reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Česká sekačka Swardman uspěla v German Design Awards

Datum: 12.02.2019

Frankfurt nad Mohanem (Německo) 12. února 2019 (PROTEXT) – Před rokem spustil český výrobce prémiových vřetenových sekaček na trávu Swardman prodej svého akumulátorového modelu Electra. Unikátní sekačka sklízí největší úspěchy na domácím českém trhu, v Německu a USA. Nejnověji Electra zazářila v mezinárodní soutěži German Design Awards 2019. V konkurenci 5400 projektů získala tato česká sekačka v kategorii Garden & Outdoor living titul Winner.
Největší podíl na celkové podobě, ale i porotou oceňovaném funkčním vybavení sekačky má hlavní konstruktér a designér značky Swardman, Marek Votroubek. Absolvent pražské ČVUT stojí také za prvním modelem značky, benzínovým Edwinem. Votroubek se poprvé ve světě prosadil v roce 2009, kdy ještě jako student gymnázia vyhrál soutěž Intel ISEF, mistrovství světa středních škol v konstrukci robotů, v USA.
„Když jsem pracoval na vývoji Electry, nesoustředil jsem se primárně na její design. Mým hlavním cílem bylo zachovat všechny výhody vřetenových sekaček a přidat nové funkce, které péči o trávník pozvednou na novou úroveň. Abychom udrželi náklady na vývoj a tím i celkovou cenu na přijatelné úrovni, přepracoval jsem kostru benzínového Edwina tak, abych splnil všechny funkční požadavky a výsledný design byl pokud možno minimalistický a zároveň elegantní,“ vysvětluje svůj přístup ke konstrukci Electry designér, Marek Votroubek.
Electru pohání dva nezávislé elektromotory pro kosení trávníku a pro pojezd sekačky. Stroj si lze nechat sestavit na míru a vybrat například ze tří typů akumulátorů o kapacitě 400 až 1400 m2 travní plochy. Electra se ovládá pomocí řídicího panelu s pěti tlačítky. Důraz je kladen na intuitivní manipulaci a svobodný pohyb bez kabelů. Samozřejmostí je čistý střih trávy na principu nůžek. Electra ale disponuje i několika inovativními funkcemi jako je zpátečka, tempomat nebo regenerační mód určený pro systém výměnných kazet pro celkovou regeneraci trávníku.
„Electra cílí především na zájemce o nejnovější technologie a ekologické, bateriemi poháněné stroje, které jsou výrazně tišší než benzínové a rotační sekačky. Hlasitost Electry při sekání trávy se pohybuje kolem 70 dB, což je srovnatelné například s varnou konvicí nebo zvukem klávesnice,“ představuje výhody české sekačky zakladatel firmy Swardman, Tomáš Šena.
„Swardman Electra je elegantní akumulátorová sekačka s individuálním přístupem. Špičkové a výjimečně tiché elektrické motory v kombinaci s ovládacím systémem s pouhými pěti tlačítky, které řídí veškeré funkce sekačky včetně zpátečky, stejně jako její celokovová konstrukce, dali vzniknout unikátní sekačce s pojezdem, která dokáže přesvědčit svou jednoduchostí, multifunkčností ale i tvarem,“ uvádí ve svém hodnocení odborná porota German Design Award.
O GERMAN DESIGN AWARDS:
German Design Awards uděluje od roku 2012 Německá rada pro design, kterou v roce 1953 založil Německý Bundestag. V letošním ročníku se během dvoudenního zasedání o přízeň poroty složené z téměř padesátky renomovaných odborníků na design ucházelo 5400 produktů.
O SWARDMAN:
Swardman vznikl v roce 2013 a v ČR se zabývá kompletním vývojem, výrobou, prodejem a servisem vřetenových sekaček. První model sekačky Edwin dodal Swardman zákazníkům na jaře 2015 a v roce 2018 začal s prodejem Electer. Swardman působí prostřednictvím ve více než 20 státech po celém světě a má exkluzivní zastoupení v USA a Austrálii. Zakladatelem firmy je Tomáš Šena a investorem Petr Krogman.
Kontakt:
David Frodl
PR & Marketing manager
Tel.: +420 724 244 473
dfrodl@swardman.com
www.swardman.com

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit