reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Gastronomie a golf: Dominikánská republika se pyšní dvěma prestižními tituly

Datum: 12.02.2019

Praha 12. února 2019 (PROTEXT) – Dominikánská republika se v letošním roce může pyšnit dvěma prestižními tituly. Země byla vyhlášena již po čtvrté za sebou „Nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku“ a metropole Santo Domingo se stala po druhé „Karibským hlavním městem gastronomie“. Zatímco golfové ocenění zemi udělila Mezinárodní golfová asociace (IAGTO), kulinářský titul pochází od Iberoamerické gastronomické akademie (AIBG).
Dominikánská republika jako kulinářská destinace
Významnou cenu v oblasti gastronomie předali zástupci AIBG do rukou členů Dominikánské gastro akademie v rámci slavnostní ceremonie, která se koná každý rok v únoru v Madridu.
Jak uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky se sídlem v Praze: „Fakt, že Dominikánská republika získala toto významné ocenění již po druhé v řadě, je důkazem, že veškerá iniciativa, kterou jsme do propagace dominikánské kuchyně v průběhu posledních dvou let vkládali, se vrací a řadí nás do žebříčku top kulinářských destinací.“
Santo Domingo získalo prestižní ocenění poprvé v roce 2017. Dominikánská republika se v návaznosti na to prezentovala na kulinářských festivalech a akcích s cílem šířit povědomí o dominikánské kuchyni a lokálních produktech a v neposlední řadě podpořit rozvoj cestovního ruchu.
Dominikánská kuchyně v sobě odráží španělské, africké i původní indiánské vlivy. Setkáme se v ní s nejrůznějšími druhy koření, např. koriandrem, ají či oreganem, které dodávají jídlu nezaměnitelnou chuť. Mezi místní speciality patří např. sancocho (polévka ze sedmi druhů masa), pescado al coco (ryba v kokosové omáčce), mangú (banánová kaše s vejci a osmaženým salámem s cibulkou), la bandera (kuřecí či hovězí s rýží a fazolemi). V zemi se pěstuje káva a kakao, ze kterého se vyrábí lahodná čokoláda, různé druhy tropického ovoce jako je papája, maracuja, mango či ananas a dále cukrová třtina, z níž se produkuje rum.
Iberoamerická gastronomická akademie (AIBG) byla založena v září 2009 ve španělské Seville. Instituce se zabývá podporou, výzkumem, šířením a ochranou národních kuchyní ve španělsky mluvících zemích a podporuje stávající gastronomické tradice v kombinaci s nejmodernějšími trendy.
Golf a Dominikánská republika
Prestižní uznání v oblasti golfu připsali Dominikánské republice tour operátoři, kteří pro zemi hlasovali v anketě IAGTO Awards. K slavnostnímu vyhlášení a předání ceny došlo 18. října 2018 u příležitosti konání mezinárodního veletrhu Golf Travel Market ve slovinské Ljubljaně.
„Dominikánská republika nabízí golfistům výborné zázemí a golf je nedílnou součástí naší turistické nabídky. Velice nás proto těší, že ocenění přichází přímo od zástupců golfové komunity, a to na mezinárodní úrovni,“ komentuje Leila Boasier Budecker, ředitelka Dominikánského tourist boardu.
V zemi je k dispozici celkem 26 golfových hřišť, z toho 86 jamek nabízí přímý výhled na Karibik a 39 na Atlantský oceán. Mezi nejvyhlášenější patří hřiště resortu Casa de Campo projektovaná architektem Petem Dyem (Teeth of the Dog, Dye Fore a The Links). Z dalších stojí za zmínku Punta Espada autora Jacka Nicklause, hřiště Playa Dorada navržené Robertem Trentem Jonesem Sr. a Guavaberry Golf & Country Club u Santo Dominga.
V březnu se v resortu Puntacana Resort & Club odehraje mezinárodní šampionát PGA Tour 2019 a před koncem měsíce (25. – 31.3.2019) v Punta Caně proběhne druhý ročník šampionátu Corales Puntacana Resort & Club Championship March.
O Dominikánské republice
Dominikánská republika zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Po Kubě je druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samaná – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosúa. Do Dominikánské republiky je možné vycestovat kdykoliv. V letní sezoně je klima vlhké s průměrnými teplotami okolo 32 stupňů, zatímco v zimě je více sucho a teploty se pohybují kolem 28 stupňů.
Kontakt:
Mgr. Simona Juránková
Reklama & PR
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Karla Engliše 3221/2, 150 00 Praha 5
Telefon:+420 222 2­31 078
Email: prague@godominicanrepublic.com
aktuality@godominicanrepublic.cz
Web: www.godominicanrepublic.cz

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit