reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Boeing se kvůli problémům s modelem 737 MAX propadne do hluboké ztráty

19.07.2019 08:56  Kvůli problémům s letouny 737 MAX se americký výrobce letecké techniky Boeing rozhodl odepsat 4,9 miliardy dolarů . Firma varovala, že se tak ve druhém čtvrtletí propadne do hluboké ztráty. Akcie Boeingu ale v reakci asi o dvě procenta zpevnily, což je zřejmě známkou toho, že pro investory je tato částka přijatelná, uvedla agentura Reuters.

Unipetrol zvýšil ve čtvrtletí tržby o desetinu

19.07.2019 08:30  Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním druhém čtvrtletí vzrostly meziročně tržby zhruba o desetinu na 34,1 miliardy korun. Provozní zisk činil 1,8 miliardy, podle firmy je srovnatelný s loňskem. V prvním čtvrtletí byl holding ve ztrátě. Unipetrol je v Česku jediným zpracovatelem ropy, vlastní největší síť čerpacích stanic Benzina a je jedním z nejvýznamnějších výrobců plastů. Majitel Unipetrolu PKN Orklen téměř zdvojnásobil čistý zisk na 1,6 miliardy zlotých . 

Být mladší, chtěl bych kolonizovat Mars, říká desátý člověk na Měsíci Charles Duke

19.07.2019 08:00  Byl pilotem lunárního modulu mise Apollo 16 a zároveň zatím jedním z posledních astronautů, kteří kráčeli po Měsíci. Rozhovor s astronautem Charlesem Dukem vznikl během jeho návštěvy v Praze před čtyřmi lety, nyní jej u příležitosti padesátiletého výroči přistání člověka na měsíci připomínáme.

Příjmy Microsoftu překonaly očekávání, bodovala hlavně cloudová platforma Azur

19.07.2019 07:00  Americké společnosti Microsoft vzrostly příjmy ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí o 12 procent na 33,72 miliardy dolarů a překonaly tak očekávání analytiků. Lví podíl na tom má stěžejní produkt společnosti, cloudová služba Azure. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Zápisník Jaroslava Bukovského: Achich ouvej

19.07.2019 06:30  Americká ekonomika prý běží hladce, spotřebitelé utrácejí a firmy vydělávají, ukázala poslední Béžová kniha Fedu podávající zprávu o tamní ekonomice. A obchodní války s Čínou jsou jen s mírnou nadsázkou spíše problémem pro zbytek světa.

Obce začínají sledovat svůj odpad. Do budoucna na tom můžou vydělat

19.07.2019 06:30  Už tři procenta českých měst a vesnic monitorují podle statistik společnosti EKO-KOM své odpadové hospodářství, aby věděly, kolik odpadu třídí. Část obcí si kvůli sběru těchto dat najímá externí firmy. Motivaci mají finanční. Obce s větším podílem vytříděného odpadu chce ministerstvo životního prostředí zvýhodnit v chytané novele odpadového zákona. 

Američané v Hormuzském průlivu sestřelili íránský dron

18.07.2019 21:40  Americká vojenská loď u Hormuzského průlivu sestřelila íránský bezpilotní stroj, který se přiblížil na zhruba 900 metrů k plavidlu. Podle agentur Reuters a AP to ve čtvrtek oznámil americký prezident Donald Trump.

Střídání ve vedení BMW. Novým šéfem automobilky se stal Oliver Zipse

18.07.2019 21:19  Dozorčí rada německého výrobce luxusních vozů BMW ve čtvrtek jmenovala novým generálním ředitelem pětapadesátiletého Olivera Zipseho , který má na starosti výrobu. Nahradí Haralda Krügera, který ve funkci skončí nejpozději na jaře příštího roku.

Glosa Martina Čabana: Konec vládní krize? Na svatého Dyndy

18.07.2019 20:00  Už příští týden se odehraje další obraz úděsně rozvleklého dramatu současné vládní krize. Premiér Andrej Babiš se opět v Lánech setká s hlavou státu Milošem Zemanem. Zase bude muset několik desítek minut předstírat, že mu záleží na tom, aby se ministrem kultury v jeho vládě stal místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda.

Írán zadržel v Perském zálivu zahraniční tanker. Prý pašoval ropu

18.07.2019 19:56  Íránské revoluční gardy zadržely v neděli v Perském zálivu zahraničí tanker, který pašoval ropu. Informovala o tom ve čtvrtek íránská státní televize, aniž tanker blíže specifikovala. Posléze ale zveřejnila video, které podle agentury AP dokládá, že jde o tanker Riah provozovaný zřejmě firmou ze Spojených arabských emirátů , o jehož vplutí do íránských vod už začátkem týdne informovaly zahraniční agentury.

Historickým železničním zastávkám na Berounce hrozí demolice. Obce usilují o jejich záchranu

18.07.2019 19:00  Obyvatelé středočeských Všenor, Černošic a Srbska bojují za zachování původní podoby železničních zastávek ve svých obcí. Kvůli záchraně architektonicky cenných objektů, kterým hrozí demolice, sepsali i petici.

Komentář Petra Peška: Od čínské zdi k té pražské

18.07.2019 18:15  Čínské úřady sepsuly vedení Prahy. To prý svým jednáním narušuje česko-čínské vztahy. Takový způsob komunikace je pro tamní režim obvyklý. Přesto to nelze omlouvat ani přecházet. Hodnotit chování českých politiků je od Pekingu nediplomatické, zvolené formulace s náznakem výhrůžek jsou nepřijatelné. Potud je tedy jasno.

Firmy dostanou od státu menší odškodnění za neprávem zadržené peníze

18.07.2019 18:00  Trojnásobně nižší mají být napříště úroky vyplácené firmám za jejich finanční prostředky neoprávněně zadržené státem prostřednictvím zajišťovacích příkazů. S poklesem ze současných dvaatřiceti na deset procent počítá návrh novely daňového řádu ministerstva financí, který kritizují podnikatelská sdružení. Naopak pozitivní změnou by mělo být dřívější vrácení části nadměrných odpočtů na dani z přidané hodnoty.

Australané nemohou pokročit v přípravě těžby lithia na Cínovci, nezískali klíčový souhlas ministerst

18.07.2019 17:30  Ministerstvo životního prostředí neodsouhlasilo australské firmě European Metals Holdings , která dlouhodobě plánuje těžit lithium u Cínovce v Krušných horách, stanovení dobývacího prostoru. Ve čtvrtek to na návštěvě Jihočeského kraje řekl ministr životního prostředí Richard Brabec . Získání souhlasu MŽP ke stanovení dobývacího prostoru je jednou z prvních fází zahajování těžby. 

Turisté objevují Albánii. Zájem Čechů o zemi roste, tvrdí tuzemské cestovky

18.07.2019 17:00  Albánie není pro české turisty zatím tak atraktivní jako napřiklad Chorvatsko nebo Řecko. V horizontu deseti let by jim ale mohla přinejmenším částečně konkurovat, předpovídají představitelé českých cestovních kanceláří. V prvních pěti měsících letošního roku celkem navštívilo Albánie přes 1,5 milionu návštěvníků, meziročně jejich počet mírně stoupl.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit