reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Vznikl nový lidskoprávní bezpečnostní spolek LIGA LIBE

Datum: 18.06.2018

Praha 18. června 2018 (PROTEXT) – Statisíce držitelů zbraní bude hájit nový lidskoprávní bezpečnostní spolek LIGA LIBE
Před několika dny vznikl nový lidskoprávní bezpečnostní spolek LIGA LIBE (Liga lidskoprávní bezpečnostní), který založili iniciátoři úspěšné původní petice „Proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU“ a nové petice „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“. Původní petici podepsalo celkem přes 110 tisíc petentů a novou petici od ledna 2018 podepsalo přes 60 tisíc petentů. Tato nová petice má velice reálně nakročeno na status největší petice, co do počtu „ručně nasbíraných podpisů“ v celé éře naší země. Mezi petenty se nachází nejen mnoho obyčejných občanů – nedržitelů zbraní, ale se zněním petice se ztotožnila a podepsala ji i řada zákonodárců napříč politickým spektrem, přičemž nedávno petici podepsal i premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman.
LIGA LIBE, z.s. je novým právním subjektem a platformou, která zastřešuje nejen obě petice, ale svojí šíří záběru jde mnohem dále. Ambicí LIGY je nejen úsilí za zachování práv cca 302 tisíců legálních držitelů zbraní, ale také obrana lidských práv, vytváření vyspělé občanské společnosti a demokratického právního státu, zachování či zvyšování vnitřní bezpečnosti občanů ČR i vnější bezpečnosti státu, a obecně aktivity lidskoprávního a bezpečnostního charakteru na lokální, regionální, národní i mezinárodní úrovni.
„Chtěli bychom taktéž zdůraznit, že tento nový projekt tak je, na rozdíl od těch existujících podobných, nejen odborný a občanský, ale i politicky zaměřený. Našim cílem je získávat politickou podporu napříč politickými stranami a hnutími ve prospěch zachování či rozšíření občanských práv a svobod. Našim cílem je dále poskytovat zákonodárcům odbornou a občanskou zpětnou vazbu a férovou argumentaci, nezřídka zákonodárci totiž nemají všechny relevantní informace. Přičemž v politice právě klíčová, osudová a většinou nevratná rozhodnutí vznikají a dají se také ještě nějakým vhodným jednáním a věcnou argumentací nezřídka ovlivňovat – pak totiž bývá již často pozdě, neboť věc je zadána a rozličnými státními úředníky už pouze dle zadání zapracována. A tady již jde změnit věci, které mohou zásadně (a i negativně) ovlivňovat naše životy, o poznání méně,“ uvedl prezident nové LIGY LIBE, z.s., Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v.
Zakládající členové spolku LIGA LIBE organizovali nebo se aktivně či mediálně účastnili mnohých úspěšných občanských akcí. Na jedné straně se jednalo o „seriózní“ formy – semináře, konzultace, konference a výstavy v civilní sféře a o projednání souvisejících záležitostí – např. tzv. ústavního práva na zbraň ve Sněmovně a Senátu Parlamentu ČR. Na druhé straně se jednalo o občanské či recesistické akce – např. první demonstrace střelců a myslivců u nás na Václavském náměstí 15. března 2017 za účasti 2,5 tisíce demonstrantů, o nejrůznější občanské happeningy – vítání pana Junckera s banány za pasem místo zbraní, protest prvorepublikových četníků a přátel vojenské historie s košťaty místo zbraní apod.
„Vznikla také aktuální potřeba nebýt monotematický. Ukázalo se, že se nelze slepě soustředit pouze na oblast soukromých zbraní, jako činí jiné subjekty, a zavírat oči nad dalšími tématy. Nemůžeme v našem úsilí za práva v této oblasti ignorovat témata jako nelegální migrace, svoboda slova, a musíme také čelit zhoubným účinkům bezbřehé tzv. "politické korektnosti“ a pštrosímu strkání hlavy do písku. Prostě se nelze uzavřít do jakési ulity a konstatovat, že to sem nepatří. Patří. My si to nenašli – ono si to takříkajíc našlo nás, bohužel. Našimi osvědčenými prostředky, je a bude masivní a dlouhodobá podpora a tlak deseti a statisíců úžasných a cílevědomých lidí, kteří by sami jednotlivě nezmohli zhola nic. Díky komunitě aktivních lidí a díky oběma peticím proti odzbrojení se podařilo dát za ta léta dohromady zásadní společenskou sílu, kterou už rozhodně není možné jen tak přehlížet," dodal Pavel Černý.
Kontakty:
LIGA LIBE, z.s.
Skloněná 7, Praha 9, 190 00
www.ligalibe.cz, www.facebook.com/LIGA.LIBE/
+420 724 799 499
cizova@ligalibe.cz
ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit