reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Vláda v pondělí projedná Konvergenční program, základní dokument pro přijetí eura

23.04.2021 11:26 Vláda bude v pondělí schvalovat Konvergenční program, což je základní dokumentem země pro přijetí eura. Popisuje rozpočtovou strategii vlády a plánovaný vývoj veřejných financí v následujících letech.

Nový průzkum potvrdil dominanci Pirátů a STAN. ANO zůstává druhé

23.04.2021 11:11 Volby do Sněmovny by v dubnu vyhrála koalice STAN a Pirátů s 27,9 procenta hlasů před hnutím ANO s podporou 24 procent. Třetí by byla koalice Spolu, tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, kterou by volilo 16,6 procenta občanů. Vyplynulo to z dubnového volebního modelu agentury STEM.

Podle Orbána se příští týden pro očkované otevřou restaurace či lázně

23.04.2021 11:08 Alespoň první dávku vakcíny proti covidu-19 by příští týden v Maďarsku mohly mít za sebou čtyři miliony lidí, řekl dnes ve veřejnoprávním rozhlasu maďarský premiér Viktor Orbán.

RFE/RL: Data ukazují, že ruští agenti byli v Bulharsku v době tamních explozí

23.04.2021 11:07 Zjištěné údaje ukazují, že údajní ruští agenti byli přítomni v Bulharsku v letech 2014 a 2015 v době výbuchů v šesti tamních zbrojních skladech, které se odehrály podle stejného vzoru. Poukázala na to na svém webu rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda v souvislosti s podobnými událostmi ve Vrběticích v Česku v roce 2014, které nyní vedly k diplomatickému střetu mezi Prahou a Moskvou. Nová analýza a další důkazy podle stanice naznačují možné spojení ruské vojenské tajné služby GRU s explozemi v Bulharsku.

Poté, co Babiš nepožádal o důvěru Sněmovny, oznámí Spolu další kroky v úterý

23.04.2021 10:49 Poté, co premiér Andrej Babiš nevyhověl výzvě koalice Spolu , aby vláda požádala Sněmovnu o vyslovení důvěry, oznámí opoziční koalice své další kroky v úterý. ČTK to dnes sdělil předseda občanských demokratů a lídr Spolu Petr Fiala. Koalice Spolu minulý čtvrtek avizovala, že pokud Babiš požadavek do týdne nesplní, začne sbírat podpisy pro vyvolání hlasování o nedůvěře.

K praktické výuce na VŠ se budou vracet tisíce studentů, školy jsou připravené

23.04.2021 10:26 Vysoké školy jsou připravené na obnovení praktické výuky posledních ročníků od pondělí a povinné testování studentů na covid-19. Možnost návratu do škol se bude týkat tisíců posluchačů, kterým pomůže zejména při dodělání závěrečných prací.

Poslance čeká v poledne debata o otevření obchodů

23.04.2021 10:18 Poslanci budou dnes na návrh Pirátů diskutovat o otevření obchodů, které jsou uzavřené kvůli protikoronavirovým restrikcím. Podle Mikuláše Ferjenčíka není opatření vydané ministerstvem zdravotnictví v souladu s takzvaným pandemickým zákonem.

Ruský politolog: Česko se pro Rusko stává součástí osy zla, vztahy se zhorší

23.04.2021 10:05 Česko se pro Rusko stává součástí pomyslné "osy zla" a rusko-české vztahy se budou dále zhoršovat. ČTK to řekl ruský politolog Andrej Kolesnikov z moskevského střediska Carnegie. Podle něj skutečnost, že jsou agenti ruské vojenské rozvědky GRU v Česku podezřelí z výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích s dvěma mrtvými v roce 2014, a stejně tak následné vyhošťování diplomatů mezi Prahou a Moskvou, žádný velký ohlas mezi ruskou veřejností nevyvolalo.

Konflikt mezi Českem a Ruskem přerostl do neústupné nevraživosti, píšou Slováci

23.04.2021 09:47 Konflikt mezi Prahou a Moskvou přerostl do neústupné nevraživosti, napsal dnes slovenský list Pravda k diplomatické roztržce mezi Českem a Ruskem kvůli důvodnému podezření ČR na zapojení ruských zpravodajců do exploze muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014.

Žalobce navrhl vazbu pro tři lidi viněné z teroristického útoku

23.04.2021 09:38 Státní zástupce navrhl vazbu pro tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Zastupitelka Udženija chce po radní omluvu za výroky o hazardu

22.04.2021 21:55 Městská zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija požaduje po radní Haně Kordové Marvanové omluvu za výrok, že podporuje hazard a bojuje za zájmy provozovatelů heren. Také chce odškodnění 30.000 korun, které dá na charitu.

WHO a experti vyzvali africké státy, aby nelikvidovaly vakcíny po datu spotřeby

22.04.2021 21:50 Africké země mají prozatím uskladnit vakcíny, které dostaly v rámci dárcovských programů a kterým vypršela doba spotřeby. Státy kontinentu k tomu dnes vyzvaly africké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí a Světová zdravotnická organizace . Reagovaly tím na oznámení Malawi a Jižního Súdánu, že se nevypotřebovaných očkovacích látek hodlají zbavit, píše agentura Reuters.

Francie zruší omezení cestování uvnitř země v květnu

22.04.2021 21:45 Francie od 3. května zruší nařízení, podle kterého se lidé mohou od domova vzdálit nanejvýš deset kilometrů. Od poloviny příštího měsíce se možná začne s postupným otvíráním obchodů, restaurací nebo kulturních zařízení. Noční zákaz vycházení od 19:00 zatím zůstává v platnosti. Rozvolňování opatření proti covidové pandemii dnes upřesnil francouzský premiér Jean Castex.

Šéf svazu obchodu Prouza nečeká kvůli konfliktu s Ruskem "hospodářskou válku"

22.04.2021 21:01 Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza neočekává kvůli diplomatickému konfliktu České republiky a Ruska vznik "hospodářské války." Rusko si to podle něj nemůže dovolit. Situace v turismu, kdy jsou ruští cestovatelé pro ČR velmi důležitou klientelou, bude záležet i na kapacitě na vydávání víz, řekl dnes ČTK.

Svaz obchodu vítá uvolňování po etapách, podle asociace hotelů vláda porušuje zákon

22.04.2021 20:41 Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR vítá rozvolňování po etapách, protiepidemický systém , který platil dříve, byl podle něj slepá ulička. O obsahu jednotlivých rozvolňovacích balíčků chce ještě jednat. Provozy v turismu, například hotely nebo památkové objekty, budou potřebovat o uvolnění vědět s větším předstihem. ČTK to dnes řekl prezident SOCR Tomáš Prouza.

Následující měsíc
Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit