reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Za fotbalový šampionát. V Kataru zemřelo na stavbách na šest tisíc dělníků

28.02.2021 21:00 Mistrovství světa ve fotbale, které se má v roce 2022 uskutečnit v Kataru, postihl další skandál. Podle analýzy britského deníku The Guardian při výstavbě tamních stadionů a infrastruktury již zemřelo přes 6 tisíc dělníků. Jejich úmrtí jsou však většinou nedostatečně vysvětlená, vláda je definuje jako přirozená. FIFA a katarská vláda tvrdí, že práva pracovníků chrání.

Odborníci odhalili podobu slavných Přemyslovců. Umožnila to speciální metoda

28.02.2021 20:40 Česko-brazilskému týmu expertů se podařilo nahlédnout do tváře dvou přemyslovských knížat. Pomohla jim s tím metoda digitální rekonstrukce obličejů. Odborníkům se podařilo dojít k podobě, jakou mohli mít synové svaté Ludmily, Spytihněv I. a Vratislav I.

Školky mají od pondělí vyučovat distančně, nedostaly však instrukce

28.02.2021 20:00 Kvůli zpřísnění vládních opatření se od pondělí poprvé během epidemie uzavřou mateřské školy. Minimálně výuka v posledním předškolním ročníku musí pokračovat distančně. Ředitelé škol však od ministerstva ani den před jejím zahájením nemají žádné instrukce. „Každá škola to tak bude dělat podle sebe,“ řekl iDNES.cz prezident Pedagogické komory Radek Sárközi.

Brno-město a Brno-venkov budou kvůli opatřením považovány za jeden okres

28.02.2021 19:51 Okresy Brno-město a Brno-venkov se od pondělí pro účely vládních nařízení budou považovat za jeden okres, policisté tak pohyb mezi nimi nebude kontrolovat. Ke sloučení dochází na základě velkého množství podnětů od lidí, kteří žijí na Brněnsku, ale vazby mají v Brně.

Dobrovolníci zachraňují přetížené nemocnice, červený kříž jich proškolil už 3 tisíce

28.02.2021 19:38 Už 3 tisíce dobrovolníků se zúčastnilo základního zdravotnického kurzu Českého červeného kříže . Přes 1 200 už jich v tuto chvíli pomáhá v přetížených nemocnicích, které bojují s nedostatkem lůžek i zdravotnického personálu. V Rozstřelu to řekl prezident ČČK Marek Jukl.

Ministerstvo naše rady nebralo, kazilo nám jméno, říká expert na dezinformace

28.02.2021 19:16 Expert na dezinformace František Vrabel a jeho firma Semantic Visions měli ministerstvu zdravotnictví pomáhat s bojem proti nepravdivým zprávám o koronaviru a radit, jak mají komunikovat důležitost očkování. Loni v říjnu s ministerstvem uzavřeli smlouvu, letos v únoru ji však už neprodloužili.

Indiáni žádají přejmenování vozů Cherokee. Inspirovalo je hnutí BLM

28.02.2021 19:00 Jeden z kmenů původních obyvatel severoamerického kontinentu žádá, aby automobilka Jeep přestala používat u svých vozů označení Cherokee. Indiáni tvrdí, že se tím cítí dotčeni a nechtějí být s automobilem už dále spojováni. Ke změně je motivovalo hnutí Black Lives Matter.

Nejedlová: Boj se sexuálním násilím nevyhrají ženy samy, potřebujeme i muže

28.02.2021 18:54 Zažila znásilnění a nyní se snaží pomáhat ženám, které se ocitnou v podobné situaci. Johanna Nejedlová je držitelkou evropského ocenění za aktivismus, v Česku založila organizaci, které se zabývá sexuálním násilím. „V určitých věcech bych jako muž byla brána častěji. Má pozice jako mladé ženy není jednoduchá,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Pandemie zhoršila problém obezity u dětí. Vůbec se nehýbou, říkají lékaři

28.02.2021 18:33 Poslední rok poznamenal koronavirus. V jeho světle se však zhoršují i další nemoci, například ty civilizační. Obezita již dávno dosáhla rozměrů epidemie a netýká se pouze jen dospělých lidí. Situace je problematická i u dětí a rok s online výukou, bez pravidelného tělocviku a jiného pohybu, situaci zhoršil. Lékaři se setkávají i s dětmi, které přibraly 15 kilogramů nad to, co by měly.

VIDEA TÝDNE: Jak otevřít igelitový sáček, kašlající Klaus i úspěch NASA

28.02.2021 18:29 Tento týden přitáhla největší pozornost reportáž Matěje Smlsala o tom, jak správně otevřít igelitový sáček. Jeho video má přes 200 000 zhlédnutí. Diváky iDNES.tv pochopitelně zajímaly i tiskové konference po jednání vlády. Co dalšího?

Policejní náměstek řekne, jak 26 tisíc policistů pohlídá hranice okresů

28.02.2021 17:45 Policejní náměstek Martin Vondrášek na tiskovém brífinku prozradí, jak od zítřka bude probíhat kontroly vládních nadřízení, které právě od pondělí platí. Policie již v sobotu informovala, že na kontrolu pohybu lidí mezi okresy nasadí 26 tisíc policistů, kontroly budou provádět namátkově.

V Klánovicích se srazil motorkář s autem. K nehodě vzlétl vrtulník

28.02.2021 17:28 Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v neděli odpoledne k nehodě do pražských Klánovic. Střetl se zde motorkář, který utrpěl vážná zranění, s osobním autem. Ulice Slavětínská byla uzavřená kvůli přistání a odletu vrtulníku.

Letiště Heathrow zavádí kvůli pandemii nový poplatek na pokrytí služeb

28.02.2021 17:16 Pasažéři, kteří odlétají z londýnského letiště Heathrow, musí napříště počítat s novým poplatkem 8,9 libry . Letiště, které má za sebou kvůli pandemii covidu-19 ztrátový rok a propad v počtu pasažérů, chce s jeho pomocí pokrýt náklady za služby, například za odbavení. Poplatek schválil britský Úřad pro civilní letectví.

Konec iluzí. V Kronštadtu začala bolševická revoluce požírat své děti

28.02.2021 17:07 Největší výzva, které bolševický režim v Rusku čelil. Tak chápal Vladimir Iljič Lenin vzpouru námořníků v Kronštadtu, strategické námořní pevnosti u Petrohradu. Brutální likvidace povstání, které vypuklo přesně před sto lety, byla prvním krokem k totalitě stalinistického střihu.

Ostravské stopy: Ostrava byla divočejší než jiná města, líčí propagátor sci-fi

28.02.2021 16:55 Dějiny ostravské vědecko-fantastické literatury by se neobešly bez Aleše Kovala, jednoho z kmenových členů Klubu literatury fantastiky. Držitel ceny Mlok za zásluhy a rozvoj fandomu sice pracuje občanským povoláním jako zubní lékař, pochází ovšem z umělecké rodiny.

Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit