reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Exministr Vondruška dostal podmínku, dle soudu se obohatil na voucherech

19.02.2019 15:47 Obvodní soud pro Prahu 2 dnes uložil bývalému ministrovi pro místní rozvoj Rostislavu Vondruškovi roční podmíněný trest s odkladem 2,5 roku za to, že podle obžaloby použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým. Někdejší politik má také uhradit škodu ve výši zhruba 149.000 korun. Rozhodnutí není pravomocné. Státní zástupce i Vondruška si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti verdiktu odvolají.

Roskosmos plánuje komerční lety do vesmíru, zájemci poletí po Gagarinově trase

19.02.2019 15:43 Ruská kosmická agentura Roskosmos plánuje pro platící zákazníky pořádat vesmírné lety po trase, kterou v dubnu 1961 v lodi Vostok 1 absolvoval první člověk v kosmu Jurij Gagarin. Podle agentury TASS to dnes oznámil šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin.

Polsko dál hrotí diplomatickou roztržku. Za "skandální výrok" chce od Izraele omluvu

19.02.2019 15:33 Varšava očekává oficiální omluvu od Izraele za výroky o polském antisemitismu, které ji přiměly zrušit svou účast na summitu visegrádské čtyřky v Jeruzalémě. Podle agentury PAP to dnes uvedlo několik vysoce postavených polských politiků.

Zákaz billboardů u dálnic platí, Ústavní soud odmítl škrtat v novele

19.02.2019 15:28 Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud dnes zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za dvojí řízení v opilosti na devět měsíců vězení. Řepka se ve zkušební době podmínky neosvědčil, protože jednak neplatil alimenty, jednak poškodil bývalou manželku podáním smyšlených erotických inzerátů. Dnešní rozhodnutí není pravomocné, fotbalista proti němu podal stížnost.

Konec letecké dopravy? Kvůli globálnímu oteplování se letadla neodlepí od země

19.02.2019 15:23 Největším problémem globálního oteplování je v posledních letech nárůst extrémně horkých dní. Ty se ale neprojevují jen v zemědělství, nýbrž i v dopravě. Teplota vzduchu a úbytek jeho molekul totiž mohou postupem času znemožnit vzlétnutí letadla.

"Riziko gradovalo, až most spadl." Ve Studénce selhaly kontrolní mechanismy, řekla znalkyně

19.02.2019 15:23 Při rekonstrukci silničního mostu ve Studénce na Novojičínsku, který se v roce 2008 zřítil a do jeho trosek narazil rychlík, pravděpodobně selhaly kontrolní mechanismy. Vyplynulo to z dnešního vyjádření soudní znalkyně Miloslavy Pošvářové. Při hlavním líčení u Okresního soudu v Novém Jičíně poukázala i na další pochybení, například v komunikaci mezi firmami, nedostatečné zkušenosti projektanta či na špatně zvolenou technologii pro manipulaci s mostovkou. Neštěstí nepřežilo osm lidí, další desítky utrpěly zranění.

Čechy děsí chudoba ve stáří. V penzijních fondech si spoří už 967 tisíc lidí

19.02.2019 15:20 Počet účastníků doplňkového penzijního spoření, které nahradilo od roku 2013 penzijní připojištění, loni vzrostl o 27 procent na 967.000. Objem takto spořených peněz stoupl o 43 procent na 42,7 miliardy korun. Zájem lidí o zajištění na stáří podporuje podle expertů dobrá ekonomická situace domácností.

Mayová opět míří do Bruselu. Londýn má návrh, jak prolomit brexitový pat

19.02.2019 15:20 Britská premiérka Theresa Mayová ve středu opět zamíří do Bruselu, kde bude od 18:30 SEČ jednat o podmínkách britského odchodu z Evropské unie s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Oznámil to dnes mluvčí EK Margaritis Schinas. Časový limit platnosti takzvané irské pojistky, která se stala hlavním sporným bodem připravené brexitové dohody, nebo jednostranné právo na vypovězení této pojistky podle mluvčího nejsou přijatelná řešení současného patu.

Cizinec dostal přísný trest. V Liberci vlezl do bytu a surově zavraždil mladou matku

19.02.2019 15:17 Za vraždu mladé Ukrajinky z léta 2016 potrestal dnes Krajský soud v Liberci dvaatřicetiletého Rumuna Mariuse Vasilica Ailieseie 19 lety vězení. Po odpykání trestu ve věznici se zvýšenou ostrahou by měl být vyhoštěn z republiky na dobu neurčitou. Rodina zavražděné ženy požadovala 1,7 milionu korun jako náhradu za nemajetkovou újmu, soud ji s nároky odkázal na civilní řízení.

Katolické církvi hrozí další skandál. Byl odhalen tajný interní dokument

19.02.2019 14:21 Na římskokatolickou církev se v poslední době snáší kritika za kritikou. Důvodem jsou šokující případy pohlavního zneužívání nezletilých a jeptišek kněžími. List New York Time zmiňuje další skandál, který může otřást římskokatolickou církví a zostudit ji v očích světové veřejnosti. Jedná se o případy dětí kněží, z nichž některé jsou plodem sexuálního násilí.

Škaredý hmyz v Evropě? Střední Evropa se probudila, tvrdí politolog

19.02.2019 13:27 V novele Franze Kafky Proměna se její protagonista Řehoř Samsa jednou probudí ze svých „neklidných snů", aby zjistil, že se změnil na svém lůžku v gigantický hmyz. Evropané museli v roce 2018 přijmout, že Maďarsko a Polsko, klíčové země střední Evropy, se změnily ze slibných zemí liberální demokracie na režimy neliberální a většinově založené na představě o spiknutí. Nyní se musí zbytek Evropy rozhodnout, co dělat s tím škaredým hmyzem, který se usídlil v jejich domě, píše bulharský politolog Ivan Krastev, ředitel Centra liberálních strategií v Sofii.

El Niño je zpět. Počasí může letos být extrémní, hrozí nejteplejší rok v historii

19.02.2019 12:05 Když v roce 2016 udeřil klimatický jev zvaný El Niño, meteorologové naměřili nejteplejší rok v historii měření. Následující roky jej sice nepřekonaly, přesto se zařadily na další příčky. Pro letošní rok meteorologové jev opět předvídali, poslední týdny se ale zdálo, že se nakonec El Niño neobjeví. Opak je pravdou. Je zpět.

Farnost se domáhala pozemků v držení obcí, u Ústavního soudu narazila

19.02.2019 10:43 Ústavní soud zamítl stížnost Římskokatolické farnosti - prelatury Český Krumlov, která vedla spor o lesní pozemky v držení obcí. Podle dnešního nálezu se na pozemky nevztahovalo takzvané legitimní očekávání církve, které by plynulo ze starších soudních rozhodnutí nebo zákonné úpravy. Za historický majetek, který nebylo možné vrátit, stát církvím vyplatil peněžní náhradu, připomněl ÚS.

Rodiče italského expremiéra skončili v domácím vězení, Renzi je tvrdě brání

19.02.2019 10:37 Italská justice uvalila na rodiče bývalého italského premiéra Mattea Renziho domácí vězení. Vyšetřující státní zastupitelství ve Florencii podezírá Tiziana Renziho a Lauru Bovoliovou z podvodného bankrotu a vystavování falešných faktur, informovala v noci na dnešek agentura APA.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit