reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Co vám uteklo: Sekyra zahájil výstavbu za 18 miliard, dluhy zdražují, Škoda stopne výrobu...

19.09.2021 17:00  Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.

Schillerová varuje před prudkým zvýšením úrokové sazby

19.09.2021 14:43  Ministryni financí Aleně Schillerové se nelíbí případné razantní zvýšení úrokové sazby. Podle ní to citelně zdraží obsluhu státního rozpočtu, stoupne tlak na růst mezd a zkomplikuje soukromé investice. Členy bankovní rady před velkým zvyšováním v srpnu varovala. Schillerová to v neděli uvedla v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Výraznější zvýšení úrokové sazby naopak podporuje předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Bankovní rada ČNB bude o nastavení sazeb jednat 30. září na měnovém zasedání. Ekonomové očekávají razantní zvýšení sazby, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta.

Radlická zažívá stavební boom. Vyrostou zde luxusní byty i kanceláře

19.09.2021 14:00  Pražská ulice Radlická se postupně proměňuje v ultramoderní čtvrť. Podél ulice probíhá výstavba luxusních designových bytů v rámci developerského projektu Garden Lofts, rezidence Radlické výhledy, ale i kancelářské budovy, obchody a hotel zvaný Zleep. Kancelářské budovy by zároveň měly posloužit jako protihlukové stěny, které zajistí vzdálenějším bytům větší klid.

Hyundai v Nošovicích omezí výrobu převodovek. Naopak rozšíří výrobu baterií

19.09.2021 11:45  Chystaný odklon od spalovacích motorů a přechod k elektromobilitě se ve výrobě v automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku projeví už letos. Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech se chystá ukončit výrobu převodovek v provozu Převodovkárna II., zvýší se zato výroba baterií, řekl mluvčí společnosti Petr Michník.

Lidé více chápou, že strava je klíčová pro zdraví domácích mazlíčků, říká Martin Pučálka

19.09.2021 11:00  Tržby výrobců krmiv pro domácí zvířata soustavně rostou a pandemie je ještě zvýšila o desítky procent. Lidé se stále více zajímají o to, čím psy a kočky krmí. „Pokud chci koupit skutečně kvalitní krmivo, neměl bych je vybírat v supermarketu, ale svěřit se do rukou prodejců, kteří se zaměřují na kvalitní a přírodní krmiva a dokážou poradit, co by mohlo fungovat,“ říká majitel výrobce krmiv Brit a Marp Martin Pučálka.

Z vesmíru se vrátila první civilní posádka lodi Crew Dragon

19.09.2021 06:55  V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska.

V Karlíně začala výstavba kancelářské budovy Red Court

19.09.2021 05:00  Kancelářský okrsek Rustonka na hraně pražského Karlína a Invalidovny se rozroste. Developer J&T Real Estate tam začal stavět kancelářskou budovu s obchodním podlažím Red Court, jejíž dokončení plánuje na začátek roku 2023.

Pandemie překopala svět financí. Krize může mít horší dopady než ta minulá, říkají odborníci

18.09.2021 19:30  Svět financí se během pandemie výrazně změnil. Firmy v nejrůznějších odvětvích začaly využívat digitální technologie víc než kdy dříve a zákazníci očekávají výhradně nabídky na míru. V oblasti financí se během pandemického období zrodilo pět velkých trendů, které mají na toto odvětví přímý dopad v jeho rozvoji, zaznělo na konferenci SAP Industry Days.

Zámek ve Žďáru nad Sázavou žije kulturou. Rekonstrukce čeká řadu dalších prostor

18.09.2021 18:00  V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz ve svém seriálu mapuje jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se jinak proměnily ve zbořeniště. Další zastávkou je zámek ve Žďáru nad Sázavou, o jehož rozvoj se stará hrabě Constantin Kinský s rodinou.

Operační systém Linux letos slaví 30 let. Zprvu to byl jen koníček a dnes je téměř všude

18.09.2021 17:11  Na konci roku 1969, kdy se Československo propadalo do normalizace, v Helsinkách se narodil Linus Benedikt Torvalds, který o necelých 22 let později a už jako student Helsinské univerzity napíše do e-mailového fóra jednu z nejdůležitějších zpráv moderního informačního věku: „Pracuji na bezplatném operačním systému. Není to nic profesionálního, jen koníček.“

Na český Rohlík čeká v Německu tvrdý konkurent, za kterým stojí Bill Gates

18.09.2021 15:14  Expanzi tuzemského potravinového e-shopu Rohlík na německý trh může ohrozit nizozemský řetězec Picnic, který se také zaměřuje na dovoz potravin. Chystá se rozšiřovat své působení v Evropě, zejména v Německu a Francii. Od investorů, ke kterým patří spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates, už získal 600 milionů eur, zhruba 15,2 miliardy korun. 

Neuvěřitelné a nevhodné, označil porušení dohody mezi s Austrálií francouzský velvyslanec

18.09.2021 14:30  Austrálie učinila obrovskou diplomatickou chybu, když zrušila smlouvu na nákup francouzských ponorek a dala přednost dohodě se Spojenými státy a Británií. Novinářům to dnes řekl francouzský velvyslanec v Austrálii Jean-Pierre Thébault. Ten se nyní vrací do Paříže, kam ho francouzská vláda na protest proti postupu Australanů povolala ke konzultacím.

Neuvěřitelné a nevhodné, označil porušení dohody s Austrálií francouzský velvyslanec

18.09.2021 14:30  Austrálie učinila obrovskou diplomatickou chybu, když zrušila smlouvu na nákup francouzských ponorek a dala přednost dohodě se Spojenými státy a Británií. Novinářům to dnes řekl francouzský velvyslanec v Austrálii Jean-Pierre Thébault. Ten se nyní vrací do Paříže, kam ho francouzská vláda na protest proti postupu Australanů povolala ke konzultacím.

Google v Indii zneužil svého postavení, rozhodl úřad. Firma chce prokázat opak

18.09.2021 12:30  Americké společnosti Google v Indii zneužila dominantního postavení svého operačního systému Android a využívala své finanční síly k nezákonnému utlačování konkurentů. S odvoláním na zprávu indického antimonopolního úřadu CCI z vyšetřování to v sobotu uvedla agentura Reuters. Úřad vyšetřoval americkou internetovou firmu dva roky.

Historie stará více než 200 let. Dějiny Peugeotu jsou plné průkopnických návrhů

18.09.2021 12:00  Dne 26. září uplyne přesně 211 let od založení jedné z nejstarších automobilek světa. Francouzský Peugeot nepatří mezi největší či nejpokrokovější značku motoristického světa, přesto by mu všichni úspěšnější konkurenti měli skládat hold za historii psanou nepřetržitě od roku 1810.

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit