reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020

Datum: 14.01.2020

Praha 14. ledna 2020 (PROTEXT) -
Tisková zpráva ze dne 14. ledna 2020 (vydaná organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.)
XIII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020 proběhne ve dnech 21. až 23. 1. 2020 na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany v hale č. 4. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 21. a 22.1. od 8 do 16 hodin a 23.1. od 8 do 15 hodin.
Veletrh Gaudeamus v Praze je zaměřen zejména na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol.
Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.
Veletrh Gaudeamus v Praze nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Mezi unikátní informační kanály veletrhu patří zejména přednášky vystavovatelů, možnost osobního setkání se zástupci a především studenty jednotlivých škol. Další jedinečnou součástí veletrhu je poradenský servis, který dokáže studentům pomoci při volbě jejich budoucího studia a vyhledat vhodnou školu, nebo studijní obor dle jejich preferencí.
Veletrh návštěvníkům nabídne 306 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 7000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa, především z České republiky Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, USA, Německa, Rakouska, Slovinska, Finska, Polska a Austrálie.
Pro studenty jsou připraveny tyto doprovodné programy:
- Přednášky vystavujících škol
- Testovací centrum
- Poradenský servis
- Věda pro život
- Centrum kariérového poradenství
- Poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii

Každý student návštěvou veletrhu získá:
- vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí
- informace o přijímacím řízení a podmínkách studia
- tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení
- elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů
- možnost otestovat se elektronickým testem předpokladů pro studium
- poradenství o studiu v zahraničí
- kariérové poradenství
- poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách
- pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz, před návštěvou veletrhu, je připraven, kromě tištěného a elektronického katalogu, tištěný návod „Jak na VŠ“ a „Slovníček VŠ pojmů“.
Pro pedagogy, výchovné poradce a třídní učitele ze středních škol bude na veletrhu otevřeno Pedagogické centrum. V Pedagogickém centru je připraven speciální program přednášek, seminářů a konzultací s odborníky z univerzit, vysokých škol, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Národního pedagogického institutu, Asociace vyšších odborných škol, sdružení pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj a dalších institucí.
Na www.gaudeamus.cz probíhá registrace studentů a pedagogů. K dnešnímu dni je k návštěvě veletrhu zaregistrováno 5500 studentů a 285 pedagogů a výchovných poradců. V obou případech je počet registrovaných o 5 % vyšší ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Data vyplývající z registrace studentů:
- Zaregistrovaných je 65 % žen a 35 % mužů.
- 68 % registrovaných jsou studenti IV. ročníku SŠ, 23 % tvoří studenti III. ročníků SŠ.
- 57 % registrovaných nyní studuje gymnázium, 39 % střední odbornou školu.
- Mezi 5 nejvíce žádaných studijních směrů patří: ekonomika, společenské vědy, medicína, jazyky a management.
- 69 % registrovaných se během veletrhu chystá navštívit doprovodné přednášky, 37 % plánuje využít služeb poradenského servisu a testovacího centra a 53 % registrovaných by rádo navštívilo expozice doprovodného programu Věda pro život.
Kontakt:
Dana Jakubjanská, DiS.
asistentka ředitele
MP-Soft, a.s.
jakubjanska@mp-soft.cz
www.gaudeamus.cz

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit