reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Komentář Lukáše Kovandy: Davos? Jděte se klouzat!

24.01.2019 11:00  Málokdy v uplynulých letech bylo na fóru v Davosu cítit tolik jako letos, že svět už běží trošku jinudy. Kdosi z globalistické elity utrousil, že letos účastníci tráví poslední zbytky hořkého pokrmu jménem globální finanční krize. Poněkud dlouhé trávení. Nebo spíše – budeme-li zlí – dlouhé vedení.

Janukovyč se dopustil vlastizrady, rozhodl ukrajinský soud

24.01.2019 10:32  Ukrajinský soud shledal bývalého prezidenta Viktora Janukovyče vinným z vlastizrady a vedení agresivní války. Informovala o tom agentura Unian. Důkazy viny z vlastizrady a spoluvině na vedení agresivní války prohlásil soud za dostatečné. Výši trestu soudce zatím neoznámil. Janukovyč je souzen v nepřítomnosti.

Rizikové dluhopisy začínají padat, Zoot není sám

24.01.2019 10:00  Drobní investoři postupně zjišťují, že ani firemní dluhopisy nepředstavují bezpečný přístav. V příštích letech mohou přijít až o miliardy korun. První společností, jejíž potíže to naznačují, je Zoot.

Americký realitní rekord padl, investor utratil za newyorské sídlo přes pět miliard

24.01.2019 08:56  Miliardář a zakladatel hedgeového fondu Citadel Ken Griffin přepisuje americké realitní rekordy. Za střešní byt v mrakodrapu přímo u newyorského Central Parku zaplatil podle informací listu WSJ 238 milionů dolarů . Ve Spojených státech nikoho nevyšel nákup nemovitosti dráže.

Škoda Auto nám musí zajistit nejlepší růst mezd v Česku, určily si odbory

24.01.2019 08:45  Odbory mladoboleslavské automobilky Škoda Auto již mají stanovené své podmínky pro nadcházející kolektivní vyjednávání s firmou, které začne na konci ledna. Výsledek kolektivního vyjednávání ve mzdě musí být nejlepší minimálně v České republice a udržovat náskok před východními zeměmi, uvedl týdeník Škodovácký odborář.

Škoda Auto chystá nové SUV, naváže na model určený jen Číňanům

24.01.2019 08:35  Nové městské SUV automobilky Škoda Auto se bude jmenovat Kamiq. Tedy stejně jako malé SUV představené loni v Číně a určené pouze pro tamní trh. Světová premiéra nového modelu se uskuteční v březnu na autosalonu v Ženevě, informovala dnes automobilka v tiskové zprávě.

Unipetrolu vzrostl čistý zisk o stovky milionů

24.01.2019 08:00  Petrochemický holding Unipetrol loni zvýšil čistý zisk o čtyři procenta na téměř devět miliard korun. Firmě také vzrostly tržby, meziročně o sedm procent na 130,8 miliardy korun. Unipetrol to oznámil v tiskové zprávě. Provozní zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací firmě loni klesl o sedm procent na 13,8 miliardy korun.

Akcie, měny názory Jany Steckerové: S ECB letos nuda nebude

24.01.2019 07:30  Dnes nás čeká první zasedání Evropské centrální banky v tomto roce. To pravděpodobně nepřinese žádná velká překvapení. Centrální banka si bude chtít počkat na další set dat z reálné ekonomiky. Po nepříliš úspěšném závěru loňského roku pro německou ekonomiku se však hodnocení rizik může posunout směrem dolů. Další zasedání ECB ale budou zajímavější.

Do politické krize ve Venezuele se vkládá i EU. Uspořádejte svobodné volby, vyzývá Mogheriniová

24.01.2019 07:30  Evropská unie vyzvala Venezuelu k uspořádání svobodných voleb. V prohlášení uvedla šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, která rovněž sdělila, že EU plně podporuje venezuelské Národní shromáždění i jejího předsedu Juana Guaidóa. Guaidó, který vede opozici proti stávajícímu prezidentovi Nicolási Madurovi, se ve středu v Caracasu prohlásil úřadujícím prezidentem. Za hlavu státu Guaidóa uznaly Spojené státy, kterým následně Maduro vypověděl diplomatické vztahy, což ale Washington odmítá akceptovat.

Zápisník Barbory Pánkové: Nezdolný kůrovec

24.01.2019 06:30  Kůrovce nezdolalo ani mrazivé počasí v posledních dnech, tedy alespoň ve veřejném prostoru.

Zemanovy výroky připomínaly výměnný obchod, řekl soudce Josef Baxa

23.01.2019 21:11  K výměnnému obchodu přirovnal bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vyjádření prezidenta Miloše Zemana o tom, jak by měl NSS rozhodovat ve věci nejmenování tří vysokoškolských docentů profesory. Baxa to uvedl při jednání sněmovního podvýboru pro justici ke kauze možného ovlivňování soudců Hradem. Zeman mu podle něho při soukromých hovorech opakovaně naznačoval, že by se mohl stát předsedou Ústavního soudu. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář namítl, že Zeman pouze seznamoval Baxu se stanovisky a že Baxova tvrzení nejsou zcela pravdivá.

Zemanovy výroky připomínaly výměnný obchod, řekl soudce Baxa

23.01.2019 21:11  K výměnnému obchodu přirovnal bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vyjádření prezidenta Miloše Zemana o tom, jak by měl NSS rozhodovat ve věci nejmenování tří vysokoškolských docentů profesory. Baxa to uvedl při jednání sněmovního podvýboru pro justici ke kauze možného ovlivňování soudců Hradem. Zeman mu podle něho při soukromých hovorech opakovaně naznačoval, že by se mohl stát předsedou Ústavního soudu. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář namítl, že Zeman pouze seznamoval Baxu se stanovisky a že Baxova tvrzení nejsou zcela pravdivá.

Varování z Davosu. Riziko značného propadu trhů trvá, tvrdí nobelista Shiller

23.01.2019 20:30  Akciové trhy zažívají solidní začátek roku 2019. Držitel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2013 Robert Shiller ale na Světovém ekonomickém fóru v Davosu podle CNBC upozornil, že hrozba jejich citelného poklesu v letošním roce zdaleka není zažehnána.

Miliardový český projekt na výrobu baterií se rozjíždí

23.01.2019 20:00  Už na podzim má v Česku začít produkce zcela nového typu baterií na skladování elektřiny. S projektem souvisejí miliardové investice.

Trump: Uznávám vůdce opozice Guaida úřadujícím prezidentem Venezuely

23.01.2019 19:51  Předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó, který je vůdcem opozice proti stávajícímu prezidentovi Nicolási Madurovi, se v Caracasu prohlásil úřadujícím prezidentem. Záhy poté ho jako prozatímního šéfa státu uznal americký prezident Donald Trump, jehož krok následovala Organizace amerických států a postupně už i několik latinskoamerických zemí.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit