reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Lodě skryté v poušti. Krušná plavba migrantů na Kanáry začíná na Sahaře

24.01.2021 20:00 Je to nejnebezpečnější migrační trasa současnosti, v posledních měsících se na ni však vydává čím dál víc lidí. Pět set kilometrů dlouhá plavba z Afriky na Kanárské ostrovy začíná na Sahaře, kde pašeráci lidí skrývají čluny. Reportéři agentury AP byli u toho.

V Británii chtějí dát při očkování prioritu černochům, ti o vakcínu nestojí

24.01.2021 19:50 Část britských politiků a expertů na veřejné zdraví vyzývá k upřednostnění členů etnických minorit při očkování. Nákaza se u nich projevuje drastičtějším způsobem, než je tomu u bělošské populace. Průzkumy však odhalují, že členové minorit nemají o očkování zájem. Platí to zvláště pro černoškou komunitu.

Testy na covid nás stály 25 miliard, řekl Blatný. Jenže smlouvy mluví jinak

24.01.2021 19:18 Ministr zdravotnictví Jan Blatný v neděli prohlásil, že Česko dosud za testy na koronavirus zaplatilo 25 miliard korun. Redakce iDNES.cz se pokusila výrok ověřit. V Registru smluv ovšem figurují kontrakty jeho úřadu jen za miliardu, další resorty hlásí nákupy v řádech stamilionů. Většinu peněz měly za testy zaplatit zdravotní pojišťovny, i s jejich výdaji se ale lze dopočítat jen 16 miliard.

Izrael zavádí leteckou uzávěru. Covid se v zemi šíří i přes rychlé očkování

24.01.2021 18:55 Izrael zruší od pondělních 23:00 SEČ do 31. ledna veškerou osobní leteckou dopravu na svých letištích ve snaze zpomalit šíření nového koronaviru. Zákaz se nebude týkat zahraničních nákladních, hasičských či zdravotnických letadel. Poprvé v historii nebude umožněna ani imigrace židů, pokud nepůjde o otázku života a smrti.

Protestující mládež v Nizozemsku zapálila centrum s testy na covid

24.01.2021 16:51 V obci Urk v Nizozemsku mládež v noci na dnešek zdevastovala středisko pro testy na covid-19 a házela po policii zábavní pyrotechniku. Za nerespektování nově platného nočního zákazu vycházení policie rozdala celonárodně asi 3 600 pokut. Pokuty celkem za 15 000 liber rozdala v noci na neděli i londýnská policie účastníkům nelegálního večírku, kde bylo 300 lidí.

Pendleři u hranic čekají hodiny na testy, Německo zpřísnilo podmínky vstupu

24.01.2021 16:04 Fronty pendlerů se o víkendu tvořily před testovacími místy na české i německé straně hranice. Někteří lidé čekali v mrazu na test i více než tři hodiny. Karlovarský kraj proto od pondělí zřídí mobilní odběrové pracoviště. Německo od neděle zařadilo Česko mezi vysoce rizikové nákazové oblasti a pro pracovníky, kteří tam dojíždějí, to znamená testy navíc.

Polsko se topí v ilegálním německém odpadu, ekologové chtějí dovoz zakázat

24.01.2021 15:38 Do Polska dorazí ze zahraničí každoročně tisíce tun legálního i nelegálního odpadu a jeho objem neustále narůstá. Největší množství se do země dováží z Německa. Ekologové upozorňují, že odpad ničí zdraví lidí i životního prostředí. Polsko navíc nezvládá zpracovat ani svůj vlastní. Ochránci životního prostředí proto volají po úplném zákazu dovozu smetí.

Nemocnice si syslí vakcíny do zásoby. Chtějí mít dost na druhé kolo

24.01.2021 14:43 Nemocnice se snaží udržet si dostatečnou zásoby vakcín na druhé kolo očkování. Dodávka od firmy Pfizer se totiž v příštích týdnech oproti původním plánům sníží asi. Některé nemocnice tak odkládají termíny prvního kola očkování, jiné schovávají vakcíny do zásoby. Další zařízení na slíbené dodávky spoléhají.

Žiju jako v roce 2019. Iráčané věří, že získali kolektivní imunitu

24.01.2021 14:29 Iráčané nehledí na hygienická opatření proti koronaviru. Věří, že dosáhli kolektivní imunity. Podporují je v tom i vyjádření některých zdravotnických činitelů. Podle odborníků je však bláhové si myslet, že země je v bezpečí.

Přímo na covid zemřela jen třetina z vykázaných obětí, připustil Blatný

24.01.2021 13:39 V Česku je přes 15 tisíc obětí koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný nedávno ve Sněmovně uvedl, že evidence obětí v tuzemsku je příliš poctivá. „My vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má covid-19, jako člověka, který na něj zemřel,“ tvrdil Blatný. V neděli na České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce uvedl, že přímo na covid z celkového počtu zemřela však pouze třetina.

ČSSD chce bonus pro lidi v covidové karanténě odčitatelný od odvodů firem

24.01.2021 13:32 ČSSD navrhuje, aby zaměstnavatelé vypláceli bonus lidem, kteří jsou buďto doma v preventivní karanténě, nebo přímo nemocní s covidem. Bonus by si zaměstnavatel poté odečetl z odvodů, uvedl v debatě na CNN Prima News vicepremiér Jan Hamáček. Návrh ČSSD představí v pondělí na tiskové konferenci.

Slovenský Lidl nabídl respirátory v akci, rozpoutal tím nákupní šílenství

24.01.2021 13:26 Slevová nabídka slovenského Lidlu na respirátory typu FFP2 způsobila v některých prodejnách nákupní šílenství. Davy zákazníků netrpělivě čekaly před prodejnami, po jejich otevření se nahrnuly dovnitř a okamžitě je vykoupily. Záběry namačkaných lidí ironicky komentoval i slovenský premiér Igor Matovič.

Na covid-19 zemřel Rémy Julienne, legendární kaskadér z Fantomase

24.01.2021 13:04 Rémy Julienne, slavný filmový kaskadér a koordinátor akčních scén, který zastupoval třeba Jeana Maraise v legendární motocyklové honičce z Fantomase, zemřel v 90 letech po nákaze covidem-19.

D1 u Prahy zčásti blokuje hromadná nehoda

24.01.2021 12:50 Nehoda tří vozů zablokovala jeden jízdní pruh dálnice D1 u Průhonic ve směru na Prahu. Při události se jeden člověk zranil, jedno auto po nehodě zahořelo.

Z plavek jsem byl nervózní, ostatní byli vyrýsovanější, popisuje Muž roku

24.01.2021 12:22 Měří 186 centimetrů a pyšní se mírami 110-84-93. David Kremeň z Miroslavi na Znojemsku je českým Mužem roku 2020. K tomu, aby zkusil štěstí v mužské obdobě Miss, jej přitom povzbudili kolegové od policie.

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit