme na pojištění zvířat a různé kuriozity, se kterými se v pojišťovně pracovníci setkali.

Dlužíš svým dětem výživné? Tak přijdeš o řidičák

18.03.2019 00:00  Když dáte dlužníkovi alimentů pro děti zabavit řidičák, peníze to nevymůže. Ale třeba ho to donutí zaplatit. A jak se naopak bránit, když výživné dlužíte, ale jste profesionální řidič, nebo dojíždíte do práce ze samoty? Poradíme oběma stranám. Pozastavení řidičského oprávnění nemá žádnou přímou souvislost s neplacením alimentů, ale může v praxi výrazně přispět k úspěšnému vymožení pohledávky dlužného výživného pro dítě.

Jaký produkt vám u pojišťoven chybí? Několik nás jich napadlo

15.03.2019 00:00  Uzavřeli byste pojištění, které vaše dítě chrání od početí až do hrobu? A co třeba pojištění na vícečetné těhotenství nebo pojištění občanské odpovědnosti s neomezeným limitem? Přemýšleli jsme, které produkty na českém trhu chybí. V minulém díle jsem popisoval podobnosti mezi zdravotní daní, pojištěním a charitou, viz článek Komentář: pojištění versus charita a zdravotní daň na příkladu. V dnešním článku bych se rád zaměřil na situace, kde mi chybí pojištění, resp. kde často působí charita, samopojištění, resp. samopřekvapení, a přitom by šlo situaci řešit jinak, možná lépe, systémově.

Můžete přijít o užívání nájemního bytu pro nezaplacení pouhých tří korun?

15.03.2019 00:00  Někdy se nehodí, aby užívání bytu bylo bezplatné, protože pak by nemohlo jít o nájem, ten musí být úplatný. Tak se sjedná symbolické nájemné. Co když nájemce neplatí nájem 1 Kč měsíčně? Může dostat výpověď? A bude platná? Přijde o užívání bytu? Jak soud prvního stupně, tak soud odvolací určily při řešení sporu, který si přiblížíme, že výpověď z nájmu bytu, kterou dostal nájemce pro nezaplacení symbolického nájemného a bránil se jí soudní cestou, je neplatná.

Vyplňujeme přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ

14.03.2019 00:00  Vyplnění přehledu o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení není nijak náročné. Pokud nevíte jak na to, zkuste si to s námi. Přinášíme podrobný návod krok za krokem. V předchozím článku Jak vyplnit daňové přiznání jsme si podrobně ukázali, jak vyplnit daňové přiznání v případě, že jste v roce 2018 byli zároveň zaměstnancem i OSVČ. V následujícím článku Jak vyplnit Přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu? jsme si krok za krokem vyplnili přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu.

Šéf a vedení firmy vám nedůvěřuje. Kdy je to důvod k výpovědi?

14.03.2019 00:00  Může být ztráta důvěry ve vás důvodem k rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnavatele? Kdy taková výpověď obstojí? Mladším lidem zřejmě nepřijde výraz „ztráta důvěry“ nějak zvláštní a vnímají ho jako každý jiný. Necítí při jeho užití politických konotací, avšak starší ročníky pojem ztráta důvěry v názvu příspěvku možná zaskočí, ba až vyděsí, když jim připomene proces společenské normalizace v ČSSR na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. A také vynucené odchody ze zaměstnání, kdy lidé s protirežimními postoji nemohli vykonávat svá povolání, na která vystudovali. Na druhou stranu se však nekonaly žádné politické procesy – nikdo už za své názory a postoje neplatil ztrátou života a majetku, „jen“ ztrátou svého povolání.

Necháte si poslat peníze na bankovní účet jiné osoby. Může vás o ně připravit?

13.03.2019 00:00  Pokud je nerozfofruje, jsou stále vaše, ale dostat se k nim může být pěkná fuška. Pokud se dar nepředává ihned z ruky do ruky, musí být vyhotovena písemná smlouva, platí to bez výjimky vždy? Je takový formalismus nutný? Víme, že vztahy v rodině nejsou vždy idylické. Svědčí o tom i následující případ, kdy se syn domáhá složitou soudní cestou, aby mu jeho matka vyplatila 232 500 Kč s úroky z prodlení, které mu darovala jeho babička, avšak poslala je na účet matky. A jeho matka, která mu peníze dluží, není, jak byste třeba čekali, snachou oné paní, co obdarovala vnuka, ale její dcerou. Babička darovala peníze vnukovi, prostřednictvím účtu své dcery, jeho matky. Ta je ale synovi upřela. A když se k tomu ještě přidají právníci, kteří všechno zašmodrchají, a přepjatý formalismus soudu, tak si musel obdarovaný vnuk na peníze od babičky pěkně počkat.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit