reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Pekingské fórum zelené iniciativy Pásu a cesty láká globální věřitele

Datum: 20.08.2019

Peking 20. srpna (PROTEXT/PRNew­swire) – Dnes se na prvním plenárním zasedání Principů zelených investic pro iniciativu Pásu a cesty (GIP) v Pekingu shromáždilo přes 150 delegátů ze 40 světových bank, investičních společností a mezinárodních organizací. Tyto principy jsou hlavní podporou environmentálně odpovědných investic v rámci iniciativy Pásu a cesty.
GIP, který byl vytvořen Čínským výborem pro zelené finance a městem Londýn v listopadu roku 2018, představuje soubor zásad zaměřených na podporu ekologicky zaměřených investic v oblasti iniciativy Pásu a cesty. K principům GIP se přihlásilo třicet světových institucí, včetně některých z největších poskytovatelů úvěrů v regionu. Dnešní shromáždění je pro členy GIP prvním. Budou zde hledat způsoby, jak tyto zásady implementovat.
„V příštích desetiletích bude největší část investic do infrastruktury směrovat do regionu Pásu a cesty, což bude mít hluboký dopad na klima a životní prostředí,„ řekl Dr. Ma Jun, předseda Čínského výboru pro zelené finance. „Cílem GIP je podpořit signatáře a pomoci jim lépe integrovat environmentální aspekty do procesu rozhodování a provádění jejich investic v regionu.“
S cílem podpořit zavádění principů GIP a přispět k posílení zelených investičních kapacit signatářů byl zřízen sekretariát s kancelářemi v Pekingu a Londýně. Bude také vytvořena databáze zelených projektů jako informační platforma pro komunikaci mezi věřiteli a vlastníky projektů.
„GIP bude přínosem pro země oblasti Pásu a cesty tím, že pomůže usnadnit ekologické investice, minimalizovat negativní dopad nových investic a vytvořit zdravé obchodní příležitosti,„ řekl Chen Yulu, zástupce guvernéra Čínské lidové banky.
„Těším se na to, že britské instituce budou spolupracovat s čínskými a mezinárodními partnery, aby sdílely osvědčené postupy pro robustní implementaci těchto principů,“ řekla Christina Scott, vedoucí úřadu britského velvyslanectví v Pekingu.
„Ve spolupráci s našimi čínskými partnery prostřednictvím Britsko-čínského zeleného finančního centra hrajeme zásadní roli při zajišťování toho, že největší projekty infrastruktury budou zahrnovat nízkouhlíkový a udržitelný rozvoj," řekl Sir Roger Gifford, předseda Britského institutu zeleného financování.
Na dnešním zasedání se účastníci dohodli, že zřídí tři pracovní skupiny, které budou studovat osvědčené postupy a vyvíjet nástroje a metodiku pro zavádění principů. Těmto pracovním skupinám, které budou odpovídat za témata včetně hodnocení environmentálních rizik, zveřejňování informací a inovace ekologických finančních produktů, budou spolupředsedat signatáři principů GIP.
KONTAKT: Cheng Lin, +86–10–83021702, lin.cheng@greenfinance.org.cn; James Boyle, +44–020–7332–3380, james.boyle@cityoflondon.gov.uk

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit