reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

V Belgii se dál zhoršuje covidová situace, vláda zpřísní omezení

30.10.2020 14:24 V Belgii za posledních 24 hodin přibylo téměř 24 tisíc lidí nakažených koronavirem, což je vůbec nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie nemoci covid-19. V jedenáctimilionové zemi, která má v současnosti spolu s Českem nejhorší statistiky v Evropě, přesáhl denní průměr nakažených za poslední týden 15.000, dál roste i počet pacientů v nemocnic, které se blíží svým limitům.

České dráhy stanovovaly predátorské ceny, tvrdí Evropská komise. Hrozí obří pokuta

30.10.2020 14:09 Evropská komise dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Italská ministryně čelí kritice kvůli teroristickému útoku v Nice. Salvini žádá její rezignaci

30.10.2020 14:01 Italská ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová čelí kvůli vražednému útoku v jihofrancouzském městě Nice silné kritice a výzvám k rezignaci. Pravicová opozice kritizuje fakt, že útočník, který se vylodil v září na ostrově Lampedusa, byl sice oficiálně vyhoštěn z Itálie do Tuniska, ale přesto mohl volně odcestovat do Francie. Ministryně jakékoliv selhání italských bezpečnostních úřadů odmítá.

Cena masa v ČR klesla. Důvodem jsou i slevové akce řetězců, tvrdí Agrární komora

30.10.2020 13:55 Výroba masa do budoucna klesne na úkor produkce rostlinných komodit. ČTK to sdělili zástupci Zemědělského svazu ČR v reakci na dnes zveřejněné údaje Českého statistického úřadu. Podle nich sice produkce ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o 1,6 procenta, ceny jatečných zvířat však meziročně klesly o 14 procent.

V ČR bude poprvé zákaz nedělního prodeje. Dostupnost obchodů si musí lidé ověřit na webu

30.10.2020 13:48 Dostupnost prodejen v neděli si budou muset lidé předem ověřit na webu. Vláda o nedělích zakázala maloobchodní prodej, otevřeny však mohou být například lékárny, které jsou často součástí obchodních center nebo jiných nákupních celků. Někde již avizují úplné uzavření, jinde ještě není definitivně rozhodnuto.

Německá ekonomika prudce vzrostla, vláda zlepšila výhled

30.10.2020 13:44 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o rekordních 8,2 procenta. Částečně se tak zotavila z nejhorší recese, kterou způsobilo šíření nového koronaviru. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad. Vláda navíc mírně zlepšila výhled na letošní rok - zatímco dosud kvůli dopadům koronavirové krize počítala s propadem o 5,8 procenta, nyní čeká pokles o 5,5 procenta.

Důchodci dostanou jednorázově 5000 korun, schválili poslanci

30.10.2020 13:30 Všichni důchodci zřejmě dostanou jednorázový příspěvek 5000 korun. Sněmovna dnes vládní návrh schválila. Nyní zamíří k posouzení do horní komory. Kabinet počítá s vyplacením částky ještě letos, rozpočtové náklady se odhadují na 15 miliard korun.

Příčina požáru kostela sv. Michala v Praze stále nejasná, policie hledá svědky

30.10.2020 13:24 Policie hledá svědky středečního požáru kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze. Zajímají ji například fotografie či videozáznamy. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Požár zasáhl spodní část dřevěného kostela i tři věže, šindelová střecha se částečně propadla a konstrukce prohořela na trámy. Škoda je předběžně vyčíslená na několik desítek milionů korun.

Novým olomouckým hejtmanem byl zvolen Josef Suchánek, ANO a SPD končí v opozici

30.10.2020 13:23 Novým hejtmanem Olomouckého kraje byl dnes na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen lídr Pirátů a STAN a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. V čele hejtmanství nahradil Ladislava Oklešťka z hnutí ANO, které po říjnových volbách zůstalo spolu s SPD v opozici.

Vrchní soud odmítl přesun úpadku Mladé fronty před pražský soud

30.10.2020 13:20 Vrchní soud v Praze odmítl návrh Krajského soudu v Českých Budějovicích, aby insolvenční řízení s vydavatelstvím Mladá fronta převzal Městský soud v Praze. Důvody pro přechod insolvenčního řízení do Prahy považuje Vrchní soud za nedostatečné.

Babiš požádal Sněmovnu o prodloužení stavu nouze. Zdaleka není vyhráno, řekl poslancům

30.10.2020 13:19 Epidemie koronaviru v Česku podle údajů z posledních dnů začíná oslabovat, ale zdaleka není vyhráno, řekl dnes poslancům premiér Andrej Babiš . Podle něj je nutné zachovat a dodržovat dosavadní opatření, zdůvodnil žádost vlády o prodloužení nouzového stavu. Také nový ministr zdravotnictví Jan Blatný před poslanci varoval před tím, že pokud lidé přestanou dodržovat přijatá opatření, pak se jejich účinek nedostaví.

Blatný: Petici proti Babišovi mohl mým jménem podepsat někdo jiný

30.10.2020 10:41 Ministr zdravotnictví Jan Blatný zpochybnil, že se před časem připojil k petici vyzývající premiéra Andreje Babiše k odstoupení. Je podle něj možné, že se jeho jménem podepsal někdo jiný. Řekl to Právu. Poukázal v té souvislosti na falešný twitterový účet, který mu někdo vytvořil.

Slovenské ministerstvo a WHO reagují na Zlámalovou: Covid-19 má vyšší smrtnost než chřipka

30.10.2020 10:36 Velké vášně vzbudilo vystoupení analytičky a novinářky Lenky Zlámalové v pořadu Partie na televizi CNN Prima News. Ve vysílání hovořila o studii Světové zdravotnické organizace , podle níž je smrtnost covidu-19 podstatně nižší, než se uvádělo. Proti jejímu tvrzení se ale ohradila jak česká pobočka WHO, která upozornila, že smrtnost je řádově vyšší, než jak ji prezentovala novinářka, tak například i slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Česká ekonomika zmírnila propad. HDP meziročně kleslo o 5,8 procenta

30.10.2020 09:45 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně klesl o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta.

Piráti připravili balík opatření ohledně koronaviru, vláda má víc motivovat zdravotnice na mateřské

30.10.2020 09:37 Vláda by podle Pirátů měla vést evidenci průměrné doby trasování kontaktů. Apelují také na důsledné dodržování takzvaného home office ve státní správě. Kabinet by podle opoziční strany měl také motivovat zdravotníky a zdravotnice na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří by se zapojili do zvládání koronavirové epidemie. Piráti navrhují 15.000 až 20.000 korun měsíčně při alespoň tříčtvrtečním úvazku.

Následující měsíc

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit