reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Akciový propad se nezastavil, trhy vstoupily do korekce

28.02.2020 10:37  Akcie na evropských trzích prohlubují pokles, jejich hlavní index odepisuje další zhruba tři procenta a je hlouběji v pásmu korekce. Podobně se vyvíjí obchodování na pražské burze. Index PX prolomil hranici 1000 bodů a klesl o 2,65 procenta. To je nejméně od června 2017.  

Slovensko míří ke změně, opoziční strany mají šanci na většinu

28.02.2020 10:00  Slováci v sobotu rozhodnou o tom, zda budou strany dosavadní opozice schopné vytvořit vládu. Poslední průzkum naznačuje, že by hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti mohlo ve volbách zvítězit a jeho lídr Igor Matovič se může stát premiérem. „Poprvé od roku 2002 je šance porazit Smer,“ zdůraznil slovenský politolog Grigorij Mesežnikov.

Na špici v zelených stavbách: v Praze stojí dvě z deseti nejekologičtějších kancelářských budov svět

28.02.2020 09:55  Ve světovém žebříčku desítky nejzelenějších kancelářských komplexů má Praha hned dva zástupce. Dělené čtvrté místo patří karlínskému office centru Praga Studios. Top desítku pak uzavírá budova Visionary v Holešovicích. Oba kancelářské parky postavila společnost Skanska. V rámci měst Prahu předstihla už jen rumunská Bukurešť se třemi oceněnými centry. Ekologicky nejšetrnější kancelářská budova pak stojí v Barceloně.

Česká spořitelna zvýšila zisk na skoro 18 miliard, dařilo se i mateřské Erste Group

28.02.2020 09:33  Čistý zisk České spořitelny loni vzrostl o 15,5 procenta na 17,7 miliardy korun. Bance pomohl pokračující pozitivní vývoj české ekonomiky. Mateřská skupina Erste Group loni zvýšila provozní zisk o 8,7 procenta na 2,97 miliardy eur.

Předlužené Žito 44 zpěváka Daniela Landy je po rozhodnutí soudu v konkurzu

28.02.2020 08:30  Městský soud v Praze prohlásil konkurz nad společností Žito 44 ovládanou umělcem Danielem Landou, vyplývá z insolvenčního rejstříku. Ten se firmu pokusil poslat do insolvence již třikrát. Dvakrát soud návrh z formálních důvodů odmítl, jednou Landova firma vzala sama návrh zpět. 

Velký sešup. Světové akcie i ropa míří za nejhorším týdnem několika let

28.02.2020 08:30  Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Komentář Milana Vaníčka: Investice v čase koronaviru

28.02.2020 08:30  Dlouho se zdálo, že epidemie koronaviru je záležitostí Číny, případně Asie. Ovšem v minulých dvou týdnech se situace začala rychle měnit. V posledních dnech je vývoj velmi dynamický a nepřehledný. Co tedy může na trhu nastat?

Zápisník Barbory Pánkové: Ruské ozvěny

28.02.2020 06:30  Česko si s pošťuchováním Putina nedá pokoj. Nejdřív pomník vlasovcům v Řeporyjích, teď Praha přejmenovala náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova po zavražděném opozičním politikovi.

Aston Martin prohloubil ztrátu. Akcie automobilky proslavené agentem 007 našly na své dno

27.02.2020 22:00  Britskému výrobci luxusních aut Aston Martin vzrostla v loňském roce ztráta před zdaněním na 104 milionů liber z 68 milionů liber v roce 2018. Dodávky vozů klesly o devět procent na 5862 vozů. Automobilka současně oznámila odchod finančního ředitele. Akcie firmy v reakci na zprávy klesly na rekordní minimum.

ThyssenKrupp prodá divizi výtahů. Inkasuje za ni téměř půl bilionu

27.02.2020 20:30  Německá strojírenská společnost Thyssenkrupp se dohodla na prodeji své divize výtahů konsorciu soukromých investorů. Firmy Advent, Cinven a RAG-Stiftung za ni zaplatí 17,2 miliardy eur . Transakce je největší akvizicí uskutečněnou soukromou investiční firmou v Evropě od roku 2007 a největší na světě v letošním roce, píše agentura Reuters.

Komentář Viliama Bucherta: Nova v rukou Kellnera. Mediální trh čeká zásadní změna

27.02.2020 20:20  Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, říkal známý starověký řecký filozof Hérakleitos. Nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho PPF se rozhodla do stejné řeky, tentokráte televizní, opět vstoupit. Akcionáři společnosti Central European Media Enterprises totiž ve čtvrtek schválili nabídku na převzetí CME skupinou PPF. V rámci této transakce za 2,1 miliardy dolarů by měl do Kellnerových rukou putovat i mimořádně vlivný hráč na českém mediálním trhu, televize Nova.

Stát nezvládl další IT zakázku. Projekt Czechiana byl černá díra, řekl Zaorálek

27.02.2020 19:00  Těsně před podpisem smlouvy vycouvalo ministerstvo kultury ze své největší IT zakázky – projektu Czechiana za téměř 450 milionů korun. Portál měl od října umožnit on-line přístup k obrazovým, textovým, audiovizuálním a zvukovým materiálům.

Koronavir: fakta versus fake news a jak na problém infodemie 

27.02.2020 17:19  Že se koronavir dotýká světové ekonomiky, dochází ochranné pomůcky a jsou rušeny různé konference, víme. Zároveň však dochází k nárůstu nepravdivých informací a šíření fám. Ty jsou podle mnohých neméně závažným problémem.

CME změní majitele. Akcionáři mediální skupiny schválili její prodej Kellnerově PPF

27.02.2020 17:19  Akcionáři mediální společnosti Central European Media Enterprises na čtvrteční valné hromadě schválili nabídku na převzetí CME firmou PPF miliardáře Petra Kellnera. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na internetových stránkách CME. 

Lidl se stal jedničkou tuzemského maloobchodního trhu. V tržbách předběhl Kaufland

27.02.2020 17:10  Pořadí obchodních řetězců na českém trhu se změnilo. Pozici jedničky nově obsadil Lidl, který za finanční rok končící únorem 2019 zvýšil tržby o deset procent na 58 miliard korun. Předstihl tak dosud nejsilnější Kaufland.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit