reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Pražská burza významně rostla. Dařilo se akciím Avastu

09.07.2020 16:40  Pražská burza významně rostla. Index PX stoupl o 0,72 procenta na 945,58 bodu.

Nekončí jen šéf Škody Auto. Personálně se otřásá celý koncern Volkswagen

09.07.2020 16:37  Automobilka Škoda Auto potvrdila odchod svého dlouholetého šéfa Bernharda Maiera. Důvody zůstávají nejasné, nicméně nejde o první změnu ve vedení koncernu Volkswagen, pod nějž tuzemská automobilka spadá. Německá média píší o mocenském boji mezi šéfem koncernu Herbertem Diessem a předsedou podnikové rady Berndem Osterlohem.

Vědci zjistili, jak jednoduše vyrobit etanol z rostlinného odpadu

09.07.2020 16:20  Izraelští vědci vyvinuli zjednodušenou metodu výroby etanolu, po němž v době pandemie stoupá poptávka jako po desinfekčním prostředku. Výchozí surovinou je rostlinný odpad ošetřený ozonem, píše agentura AFP.

Srbové se bouří proti pandemickým opatřením. Střety s policií jsou tvrdé

09.07.2020 15:40  Srbský Bělehrad zažívá poslední noci tvrdé střety protivládních demonstrantů s policií. Protestujícím se nelíbí, jak se vláda vypořádává s šířením koronaviru. Pobouřily je návrhy na vyhlášení zákazu vycházení nedlouho poté, co se v zemi navzdory pandemii uskutečnily volby. V nich zvítězila vládnoucí Srbská pokroková strana prezidenta Aleksandara Vučiče.

Šéf Škody Auto Bernhard Maier končí. Nástupce zvolí představenstvo v srpnu

09.07.2020 15:10  Bernhard Maier na konci července odejde z postu předsedy představenstva Škody Auto, oznámila automobilka. Jeho nástupce bude zvolen představenstvem v srpnu.

Odvolací soud zprostil exšéfku ERÚ Vitáskovou obžaloby ze zneužití pravomoci

09.07.2020 14:57  Krajský soud v Brně ve čtvrtek jako odvolací soud zprostil obžaloby bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. Státní zastupitelství ji mimo jiné vinilo ze zneužití pravomoci, když jmenovala místopředsedkyní úřadu bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou. Podle rozhodnutí brněnského soudu skutek nebyl trestným činem.

Prodej hybridů a elektromobilů v Česku výrazně roste. Vede Toyota následovaná Škodovkou

09.07.2020 14:28  Prodej hybridních vozů v prvním pololetí stoupl o téměř třetinu na 4864 aut. Z toho bylo 745 plug-in hybridů do zásuvky. Jejich počet se meziročně zvýšil šestkrát. Prodej čistých elektromobilů stoupl na trojnásobných 1028 vozů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Tesla v grafech: Musk stvořil fenomén větší než Toyota. V klíčovém ukazateli ale zaostává

09.07.2020 14:00  Investičním hitem letošního roku jsou akcie automobilky Tesla. Od začátku roku posílily o stovky procent. Firma svou hodnotou překonává automobilovou konkurenci i zavedené korporace typu Coca-Cola či ExxonMobil. V tržbách je ale stále pozadu. Podívejte se na vizualizace, které sílu současné „teslamánie“ znázorňují a zasazují do kontextu.

Růst cen domů a bytů v Česku byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

09.07.2020 13:01  Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Android slaví 12 let. Podívejte se, jak se operační systém vyvíjel

09.07.2020 13:00  Operační systém Android je tu s námi bezmála dvanáct let. Za tu dobu se mu podařilo ukousnout významný podíl koláče, vyjadřujícího zastoupení mobilních systémů. Pojďme se ohlédnout za jednotlivými verzemi a zavzpomínat na to, jaké zásadní novinky svého času přinesly. 

Strnadovy vítkovické strojírny míří do konkurzu. Pandemie vzala firmě naději na záchranu

09.07.2020 12:29  Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery couvá ze záměru obnovit svůj byznys. Strojírny podnikatele Jaroslava Strnada tento týden vzaly zpět svůj březnový návrh na reorganizaci, který počítal s omezeným zachováním činnosti ve čtyřech provozech firmy.

Přísnější kontroly a povinné návraty do vlasti. Evropský parlament změnil pravidla pro autodopravce

09.07.2020 10:45  Evropský parlment přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky pro řidiče a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Omezuje také možnosti převážet náklad v rámci jedné cizí země. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.

Evropský parlament přijal nová pravidla pro autodopravce a řidiče kamionů

09.07.2020 10:45  Evropský parlment přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky pro řidiče a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Omezuje také možnosti převážet náklad v rámci jedné cizí země. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.

V restituční kauze Bečvářova statku padly rozsudky. Škoda může přesáhnout 1,4 miliardy

09.07.2020 10:21  V komplikované restituční kauze takzvaného Běčvářova statku městský soud v Praze nepravomocně odsoudil tři bývalé úředníky pozemkového úřadu. Podle verdiktu za nemovitosti původně patřící velkostatkáři Janu Marii Bečvářovi nezákonně vydali náhradní pozemky Emilii Bednářové a čtyřem dalším lidem, i když ti neměli mít na celé dědictví nárok. Škoda se odhaduje na 1,4 miliardy, v kauze se měli angažovat i známí pražští lobbisté.

Klíč k rychlejší transformaci české energetiky se jmenuje vítr, tvrdí Bloomberg

09.07.2020 10:00  Bez zásadnějších nákladů zrychlit přechod na moderní energetiku a už v roce 2030 vyrábět 28 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů. Takové jsou možnosti Česka podle studie Investice do obnovy a přeměny evropských uhelných regionů, kterou zveřejnila výzkumná organizace BloombergNEF.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit