reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Nemocnice mají letos dostat deset miliard navíc

05.04.2020 20:42  Zdravotní pojišťovny by letos měly kvůli epidemii nového koronaviru vylepšit financování nemocnic zatím o deset miliard korun. Bude to díky růstu objemu plateb za státní pojištěnce. 

Další obchody a sportoviště budou možná otevřené už od čtvrtka. Rozhodnutí je na vládě

05.04.2020 17:29  Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a autosedačkami, papírnictví, prodejny a opravny obuvi, hobbymarkety a železářství.

Praha chce proměnit Strahovský stadion. Zvažuje muzeum a chystá tramvajovou trať

05.04.2020 17:00  Chátrající stadion na pražském Strahově s památkově chráněnými tribunami by mohl zase zažívat lepší časy. Radní hlavního města chtějí oživit jeho prostory například muzeem a také dovést ke stadionu tramvaj, aby se zlepšila dopravní obslužnost.

Itálie se chystá rušit opatření kolem koronaviru. Datum zatím neslibuje

05.04.2020 16:46  Itálie připravuje plán na postupné rušení omezení přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru. Podle ministra zdravotnictví Roberta Speranza by však zatím bylo nezodpovědné slibovat datum, kdy se země vrátí do normálu.

Firmy trpící kvůli viru můžou od pondělí žádat o příspěvek na mzdy

05.04.2020 16:10  Program na ochranu zaměstnanosti Antivirus, v jehož rámci mohou firmy postižené důsledky pandemie žádat stát o příspěvek na mzdy, spustí ministerstvo práce a sociálních věcí v pondělní poledne. Od té doby mou firmy začít předkládat žádosti. 

Školáci se můžou vrátit do tříd v polovině května. Školy budou muset mít roušky i dezinfekce

05.04.2020 14:42  Žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května. Pro otevření škol je podle minstra školství Roberta Plagy zásadní stanovení podmínek pro takový krok od ministerstva zdravotnictví. Tedy třeba dostatek dezinfekce, roušek či teploměrů ve školách. 

Knižní trh je v krizi. Internet malé firmy nespasí, chtějí obchodovat bez prostředníků

05.04.2020 14:00  Malá knihkupectví a nakladatelství se snaží prodávat knihy jinak než před uzavřením provozoven kvůli koronaviru. Obchody přes internet jim však všechny náklady nepokryjí. Proto se zapojují i do iniciativy, která by obešla distribuční firmy.

Na pracovních úřadech byl v březnu klid. Nezaměstnanost zůstala minimální, hlásí MPSV

05.04.2020 12:21  Nezaměstnanost zůstala v březnu na únorových třech procentech. Ubývá ale volných pracovních míst, vyplývá z aktuálních statistik ministerstva práce a sociálních věcí. 

Přehledně: automobilky i jejich dodavatelé přestali vyrábět, lidé jsou doma s nižší mzdou

05.04.2020 10:00  Důležitý motor české ekonomiky stojí. Automobilky kvůli pandemii koronaviru přerušily výrobu, nevyhnutelná reakce následovala v řadách dodavatelů. Firmy své závody buď zastavily, nebo výrazně omezily jejich provoz. Zaměstnanci často zůstávají doma, přičemž většinou pobírají jen část mzdy. Kdy se do továren vrátí, zůstává nejasné. Právě nejistota ohledně příštích měsíců vzbuzuje u podniků důležitých pro českou ekonomiku největší obavy.

Uzdravených lidí z koronaviru je v Česku stále ještě více než obětí

05.04.2020 09:41  Smutná statistika obětí s nemocí covid-19 se v České republice od sobotního večera rozrostla o další tři osoby. Celkem již s novým typem koronaviru zemřelo 62 lidí. Uzdravených je však stále více. Z choroby se dokázalo úspěšně dostat 78 nakažených. Jejich počet se ale nezměnil. Nakažených je 4475, testů se uskutečnilo přes 80 tisíc.

Práce z domu v době koronaviru. Jak být produktivní?

05.04.2020 08:00  Jak se vyrovnat s nástrahami home office během karantény? Zkušenosti s touto formou práce popisuje manažer ze společnosti Samsung Tomáš Balík, na jehož práci karanténa prakticky dopadá každý den. Jeho tipy pak doplňuje také krátký manuál lektora osobní produktivity Daniela Gamrota.

Trump pohrozil zavedením cel na dovoz ropy. Aby ochránil domácí těžaře

05.04.2020 07:55  Spojené státy mohou zavést cla na dovoz ropy ze zahraničí, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Prohlásil to americký prezident Donald Trump. 

Vláda připouští vstup státu do části domácích firem

04.04.2020 20:57  Stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček to připustili v České televizi. 

Glosa Jaroslava Bukovského: Blanický rytíř Jan Švejnar

04.04.2020 18:54  Ústřední krizový štáb má nově svůj ekonomický poradní tým. Do čela usedl chronický člen světových think thanků a dlouholetý aspirant na manažera Česka v různých podobách Jan Švejnar. Příběh o zjeveních Jana Švejnara v klíčových chvílích českého národa přitom nemá daleko k legendě o udatných rytířích vyčkávajících na svůj okamžik pod středočeským Blaníkem.

Šéf Senátu Vystrčil: O testovací sady z Koreje nebyl zájem. Pomoc musíme lépe vyhodnocovat

04.04.2020 18:35  Stát by měl pro krizové situace určit jeden úřad nebo instituci, která by shromažďovala nabídky materiální a další pomoci a zároveň by vyhodnocovala, čeho je nedostatek, řekl serveru E15.cz šéf Senátu Miloš Vystrčil . Jako bývalý hejtman Vysočiny musel v minulosti řešit různé krizové situace a zná příslušné zákony.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit