reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Výstava Czech Repubrick uvádí první živou detektivní hru v prostředí českých památek z lega

Datum: 12.02.2019

Praha 12. února 2019 (PROTEXT) – Téměř po roce fungování spouští lego výstava Czech Repubrick doprovodnou hru s názvem Temnyho Parťáci: Ukradené koruna. Ta je určena pro skupiny 1–5 hráčů ve věku 7–99 let.
Jak sám název vypovídá, hráči na sebe vezmou úlohu badatele, který se vydá po stopách ukradené Svatováclavské koruny. Ta je na výstavě ztvárněna jak jinak než z lega. Úvodní scéna hry působí díky zachovalému trezoru bývalé Živnobanky, která v prostoru původně působila, opravdu věrohodně. Místo činu značí policejní pásky, blikající majáčky, nastrčený falzifikát koruny a důkazy, označující první stopy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků.
K dopadení zlodějů a nalezení koruny hráčům pomůže detektivní výbava, kterou obdrží na začátku hry. Ta obsahuje mapu, UV baterku, zrcátko, lupu, sadu kabelů a bloček s tužkou na poznámky. Ty se v průběhu hry budou hodit i těm pokročilejším badatelům. Na hráče totiž čekají nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale neposlouží jen bystrá mysl, spolehnout se bude potřeba i na ostrý zrak nebo hmat. Pokud by si někdo nevěděl rady, zejména mladším hráčům poslouží nápovědy, které je možné v průběhu hry využít.
Hlavními kulisami hry se staly obří lego stavby českých památek, díky kterým hráči navštíví například hrad Karlštejn za doby Karla IV., chrám sv. Barbory postižený morovou epidemií nebo Národní muzeum během průmyslové revoluce. Každé z celkem deseti stanovišť hry je navíc doplněné o lego scénku, přibližující dané období. Cesta pátrání po stopách zlodějů se tak stane i dobrodružnou cestou historií české země.
O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka dětských knížek Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Zábavně vzdělávací charakter hry podtrhla záštita Městské části Praha 1.
Hra je návštěvníkům výstavy k dispozici denně od 1. února do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Odhadovaná délka hry je 60 minut, ale dalších 60 minut zabere prohlídka výstavy úchvatných modelů z lega. Zejména o jarních prázdninách bude hra zdarma v rámci vstupného na výstavu, před hlavní turistickou sezonou ale není vyloučené zpoplatnění.
Další informace jsou i dispozici na www.czechrepubrick.cz nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/czechrepubrick/.
O výstavě Czech Repubrick:
České památky se změnily v obří modely z kostiček lega! Největší český lego svět nabízí propracované modely do nejmenších detailů, modely na ovládání a spoustu lega na hraní.
Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrála sv. Víta, zámek Lednice, Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše větší než 900 m2 najdete 30 obřích modelů, doplněných o neobyčejné příběhy a parádní lego vtípky. K tomu vás čekají filmoví hrdinové, zábavné atrakce i největší horská dráha na světě!
Navštivte Czech Repubrick a objevte tak trochu jiný Lego svět v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys, Na Příkopě 14, Praha 1.
Pro více informací prosím kontaktujte:
Lucie Mužíková
marketing a produkce výstavy
lucie.muzikova@hamaga.cz
mob.: +420 602 413 043
Mediální zastoupení pro ČR:
2media.cz s.r.o., Pařížská 13, Praha 1
www.2media.cz
Facebook 2media.cz
Instagram 2media.cz

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit