reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Vyhoďte teroristu Erdogana z NATO, žádá Wilders. Turecký vládce ho žaluje

27.10.2020 15:57 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal na nizozemského poslance a předsedu krajně pravicové Strany pro svobodu Geerta Wilderse žalobu na ochranu osobnosti. Ten v sobotu na svém Twitteru zveřejnil Erdoganovu karikaturu a současně označil tureckého prezidenta za teroristu.

Poslanci schválili pobyt vojenských zdravotníků. Z Kuby a Ruska nepřijdou

27.10.2020 15:56 Poslanci na mimořádném úterním jednání schválili pobyt až 300 zahraničních vojenských zdravotníků v Česku pro zvládání pandemie covid-19. Komunističtí poslanci neúspěšně navrhovali, aby Česko neomezovalo žádost o pomoc jen na země NATO a EU, ale na všechny země OSN. Jmenovali Kubu a Rusko.

Hřbitovy, kam míří masy hlavně seniorů, budou otevřené. Souhlasí i opozice

27.10.2020 15:47 Na rozdíl od mnoha jiných davových aktivit vláda u příležitosti Svátku zesnulých návštěvy hřbitovů nezakázala. Lidé se na nich tedy budou do určité míry potkávat. Opoziční politici vesměs souhlasí s tím, aby hřbitovy zůstaly otevřené. Riziko nakažení je podle nich malé, pokud budou ovšem lidé dodržovat omezení.

Advokát si u voleb odmítl sundat roušku účelově, rozhodl soud o stížnosti

27.10.2020 15:36 Soud zamítl stížnost brněnského advokáta, který napadl platnost voleb na jižní Moravě. Stěžoval si, že mu volební komise neumožnila volit, když si odmítl sundat roušku kvůli ověření totožnosti. Soud však dospěl k závěru, že si advokát neodkryl tvář právě proto, aby mohl později volby zpochybnit.

Poslanci schválili příjezd vojenských lékařů z USA kvůli koronaviru

27.10.2020 15:33 Poslanci kývli na pobyt vojenských zdravotníků členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie v Česku. O schválení příjezdu vojenských lékařů poslance požádal ministr obrany Lubomír Metnar. „Budou v České republice poskytovat zdravotní péči pod dohledem českých zdravotníků a beze zbraně,“ řekl Metnar. Senát posoudí návrh ve čtvrtek

Do řeky Bečvy se opět dostaly neznámé chemikálie, hasiči odebrali vzorky

27.10.2020 15:13 Do řeky Bečvy se opět dostaly neznámé chemikálie, o problému odpoledne informovalo město Valašské Meziříčí. Podle starosty se látka do řeky dostala vyústěním kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. Hasiči důrazně nedoporučují veřejnosti až do odvolání vstup do řeky Bečvy, ani koupání zvířat či jakýkoliv odběr vody od mostu do místní části Juřinka směrem dále po toku řeky.

Stravenky vydané před říjnem je potřeba utratit, platnost se neprodlouží

27.10.2020 15:04 Platnost papírových stravenek vydaných před letošním říjnem se nebude prodlužovat, sdělili zástupci stravenkových firem. Jejich platnost tak skončí na konci roku. Podle společností by jich nemělo zůstat nevyužitých více než v minulých letech. Firmy zvýšily nebo zrušily limity na útratu elektronických stravenek.

Prymula podle právní analýzy nepochybil, připustil však politickou chybu

27.10.2020 14:57 Ministr zdravotnictví Roman Prymula má právní analýzu, podle které se nedopustil pochybení na schůzce, po níž má skončit ve vládě. Novinářům to řekl po úterním zasedání vlády. Připouští ale, že se dopustil politické chyby.

Babišův návrh na změnu daní torpéduje Hamáček. Rozklad vlády, říká Kalousek

27.10.2020 14:52 Návrh Andreje Babiše, jak by měly vypadat daně z příjmu po zrušení superhrubé mzdy narazil ve Sněmovně na odpor ČSSD, komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, i pravicových stran. Šéf ČSSD Jan Hamáček předložil vlastní návrh, jak by měly daně vypadat. Navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 tisíc korun měsíčně.

Revizoři v pražské MHD zůstávají, během pandemie přibylo neplatičů

27.10.2020 14:50 Pražský dopravní podnik neuvažuje o stažení revizorů z vozů MHD, jako tomu bylo v případě jarního uzamčení ekonomiky. Nejenže je nyní více cestujících, ale hlavně přibylo černých pasažérů. Dopravce proto zpřísnil hygienická opatření při kontrolách.

Obec zvedla samoživitelce nájem, opoziční zastupitelé jí rozdíl doplatí

27.10.2020 14:25 Staré Hradiště u Pardubic zvedlo výši nájemného ze dvou obecních bytů. Samoživitelka se třemi dětmi by ale musela platit dvanáct místo sedmi tisíc korun. Opozice v zastupitelstvu se proto rozhodla, že jí peníze bude doplácet.

Za pití piva v autobuse a bez roušky teď může padnout pokuta až tři miliony

27.10.2020 14:00 Českobudějovičtí strážníci museli v pondělí vyvést z autobusu muže, který tam popíjel pivo. I přes hygienická nařízení neměl na obličeji roušku, a tak mu za porušení mimořádného opatření hrozí vysoká pokuta.

VIDEO: Sporťák jel za mlhy po D1 v protisměru. Policie neví, kdo řídil

27.10.2020 13:54 Horké chvilky připravilo několika řidičům na D1 u Vyškova sportovní auto, které jelo po dálnici v protisměru. Policisté už vůz vypátrali, žádají však o pomoc při určení toho, kdo seděl za volantem.

Starostové, Piráti a ODS se dohodli na rozdělení moci v Libereckém kraji

27.10.2020 13:33 Krajská rada v Libereckém kraji bude mít dál devět členů jako v posledním volebním období. Vítězní Starostové pro Liberecký kraj dostanou pět míst včetně postu hejtmana pro lídra Martina Půtu, Piráti a ODS získají po dvou radních.

Vytížená nemocnice neví, co dřív. Do toho ji přišli zkontrolovat z hygieny

27.10.2020 13:08 Šéf bohumínské nemocnice, bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček si postěžoval, že v době, kdy jsou jeho zdravotníci přetížení bojem proti epidemii koronaviru, do zařízení přišla hygienická kontrola.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit