reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Johnson: Británie udělala v jednáních s EU obrovský pokrok

15.09.2019 13:15  Británie učinila obrovský pokrok v jednáních s Evropskou unií o takzvané irské pojistce, která je hlavní překážkou v uzavření brexitové dohody. V rozhovoru poskytnutém nedělníku Mail on Sunday to řekl britský premiér Boris Johnson. Předseda vlády v něm mimo jiné Británii přirovnal ke komiksovému hrdinovi Hulkovi. Britský ministr pro brexit Stephen Barclay dnes televizi Sky News řekl, že Británie činí pokroky v přípravě brexitové dohody, stále ale ještě zbývá hodně práce. Do termínu brexitu zbývá 46 dní.

Legendární BMW 850 se světu představilo před třiceti lety

15.09.2019 10:30  Vrcholem nabídky německé automobilky BMW konce 80. let se stalo kupé 850, které se představilo 14. září 1989 na frankfurtském autosalonu. Vůz v nabídce firmy vystřídal „šestkovou“ řadu, cílil ovšem na poněkud jiného zákazníka, kterému nabízel nejpokročilejší automobilové technologie. Na vývoj, který naplno začal v roce 1986, padlo 1,5 miliardy marek, díky kterým vzniklo nadčasové kupé, které dodnes udivuje pohodlím i výkonem.

I trh s uměním má své bubliny, říká Jiří Kovanda

15.09.2019 10:00  Jiří Kovanda a Lukáš Kovanda. První patří, jak je všeobecně známo, k významným umělcům, druhý je hojně citovaným ekonomem, v minulosti byl i novinářem. Co už se ale moc neví, je to také otec a syn. Požádali jsme proto Kovandu mladšího, aby pro nový magazín E15 „Jak si užít design“ svého otce výtvarníka vyzpovídal.

Japonská dlouhověkost. Počet lidí starších sta let překročil v asijské zemi 70 tisíc

15.09.2019 08:00  Počet obyvatel Japonska, kteří se dožili sta a více let, překročil 70 tisíc. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa, má ale vzhledem k nízké míře porodnosti rychle stárnoucí populaci a potýká se s úbytkem obyvatel.

Útoky dronů snížily těžbu ropy v Saúdské Arábii o polovinu

15.09.2019 07:30  Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily produkci ropy o 5,7 milionů barelů denně. Dřívější informace světových médií potvrdil saúdskoarabský ministr energetiky, princ Abdalazíz bin Salmán, informovala agentura Reuters. Snížení odpovídá asi polovině denní těžby Saúdské Arábie a více než pěti procentům globálních dodávek ropy. USA oznámily, že jsou připraveny uvolnit ropu ze svých strategických rezerv.

Škoda Fabia slaví výročí. Od uvedení první série uběhlo dvacet let

14.09.2019 20:00  Již dvě dekády uběhly od premiéry první Škody Fabie. Mladoboleslavská automobilka do ní použila vše, co měla od Volkswagenu k dispozici. Včetně nejmodernější techniky.

Na zlevňování hypoték mají banky ještě prostor

14.09.2019 18:00  Bankovní domy sice v minulých dnech zlevnily cenu hypotečních úvěrů, ale prostor pro další snižování úrokových sazeb stále existuje. Na mezibankovním trhu si totiž půjčují banky například na deset let za sazbu okolo 1,4 procenta, přičemž UniCredit Bank nabízí hypotéku s desetiletou fixací za 2,22 procenta a Česká spořitelna má sazbu pro tuto hypotéku od 2,54 procenta, což je přirážka ve výši přesahující jeden procentní bod. Podobně jsou na tom i další banky.

Akademik Lomonosov doplul na místo určení, jde o nejseverněji položenou atomovou elektrárnu

14.09.2019 18:00  První ruská plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov dorazila na svoji trvalou základnu blízko izolovaného ruského města Pevek na Čukotce. Oznámila to ruská státní jaderná společnost Rosatom. Akademik Lomonosov je nyní nejseverněji položenou jadernou elektrárnou na světě.

Nevidíme ani náznak krize, říká šéf odborů Josef Středula

14.09.2019 14:30  Hospodářství je v dobré kondici a firmy, které pociťují problémy, jen doplácejí na své dřívější nezodpovědné kroky, míní šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Jestliže se někdo pohodlně usadil na kurzovém polštáři, který nastavila ČNB, a neinvestoval, udělal chybu,“ soudí.

Američané se pokusí zbavit závislosti na vzácných kovech z Číny

14.09.2019 14:00  Snížit závislost na dodávkách nezbytných surovin je pro světové velmoci v době obchodní války stále lákavější představa. Týká se to i vzácných kovů a materiálů používaných v průmyslové výrobě. Americké firmy proto plánují, že je začnou těžit v Texasu, informoval server fortune.com.

Droní útok. Dvě ropná zařízení v Saúdské Arábii byla zasažena střelami

14.09.2019 13:00  Ve dvou ropných zařízeních společnosti Saudi Aramco na východě země vypukl v sobotu časně ráno požár. Podle pozdějšího prohlášení ministerstva vnitra byly příčinou ohně zásahy střel z dronu. Bezpečnostní složky na zařízeních Abkajk a Churajs dostaly podle ministerstva požáry pod kontrolu. K odpovědnosti za útoky na ropná zařízení se pak v šíitské televizi Al-Masíra přihlásila jemenská povstalecká skupina Húsíů.

Prodělečný výrobce rotopedů Peloton si jde na burzu pro miliardy

14.09.2019 12:30  První veřejná nabídka akcií výrobce rotopedů a trenažérů Peloton může společnost ocenit na 7,6 miliardy dolarů. Minulý měsíc firma představila pro úpis akcií svůj projekt, nyní nastavila cenové rozmezí nabízených akcií. Jako i některé další IPO z nedávné minulosti je pro investory sázkou na doufání v zisk. Peloton od svého založení v roce 2012 nikdy nebyla v zisku.

OBRAZEM: Danone slaví sto let. Podívejte se na historickou výrobu jogurtů

14.09.2019 12:00  Prodával se pouze jako lék v menších porcelánových nádobách. Od té doby se rozšířil takřka do každého obchodu s potravinami, kde jich lidé nakoupí několik kilo ročně. Řeč je o jogurtu značky Danone, který slaví sto let.

Snowden vydává memoáry, vysvětluje důvody vyzrazení tajných dat

14.09.2019 10:45  Bývalý spolupracovník tajných služeb Spojených států Edward Snowden, který po vyzrazení citlivých amerických informací léta žije v ruském exilu, vydává vzpomínkovou knihu. V díle nazvaném Permanent Record, které vyjde příští týden v úterý, podrobně vysvětluje svůj životní osud a také to, proč se rozhodl riskovat svobodu vyzrazením tajných dat. V rozhovoru s německým listem Die Welt zopakoval, že má stále zájem o získání azylu v Německu.

Přerod německých automobilek přišel ve špatný okamžik

14.09.2019 10:00  Driving Tomorrow, Jízda budoucnosti, zní motto mezinárodního autosalonu, který se koná ve Frankfurtu nad Mohanem. Největším hitem nejsou luxusní vozy, ale menší elektromobily, které si budou moci dovolit i méně majetní lidé. Například Volkswagen model ID3, který by měl od příštího roku sloužit jako lidový vůz budoucnosti. Jeho cena nepřesáhne 40 tisíc eur, což je zhruba 10 průměrných německých platů. První série bude nicméně omezená, vyrobí se jen 30 tisíc vozů.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit