reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Starší Zdražení jízdenek na vlak? SŽDC bude vybírat za lidi na nádraží

MediafaxNews - Ekonomika 18.02.2019 10:49 Za každý vlak, který zastaví ve stanici, budou muset dopravci odvádět speciální poplatek. Správa železniční dopravní cesty ho podle deníku začne vybírat už příští rok. Takto vybrané peníze chce investovat do modernizace nástupišť. Peníze na tyto opravy nyní rozděluje ministerstvo dopravy ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Od roku 2020 však téct přestanou. Z toho důvodu chce správce železnic takzvané "ošlapné" zavést. Za rok by tak podle mluvčí SŽDC Radky Pistoriusové mohli vybrat zhruba 123 milionů korun. Výše poplatků se bude dopravcům účtovat podle toho, kolikrát jejich vlak zastaví ve stanici, vysvětluje deník. Roli bude hrát i váha soupravy. Nejvíce na "ošlapném" zaplatí České dráhy. Ty totiž přepraví ročně okolo 175 milionů cestujících. Podle odhadů by tak měly zaplatit zhruba 100 milionů korun. Zkusili jsme obejít slevu na jízdné. Výsledek ministra nepotěší! Jestli se změna promítne i do ceny jízdenek však zatím není jasné. "Toto je zatím předčasné. Jisté je, že se nám zvýší náklady. Zda se to ale projeví v ceně jízdného, budeme muset spočítat," vysvětlil pro TN.cz mluvčí národního dopravce Radek Joklík. Konkrétnější byl mluvčí soukromého dopravce RegioJet Aleš Ondrůj. Podle něj tento poplatek cenu jízdenek bezprostředně neovlivní. "Čekáme na to, jak to bude nakonec nastaveno. Věříme, že to bude férové pro všechny dopravce," dodal. Dopravci zavedli nový jízdní řád vlaků. Přibylo víc přímých spojů Do budoucna může navíc podobných poplatků ještě přibýt. SŽDC uvažuje, že bude od dopravců vybírat peníze za to, že využívají nádražní rozhlas. "Dnes je poskytování informací cestujícím finančně kryto účelovou dotací z rozpočtu ministerstva dopravy. Nelze vyloučit, že nově bude zpoplatňováno přímo vůči dopravcům," řekla deníku mluvčí SŽDC. Slevy na jízdném stály jen v září skoro půl miliardy. Zaplatí to stát Podle RegioJetu je to ale nesmysl. "Základní hlášení by mělo být zdarma," řekl Aleš Ondrůj a dodává, že platit by se mělo pouze za komerční služby. Tedy pokud si dopravce objedná něco navíc.

Číst celý článek >>

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit