reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Přehled nejčtenějších článků

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok Čteno: (11)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 00:00 Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok ale zároveň vidí, že situace není a nebude dobrá. „Ale euro za třicet korun není reálná vize,“ říká k padající měně.

Do ulice Žižkova v Ústí nad Labem vyjely složky IZS k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedno… Čteno: (4)

Požáry.cz 27.10.2020 06:40 Do ulice Žižkova v Ústí nad Labem vyjely složky IZS k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedno skončilo na střeše.

Mezi Znojmo a Načeratice vyjeli hasiči k nehodě osobního vozidla. Jeden člověk byl zraněn. Čteno: (4)

Požáry.cz 26.10.2020 18:33 Mezi Znojmo a Načeratice vyjeli hasiči k nehodě osobního vozidla. Jeden člověk byl zraněn.

Zemřel muzikant Petr Dudešek, založil legendární Buřinky a Berušky Čteno: (4)

MediafaxNews - Domácí 26.10.2020 17:07 Petr Dudešek zemřel ve věku 81 let minulou středu. Nevěnoval se pouze své skupině Buřinky a Berušky, byl i členem ostravského Divadla Petra Bezruče. Kapelu, ve které hrál na bicí, založil v roce 1967. Původně se jmenovala Divadelní pětka, krátce nato se přejmenovala 6 pánů v Buřinkách. Později nesla název Muzika bez kapelníka, v roce 1978 se jméno změnilo naposledy. Protože se ze skupiny stal spíš dívčí sbor, začala si říkat Buřinky a Berušky Petra Dudeška. Legendární muzikant po sametové revoluci přičichl i k politice. Mezi roky 1990 a 1992 byl poslancem a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, školství a tělovýchovu. Zemřela hvězda Ordinace, herečce Daniele Krhutové bylo pouhých 47 let Poslední rozloučení proběhne v úterý 27. října v Příboře nedaleko Kopřivnice. "Vzhledem k současné situaci bude kapacita ve smuteční síni omezena, ale venku budou reproduktory, aby lidé, kteří se nedostanou dovnitř, alespoň slyšeli," informoval Graclík. Dudešek přežil obě manželky, zůstaly po něm dcery Petra a Simona a vnučka. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Oct2020/2444901.jpg?d41d

Vyhoďte teroristu Erdogana z NATO, žádá Wilders. Turecký vládce ho žaluje Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:57 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal na nizozemského poslance a předsedu krajně pravicové Strany pro svobodu Geerta Wilderse žalobu na ochranu osobnosti. Ten v sobotu na svém Twitteru zveřejnil Erdoganovu karikaturu a současně označil tureckého prezidenta za teroristu.

Poslanci schválili pobyt vojenských zdravotníků. Z Kuby a Ruska nepřijdou Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:56 Poslanci na mimořádném úterním jednání schválili pobyt až 300 zahraničních vojenských zdravotníků v Česku pro zvládání pandemie covid-19. Komunističtí poslanci neúspěšně navrhovali, aby Česko neomezovalo žádost o pomoc jen na země NATO a EU, ale na všechny země OSN. Jmenovali Kubu a Rusko.

Do Bečvy opět unikla neznámá látka. Pochází ze stejného kanálu jako kyanid Čteno: (3)

Aktuálně.cz 27.10.2020 15:48 Na hladině řeky se vytvořila pěna. K události vyjížděli hasiči, kteří na místě odebrali vzorky vody.

Hřbitovy, kam míří masy hlavně seniorů, budou otevřené. Souhlasí i opozice Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:47 Na rozdíl od mnoha jiných davových aktivit vláda u příležitosti Svátku zesnulých návštěvy hřbitovů nezakázala. Lidé se na nich tedy budou do určité míry potkávat. Opoziční politici vesměs souhlasí s tím, aby hřbitovy zůstaly otevřené. Riziko nakažení je podle nich malé, pokud budou ovšem lidé dodržovat omezení.

Advokát si u voleb odmítl sundat roušku účelově, rozhodl soud o stížnosti Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:36 Soud zamítl stížnost brněnského advokáta, který napadl platnost voleb na jižní Moravě. Stěžoval si, že mu volební komise neumožnila volit, když si odmítl sundat roušku kvůli ověření totožnosti. Soud však dospěl k závěru, že si advokát neodkryl tvář právě proto, aby mohl později volby zpochybnit.

Poslanci schválili příjezd vojenských lékařů z USA kvůli koronaviru Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:33 Poslanci kývli na pobyt vojenských zdravotníků členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie v Česku. O schválení příjezdu vojenských lékařů poslance požádal ministr obrany Lubomír Metnar. „Budou v České republice poskytovat zdravotní péči pod dohledem českých zdravotníků a beze zbraně,“ řekl Metnar. Senát posoudí návrh ve čtvrtek

Zeman v Lánech jednal s kandidátem na ministra zdravotnictví Janem Blatným Čteno: (3)

Aktuálně.cz 27.10.2020 15:25 Dětský hematolog Blatný má nahradit Romana Prymulu, který ve funkci ministra končí po 37 dnech.

Dohodnuto! ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se spojují. Chtějí zlepšit poměry v ČR Čteno: (3)

MediafaxNews - Domácí 27.10.2020 15:20 Tři parlamentní strany oznámily vznik předvolební koalice v úterý v 15 hodin. Šéf lidovců Marian Jurečka, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a šéf ODS Petr Fiala memorandum podepsali přímo před novináři. "Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se dohodly, že mají společnou vůli vytvořit předvolební koalici s cílem zvítězit ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 a změnit k lepšímu poměry v naší zemi," stojí v memorandu. "Když máš hlad, nejsi to ty." Internet zaplavily vtipy na Prymulův účet "Rozhodli jsem se kandidovat společně. Je to skvělá zpráva. Nebude tu vládnout populismus, nebudou tu vládnout prázdné fráze," uvedl předseda ODS Petr Fiala. "Překonáme rozdíly, které mezi námi jsou. Máme společný cíl, nabídnout lepší politiku. Nabízíme naději všem, kteří chtějí změnu," dodal Fiala. "Přizvali jsme i STAN, nakonec se předseda Vít Rakušan rozhodl jít jinou cestou, což respektujeme," uvedl šéf lidovců Marian Jurečka. "Nabízíme kompetenci a lídrovství. Jasné vize místo amatérismu a papalášství," uvedla Pekarová Adamová.

Prymula hájí "salámovou metodu": Lidi nedodržovali opatření, proto selhala Čteno: (3)

MediafaxNews - Domácí 27.10.2020 15:18 Od mírných opatření krůček po krůčku až po tvrdé restrikce - takovou taktiku v boji proti epidemii koronaviru na podzim zvolila vláda a sklízí za ni kritiku. Přezdívá se jí salámová metoda, která spočívá v tom, že se nepříjemné věci dávkují pomalu a postupně. To je ale podle opozice chyba. "Lockdown "salámovou metodou" vyjde podstatně dráž, než kdyby se to udělalo naráz. To není kritika za každou cenu, sám nevím, jak bych rozhodoval já. To je jen povzdech," uvedl poslanec Miroslav Kalousek . Lockdown salmovou metodou vyjde podstatn dr, ne kdyby se to udlalo narz. To nen kritika za kadou cenu, sm nevm, jak bych rozhodoval j. To je jen povzdech. Peji hodn sil vem dotenm podnikatelm.— Miroslav Kalousek October 21, 2020 "Je poměrně jednoduché přijít a všechno zavřít," hájí se ministr zdravotnictví Roman Prymula . "Fungovat to bude, ale jsou tu obrovské škody ekonomické. Vidíme sami, že ve společnosti je nebývalá diskuze, zda to je správně, nebo to není správně," prohlásil. "Ten postup, který byl aplikován, byl postupem, kdy jsme opravdu vážili každá opatření. Počítali jsme, jestli jsou dostatečná, anebo nejsou," vysvětluje Prymula s tím, že bez nezodpovědných lidí by opatření mohla fungovat. Na jaře byla opatření přísnější. Co ještě může vláda zavést? "Ona by byla dostatečná, kdyby to, že lidé se s nimi srovnají a budou je dodržovat, bylo na nějaké úrovni 90 %. To se nestávalo, takže pak musela být přidávána další opatření. Je to cesta, která má svůj význam. Kdybych věděl, že to nedodržování bude takové, tak bychom možná udělali všechna tato opatření už na začátku a bylo by to rychlejší. Ale nikdo nevidí několik týdnů dopředu," dodal. U zkazu nonho vychzen by ns teda zajmalo, jak oekvaj efekt vzhledem k celkov situaci, kdy je vechno zaven? Chyb data, predikce,... Je to jen dal krjen salmu stylem zkusme a uvidme?— Ivan Barto October 26, 2020 Na tzv. salámovou metodu upozornil i předseda Pirátů Ivan Bartoš po pondělním vyhlášení nových opatření, mezi kterými byl i zákaz volného pohybu v noci. "U zákazu nočního vycházení by nás teda zajímalo, jaký očekávají efekt vzhledem k celkové situaci, když je všechno zavřený. Chybí data, predikce,... Je to jen další krájení salámu stylem "zkusíme a uvidíme"?" napsal na twitteru. Na záznam celé tiskové konference se podívejte ZDE: Na nová opatření, která platí od středy, se podívejte zde:

Do řeky Bečvy se opět dostaly neznámé chemikálie, hasiči odebrali vzorky Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:13 Do řeky Bečvy se opět dostaly neznámé chemikálie, o problému odpoledne informovalo město Valašské Meziříčí. Podle starosty se látka do řeky dostala vyústěním kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. Hasiči důrazně nedoporučují veřejnosti až do odvolání vstup do řeky Bečvy, ani koupání zvířat či jakýkoliv odběr vody od mostu do místní části Juřinka směrem dále po toku řeky.

Stravenky vydané před říjnem je potřeba utratit, platnost se neprodlouží Čteno: (3)

iDnes - Zpravodajství 27.10.2020 15:04 Platnost papírových stravenek vydaných před letošním říjnem se nebude prodlužovat, sdělili zástupci stravenkových firem. Jejich platnost tak skončí na konci roku. Podle společností by jich nemělo zůstat nevyužitých více než v minulých letech. Firmy zvýšily nebo zrušily limity na útratu elektronických stravenek.

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit