reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Austrálie truchlí: Uhynul nejznámější klokan, kulturista Roger

10.12.2018 21:47 Austrálie truchlí za svého nejznámějšího klokana. Obrovský jedinec jménem Roger, vysoký více než dva metry a vážící 90 kilo, uhynul o víkendu ve věku 12 let, uvedla dnes v prohlášení klokaní rezervace ve městě Alice Springs. Červený kolos byl znám po celém světě, protože rád ukazoval svou muskulaturu a nebál se ani boxerských zápasů se svými lidskými pečovateli. K jeho nejznámějším kouskům patřilo rozdrcení plechového kanystru.

Soudkyně z insolvence Oleo Chemical čelí kárnému řízení

10.12.2018 21:44 Nejvyšší správní soud zahájil kárné řízení se soudkyní Městského soudu v Praze Margitou Víškovou. Týká se rozhodování o insolvenci producenta biopaliv Oleo Chemical. Podnět k zahájení kárného řízení podal výrobce koupelen Ravak, jehož majitelé půjčili petrochemickému podniku peníze, ale nedostali je zpět. Z projednávání kauzy ale soudkyně vyloučená není. Napsal to dnes server E15.cz.

Macron reaguje na protesty: Hněv Francouzů je hluboký a oprávněný

10.12.2018 21:43 V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest, které už více než tři týdny otřásají francouzskou politikou, slíbil dnes prezident Emmanuel Macron řadu opatření v hospodářské a sociální oblasti, které by měly přispět ke zlepšení situace obyvatel země. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Přiznal, že část viny na něm nese i on. Zároveň odsoudil násilí na demonstracích a slíbil, že obnoví v zemi pořádek.

Europoslanci budou k Babišově možnému střetu zájmů přijímat usnesení

10.12.2018 21:39 Poslanci Evropského parlamentu budou ve čtvrtek hlasovat o rezoluci, která má vyzvat Evropskou komisi k jednání ve věci možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Usnesení, o jehož dodatečném zařazení na program štrasburského plenárního zasedání rozhodl EP dnes na návrh frakce Zelených, naváže na plánovanou středeční rozpravu.

Američané zavedli sankce proti třem vysokým činitelům KLDR

10.12.2018 21:33 Spojené státy dnes zavedly sankce proti třem vysoce postaveným severokorejským činitelům včetně poradce diktátora Kim Čong-una. Podle informace ministerstva financí je krok trestem za "pokračující cenzuru a vážné porušování lidských práv". Je rovněž reakcí na mučení Američana Otto Warmbiera, který loni v létě zemřel po mnohaměsíčním věznění v KLDR.

Venezuela a Rusko uspořádají společné vojenské manévry

10.12.2018 21:24 Do Venezuely přiletěly ruské armádní letouny, které se mají v této jihoamerické zemi zúčastnit společných venezuelsko-ruských vojenských manévrů. Oznámil to dnes venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino López. Podle něj chtějí obě země ukázat, že jsou schopny spolupracovat v různých oblastech a připravit se i na obranu Venezuely.

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s Brnabičovou

10.12.2018 21:19 Český premiér Andrej Babiš doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se Srbskem. Podle něj je začlenění celého Balkánu do unie v zájmu Česka. Řekl to dnes po jednání se srbskou premiérkou Anou Brnabičovou. Srbská premiérka poděkovala Česku za podporu při jednání o vstupu do EU. Silnou podporu ČR vůči snaze Srbska vstoupit do EU vyjádřil také předseda Senátu Jaroslav Kubera , který Brnabičovou přijal ve Valdštejnském paláci.

V Egyptě se bojí protestů, úřady omezují prodej žlutých vest

10.12.2018 21:06 Egyptské úřady v reakci na protesty ve Francii omezují prodej bezpečnostních žlutých vest. Podle agentury AP je tento krok motivován obavou z možných veřejných akcí na výročí lidového povstání z 25. ledna 2011, které vedlo k pádu tehdejšího prezidenta Husního Mubáraka.

Rána z milosti, zoufalá a ponížená premiérka. Britská média tepou Mayovou

10.12.2018 20:43 Za ponižující a chaotickou označuje britský i zahraniční tisk situaci v Londýně po dnešním rozhodnutí premiérky Theresy Mayové odložit úterní hlasování Dolní sněmovny o brexitové dohodě. Podle prvních hodnocení tento krok uvrhl v nejistotu nejen způsob odchodu Británie z Evropské unie, ale také existenci samotné vlády premiérky.

Seniory ohrožuje obří problém, o kterém se nemluví? Situace se bude dál zhoršovat, varují experti

10.12.2018 19:22 Dle aktuálně dostupných dat se očekává, že do roku 2025 bude třetina populace starší 60 let, což povede k nárůstu počtu duševních onemocnění. Deprese by se mohly stát druhou nejčastější příčinou neschopnosti již do konce tohoto desetiletí, hned po ischemických chorobách srdce. Ve Spojených státech amerických jimi už v současnosti trpí 15 až 20 % seniorů.

Smlouva ministerstva dopravy na mýtné platí, ÚOHS zamítl stížnost firmy Kapsch

10.12.2018 16:48 Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru platí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zamítl stížnost firmy Kapsch, která podpis smlouvy napadla. Dospěl k názoru, že ministerstvo uzavřením smlouvy neporušilo nařízení ÚOHS. Vítězem mýtného tendru se stalo konsorcium firem CzechToll/SkyToll. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Odvolání Miloše Zemana? Vždyť má pravdu, rvou se za prezidenta známé tváře

10.12.2018 16:45 Prezident Miloš Zeman o sobě opět dal vědět. V rozhovoru pro ruskou televizi NTV znovu označil za zbytečné protiruské sankce, jež západní státy uvalily na Moskvu po ruské anexi Krymu v roce 2014. Zmínil navíc to, že země jako Rusko a Čína mají silné vůdce, zatímco Evropská unie ne. A přestože se dočkal tvrdé kritiky, našli se tací, kteří s ním souhlasí.

Nákup přes zahraniční e-shop? Mezi Čechy jasně vede Čína, EU a USA pokulhávají

10.12.2018 16:40 Obliba nakupování v čínských internetových obchodech je v Česku vysoká. Využívá je 41 procent českých spotřebitelů, kteří nakupují přes internet. Loni to bylo o procentní bod více. Oblíbenost internetových obchodů z Číny se mezi tuzemskými uživateli drží na mnohem vyšší úrovni než u e-shopů ze zemí EU nebo Spojených států.

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400 vlaků

10.12.2018 16:33 Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k normálu. Příměstská doprava už podle společnosti Deutsche Bahn funguje bez větších problémů, občasné potíže se mohou vyskytnout v té regionální. Nejsložitější situace je u dálkových spojů, z nichž má řada i nadále velké zpoždění, některé jsou stále rušeny. Celkem se čtyřhodinová stávka dotkla na 1400 vlaků a její dopady pocítili i Češi.

Metla Čechů? Následky alkoholu stojí 59 miliard ročně, odborníci navrhli 10 doporučení

10.12.2018 16:22 Náklady státu spojené s užíváním alkoholu jsou 59 miliard korun ročně, tedy zhruba 1,25 procenta hrubého domácího produktu , rizikově pije v Česku alkohol kolem 900.000 lidí. Kromě zdravotních nákladů odborníci z Institutu pro zdravotní ekonomiku spočítali i ztrátu produktivity, předčasná úmrtí, kriminalitu a dopravní nehody. Vybraná spotřební daň pokrývá jen necelou desetinu této částky, proto navrhli její zvýšení jako jedno z opatření pro snížení spotřeby alkoholu. Průměrná spotřeba je 14,4 litru čistého alkoholu na osobu ročně.

Následující měsíc

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit