reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

E15 Technologic Festival ukázal, proč se nebát umělé inteligence, říká Filip Zelenka

09.12.2021 06:30  V úterý pořádal deník E15 Technologic Festival, na kterém se mluvilo o umělé inteligenci nebo kyberbezpečnosti a vyhlašoval se i nejlepší startup. Na záznam celé konference se můžete podívat tady, v dnešním vydání E15 Castu vám ale s redaktorem Filipem Zelenkou připomeneme to nejdůležitější, co na festivalu zaznělo. 

První sponzor prezidentské kampaně Danuše Nerudové: brněnský investor Jiří Hlavenka

09.12.2021 06:00  Dosluhující rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, která zvažuje prezidentskou kandidaturu a chce ji případně ohlásit na začátku příštího roku, už získala prvního sponzora. Finanční podporu ji přislíbil brněnský investor a miliardář Jiří Hlavenka, který úspěšně investoval například do společnosti Kiwi.com a v minulosti byl jedním z vlastníků vydavatelství Computer Press.

Česko s Francií a Švédskem dolaďují společný program předsednictví. Nová vláda jej neovlivní

09.12.2021 05:30  Už za několik dní pošle trojice států, které budou v nadcházejícím roce a půl předsedat Evropské radě, ke schválení společný program. Na agendě předsednického tria pracovala s Francií a Švédskem také končící vláda Andreje Babiše . Byť se budoucí ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek s dokumentem seznámil, před svým jmenováním už nemá možnost jej ovlivnit.

Cestovní kanceláře přišly o miliardy. Propad sahá až k devadesáti procentům

09.12.2021 05:00  Většina českých cestovních kanceláří loni zažila jeden z nejhorších roků firemní historie. Ty, které spoléhají na příjezdový cestovní ruch, typicky na asijské trhy, loni spadly prakticky na nulu. Výrazně lépe si nevedly ani ty, které vozí klienty na zájezdy do zahraničí. Meziroční propad sahal k devadesáti procentům. Lépe dopadly ty CK, jenž se specializují na oblast Středomoří – tam se pokles pohyboval na úrovni sedmdesáti procent. Masivní ztráty, které popsal místopředseda Asociace CK Jan Papež, se odrážejí v hospodářských výsledcích CK za loňský rok.

Fiala pohrozil kompetenční žalobou, pokud Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády

08.12.2021 19:51  Designovaný premiér Petr Fiala bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident Miloš Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády. Fiala to řekl České televizi. Nemá v úmyslu nominace na členy vlády měnit, zopakoval. Zeman dřív uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Média spekulují, že prezidentovy výhrady se týkají kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského .

Přejeme si dostat Airbus A380 zpět do Prahy, říká šéf české divize Emirates

08.12.2021 19:30  Pandemie na dlouhé měsíce uzemnila Airbusy A380, největší dopravní letadla světa. Emirates i některé další letecké společnosti je však postupně znovu nasazují do provozu tam, kde to poptávka dovolí. „Návrat A380 do Prahy zatím plánován není, nicméně poptávka po našich letech stoupá. Co není dnes, může být zítra. Samozřejmě, že si přejeme A380 opět do Prahy dostat, jedná se o naši vlajkovou loď,“ vysvětluje v korespondenčně vedeném rozhovoru ředitel společnosti Emirates pro Českou republiku Bořivoj Trejbal.

Více než dva tisíce hospod získalo nový vzhled. Mění se i venkovské prodejny

08.12.2021 18:00  Méně poutačů, blikačů a dalšího nevkusu na fasádách restaurací. To je trend, který nastavil Plzeňský Prazdroj u hospod, kam dodává pivo. Celkem už vylepšil vzhled 2300 tuzemských restaurací a hospod.

Navrhovaný státní penzijní fond moc smyslu nedává, říká šéfka Asociace pro kapitálový trh

08.12.2021 18:00  Plán na založení státního penzijního fondu, který se díky Pirátům dostal do koaliční smlouvy stran budoucí vlády, nepovažuje za rozumný ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. Naopak doufá, že parlamentem konečně projde takzvaný Účet dlouhodobých investic. Ten již předchozí poslanecká sněmovna nestihla schválit.

Šéf Škody Auto má vést Volkswagen, píší německá média

08.12.2021 17:15  Větší zemětřesení, než se čekalo. Součástí zítřejšího - čtvrtečního - zasedání dozorčí rady německého koncernu Volkswagen, kam patří i Škoda Auto, má být i několik klíčových personálních změn. Jednou z nich má být povýšení současného šéfa hlavní značky Volkswagen Ralfa Brandstättera do pozice člena představenstva koncernu. Ve vedení značky VW ho má nahradit nynější předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer. Na zjištění německého listu Spiegel upozornil server iDnes.cz.

Angela Merkelová předala kancléřství Olafu Scholzovi, gratuloval i Putin

08.12.2021 17:00  Nyní již bývalá konzervativní kancléřka Angela Merkelová dnes odpoledne po 16 letech v úřadu předala kancléřství svému sociálnědemokratickému nástupci Olafu Scholzovi. Na slavnostní ceremonii v budově kancléřství mu popřála úspěch.

Kandidát na ministra průmyslu Síkela diskutoval se Zemanem o energetické soběstačnosti

08.12.2021 17:00  Kandidát Starostů a nezávislých na ministra průmyslu a obchodu Jozef Síkela diskutoval ve středu s prezidentem Milošem Zemanem o podpoře podnikání, evropské Zelené dohodě a energetické soběstačnosti. 

Po 16 letech má Německo nového kancléře: Kdo je Olaf Scholz a proč je oblíbenec lidu

08.12.2021 16:46  Nyní již bývalá německá konzervativní kancléřka Angela Merkelová po 16 letech v úřadu předala kancléřství svému sociálnědemokratickému nástupci Olafu Scholzovi. Scholz patří mezi nejoblíbenější politiky v zemi, od března 2018 byl vicekancléřem a ministrem financí ve čtvrté vládě Angely Merkelové. 

Pražská burza se dostala na nejsilnější úroveň za více než 13 let. Dařilo se akciím skupiny ČEZ

08.12.2021 16:40  Uvolněná politika centrálních bank přispěla k výraznému nadhodnocení předních amerických indexů. Část investorů se proto raději rozhodla vyhledávat příležitosti na tuzemském parketu. Aktuální vývoj indexu PX nabízí automaticky aktualizovaná infografika. Každý obchodní den po jeho skončení shrnuje roboticky generovaná zpráva.

Migrační krize: Vláda schválila návrh na vyslání až 150 vojáků do Polska

08.12.2021 16:25  Česká republika by mohla poslat ještě před vánočními svátky na pomoc do Polska kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem až 150 vojáků na 180 dní. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí ve středu podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, uvedl premiér Andrej Babiš . Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Ministr obrany Lubomír Metnar očekává, že Parlament misi schválí do konce příštího týdne. V dalším týdnu by první vojáci mohli vyjet. Mise bude stát zhruba 86 milionů korun z rozpočtu ministerstva obrany, řekl Metnar novinářům po jednání kabinetu.

Solek vybuduje v jihoamerickém Chile elektrárnu na zelený vodík

08.12.2021 16:00  Energetická skupina Solek, podnikající v oboru obnovitelných zdrojů energie se zaměřením na projektování, výstavbu a provoz solárních elektráren, uzavřela dohodu s chilským přístavem Puerto San Antonio o vývoji elektrárny na zelený vodík. Cílem projektu je snížit uhlíkovou stopu, kterou za sebou nechává provoz nejrušnějšího přístavu na západním pobřeží Jižní Ameriky. 

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit