reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Za jmenování Vesecké do úřadu Vitásková pykat nebude, soud ji zprostil čteno: (1)

09.07.2020 14:54 Odvolací Krajský soud v Brně zprostil obžaloby bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. Žalobce ji vinil ze zneužití pravomoci, když jmenovala místopředsedkyní úřadu bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou, které pro to podle obžaloby neměla kvalifikaci.

Zajistěte 30 tisíc testů na koronavirus denně, žádá od vlády opozice čteno: (1)

09.07.2020 14:29 Pět opozičních stran - Piráti, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN - společně požaduje, aby vláda před případnou druhou vlnou epidemie koronaviru zajistila možnost otestovat denně na virus 30 tisíc lidí denně. Chtějí to prosadit na mimořádné schůzi Sněmovny při jednání o aktuálním výskytu covid-19 v lokálních ohniscích, zejména v Moravskoslezském kraji.

Žádné muzeum, ale mešita. Soud dal zelenou přeměně chrámu Hagia Sofia čteno: (1)

09.07.2020 14:10 Chrám Boží Moudrosti , což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví několik milionů turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně, uvedla turecká média. Přeměnu se snaží prosadit vláda tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Fakulta v Ostravě nemůže přijímat budoucí lékaře, nemá dost vyučujících čteno: (1)

09.07.2020 13:58 Lékařská fakulta Ostravské univerzity nebude moci přijímat studenty do magisterského programu všeobecného lékařství, rozhodla rada akreditačního úřadu. Důvodem je její nedostatečné personální obsazení. Dosavadní posluchači mohou ve studiu pokračovat.

Druhá tvář srbských protestů. Policisté zkopali muže, další zbili na lavičce čteno: (1)

09.07.2020 13:23 Mlácení obušky, kopání do bezvládných těl a nezájem o osud zbitých demonstrantů. Druhá noc srbských protestů přinesla množství záběrů policejní brutality. Na jednom z nich zasahující těžkooděnci brutálně zkopali muže ležícího na cestě. Jejich kolegové ho sice odtáhli na chodník, ale tam do něj také několikrát kopli. Na jiném videu pak policie mlátí tři neozbrojené muže na lavičce.

Synovi z Islámského státu poslal z Vysočiny životní úspory, dostal podmínku čteno: (1)

09.07.2020 13:13 S tříletou podmínkou odešel od Krajského soudu v Pardubicích Mohammed Yousef Al Samamarraie za financování terorismu. Svému synovi, členu Islámského státu, poslal z Havlíčkova Brodu přes Turecko do iráckého Mosulu americké dolary v přepočtu za 54 tisíc korun.

Kdosi otrávil dvanáctimetrový jasan, který město nedovolilo skácet čteno: (1)

09.07.2020 13:12 V Trutnově kdosi záměrně tráví vzrostlý jasan ztepilý, který město dříve nepovolilo pokácet. Rada města proto rozhodla o podání trestního oznámení na neznámého pachatele, škoda se podle znaleckého posudku vyšplhala na 220 tisíc korun.

V Libanonu vypukla dolarová horečka, místní měna se zhroutila čteno: (1)

09.07.2020 13:06 Fronty kolem bloku domů se rozlévají do celé ulice a na jejich konci povykuje dav ukazující dopředu. Tam se všichni ti lidé chtějí dostat, protože tam je směnárna, kde se dá koupit příděl dolarů, v současnosti nejžhavější zboží v Libanonu. Krach libanonské libry vyvolává horečnatou honbu za tvrdou měnou, píše agentura AP.

Z nehod nelze vinit jen strojvůdce, nynější zabezpečení nestačí, míní expert čteno: (1)

09.07.2020 12:57 Česká železnice má co dohánět, pokud jde o zabezpečení regionálních tratí, říká Martin Leso z Fakulty dopravní ČVUT. Místní tratě jsou podle něj „systematicky neřešené“ a absence adekvátního zabezpečení vede k vážným nehodám, jakou byla ta úterní. Podle Lesa lze podobnému neštěstí předejít tím, že se nebudeme spoléhat jen na lidský faktor, ale začneme dělat systémová rozhodnutí.

Začala oprava Jižní spojky, řidiči si postojí v kolonách i o prázdninách čteno: (1)

09.07.2020 12:44 Z vlny prázdninových dopravních omezení v Praze se ukázala jako nejhorší oprava silnice na Jižní spojce v blízkosti Krče a Zahradního města, která komplikuje dopravu i během menšího prázdninového provozu. Práce tam v různých etapách potrvají až do konce srpna.

Boj bohatého rappera o Bílý dům: odklon od Trumpa, Musk v čele NASA čteno: (1)

09.07.2020 11:31 Americký rapper Kanye West naznačil, že už nepodporuje prezidenta Donalda Trumpa. Plánuje vlastní kandidaturu na prezidenta. Hudebník odmítl, že chce pouze přebrat hlasy černochů od demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena. Předpoklad, že hlasy černochů jdou automaticky Demokratické straně, označil za rasistický. Řekl též, že měl koronavirus.

Cheeseburger u McDonald’s zdražil, cena poprvé překročila 30 korun čteno: (1)

09.07.2020 11:30 Síť rychlého občerstvení McDonald’s zdražila cheeseburger. Z dosavadních 29 korun se cena zvedá na 33 korun. Důvodem je zvyšování vstupních nákladů.

Úředníky z kauzy Bečvářův statek soud potrestal šesti a sedmi lety vězení čteno: (1)

09.07.2020 11:10 V případu restituce tzv. Bečvářova statku soud nepravomocně potrestal dva bývalé úředníky sedmi a šesti lety vězení, třetímu uložil podmíněný trest. Obžaloba trojici viní z toho, že nezákonně přiřkli Emilii Bednářové náhradní pozemky za nemovitosti původně patřící Bečvářovi. Podle státního zastupitelství způsobili škodu nejméně 1,4 miliardy korun.

V brněnské MHD hrozí nechtěné platby kartou, načte se i přes tašku čteno: (1)

09.07.2020 11:07 Když se pasažér v brněnské MHD s platební kartou v tašce nebo batohu příliš přiblíží k nově instalovaným terminálům, může zažít nepříjemné překvapení. Na displeji takzvaného validátoru ani nemusí nic vyťukávat, a přesto mu přístroj strhne z karty 25 korun za jízdenku. A to i v případě, že elektronicky nic platit nechtěl.

Maserati skončilo po smyku ve svodidlech na D11. Škoda přesahuje milion čteno: (1)

09.07.2020 11:04 Ve středu krátce po 21. hodině boural na dálnici D11 na 84. kilometru ve směru od Hradce Králové na Prahu sportovní vůz Maserati. Škoda na automobilu se vyšplhala na více než milion korun.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit