reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Fontánu u Janáčkova divadla zahalily maďarské barvy. Připomněly konec totality

23.10.2019 20:44  Vyhlášení republiky, vydání ústavy, pád komunismu. Konec totality v Maďarsku, který si v zemi připomínají 23. října, se ve středu barevně promítl i do brněnské fontány před Janáčkovým divadlem. Vodní oponu zahalily téhož dne barvy maďarské trikolory.

Skončí politický chaos? Izraelský prezident pověřil sestavením vlády Gance

23.10.2019 20:44 Někdejší náčelník generálního štábu izraelské armády Benny Ganc byl dnes izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem pověřen sestavením nové vlády poté, co se to nepodařilo stávajícímu premiérovi Benjaminu Netanjahuovi. Informovala o tom agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že vyjednávání o sestavení budoucího kabinetu budou obtížná.

Audit EK: Senátní komise se předběžně domnívá, že je Babiš ve střetu zájmů

23.10.2019 20:37 Senátní komise pro vyhodnocení auditů týkajících se dotací EU pro holding Agrofert a premiéra Andreje Babiše dospěla k předběžnému závěru, že předseda vlády je ve střetu zájmů. Chce si ho pozvat na některé z příštích jednání, řekl ČTK předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS. Termín zatím nebyl stanoven. O svých průběžných zjištěních chce komise příští týden informovat Senát a požádat ho o prodloužení svého mandátu.  

Řemeslníci vymírají, zájem o obory klesá. Zita bude jedinou klempířkou v okolí

23.10.2019 20:34 Rodinných domů přibývá, ačkoliv chybí zedníci, klempíři, pokrývači… O tyto obory není zájem. Všichni chtějí maturitu. Platí ještě, že řemeslo má zlaté dno?

Z důvěřivého přítele vymámila 200 tisíc. Na pomoc si pozvala i falešné exekutory

23.10.2019 19:54 Mám dluhy a kvůli exekucím mi hrozí, že přijdu o majetek, který mám zdědit. Pod takovou záminkou podle obžaloby vylákala Antonie Burdová z muže, s nímž se seznámila, přes dvě stě tisíc korun. Oběť přesvědčovala i tím, že si domluvila komplice, kteří se vydávali za exekutory. Krajský soud v Brně ji za to poslal ve střed na tři roky do vězení. 

Detence duševně nemocných v Brně se rozšíří. Typický chovanec? Sexuální deviant

23.10.2019 19:26 Ústav pro chovance, kteří jsou nebezpeční jak svému okolí, tak sami sobě, slaví desetileté výročí. Jako první v republice vznikl v prostorách brněnské věznice.

Začala válka? Městský rozhlas v Novém Jičíně vyděsil obyvatele

23.10.2019 19:03 Poklidný podvečer v Novém Jičíně v Moravskoslezském kraji v pondělí 21. října rázně ukončil městský rozhlas. Do temnotou zahalených ulic začal šířit poplach s tím, ať si lidé okamžitě pustí televizi nebo rádio. Následně byl z ampliónů, napříč celým městem, slyšet zvuk chvílemi připomínající kulometnou palbu přerušovanou nepříjemným chrčením.

Trump zrušil protiturecké sankce. Ankara přislíbila trvalý klid zbraní

23.10.2019 18:48 Spojené státy ruší sankce uvalené před týdnem na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. V dnešním projevu to oznámil americký prezident Donald Trump s tím, že Ankara dnes informovala americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý. Dohodu o uklidnění situace v Sýrii označil šéf Bílého domu za přelomovou. Trump zároveň vyzval evropské země, aby převzaly své občany, kteří se přidali k teroristickému hnutí Islámský stát a kteří jsou nyní v regionu vězněni.

Londýnský Tower si připsal novou záhadu. Komu patřily tajemné kostry?

23.10.2019 18:45 Palác, zbrojnice, pokladnice i observatoř. Londýnská pevnost Tower v minulosti zastávala celou řadu funkcí, zřejmě nejznámější je ale jako bývalá věznice a popraviště. Stavba v samém srdci hlavního města Spojeného království je obestřena řadou tajemství. A na jejich seznam nyní přibylo další. Uvnitř jedné z kaplí totiž archeologové objevili záhadné kostry ženy a malé dívky.

Nikdo to s námi neprobral. Liberecký kraj se bouří proti konci letecké záchranky

23.10.2019 18:00 Liberecký kraj se ostře ohradil proti podmínkám výběrového řízení na provoz letecké záchranky, které vypsalo ministerstvo zdravotnictví. Kraj by měly obsluhovat vrtulníky z Prahy či Ústí. Nemusely by mít ale zařízení pro slaňování. Podmínka v horách téměř zásadní.

Udílení vyznamenání bude bez některých politiků. Nepřijdou Fiala či Pospíšil

23.10.2019 17:51 Na udílení státních vyznamenání 28. října budou na Pražském hradě opět chybět někteří čelní politici. Prezident Miloš Zeman, jako každoročně, některé své odpůrce a protivníky nepozval, další účast neplánují. Pozvánka například do středy nepřišla místopředsedům Sněmovny Petru Fialovi a Vojtěchu Pikalovi , nedostali ji ani zástupci některých dalších opozičních stran ze Sněmovny i Senátu nebo například nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.  

Psychiatr chtěl do péče dítě. Těhotné ženě zkoušel vyvolat předčasný porod

23.10.2019 17:34 Touha po cizím dítěti, které chtěli se ženou do péče, přivede psychiatra Jana F. z Tachovska před Krajský soud v Plzni. Podle obžaloby chtěl vyvolat porod u cizí ženy, aby chlapeček byl co nejdříve na světě. Ona by si tak nestihla vše rozmyslet a dítěte by se vzdala. Píchl jí proto látku, kterou neměl právo aplikovat a která mohla ohrozit život Kamily S. z Ostravska i jejího plodu. Lékař, který ordinuje v Karlovarském kraji, ale obvinění odmítá.

Řepka by mohl brzy opustit vězení. O jeho propuštění se rozhodne v listopadu

23.10.2019 16:49 Už v pondělí 11. listopadu by mohl podle informací Deníku opustit zdi „hotelu Hvězda“, jak se borské věznici přezdívá, bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka. Právě ve zmíněný den se bude rozhodovat o jeho propuštění. Pokud by soudce vynesl verdikt, že může být propuštěn, opustil by brány věznice ještě ten den.

Pirát Michálek čelí obvinění ze šikany. Mám vysoké nároky na výkon lidí, hájí se

23.10.2019 16:26 Jakub Michálek nehodlá rezignovat na pozici místopředsedy Pirátů poté, co se na stranickém fóru strany dnes rozpoutala diskuse o jeho údajně nevhodném chování ke členům. Novinářům dnes řekl, že nikoho nešikanoval, ale má vysoké nároky na výkon lidí. V lednu na zasedání celostátního fóra v Ostravě na funkci opět kandidovat nebude, chce se soustředit na vedení poslaneckého klubu. Rozhodl se tak zhruba před měsícem, uvedl.

Podezřelý policisty zamkl v bytě a utekl. Dvojice se při vyrážení dveří zranila

23.10.2019 16:24 Do svízelné situace se v úterý dostali příslušníci jihomoravské policie. Při rutinním zásahu si kvůli vychytralosti podezřelého během chvíle vyměnili stranu dveří, kterou se chtěli dostat dál. Policisté k bytu v Praze podle serveru novinky.cz vyrazili kvůli domovní prohlídce, podezřelý se jim ve chvíli nepozornosti ztratil z dohledu a v bytě je zamkl.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit