reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Starší Postřehy z bezpečnosti: FortiGate pod palbou

Root.cz 13.09.2021 00:00  Dnes postřehneme zranitelnou VPN od Fortinetu, návrat starých a příchod nových známých, vykradené OSN i nového člena advisory boardu ProtonMailu. V rychlosti pak nové zranitelnosti Microsoft nástrojů či zamyšlení nad biometrickými údaji. Fortinet na svých stránkách vydal v minulém týdnu varování o vyzrazených přístupových údajích k 87 tisícům zařízení FortiGate SSL-VPN. Jednalo se o zařízení, která nebyla správně záplatována na již delší dobu známou zranitelnost popsanou v CVE-2018–13379. Nestačilo totiž pouze instalovat záplatu, ale i resetovat samotná hesla. Portál BleepingComputer zároveň v minulém týdnu informoval o zveřejnění těchto údajů na hackerském fóru RAMP. Jejich zdroje ovšem potvrzují pravost pouze u části, a to té menší. Většina údajů prý funkční není. Důvodem zveřejnění je pravděpodobně snaha o zviditelnění fóra RAMP a operací skupiny Groove. Fortinet vyzývá k upgradu na aktuálně nejnovější verze pro původně zranitelné systémy. Bezpečnostní výzkumník přezdívající se Cypher zároveň zveřejnil seznam IP adres zařízení, k nimž byly ukradené informace zveřejněny.

Číst celý článek >>

Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit