reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Pojišťovny jednají nesystémově

Datum: 14.06.2019

Praha 14. června 2019 (PROTEXT) – Návrh pojišťoven na snížení hodnoty signálního výkonu na 12,– Kč je nesystémový, přinese segmentu lékárenské péče destabilizaci a pokračování monopolizace trhu ve prospěch kapitálových skupin. Lékárníci požadují 18,– Kč. Tyto prostředky lze získat úsporou ze špatně propočítaných nákladů pro pacienty na léčebné konopí, kdy tento výdaj byl pojišťovnami nadhodnocen.
Lékárenství je dlouhodobě podhodnocovaným segmentem zdravotnictví, kde reálně klesají příjmy ze zdravotního pojištění. Zároveň jsou jsou však kladeny na lékárníky stále větší administrativní povinnosti ze strany státu /zavedením elektronických receptů, směrnicí GDPR/. V letošním roce na lékárny dopadlo především zavedení tzv. protipadělkové směrnice ověřování každé krabičky léků a v příštím roce se zavedením lékového záznamu pacienta.
„Zdravotním pojišťovnám jsme předložili odborně zpracovanou Studii dopadu směrnice o padělcích léků. Jen v tomto roce jsou náklady lékáren vyčísleny ve výši 616 mil Kč. Jde o obrovský nárůst v nákladech. Jako koordinátor jsem transparentně v průběhu celé fáze dohodovacího řízení předkládal zpracované analýzy a vysvětloval argumenty pro uzavření dohody. Zdravotní pojišťovny však předložily v průběhu jednání bilanci systému zdravotního pojištění ( příjmy a výdaje ). Na straně výdajů zdravotních pojišťoven byla uvedena suma ve výši 450 mil Kč na léčbu konopím v roce 2020. V tomto týdnu se objevily nové informace v odhadu počtu pacientů léčených konopím pro lékařské účely. Dle kvalifikované analýzy člena správní rady spolku KOPAC Dr. Kubů a statistických údajů počtu léčených pacientů od začátku roku, postačuje pro léčbu konopím v příštím roce částka ve výši cca 50 mil Kč, což zajistí až dvojnásobné zvýšení počtu pacientů s léčebným konopím v příštím roce. Navýšením signálního výkonu stabilizuje poskytovanou péči pacientovi,“ uvedl koordinátor segmentu Marek Hampel.
Vzniká tak prostor k přehodnocení návrhů pro jednání o odpovídající finanční částce pro zajištění lékárenské péče ve výši 400 mil Kč za signální kód za výdej položky na receptu. Současně koordinátor zdůrazňuje, že není žádné části zdravotnictví o tuto částku snížen objem financí pro následující rok a ani nedopadne na již uzavřené dohody v jiných částech zdravotnictví.
Grémium majitelů lékáren (GML) – koordinátor segmentu lékárenské péče – zastupuje 787 majitelů lékáren, což představuje 91 procent hlasovacích práv. Uvědomujeme si vážnost situace, která vznikla nedohodou v přípravné fázi dohodovacího řízení (DŘ) u lékáren. S představiteli zdravotních pojišťoven jsme naplánovali poslední jednání na pondělí 17.6.2019. Prostor pro hledání řešení v segmentu lékárenské zdravotní péče je tak zajištěn a veřejně deklarujeme, že je možné dohodu ještě uzavřít. Poslední návrh ze strany zdravotních pojišťoven ve výši 12,–Kč za signální kód nebyl férový a ve své podstatě znamenal pokles reálných příjmů lékáren v následujícím roce. To by způsobilo naprostou destabilizaci systému lékárenské zdravotní péče.

Mgr. Marek Hampel mobil: 603 458 883
Předseda GML
Koordinátor segmentu lékárenské péče
MUDr. Pavel Kubů – člen správní rady KOPAC
Email: pavel.kubu@icci.science
Mobil: 775 192 888

pridej.cz

Bitcoin - nákup a prodej

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit