reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Nová kasárna Švýcarské gardy počítají se ženami. Vatikán o tom ale neví

19.09.2021 20:28 Plány na nová kasárna vatikánské Švýcarské gardy, které střeží papežovo bezpečí, počítají s prostorem pro ženy. Jejich zastoupení v gardě prozatím není povolené, v budoucnu by ale mohlo dojít ke změně. Mluvčí Vatikánu k tomu na palubě letadla cestou do Maďarska a na Slovensko řekl, že o této zprávě nic neví.

Moc Německa s odchodem kancléřky slábne, myslí si polovina jeho obyvatel

19.09.2021 20:26 Většina obyvatel Německa se domnívá, že mocenské postavení jejich země před odchodem dlouholeté kancléřky Angely Merkelové upadá. Vyplývá to z průzkumu Evropské rady pro mezinárodní vztahy . Podle něj se Merkelové také podařilo přesvědčit obyvatele unie o tom, že Německo je v Evropě hnací silou při řešení ekonomických obtíží a obraně lidských práv.

Přebývají nám žáci, problém je přidělování termínů zkoušek, říká šéf asociace

19.09.2021 19:00 Rozdílné výkony zkušebních komisařů a jarní lockdown udělaly své. Na zkoušku čekající studenti autoškol se začali hromadit, až vznikl převis, který se doposud nepodařilo vyřešit. „Náš člen má čtyři sta nevyzkoušených,“ uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz příklad šéf Asociace autoškol Aleš Horčička. Podle něj za to mimo jiné může netransparentní přidělování termínu.

Klaus v nemocnici absolvoval kontrolu, navštívil rovnou prezidenta Zemana

19.09.2021 18:25 Exprezident Václav Klaus v neděli opět navštívil ÚVN, kam dorazil na kontrolu po hospitalizaci. Bývalý prezident byl v nemocnici z důvodu vysokého tlaku a žaludečních problémů. Během návštěvy Klaus rovnou navštívil současnou hlavu státu Miloše Zemana, který je hospitalizován v ÚVN od úterý kvůli dehydrataci.

VIDEA TÝDNE: Výbuch plynu, zásah elektřinou a další řádění Volného

19.09.2021 17:56 Výbuch otřásl ve středu Koryčany na Kroměřížsku. Explozi plynu nepřežili dva dobrovolní hasiči. Poslanec Lubomír Volný opět řádil ve Sněmovně a musel být vyveden policií. Zásah elektrickým proudem málem usmrtil chlapce a nepozorný řidič smetl dívku na přechodu.

Na Kanárských ostrovech začala sopečná erupce, doprovází ji silné otřesy

19.09.2021 17:26 Na Kanárských ostrovech na ostrově La Palma začala erupce sopky Cumbre Vieja. Úřady začaly evakuovat několik desítek obyvatel. Aktivitu sopky by mělo doprovázet i zemětřesení, které může postupem dnů zesilovat.

Zakletý post. V Johannesburgu zemřeli během tří měsíců dva starostové

19.09.2021 16:49 Starosta Johannesburgu zemřel v sobotu během dopravní nehody. Ve funkci byl teprve několik týdnu. Starosta se vracel z kampaně povzbuzující obyvatele černošského předměstí Soweto. Okolnosti dopravní nehody nebyly zveřejněny.

Izraelští výsadkáři seskočili v Česku. Účast na Dnech NATO byla utajená

19.09.2021 16:34 Byl to historicky první seskok izraelských výsadkářů na naše území od vzniku České republiky. Společný seskok s českými vojáky během Dnů NATO v Ostravě byl do poslední chvíle utajován.

Na nejvyšší hoře Rakouska zachraňovali české turisty, zapadli do sněhu

19.09.2021 16:01 Rakouští záchranáři poskytovali o víkendu pomoc čtveřici českých turistů. Během sestupu z nejvyšší hory Rakouska nastaly komplikace a Češi zapadli do sněhu a ledu. Dva členové výpravy byli mírně podchlazeni.

Co s dětmi po zrušení kojeneckých ústavů? Odpoví Richterová v Rozstřelu

19.09.2021 16:00 Dalším hostem pořadu Rozstřel a moderátora Vladimíra Vokála v rámci předvolební série rozhovorů bude Olga Richterová, pražská lídryně Pirátů a Starostů. Které sociální problémy považuje v Česku za nejpalčivější? Jak chce dojít k dostupnému bydlení? Richterová na otázky odpoví v pondělním Rozstřelu od 12:30.

V pekle vyráběly krásu. Historička vrhla světlo na osud osvětimských švadlen

19.09.2021 15:18 Když britská historička objevila zmínku o módním salonu v koncentračním táboře v Osvětim, okamžitě chtěla vědět víc. Postupně se dostala na stopu několika desítek švadlen židovského původu, pro které schopnost vytvářet špičkovou módu v tomto pekle na zemi znamenala rozdíl mezi životem a smrtí. Šít si u nich nechávaly manželky důstojníků SS i berlínská smetánka.

V české armádě má očkování proti covidu přes 85 procent vojáků, řekl Opata

19.09.2021 15:02 V české armádě je proti covidu očkováno už více než 85 procent vojáků. Nakažení nebo v karanténě jsou mezi vojáky jen jednotlivci. Novinářům to dnes na Dnech NATO v Mošnově na Novojičínsku řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata. V Česku je přes 25 tisíc vojáků z povolání. Většina slouží přímo u armády, další jsou zařazeni u Vojenské policie či u Vojenského zpravodajství.

Pacientka se probudila během operace, vysoudila milionové odškodné

19.09.2021 15:00 Polské pacientce se podařilo vysoudit vysoké odškodné za operaci, během které se probudila z narkózy. Zákrok poté pokračoval dalších třicet minut, které žena protrpěla v bolestech. „Nejprve mě napadlo, zda vůbec žiji,“ uvedla.

Druhý víkendový útok v afghánském Dželálábádu, bomba usmrtila pět lidí

19.09.2021 14:48 Podruhé během dvou dní zažilo afghánské město Dželálábád bombový útok. Terčem se stejně jako v sobotu stalo vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které v Afghánistánu vládne od poloviny srpna. Incident si podle prvních zpráv vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. K útokům se dosud nikdo nepřihlásil, ani Tálibán se zatím nevyjádřil.

Malostranský zápisník: Velvyslanci státu Becherovkistán

19.09.2021 14:00 Jak mohla česká ambasáda nechat v Kábulu náš národní poklad? Co je důvodem Zemanovy dehydratace? Kdy se Klidná síla změnila ve Zhulenou sílu? Kdo je nejúspěšnější komunista v Česku? A co bylo dřív – poslankyně Richterová, nebo vejce?

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit