reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Co vede teroristy k zabíjení nevinných? Profesor vyvrací zažitý mýtus

26.04.2019 00:01 Srílanský ministr obrany Ruwan Wijewardene ve středu prohlásil, že většinu teroristů, kteří minulou neděli zabili více než tři sta padesát lidí v kostelích a hotelích v Srí Lance, tvořili vzdělaní a ze střední či vyšší střední třídy pocházející jedinci, konstatuje bezpečnostní analytik Peter Bergen. Profesor z Arizonské státní univerzity v komentáři pro server CNN dodává, že pachatelé měli být finančně nezávislí a jejich rodiny dobře zabezpečené.

Mela na Václaváku: Hajlování a zásah těžkooděnců. Policie zpacifikovala antiokamurovce

25.04.2019 22:31 Stovky lidí se dnes odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů ČTK desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Policie identifikovala muže, který hajloval na demonstraci SPD

25.04.2019 22:07 Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá demokracie v Praze. Policie to uvedla na twitteru. Snímky muže se objevily na sociálních sítích. Policisté sdělili, že budou prověřovat záznamy z akce a případné protiprávní činy řešit. V Praze se dnes střetli příznivci a odpůrci SPD. Lidi demonstrující proti SPD policisté z místa akce vytlačili. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Japonci chtějí spolupracovat s EU na reformě WTO

25.04.2019 21:37 EU a Japonsko budou spolupracovat na zlepšení pravidel Světové obchodní organizace . Na společné tiskové konferenci s japonským premiérem Šinzóem Abem to dnes na okraj summitu EU-Japonsko v Bruselu uvedl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Dealeři vycvičili papouška, aby varoval před policií, ta ho zabavila

25.04.2019 21:26 Policie v severní Brazílii vzala do vazby papouška, který byl vycvičený varovně křičet, kdykoli viděl poblíž člověka v policejní uniformě. Vzhledem k tomu, že jeho majitelé prodávali drogy, měl speciální výcvik hlídacího papouška smysl, informoval s odvoláním na brazilský tisk zpravodajský server The Guardian.

Prezident Zeman podepíše zdanění církevních restitucí

25.04.2019 21:00 Prezident Miloš Zeman podpisem stvrdí novelu zavádějící zdanění peněžitých náhrad pro církve za majetek nevydaný v restitucích. Zeman to řekl v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Návrh komunistů na zdanění náhrad od státu pro církve schválila v úterý Sněmovna. Poslanci přehlasovali veto senátorů, kteří označovali zdanění náhrad za protiústavní. Církevní restituce, včetně náhrad, mají pomoci církvím vrátit či vynahradit majetek zabavený státem za totality.

Mučení vězňů je v Mexiku běžné, vláda to chce změnit

25.04.2019 20:57 Mexiko dnes slíbilo, že se zasadí o to, aby příslušníci armády a policie přestali mučit zadržené osoby, informovala agentura Reuters. Podle expertů z OSN a neziskových organizací je mučení v Mexiku velice rozšířené a ti, kteří se ho dopouští, obvykle uniknou trestu. Mexiko je signatářem mezinárodní úmluvy zakazující mučení, jejíž dodržování tímto středoamerickým státem dnes a v pátek hodnotí Výbor OSN proti mučení, ve kterém zasedá deset nezávislých expertů.

Hrozivá čísla: Za rok zmizelo ze Země 12 milionů hektarů lesa

25.04.2019 19:34 Loni zmizelo ze zemského povrchu na 12 milionů hektarů lesa, což odpovídá úbytku o rozloze zhruba 30 fotbalových hřišť za minutu. Ačkoliv je to méně než v předchozích dvou letech, stále je to čtvrtý nejvyšší úbytek od roku 2001. Informoval dnes server BBC s odkazem na nevládní organizaci Ústav pro světové zdroje . Lesy nejvíce ničí požáry, těžba dřeva a rozšiřování zemědělské půdy.

Severokorejci chtěli od USA za Warmbiera miliony dolarů

25.04.2019 19:32 Severní Korea vystavila Spojeným státům za zdravotní péči o zesnulého amerického studenta Otty Warmbiera účet na dva miliony dolarů . Dnes to napsal deník The Washington Post, podle kterého ještě než KLDR umožnila Warmbierovi návrat do vlasti, se Američané zavázali částku proplatit. Warmbier se z KLDR vrátil v červnu 2017 v zuboženém stavu a několik dní poté zemřel.

Počet obětí teroru na Srí Lance není definitivní. Může jich být i o 100 méně

25.04.2019 19:07 Počet obětí sebevražedných pumových útoků o velikonoční neděli na Srí Lance může být až o 100 nižší a může se pohybovat mezi 250-260 mrtvými namísto dosud uváděných 359. S odvoláním na dva srílanské vládní činitele o tom dnes informovala agentura Reuters.

Mela na Václaváku: Okamurovci demonstrovali proti EU, oponenti nasadili "hlukovou olympiádu"

25.04.2019 19:04 Stovky lidí se dnes odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů ČTK desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rozčarování Francouzů Macrona nezajímá, kurz měnit nehodlá

25.04.2019 19:02 Francouzi považují daňový systém za nespravedlivý, nedůvěřují elitám a mají obavy z velkých změn, ať už je přinášejí ekologické problémy, přechod na digitální ekonomiku či imigrace. Takové poznatky si francouzský prezident Emmanuel Macron odnesl z několikaměsíční celonárodní debaty, kterou francouzská vláda uspořádala v reakci na protesty tzv. žlutých vest. Na dnešní mimořádné tiskové konferenci však vyjádřil přesvědčení, že započatá transformace země by se neměla zastavit.

Havlíček končí ve funkci. Ministrem průmyslu se má stát 30. dubna

25.04.2019 19:01 Dosavadní předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček odstoupí k 29. dubnu z čela sdružení. Rozhodl se tak v souvislosti s očekávaným jmenováním ministrem průmyslu a obchodu. Vedením podnikatelské asociace byl pověřen její dosavadní místopředseda Zdeněk Tomíček. O výsledcích dnešního zasedání představenstva informovalo AMSP v tiskové zprávě. Nového předsedu si asociace zvolí na valné hromadě.

Pacienti si stěžují na novelu zákona o lécích. Co jim vadí?

25.04.2019 18:59 V návrhu novely zákona o léčivech podle pacientských organizací chybí jasně popsaný odvolací proces a zajištění vymahatelnosti nároku na nejlepší možnou léčbu. Sporným bodem je i pozice lékaře v případě žádosti o výjimečnou úhradu léčby. Informace dnes zazněly na semináři institutu iHeta, Průvodce pacienta a Onkounie. Systém veřejného zdravotnictví letos hospodaří asi s 320 miliardami korun, péče hrazená na výjimku ze zákona o veřejném zdravotním pojištění je asi 0,5 procenta.

Obce na Jihlavsku odmítají jaderný odpad. Kvůli vodě

25.04.2019 18:56 Obce z lokality Hrádek na pomezí Jihlavska a Pelhřimovska požadují vyřazení z míst zvažovaných pro stavbu trvalého hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Odvolávají se na to, že jejich územím prochází evropské rozvodí. Voda odtud odtéká jak do vodárenské nádrže Hubenov zásobující Jihlavu, tak směrem do povodí Želivky. Dohodu o společném postupu dnes starostové šesti obcí podepsali v Dolní Cerekvi.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit