reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Portál LaboratorníVýsledky.cz je řešením pro přetížené laboratoře

Datum: 18.09.2020

Praha 18.září 2020 (PROTEXT) – Počet testovaných osob na přítomnost COVID-19 je nyní takřka dvojnásobný oproti období nejpřísnější celostátní karantény. Kapacity laboratoří praskají ve švech. V takové situaci jsou státním aparátem nucené sdělovat nejen negativní, ale také pozitivní výsledky vyšetřeným pacientům. A to do 48 hodin.
Ještě nedávno byly za pozitivní výsledky zodpovědné krajské hygienické stanice. Ty ale nestíhají. Chyby vzniklé tímto tlakem mohou být pro testované osoby a testující laboratoře kritické. Na jejich řešení pak zbývá vyčerpanému personálu stále méně času.
Česká technologická společnost podala laboratořím pomocnou ruku se svým portálem LaboratorníVýs­ledky.cz pro automatizovanou distribuci výsledků COVID-19 s důrazem na bezpečnost, minimalizaci obvyklých administrativních chyb a dostupnost podpory pro testované.
Portál LaboratorníVýs­ledky.cz byl vyvinut jako jedno z prvních řešení svého druhu během celostátní karantény. Na realizaci projektu se taktéž podílelo Ministerstvo průmyslu a obchodu. „Princip je jednoduchý. Zájemce o vyšetření podepíše informovaný souhlas se šifrovaným přenosem dat do portálu. Na jím uvedený email a mobilní číslo obdrží okamžitě po validaci výsledku testu zprávu s odkazem, na kterém, po dvoufázovém ověření, může výsledek testu zhlédnout, nebo si jej stáhnout ve formě PDF souboru,“ vysvětluje vedoucí podpory projektu Pavel Kurka ze společnosti CNS celý proces.
K výsledku se vždy dostane jen ta správná osoba a nemůže dojít k zobrazení výsledku naprosto cizímu člověku v případě chybně uvedených kontaktních údajů. Pokud pacient uvede nesprávné kontaktní údaje, nebo je laborant chybně zapíše do informačního systému, výsledek vyšetřovaná osoba neobdrží. Právě v takovou chvíli hraje zásadní roli telefonická podpora portálu LaboratorníVýs­ledky.cz. „Pacient nám může kdykoliv zavolat. Ověříme, zda byl již jeho vzorek vyšetřen, nebo má laboratoř uložené nesprávné kontaktní údaje. S pacientem údaje opravíme a ten svůj výsledek vzápětí obdrží,“ popisuje vedoucí podpory benefit, který laboratořím významně uvolňuje ruce.
Jeho slova potvrzuje vedoucí laboratoře NL – BioLAB Natálie Mészárosová: „Výhodou tohoto systému je, že výsledky distribuuje automaticky a nezatěžuje zdravotnický personál. Díky podpoře nemusí naše laboratoře s pacientem následnou administrativu řešit. Pacient se přesto má na koho obrátit. Tím nám nejen šetří čas, ale také minimalizuje prodlení doručení výsledku pacientovi.“
„Disponujeme vlastním specializovaným zdravotnickým call centrem a portál LaboratorníVýs­ledky.cz komunikuje, po snadném nastavení, se všemi laboratorními informačními systémy. Máme tak dostatečné kapacity pro podporu různých zdravotnických laboratoří,“
dodává Kurka.

http://www.laboratornivysledky.cz

Kontakt:
Mgr. Mariana Pohlová
PR & media manager
AXON Public Relations, s.r.o.
Tel.: +420 724 351 554
E-mail: mariana.pohlova@neuroaxon.cz
FCB, IG, LNKDN, T

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit