reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Britům se nelíbí parlamentní přestávka. Do ulic vyrazily protestovat tisíce lidí

31.08.2019 20:49 Tisíce Britů protestovaly proti rozhodnutí premiéra Borise Johnsona, který tento týden ohlásil několikatýdenní přerušení práce britského parlamentu před termínem brexitu, tedy před 31. říjnem. Demonstranti se shromáždili nedaleko Johnsonova sídla v Downing Street 10 v centru Londýna, ale například i v Belfastu, Yorku a v dalších městech, uvedla agentura AP.

Slavný krém s českými kořeny. Vynález podnikatele z Opavice používá celý svět

31.08.2019 20:04 Krémem Nivea se dnes mažou lidé po celém světě. Víte, jak Nivea souvisí s Opavicí u Města Albrechtic? Německé jméno obce totiž zní Tropplowitz. A stejně se jmenoval vynálezce slavného krému Oskar Troplowitz. Zatímco dnešním obyvatelům jméno farmaceuta a podnikatele už nic neříká, v polské Vratislavi byla v srpnu zahájena výstava Troplowitz a Nivea.

Bitevní vřava a zástupy diváků. Muzeum v Lešanech hostilo Tankový den

31.08.2019 19:00 /FOTOGALERIE/ Davy příznivců vojenské historie v sobotu dorazily do lešanského vojenského muzea na sedmnáctý ročník akce Tankový den. Organizátoři pro ně připravili jako hlavní bod programu ukázky bojů německé a finské armády v roce 1944 a bitvu Němců s Američany na sklonku druhé světové války.

Útočník ve Francii pobodala deset lidí. Jednoho z nich zabil

31.08.2019 18:53 Útočník ozbrojený nožem dnes odpoledne ve městě Villeurbanne u Lyonu zabil jednoho člověka a dalších devět lidí zranili, z toho tři vážně. Úřady původně informovaly o druhém útočníkovi na útěku, policie ale později existenci druhého pachatele nepotvrdila. Motiv činu není jasný, uvedla agentura AFP. Podle jednoho z policejních zdrojů by útočníkem mohl být žadatel o azyl z Afghánistánu.

Užijte si poslední horké dny. V závěru víkendu dorazí ochlazení a bouřky

31.08.2019 18:16 Tropické teploty vystřídají v závěru posledního prázdninového víkendu bouřky, citelné ochlazení i o víc než deset stupňů a místy trvalejší déšť. Zatímco dnešní teploty dosáhnou 32 stupňů a v neděli bude ještě o stupeň tepleji, v pondělí ukáže teploměr v Čechách jen 16 až 21 stupňů. Bouřky se v neděli a v noci na pondělí mohou objevit na většině území, aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu neplatí jen pro západní a jihozápadní cíp republiky.

Labská plavba historické lodi přinesla horké chvíle. Poruchou motoru neskončily

31.08.2019 18:04 Replika historického říčního člunu z 18. století s názvem Šíf, která si odbyla svůj křest a premiéru v bitvě na Posledních pirátských válkách v Terezíně, se vrátila z několikadenní plavby do německé Pirny. Cesta se neobešla bez komplikací a osm členů posádky si užilo opravdové dobrodružství.

Řecko posílí kontrolu hranic. Běžence z táborů začne přesouvat na pevninu

31.08.2019 17:49 Athény plánuje přísnější kontroly na řeckých hranicích a uprchlíky z přeplněných táborů na ostrovech začne přesouvat na pevninu. Na dnešním krizovém zasedání o tom rozhodla bezpečnostní rada státu, uvedla agentura Reuters. Vláda tak reagovala na narůstající počet migrantů, kteří nyní připlouvají z Turecka na řecké ostrovy. Ve čtvrtek jich bylo 650, což je nejvyšší počet za jeden den za poslední tři roky.

Had v Praze odhalil 40 mladistvých pod vlivem alkoholu. Nejmladšímu bylo 15 let

31.08.2019 17:26 Pražští policisté v noci při kontrole téměř stovky restaurací, barů a diskoték odhalili 40 mladistvých pod vlivem alkoholu. Kontrola byla součástí celorepublikové akce Had 2019 zaměřené na dodržování zákazu pití alkoholu nezletilými a dětmi.

Milan Holub pomáhá neslyšícím. Přesto musel jako strážník skončit

31.08.2019 17:12 Neslyšící nebo sluchově postižení nemají v Ústí zrovna na růžích ustláno. Velkou pomoc jim přitom poskytuje tlumočník a specialista městské policie Milan Holub. Své o tom ví Sylva Přikrylová, která se do Ústí přistěhovala před třinácti lety kvůli dcerce. Ta pro svou praktickou hluchotu potřebovala speciální školu. Právě specialista městské policie rodině pomohl nejvíce a nejen jí. Přesto musel opustit pozici strážníka.

OBRAZEM: Letecký den v Ústí nadchl, zájem o podívanou byl obrovský

31.08.2019 17:09 /VIDEO/ Aeroklub Ústí nad Labem přichystal v sobotu 31. srpna nejen pro Ústečany parádní podívanou. Lidé si mohli prohlédnout desítky letadel.

Kolem Koněva už zase není plachta. Odpoledne ji strhl starší muž

31.08.2019 16:59 /VIDEO/ Plachta, kterou nechala kolem sochy maršála Ivana Koněva nainstalovat Praha 6, dál budí kontroverze a emoce. Od páteční instalace se ji pokusilo strhnout už několik lidí. Jednou nedlouho poté, co tam vyrostlo lešení s plachtou, poté v noci na dnešek a zatím naposledy v sobotu odpoledne. Po posledním zásahu zůstalo kolem pomníku kontroverzního sovětského vojevůdce jen lešení bez plachty. Ve všech případech zasáhli strážníci. Muže podezřelé ze spáchání přestupku předali policii, která případy řeší jako přestupky a předá je příslušným obecním úřadům.

V Moskvě znovu demonstrují tisíce lidí. Požadují svobodné volby

31.08.2019 16:04 V ruské metropoli dnes opět tisíce lidí demonstrují za svobodné volby. Nepovolený protestní pochod centrem Moskvy se podle agentury DPA zatím odehrává v poklidné atmosféře a bez zatýkání. Komunální volby v ruském hlavním městě, z nichž byla kvůli formálním nedostatkům vyřazena většina liberální opozice, se uskuteční 8. září.

Podpis za několik tisíc. Policisté pátrají po mladém sprejerovi ze Smíchova

31.08.2019 15:06 Od poloviny srpna pátrají policisté po neznámém mladíkovi, který posprejoval fasádu domu v Praze 5. Majiteli objektu svým výtvorem způsobil několikatisícovou škodu a sobě připravil možnou vyhlídku na roční pobyt za mřížemi.  

Vysokých škol i jejich studentů od revoluce přibylo. Mění se i zájem o obory

31.08.2019 14:42 Možnosti vzdělávání na vysokých školách v ČR se za posledních 30 let od roku 1989 výrazně rozšířily. Počet studentů je nyní zhruba jedenapůlkrát větší. Počet veřejných vysokých škol narostl z 23 na 26 a nově vzniklo několik desítek škol soukromých. Mezi studujícími přibylo cizinců a žen. Změnil se zájem o obory a zároveň se zvětšila jejich nabídka. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Hasiči bojují s požárem u Novin pod Ralskem. V těžkém terénu pomáhá vrtulník

31.08.2019 14:12 Osmnáct jednotek hasičů a vrtulník bojují v sobotu 31. srpna s požárem trávy u obce Noviny pod Ralskem na Českolipsku. Práci jim ztěžuje těžko přístupný terén. 

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit