reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Dodávky léků dle stávající legislativy jsou vymahatelné. Potvrzují to 2 nezávislá právní stanoviska

Datum: 10.08.2018

Praha 10. srpna 2018 (PROTEXT) – Přestože má Ministerstvo zdravotnictví již několik měsíců informace o porušování Zákona o léčivech, kdy jsou nedodávány léky do lékáren pro pacienty řádně a včas, nekoná. Místo toho připravuje zdlouhavou a komplikovanou novelizaci zákona, která není dle odborníků potřeba.
„Na ministerstvu proběhla celá řada jednání. Byly předány odborné posudky mezinárodní advokátní kanceláře společnosti PwC Legal a odborné právní stanovisko pana profesora JUDr. Michala Petra ve věci sdělování informací o velikosti tržních podílů distributorů. Na základě těchto analýz jednoznačně vyplývá dokonce povinnost Státního úřadu pro kontrolu léčiv konat,“ uvedl Marek Hampel koordinátor provozovatelů lékárenské péče a předseda spolku Grémium majitelů lékáren.
Lékárníci zaslali Výboru pro zdravotnictví a Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny PČR v květnu tohoto roku Výzvu o porušování zákona o nedodávkách léků do lékáren. Tu k dnešnímu dni podepsalo více než 700 lékáren.
„Je naprosto nepochopitelné, proč nám i přes písemné žádosti Ministerstvo zdravotnictví neposkytlo svůj právní rozbor, kterým by obhájili potřebu změny zákona. Zákon platí krátce od prosince 2017. Předložili jsme i celou řadu příkladů, proč nefunguje slovenský emergentní systém a opět s žádostí, proč je propagován právě tento nefunkční a nákladný model. Opět bez odezvy. Místo odborné diskuze se dozvídáme, že jsme aktivisté a podobné nesmysly. Předložené teze ministerstva posilují postavení monopolní distribuce, která dodává léky jenom například do nemocnic bez výběrových řízení v řádu miliard. To je šedá ekonomika českého lékárenství. Proč je takto obhajována, nám také nikdo nesdělil,“ řekl k celé situaci předseda spolku Vaši lékárníci Aleš Nedopil.
Grémium majitelů lékáren a Vaši lékárníci upozorňují na netransparentní financování lékárenské péče. Předkládají řešení, vycházející z nedávné reformy v Polsku, Maďarsku a Estonsku po vzoru západní Evropy. Lékárenská péče je zdravotní služba veřejnosti tedy českým pacientům a jako taková musí být nadřazena pouhému obchodu s léky. Vzhledem k tomu, že jde o regulovanou komoditu hrazenou ze zdravotního pojištění, má být prioritou státu jasná transparentní cenová politika pro pacienty a zajištění rovných podmínek na trhu.
Kontakt:
Mgr. Marek Hampel

Koordinátor lékárenského segmentu, GML z. s.
Mob.: 603458883
E-mail: hampel@lekarnauhradeb.cz
Mgr. Aleš Nedopil
Předseda spolku Vaši lékárníci CZ z. s.
Mob.: 608453393
E-mail: nedopil@ubileholva.cz
www.vasilekarnici.cz

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit