reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Šokující případ: Zákazník bistra Subway zastřelil obsluhu kvůli majonéze

29.06.2022 20:16 Smrt kvůli sendviči. I tak lze ve stručnosti popsat děsivý případ, který se odehrál minulou neděli v americkém státě Georgia. Rozčílený zákazník totiž v jedné z poboček fastfoodové restaurace Subway v hlavním městě Atlantě zastřelil tamní zaměstnankyni a druhou vážně postřelil.

Česko zasáhly další silné bouřky. Krupobití na Olomoucku poničilo několik střech

29.06.2022 19:36 Silné krupobití dnes odpoledne zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku, kde ledové kroupy poničily několik střech. Na místě zasahují hasiči, kteří pomáhají majitelům domů střechy provizorně opravit. ČTK to sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Silné bouřky se odpoledne přehnaly hlavně nad severní částí Olomouckého kraje, kde nadále platí výstraha před tímto meteorologickým jevem.

Invalidé se dočkali. Za jízdenku zaplatí jen polovinu, stačí předložit QR kód

29.06.2022 19:00 Po letech slibování se na levnější jízdenky mohou těšit i lidé ve třetím stupni invalidity. Zatímco žáci, studenti či senioři nad 65 let jezdí za dotované jízdné již několik let, invalidé bez průkazu ZTP či ZTP/P na slevu nárok neměli. Od července se situace mění. Stát zavádí novou slevu na jízdné pro tuto skupinu lidí.

Zeman jmenoval Balaše novým ministrem školství. Gazdíka nahradí ve čtvrtek

29.06.2022 18:15 Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem školství poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše. Již v pondělí přijala hlava státu s platností od čtvrtka demisi ministra školství Petra Gazdíka . 

Ivan David z SPD lže o Kremenčuku, prý tam byl sklad zbraní. To už vyvrátila BBC

29.06.2022 18:00 Europoslanec a člen předsednictva hnutí SPD Ivan David opět šíří bez jakéhokoli ověřování ruské falešné narativy o válce na Ukrajině, aniž by bral na vědomí informace, jež tyto zvěsti vyvracejí. Tentokrát jde o raketový útok na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku. Podle Davida centrum sloužilo jako sklad zbraní.

Česko si bude moci nechat zdarma pronajaté gripeny, řekl švédský velvyslanec

29.06.2022 16:47 Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen. ČTK to v rozhovoru řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány a Česko by si zároveň mohlo zakoupit nejmodernější verzi Gripen E. Podle ambasadora jde o atraktivní ekonomickou nabídku. Zdůraznil, že švédský výrobce Saab je schopen nové stroje dodat bez dlouhé čekací doby. Za důležité také považuje to, že by česká armáda nemusela měnit zázemí, které letouny potřebují.

Peníze za ubytování uprchlíků: Solidární příspěvek čekají od července změny

29.06.2022 15:59 Solidární příspěvek pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, se od července změní. Při poskytnutí celého bytu aspoň na 16 dní v měsíci v kuse je možné od státu získat 5000 až 15 tisíc korun podle počtu ubytovaných. Při ubytování v pokoji zůstává podpora 3000 korun na osobu, ale nejvýš 9000 korun na měsíc. Nařízení schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr práce Marian Jurečka . 

Znásilnění dívky v Brně: Od desíti se tahá se staršími muži, řekla svědkyně

29.06.2022 15:57 Jako lhářku označila jedna ze svědkyň třináctiletou dívku z Brna, kterou měl loni v létě podle státní zástupkyně znásilnit obžalovaný Tomáš Kluka. Ve středu pokračovalo projednávání případu na Krajském soudu v Brně. Kamarádka, jež měla oběť s Klukou seznámit, přišla s novou verzí příběhu. Muži hrozí až dvanáct let vězení.

Životní minimum od července stoupne. Vláda ho zvýší o téměř 400 korun

29.06.2022 15:34 Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka . Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.

Beze stopy zmizel. Osmiletý chlapec týden bloudil labyrintem kanalizací, přežil

29.06.2022 15:27 Šťastný konec má osmidenní pátrání po zmizelém osmiletém dítěti v Německu. Ukázalo se, že chlapec zabloudil v kanalizaci pro odvod dešťové vody, kam se podle všeho dostal sám. Objevit se ho podařilo, až když náhodný kolemjdoucí uslyšel z kanalizace sténání. Případ nicméně vyvolává řadu otázek.

V Balkové za zabarikádovali cizinci, na místo vyjela i zásahovka

29.06.2022 15:09 /VIDEO/ V Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové na severu Plzeňska vypukla v úterý odpoledne vzpoura, někteří z obyvatel se zabarikádovali. Na místo vyjeli policisté z Plzně i Prahy včetně zásahové jednotky. Situaci zklidnit pomohl až arabsky mluvící policista.

Lhali o něm? Zeman podal podnět k prověření možné sabotáže při jeho onemocnění

29.06.2022 14:41 Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi  podnět k prověření toho, že se v souvislosti se Zemanovým onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. V podnětu upozornil na to, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Blažek uvedl, že podnět postoupí příslušným orgánům.

VIDEO: Požár uvěznil v domě několik lidí i psa. Ven je dostali policisté

29.06.2022 14:11 Zřejmě od sušičky na prádlo vznikl požár v bytovém domě v Lucemburské ulici v Praze 3. Uvnitř domu uvěznil několik lidí, které museli zachránit policisté.

Pomoc pro rodiny. Zeman podepsal vyplacení příspěvku 5000 Kč na dítě do 18 let

29.06.2022 14:05 Rodiny, jejichž loňské příjmy nepřevýšily jeden milion korun hrubého, budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Dávkou chce kabinet zmírnit dopady zdražování na rodiny. Rozpočtové náklady budou činit zhruba 7,8 miliardy korun.

Největší ukovaný rak na světě už hlídá Rakvice. Mění barvu podle svitu slunce

29.06.2022 13:24 S mobilními telefony v rukou a hned několikrát kolem dokola projížděli řidiči ve středu dopoledne skrz kruhový objezd u Rakvic na Břeclavsku. Umělecký kovář Pavel Valášek z Přibic na Brněnsku tam totiž časně ráno začal s instalací raka na vyvýšený středový ostrůvek.

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit