reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Cílem je vidět všechny hráče na planetě, říká skaut NBA Jakub Kudláček

22.03.2019 14:00  Jeho šéfem je basketbalová legenda Michael Jordan, šestinásobný vítěz americké NBA a dvojnásobný olympijský vítěz, zároveň ale taky majitel klubu Charlotte Hornets. Právě pro něj devětadvacetiletý Jakub Kudláček už třetím rokem létá po světě a sleduje při hře stovky basketbalistů, mezi kterými vybírá, kdo by byl tím správným pro tým do nejlepší basketbalové soutěže světa. „Na otázku, kdy jsem ho viděl naposledy, jsem už alergický,” směje se.

Po žižkovské věži opět polezou obří mimina, jejich váha výrazně vzrostla

22.03.2019 13:33  Žižkovskou televizní věž doplní 350 centimetrů dlouhé a 260 centimetrů vysoké sochy miminek. Celkem 10 laminátových výtvorů z produkce Davida Černého z roku 2001 nahradí na pražském televizním vysílači nové skulptury s designem těch původních. Jejich instalace začne v sobotu ráno a dokončena má být v průběhu dubna. Výtvory si prohlédněte ve fotogalerii.

První aerolinky zrušily objednávku na problémový boeing. Cestující prý ztratili důvěru

22.03.2019 13:30  Indonéská letecká společnost Garuda Indonesia zruší objednávku na letadla Boeing 737 MAX. Jako důvod uvedla ztrátu důvěry po dvou nehodách za šest měsíců. Garuda je první leteckou společností, která veřejně oznámila, že plánuje zrušit objednávku na stroje 737 MAX, které byly po dvou nehodách indonéských a etiopských aerolinek dočasně vyřazeny z provozu.

Vondráček se setkal s papežem Františkem, pozval jej do Česka

22.03.2019 12:45  Papež František dnes přijal předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten hlavu katolické církve zval do Česka, papež se však k tomu nijak konkrétně nevyjádřila, řekl po setkání Vondráček v České televizi.

Akcie už jsou zase magnetem na peníze, letos podražily o desítky procent

22.03.2019 12:24  Ještě na sklonku loňského roku to s vyhlídkami světové ekonomiky nevypadalo vůbec dobře a v novinových titulcích se na dlouhou dobu usadil červ recese. Krizová neuróza ovládla i burzy a koupit akcie během posledního čtvrtletí loňského roku znamenalo spáchat harakiri na svých úsporách. Černý recesní mrak se letos ale začal zvolna rozplývat a svět si uvědomil, že tak zle zase nebude. Jako první naskočili na vlnu znovuzrozeného optimismu právě akcioví investoři. A zažívají novou zlatou éru. 

Uber se rozchází s dalšími technologickými firmami. Akcie upíše na burze NYSE

22.03.2019 11:30  Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies, který plánuje odstartovat primární nabídku akcií v dubnu, uskuteční svůj burzovní debut na newyorské burze NYSE . Tímto výběrem se rozchází s rivalem Lyft, jehož akcie zahájí příští týden obchodování na trhu Nasdaq, kam dříve zamířili také další technologičtí giganti jako Google, Microsoft, Apple nebo Facebook. Informovala o tom agentura Bloomberg, Uber ale zprávu odmítl komentovat.

Komentář Martina Čabana: Koláč mít i rozdat

22.03.2019 11:00  Řídit stát jako firmu? Zapomeňte. Ten kontrast nemůže být větší.

Startupisté dávají lidem místo odměn podíly

22.03.2019 10:30  České start-upy se začínají pojišťovat proti úprku klíčových zaměstnanců. Majitelé začínajících podniků tak plánují motivovat své lidi podílem na podnikání. Pionýrem trendu je on-line supermarket Rohlík, který umožní rozdělit mezi své lidi až téměř 3,5 procenta firmy. Podíl má podle ekonomů hodnotu vyšších desítek milionů korun. Myšlenka ale zraje také u dalších start-upů, zvažuje ji například fintechová firma Roger a zmiňují ji také ostřílení investoři na domácí startupové scéně.

Češi vedou světovou výrobu bitcoinomatů

22.03.2019 10:00  Pražská společnost General Bytes dominuje globálnímu trhu s bankomaty na směnu hotovosti za bitcoiny. Provozuje jich 1391, což představuje bezmála třetinu všech bitcoinomatů na světě. Počet těchto zařízení se navíc za poslední rok více než zdvojnásobil.

Jakub Szántó: Válka mi dodala novou víru v lidi, Češi mají obrovské štěstí, kde se narodili

22.03.2019 08:00  S lidmi to ještě vůbec není tak špatné, jak by se mohlo zdát, říká v rozhovoru pro pořad Prostor X bývalý zpravodaj na Blízkém východě a reportér z mnoha konfliktů Jakub Szántó. Díky tomu, co viděl, prý získal novou důvěru v lidi. Z většiny se ani v extrémních podmínkách nestala zvířata. I o tom je kniha Za oponou války, kde Szántó popisuje to, co normálně není vidět. Třeba jak důležitý je někdy humor. Podívejte se na celý rozhovor.

Výbuch čínské chemičky si vyžádal desítky mrtvých a stovky zraněných

22.03.2019 07:45  Exploze chemické továrny ve východočínské provincii Ťiang-su si vyžádala 47 mrtvých, 32 lidí je v kritickém stavu. Dalších 640 osob utrpělo zranění. Napsal to čínský list Žen-min ž'-pao. Továrna na výrobu umělých hnojiv ve městě Jen-čcheng explodovala ve čtvrtek, podle původních informací při neštěstí zahynulo šest lidí.

Prodej Transgasu a dalších pozemků láká špičku mezi českými developery

22.03.2019 06:30  Developerské skupině HB Reavis se pravděpodobně podaří prodat tři lukrativní pražské parcely do několika měsíců. Zájem o nemovitosti mají největší investoři.

Zápisník Pavla Otta: Vondráček u křížku

22.03.2019 06:30  Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček navštívil papeže ve Vatikánu. „Soukromá audience u svatého otce je příležitostí projednat zásadní otázky vztahu státu a církve pro budoucnost, tento vztah chceme dále zlepšovat,“ uvedl před cestou. Snad nebyl papež zbytečně korektní a zeptal se místopředsedy ANO, proč jeho partaj pomáhá komunistům znovu okrást církve. Dodatečné zdanění finančních náhrad za majetek, který jim nebyl vrácen, se jinak nazvat nedá.

Špička evropské startupové scény přijíždí do Prahy. Kdo si vybojuje milionové investice?

22.03.2019 00:00  Jaké místo na světě se vám vybaví jako první, když se řekne startup? Pokud jste si právě představili kalifornské Silicon Valley, nejste sami. Nadvláda “Křemíkového údolí” coby globálního centra inovací, nových technologií, průkopnických myšlenek ve sdílené ekonomice a dalších oborech je nepopiratelná.

Evropská unie předběžně počítá se dvěma verzemi odkladu brexitu

21.03.2019 23:12  Lídři 27 zemí EU mají v Bruselu na stole novou verzi své reakce na žádost britské premiérky Theresy Mayové o odklad brexitu. Dokument nyní počítá s odkladem britského odchodu z unie na 22. května za podmínky, že příští týden britská sněmovna schválí už připravený text dohody o spořádaném odchodu. Pokud ne, mohl by být brexit odložen do 12. dubna s tím, že do té doby by měl Londýn informovat své evropské partnery, jak si představuje další postup.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit