reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Odlišovat se jako Greta Thunberg nemusí být porucha, ale superschopnost

30.09.2019 18:00 Říká se, že normálnost může být přeceňovaná. Jeden příklad za všechny: jak by dokázala „normální“ šestnáctiletá holka ustát všemožné osobní útoky, které doposud zvládá švédská aktivistka Greta Thunberg? Vezměte si třeba jen to, jak by normální středoškolák vnímal, kdyby mu televizní moderátor vmetl, že je „mentálně postižený“. A přesně taková slova užil – jak dokazuje video The post Odlišovat se jako Greta Thunberg nemusí být porucha, ale superschopnost appeared first on Forbes.

Když na dovolenou, tak na soukromý ostrov. Tohle jsou ty nejluxusnější z nich

30.09.2019 16:00 Časy, kdy jste si pobyt na soukromém ostrově mohli dovolit, jen pokud se vám za křestním jménem vyjímalo Vanderbilt, Astor nebo Onassis, jsou dávno pryč. Dovolenkování na privátních ostrovech a ostrůvcích – ať už jsou v osobním vlastnictví, nebo spadají pod velkou hotelovou síť – je čím dál víc trendy. Jakkoli i dnes samozřejmě přichází s vysokou cenovkou. Pro The post Když na dovolenou, tak na soukromý ostrov. Tohle jsou ty nejluxusnější z nich appeared first on Forbes.

Oči lepší než kamera. Jak vás selský rozum ochrání lépe než technologie

30.09.2019 13:30 Pro zajištění osobní či firemní bezpečnosti stále častěji saháme po nových technologiích a čím dál méně spoléháme na selský rozum. Existuje přitom několik jednoduchých pravidel a opatření, která fungují jako prevence a mohou být mnohem efektivnější a levnější než kamery, čtečky otisků prstů nebo čipy. Tady jsou některá z nich. Co vám hrozí? Pro některé firmy jsou nejcennější drahé stroje, pro jiné The post Oči lepší než kamera. Jak vás selský rozum ochrání lépe než technologie appeared first on Forbes.

V Radotíně otevřelo největší cyklocentrum v Česku. Bouška má apetit přikupovat

30.09.2019 12:30 Největší cyklistická a lyžařská prodejna v Česku a restaurace Musa pod dohledem vyhlášených kuchařů. Obojí na 8500 metrech čtverečních v centru pražského Radotína. Miliardář Pavel Bouška, jehož hlavní byznys tvoří krmiva pro psy značky Brit či Carnilove, investoval nižší desítky milionů korun do rodinného podniku Ski a Bike Centrum Radotín a posunul ho na novou úroveň. Z oblíbené prodejny ve vilkové čtvrti The post V Radotíně otevřelo největší cyklocentrum v Česku. Bouška má apetit přikupovat appeared first on Forbes.

Talentovaný a motivovaný. Slova, na která v životopise zapomeňte

30.09.2019 11:00 Je jedno, jestli se ucházíte o práci ve velké nadnárodní firmě, nebo jestli píšete motivační dopis k zahraničnímu výjezdu. Existují slova, kterých byste se měli v oficiálních textech při sebeprezentaci vyvarovat. Jak připomíná autor knihy The Motivation Myth Jeff Haden, jde o výrazy, kterými vás může popsat kdokoli jiný – jen ne vy sami. Jaké jsou The post Talentovaný a motivovaný. Slova, na která v životopise zapomeňte appeared first on Forbes.

Bývalý top manažer vaří na jihu Čech pivo Březí koza. Chce do první desítky minipivovarů

30.09.2019 06:57 Radka Arnošta není jednoduché zastihnout. Někdy nebere telefon, protože zrovna dohlíží na vaření piva. Jindy řeší zakázky s odběrateli nebo zrovna nakládají sudy. Byly ale doby, kdy měl telefon na uchu prakticky pořád. Přestože není technologiím nikterak nakloněný, vyžadovala to jeho pozice ve velké globální firmě.  Arnošt před dvěma roky definitivně uzavřel skoro dvacetiletou kapitolu a odešel The post Bývalý top manažer vaří na jihu Čech pivo Březí koza. Chce do první desítky minipivovarů appeared first on Forbes.

Sdílená bída. Šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek o sharing economy

29.09.2019 19:02 Pamatuju si na to, jako by to bylo dneska. Svět byl pořád v paralyzující křeči po pádu Lehman Brothers a sužovala ho krize, jakou nepamatoval desetiletí. Vlády škrtaly, kde to šlo, firmy propouštěly, tradiční základy byznysu se otřásaly. A hle, zjevil se nový lék. Sdílená ekonomika, sharing economy. Nová, lepší, zdravější tvář kapitalismu. Méně spotřeby. Sdílení místo vlastnictví. The post Sdílená bída. Šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek o sharing economy appeared first on Forbes.

Nejlepší investice v historii Česka. Jak Jiří Hlavenka udělal z 600 tisíc korun 1,5 miliardy

29.09.2019 17:08 Kdybyste na jaře 2012 vložili 600 tisíc korun do zlata, byli byste dnes v minusu. Kdybyste je dali do akciového indexu S&P, byla by návratnost vaší investice 215 procent. U bitcoinu by šlo dokonce o 218 tisíc procent. Jenže Jiří Hlavenka svých 600 tisíc korun vložil do startupu Skypicker, který se o něco později přejmenoval na Kiwi.com, a vydělal na tom The post Nejlepší investice v historii Česka. Jak Jiří Hlavenka udělal z 600 tisíc korun 1,5 miliardy appeared first on Forbes.

Chcete plout na nejžádanější superjachtě? Na týden si připravte 23 milionů

29.09.2019 15:07 Kotvila přímo u vjezdu do přístavu Port Hercule v Monaku – jako by se pořadatelé Monaco Yacht Show, nejprestižnějšího veletrhu superjachet na světě, chtěli ujistit, že si jí všimnete. Jenže to nebylo potřeba. Futuristická, 80 metrů dlouhá jachta Excellence, která si minulý týden v Monaku odbyla svou výstavní premiéru, poutala pozornost a byla nepřehlédnutelná. Její cena se odhaduje na The post Chcete plout na nejžádanější superjachtě? Na týden si připravte 23 milionů appeared first on Forbes.

Proč už letos neuvidíte lepší film než Parazita?

29.09.2019 13:08 Parazit je letošní pravá filmová senzace. Jihokorejský snímek vyhrál festival v Cannes, odkud zamířil na přehlídku v Karlových Varech, kde se na něj stály největší fronty. Před pár dny následovala severoamerická premiéra v Torontu, po níž ještě zesílily hlasy předpovídající, že žánrový hybrid tvrdě zaútočí na Oscary. Už byl navíc oznámen i anglicky mluvený remake. Proč tolik nadšení? Režisér Pon The post Proč už letos neuvidíte lepší film než Parazita? appeared first on Forbes.

Znuděné obecenstvo při prezentaci? Zvolněte a přejděte na druhou stranu místnosti

29.09.2019 11:00 Určitě to znáte. Jste na konferenci nebo mítinku a přednášející nemá šťávu. Nudí vás. Co uděláte? Sáhnete po telefonu? Dobrá volba. Teď si ale představte, že to samé se děje vám, jen jste tentokrát na druhé straně. Obecenstvo raději než vás pozoruje svítící obrazovky. Co v takových případech dělat? Na to se podívala koučka Dorie Clark v Harvard Business Review. The post Znuděné obecenstvo při prezentaci? Zvolněte a přejděte na druhou stranu místnosti appeared first on Forbes.

V práci ho to štvalo, dal výpověď a začal péct croblihy. A lidi po nich blázní

29.09.2019 07:02 Lukáš Vašek nikdy nic nepekl a uvařit prý uměl leda vajíčka. Pak ho to ale začalo v manažerské práci v korporátu štvát tolik, že dal výpověď a napadlo ho, že by se mohl živit jako pekař. To bylo před třemi lety. Od té doby se moc nevyspal, naučil se skvěle péct a v Praze rozjel fenomén croblih, na kterých ujíždějí tisíce The post V práci ho to štvalo, dal výpověď a začal péct croblihy. A lidi po nich blázní appeared first on Forbes.

Raz, dva! Češky umí za týden postavit ekologický domek, který nadchl v Austrálii

28.09.2019 18:56 Představte si členité pobřeží jihovýchodní Austrálie, svérázný venkov s jeho počasím a ještě svéráznější rybáře, kteří na zdejší podmínky nedají dopustit. A právě tady, ve vyhlášené lokalitě East Gippsland u Tasmanova moře, pro ně vznikne osada, na jejímž začátku i konci stojí Kamila Novotná, Češka žijící v Melbourne, a její ryze český produkt – montovaný ekologický dům. Tyhle stavby se špičatou střechou The post Raz, dva! Češky umí za týden postavit ekologický domek, který nadchl v Austrálii appeared first on Forbes.

Šéf WeWork na dlažbě. Které další miliardáře vyhodila jejich vlastní firma?

28.09.2019 14:05 Když se proti sobě postaví chytrák a blázen, kdo vyhraje? Přesně na tohle se zeptal japonský miliardář Masajoši Son spoluzakladatele realitní firmy WeWork Adama Neumanna krátce poté, co uzavřeli dohodu, která vyčíslila hodnotu Neumannova startupu na 20 miliard dolarů. „Ten blázen,“ řekl po minutovém zaváhání Neumann. A Masajoši odpověděl: „Správně, jenže ty nejsi dost blázen“. Tahle slova dnes The post Šéf WeWork na dlažbě. Které další miliardáře vyhodila jejich vlastní firma? appeared first on Forbes.

Predátor, nebo filmař ze staré školy? Do kin jde nový film Woodyho Allena

28.09.2019 12:06 Jeho tvůrčí tempo by bylo neuvěřitelné, i kdyby mu nebylo skoro čtyřiaosmdesát. Jenže ono je – narozeniny oslaví Woody Allen 1. prosince. Přesto se nenechá ničím a nikým zastavit. Co rok, to nový film, který točí podle vlastního scénáře. Co rok, to plejáda těch nejzářivějších hvězd. Co rok, to nová premiéra. Ovšem s ní i nová hořkost. Woody Allen se The post Predátor, nebo filmař ze staré školy? Do kin jde nový film Woodyho Allena appeared first on Forbes.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit