reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

kupujte akcie ČEZu

24.05.2019 09:00  Kupte si český klenot, akcie ČEZu, největší české energetické firmy. Akcionáři mají slepici snášející zlaté vejce. Loni inkasovali dividendu 33 korun na akcii, stejně tak jako rok před tím. Jenže… jaká je otázka budoucích výnosů? Roky předtím byly vyplacené podíly na zisku ještě větší, 40 korun na akcii! Při správném ohlédnutí nechyběl ani kapitálový zisk, cena akcií ČEZu za poslední tři roky povyskočila o 25 %. Kdo před třemi lety investoval, se může smát. Nejenže povyskočil kurz, ještě inkasoval dividendy!

Může vás zaměstnavatel sledovat při práci na kameře a monitorovat vaše aktivity na internetu?

24.05.2019 00:00  Má přednost majetek zaměstnavatele nebo soukromí zaměstnanců? Může zaměstnavatel kontrolovat svým zaměstnancům e-maily, monitorovat jejich „surfování“ na internetu nebo je na pracovišti dokonce sledovat prostřednictvím kamerových systémů? Odpovědi na tyto otázky nám poskytuje zákoník práce v ustanovení § 316, které řeší podmínky ochrany soukromí zaměstnanců na pracovišti na straně jedné, a ochranu práv a majetku zaměstnavatele na straně druhé. Vzhledem k tomu, že zmíněné dvě oblasti si do jisté míry vzájemně odporují, je nutné mezi nimi nalézt určitý kompromis.

Obětí domácího násilí nemusí být jen žena. Pojištění před násilím neochrání, ale může zmírnit dopady

23.05.2019 00:00  Oběti domácího násilí se často bojí o tomto problému mluvit a násilníka omlouvají s tím, že si za to mohou sami. Pomocnou ruku se jim snaží podat i pojišťovny. Obětem domácího násilí poskytnou jednorázovou peněžní částku. Je ale potřeba situaci nahlásit a řešit. Domácí násilí můžeme poměrně jednoduše definovat jako psychické, fyzické nebo sexuální násilí mezi blízkými osobami. Dochází k němu opakovaně, v soukromí, a časem se stupňuje. Nezřídka začíná pozvolna a nenápadně, což vede k tomu, že oběť často ztratí schopnost rozpoznat, že se něco děje špatně a neumí situaci včas řešit.

Dohoda o provedení práce: kolik vám strhnou na pojistném a na daních?

23.05.2019 00:00  Kolik odvedete na daních a pojistném z brigádnické odměny na dohodu o provedení práce a kolik vám zůstane čistého? Jak získat zaplacenou daň zpět? Pro zdanění příjmů vyplácených za práci na základě uzavřené dohody o provedení práce je rozhodnou jednak výše těchto příjmů vyplácených zaměstnanci za kalendářní měsíc, a pak také ta skutečnost, jestli zaměstnanec podepsal u zaměstnavatele prohlášení k dani .

Pod dozorem zdravotní pojišťovny. Kontraindikace u léků ohlídá mobilní aplikace

22.05.2019 00:00  S počtem užívaných léků se zvyšuje pravděpodobnost lékové kontraindikace a riziko, že vám léky způsobí potíže, místo aby vám pomohly. První zdravotní pojišťovna ukázala své řešení, stát chystá vlastní. Když užíváte jeden lék či doplněk stravy, pravděpodobnost kontraindikací s jinými látkami či s potravinami je poměrně malá, téměř zanedbatelná. S rostoucím počtem užívaných léků se ale pravděpodobnost zvyšuje.

Příběhy z historie platebního styku: od plateb žoldnérům po tichomořský kámen

22.05.2019 00:00  Jednotlivé formy či druhy platebního styku mají nejenom rozmanitou současnost, ale rovněž dlouhou, bohatou a zajímavou minulost. S některými okamžiky vás seznámíme. Kutnohorská iluminace, pocházející z konce 15. století, je odborníky pokládána za jednu z našich nejvýznamnějších knižních maleb. Jedná se o nejstarší dochovaný obraz, který úplně zachycuje celý technologický proces těžby stříbrné rudy, jejího prodeje a tavby a současně i ražby mincí v podobě, v jaké v této době existoval v Kutné Hoře.

Jak se nepřipravit o navýšení rodičovského příspěvku?

21.05.2019 00:00  Návrh zvýšení rodičovského příspěvku posvětila vláda a podporu má i ve Sněmovně. Pokud už příspěvek čerpáte, měli byste dát pozor na několik věcí, abyste se o peníze navíc zbytečně nepřipravili. Rodičovský příspěvek se zvýší o 80 tisíc na 300 tisíc korun. Změnu, která je vychází z novely zákona o státní sociální podpoře, podpořila vláda. Problémy by předloha neměla mít ani ve Sněmovně. Konečná dohoda se přitom v koalici rodila poměrně bolestně. Nakonec ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vládě předložila variantu, kterou původně prosazovalo Ministerstvo financí. Sama ji označila za nutný a ne úplně spravedlivý kompromis, který ale bude mít nejpravděpodobněji podporu v koalici.

Vyhazují vás z práce? Co si mohou dovolit? Jaké jsou vaše nároky?

21.05.2019 00:00  Kdy vám musejí nabídnout nové místo? Rozhoduje o vaší šanci pokračovat na jiném místě jen vaše kvalifikace nebo i loajalita? Kdy lze propustit toho, kdo vykonává více profesí? Co když je na výpovědi místo šéfova vlastnoručního podpisu jen razítko s ním? Kdy je přemístění zaměstnavatele důvodem k výpovědi? Uvedeným a dalším otázkám, které vás mohou v praxi zajímat, věnujeme 9. přehled významných soudních rozhodnutí Nejvyššího soudu za rok 2018, které se týkají rozvazování pracovního poměru a nároků z toho pro vás vyplývajících.

Finanční konference Digitální identita startuje již 29. května 2019

20.05.2019 16:00  Měšec.cz pořádá odbornou konferenci, letošní ročník bude ve znamení bezpečnosti. Toto je PR sdělení.

Peníze za to, že utrácíte? Zkuste cashback portály. Máme jejich srovnání

20.05.2019 00:00  Cashback portály odměňují za to, že nakupujete na internetu. Jaký je výběr z tuzemských cashbacků, jak fungují a podle čeho se liší? Cashback portály nabízí možnost získat zpět peníze z nákupů na internetu. Fungují jako prostředník mezi internetovým obchodem a zákazníkem. Na tuzemské e-commerce scéně je na výběr hned z několika cashback portálů. Při rozhodování, který cashback portál využít, hraje největší roli nejen výběr z nabízených spolupracujících e-shopů a jejich zaměření, ale také výše bonusů, ať už za registraci, či doporučení, nebo procentuální odměny za nákupy.

Dohoda o provedení práce: vhodná smlouva nejen pro studentské brigády

20.05.2019 00:00  Pro dočasné zaměstnání brigádníka lze doporučit s ohledem na výhody zaměstnavatelům i zaměstnancům dohodu o provedení práce. Jaká jsou pravidla smlouvy, jí založeného zaměstnání a odvodů z odměny? Pro zaměstnavatele i zaměstnance, a vůbec nemusí jít jenom o studenty na prázdninových brigádách, ale klidně i starobní či invalidní důchodce, matky na mateřské dovolené, ale i kohokoliv jiného, je výhodná flexibilita dohody o provedení práce, pro zaměstnance pak minimální odvody z odměny.

Zásilkovna spustila robotické vydávání zásilek. Stačí vám znát speciální kód

17.05.2019 00:00  Některé společnosti už nabízejí automatizované výdejny, kde si zboží vyzvednete v příslušném boxu. Zásilkovna nyní spustila podobnou automatizovanou výdejnu. V ní vám však zboží bude podávat sám systém ze „skladu“ za ním. Česká logistická společnost Zásilkovna spustila nový způsob výdeje zásilek, a to přes automatizovaný výdejní systém Z-BOT. Celý proces je plně automatizovaný a k výdeji zásilky vám stačí znát unikátní kód.

O dědictví se hádají pozůstalí, ale někdy se musíte soudit i se státem

17.05.2019 00:00  Jak se řeší spory o dědictví? Co když ostatní dědici popírají váš nárok na majetek? Co když je vaše dědické právo tzv. slabé? Kdo koho a proč pak musí žalovat? Soud prvního stupně, který vyřizoval dědictví, uložil panu J. S. ve svém rozhodnutí, aby „do dvou měsíců od právní moci tohoto usnesení podal žalobu proti České republice – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových , že je dědicem po zůstavitelce M. R., a aby současně o podání žaloby vyrozuměl notářku – soudní komisařku JUDr. Z. V., která vede řízení o pozůstalosti“.

Co uděláte po dopravní nehodě jako první? Za špatný postup lidé platí životem

16.05.2019 00:00  Došlo k dopravní nehodě a nevíte, kdo je zraněn nebo co se vlastně stalo. Jak budete postupovat, abyste neohrozili sebe nebo někoho jiného? Většina lidí správný postup nezná. A někteří kvůli tomu zemřou, ačkoli původní nehoda byla naprosto banální a obešla se bez zranění. Přibrzďujete při odbočování a najednou do vás zezadu narazí auto. Oba zastavíte a… Jaký je následný správný postup?

Na letní brigádu mohou i „deváťáci“ a gymnazisté z kvarty. Mohou hned podepsat smlouvu

16.05.2019 00:00  Blíží se letní prázdniny – doba výdělků sezónních zaměstnanců, včetně žáků a studentů. Nejlepší brigády se shánějí v předstihu. Jakou uzavřít smlouvu? A co když chtějí nezletilí podnikat? Vydělávat si v zaměstnání je možné již od patnácti let, ale je třeba mít dovršenu povinnou školní docházku. Ukončení povinné školní docházky je pouze podmínkou nástupu do práce, nikoliv samotné způsobilosti zavázat se k výkonu práce, což znamená, že patnáctiletá osoba – žák, student může uzavřít pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti např. ihned po dovršení patnácti let, ale s odloženým nástupem do práce až po ukončení školní docházky. Mladiství starší 15 let si tak mohou shánět práci v předstihu a uzavírat smlouvy a dohody s odloženým nástupem do práce na dobu, když už budou mít dokončenu povinnou školní docházku.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit