reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Přehled nejčtenějších článků

Husovu kázání bychom rozuměli, i jeho vulgarismům, říká etymolog Rejzek Čteno: (6)

iDnes - Zpravodajství 24.01.2021 00:00 „Zálety neměly nic společného s nevěrou,“ upozorňuje autor etymologického slovníku Jiří Rejzek z Ústavu českého jazyka a teorie komunikace na FF UK v Praze. Která česká slova nedají etymologovi spát? Proč měsíc září nesouvisí s ničím zářivým a jak se vyhnout tomu, abychom někoho protěžovali? A jaké vulgarismy by nás zaskočily v kázání mistra Jana Husa?

Slovenský Lidl nabídl respirátory v akci, rozpoutal tím nákupní šílenství Čteno: (4)

iDnes - Zpravodajství 24.01.2021 13:26 Slevová nabídka slovenského Lidlu na respirátory typu FFP2 způsobila v některých prodejnách nákupní šílenství. Davy zákazníků netrpělivě čekaly před prodejnami, po jejich otevření se nahrnuly dovnitř a okamžitě je vykoupily. Záběry namačkaných lidí ironicky komentoval i slovenský premiér Igor Matovič.

SpaceX launches a record 143 satellites into orbit Čteno: (2)

Engadget 24.01.2021 16:20 After a slight delay, SpaceX has smashed a record for sending spacecraft into orbit. The company successfully launched its Transporter-1 mission carrying an unprecedented 143 satellites, including 133 commercial and government customer vehicles and 1...

V příštím týdnu nás čeká další sněžení i přechodné oteplení a déšť Čteno: (2)

In-počasí - články 24.01.2021 14:48 O tomto víkendu se do Česka vrátilo zimní počasí a na zhruba polovině území tak opět leží souvislá sněhová pokrývka. Na počátku příštího týdne bude sníh dále přibývat. V pondělí sněhové přeháňky sice nebudou moc časté a vydatné, ale v úterý během dne postupně začne sněžit na většině území a připadne od 2 do 6 cm sněhu, na horách kolem 10 cm.

5 tipů pro motoristy: Co je dobré mít stále na paměti a jaké novinky přinesl rok 2021? Čteno: (2)

EnviWeb.cz 24.01.2021 13:45 Konec předchozího a začátek nového roku přinesl motoristům nemálo novinek. Přestože společnost MasterCard na podzim nečekaně ukončila službu Masterpass umožňující mobilní placení, i nadále je možné platit za palivo mobilem přímo z vozu. Benzínky budou v tomto roce také nově uvádět přehledné porovnání nákladů pro různé typy paliv. Další novinou je... ...

D1 u Prahy zčásti blokuje hromadná nehoda Čteno: (2)

iDnes - Zpravodajství 24.01.2021 12:50 Nehoda tří vozů zablokovala jeden jízdní pruh dálnice D1 u Průhonic ve směru na Prahu. Při události se jeden člověk zranil, jedno auto po nehodě zahořelo.

Kdo zodpovídá za úklid sněhu ve městech a obcích? Jak je to s úklidem chodníků a kdo zodpovídá za pa Čteno: (2)

EnviWeb.cz 24.01.2021 12:45 Každoroční problémy způsobené neuklizenou sněhovou nadílkou budí vždy silné emoce, zejména ve městech a obcích. Kdo ale za úklid sněhu, který může ohrožovat zdraví lidí i majetek, zodpovídá a v jakých případech může zasáhnout i třeba armáda? Obec versus vlastník nemovitosti ,,Chodník je podle zákona součástí stavby komunikace, případně samostatnou... ...

Začala velká odpadová revoluce, lidi si za svoz ale nepřiplatí Čteno: (2)

Orlický.net 24.01.2021 12:28 Vysoké Mýto - Od 1. ledna vešel v platnost dlouho připravovaný zákon o odpadech. Jeho cílem je co nevíce omezit skládkování. A proto se obcím znatelně navyšují náklady spojené s ukládáním komunálního odpadu na skládkách.

Znásilnění a sexuální nátlak Čteno: (2)

Trestni-rizeni.com 24.01.2021 10:08 Znásilnění a sexuální nátlak § 185 - § 186 trestního zákoníku The post Znásilnění a sexuální nátlak first appeared on www.trestni-rizeni.com.

Po krátké honičce zadrželi policisté mladého řidiče bez řidičáku Čteno: (2)

Orlický.net 24.01.2021 08:27 Lanškroun - V pondělí 18. ledna odpoledne jel řidič osobního automobilu Volkswagen Passat po silnici v centru Lanškrouna. Policisté si pro ně známého vozidla jedoucího v protisměru všimli, pojali podezření, že ho řídí muž bez řidičského oprávnění a za použití výstražného světelného a zvukového zařízení se snažili auto zastavit.

České pivoňky Botanického ústavu AV ČR dobývají svět Čteno: (2)

EnviWeb.cz 24.01.2021 07:51 14 odrůd pivoněk vyšlechtěných v Průhonické botanické zahradě Botanického ústavu AV ČR bylo registrováno American Peony Society. Jedná se tak o první odrůdy pivoněk z České republiky, které jsou mezinárodně registrovány. Milovníci pivoněk z celého světa mohou nyní obdivovat jedinečné květy pojmenované po manželkách Karla IV. nebo se těšit z květů Andromedy,... ...

Pixar's 'Soul' was so popular on streaming that it beat 'The Office' Čteno: (2)

Engadget 24.01.2021 00:10 There was little doubt Pixar’s Soul would find a large audience by going straight to Disney+ in many countries, but it’s now clear just how successful that strategy was. Deadline reports that the existential movie topped Nielsen’s streaming rankings...

Na řadě míst sněžení, na východě ráno i vydatnější Čteno: (2)

In-počasí - články 24.01.2021 00:00 Na řadě míst sněžení, na východě ráno i vydatnější

Na řadě míst sněžení, přechodně i vydatnější Čteno: (2)

In-počasí - články 24.01.2021 00:00 Na řadě míst sněžení, přechodně i vydatnější

Tesla accuses engineer of stealing crucial company software Čteno: (2)

Engadget 23.01.2021 23:07 Tesla is no stranger to allegations of staff stealing its technology, but its latest case may be particularly brazen if true. As Electrek has learned, the EV maker has sued engineer Alex Khatilov for allegedly stealing the company’s custom Warp Drive...

Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit